Gitar Manyetikleri hakkında herşey (Genel)

selam arkadaşlar ben fender deluxe strata merak saldım ama bunun manyetikleri noissless miş bu nedir hiç bi bilgim yok anlatabilirmisiniz ozellikle single coille ne gibi farklar war aralarında

GIRNATA demiş ki:
mustin, http://www.seymourduncan.com/SDToneWizard/hummer.shtml ve http://www.dimarzio.com/ sitelerinden ses dosyalarını incelemeni tavsiye ediyorum. özellikle seymour duncan'ın "live wire metal" manyetiğini dinle. drive'lı tonlar istiyorsan ilgini çekecektir (clean tonu bile bariz drive'lı). iki markanın da türkiye distrübütorü kıvılcım müzik.
teşekkürler bilgilendirdiğin için seymour duncan lara baktım ordaki manyetikler içinde SH-6 Duncan Distortion un tonu hoşuma gitti.sanki daha çok bağırıyordu diğerlerinden.

selamlar ÇOK ACİL cevap almam gereken bi sorunum var yardımcı olursanız çok sevinirim. sorun şu :
ibanez rg1570 gitarım var ve gitara Steve's Special ve Air Norton almak üzereyim fakat middle daki single pickup'ın bu ikisi yanında pasif kalıcağını düşünüyorum bana ortaya uygun önerebiliceğiniz (yine dimarzio olarak) manyetikler nelerdir ? karakteristik özellikleriyle birlikte yazarsanız çok sevinirim.

nepenthe demiş ki:
selamlar ÇOK ACİL cevap almam gereken bi sorunum var yardımcı olursanız çok sevinirim. sorun şu :
ibanez rg1570 gitarım var ve gitara Steve's Special ve Air Norton almak üzereyim fakat middle daki single pickup'ın bu ikisi yanında pasif kalıcağını düşünüyorum bana ortaya uygun önerebiliceğiniz (yine dimarzio olarak) manyetikler nelerdir ? karakteristik özellikleriyle birlikte yazarsanız çok sevinirim.

bende Steve's Special kullanıyorum tarz olarak bu manyatik' in çıkışları drever olarak yüksektir bir okarda yumuşak ton verir , clean ton olarakda iyidir tiz agırlıklıdır senın gitarda sustain iyi verecegini düşünüyorum tarzın sert metalden yana degilse tercih ederim sana

arkadaşlar benim Maison SL serisi bi gitarım var öyle çok baba bi gitar değil ikinci eli 250 dolarlık bi gitar ama gitarımın tonlarını güçlendirmek istiyorum o nedenle yurt dışından manyetik getirtmeyi düşünüyorum seslerine bakılırsa duncan SH-4 veya SH-6 bridge pozisyonunda iş yapar benim neckte hot rail manyetik var onuda bi hotrail manyetikle değiştirmek istiyorum ama seymourun hot Rail manyetğinin sesi cleanda boru gibi çıkıyor hafif caz müziğine de ilgi duyuyorum bari neck manyetiğim caza uygun olsun istiyorum seymour duncan neck'e SH-2 koyun Bridgeye SH-4 koyun diye önermiş ama benim neck pozisyonunda sadece bir single'lık yer var orada da hot rail var şu an. siz ne dersiniz bu gitar için gereksiz mi? yanlız yakın zamanda iyi bi gitar alamayacağımı da belirtmeliyim

Arkadaşlar dimarziolardaki humbuckerlarda renk seçeneklerinden chrome top olanlardan almış olanlar varsa nerde bulunur hangi modellerde sıklıkla rastlanır ne kadar fiyat farkı oynar seste değişiklik yapar mı sorularına cevap verebilirmi =/

arkadaşlar rg370 in bridge ine emg, neck ine seymour duncan takabilir miyim?bir sorun olur mu?bir de emg 81 lerin fiyatını bilen var mı?

ben bişi sorcam...benim jackson gitarım war..cidden cok sewdiğim sert tonları war..ama ben mesela manyatiğin tekini dğiştirip clean tonları cok daha guzel olan bir manyetik taksam guzel olurmu...sapın bitimindeki manyatik kopru diyolardı sanırım onun yerine clean.i iyi olan bir manyetik taksam olur mu?

slm arkadaşlar. sorum şu:

bana bu single görünümlü humbucker manyetikleri biraz anlatır mısınız? şimdiye kadar forumu çok dolaştım ama hakknda hiç bir şey okuyamadım ya da göremedim.. hangi markaların böyle manyetikleri var? fiyatları uygun mu? manyetikleri jackson dk2 me takmayı planlıyorum. uygun olur mu? ya da jackson dk2 nin sesinde ne gibi değişiklikler olur?

Single görünümlu humbuckerla ilgili, yanlış görmediysem Jackson SL1 lerde Seymour Duncan Classic Stack Humbucking Pickup lar var.SL1 leri düne kadar H-S-S sanıyordum.Manyetiklerin modellerine bakınca idrak etti. :D

ben bişi sorcam...benim jackson gitarım war..cidden cok sewdiğim sert tonları war..ama ben mesela manyatiğin tekini dğiştirip clean tonları cok daha guzel olan bir manyetik taksam guzel olurmu...sapın bitimindeki manyatik kopru diyolardı sanırım onun yerine clean.i iyi olan bir manyetik taksam olur mu?
hangi manyaetiği onerirsiniz

Merhabalar,

gitarim icin EMG 81/85 satin almayi duszunuyorum. Ancak bugun Zuhal muzik'e sordugumda ellerinde olmadigini, bir ay sonra gelecegini ve onlarin da musterisinin hazir oldugunu soylediler. Bu manyetikleri yurtdisindan getirtebilecegim bir online satis sitesi bilen var midir acaba?

Bir de kullandigim Ibanez'de iki humbucker, bir single var. Humbucker'lari EMG'ler ile degistirdikten sonra single'i da kullanmaya devam edebilir miyim? Yani hem aktif hem de pasif manyetikleri birarada baglayabilirler mi?

darkmatter

darkmatter demiş ki:
Merhabalar,

gitarim icin EMG 81/85 satin almayi duszunuyorum. Ancak bugun Zuhal muzik'e sordugumda ellerinde olmadigini, bir ay sonra gelecegini ve onlarin da musterisinin hazir oldugunu soylediler. Bu manyetikleri yurtdisindan getirtebilecegim bir online satis sitesi bilen var midir acaba?

Bir de kullandigim Ibanez'de iki humbucker, bir single var. Humbucker'lari EMG'ler ile degistirdikten sonra single'i da kullanmaya devam edebilir miyim? Yani hem aktif hem de pasif manyetikleri birarada baglayabilirler mi?

darkmatter

Ankara Trio Müzikte iki adet ZW set var 300 dolardı fiyatı da.

Geri