A.B.E.S. - Ankara

Tamam kuzen yanıtın için sağol ama ben zaten bizzat sordum sana eheh! :) demonunzu dinlemeyi sabırsızlıkla bekliyorum zaten bu yaz Ankara`ya gelip canlınızıda dinlemek isterim ya da bu yaz ikincisini yapmayı düşündüğümüz izmirock festivaline davet ederiz tekrar başarılar, geldin izmire ama yüzünü gören cennetlik :p

Dün garajda çektik bu resmi,resimde dikkat edilmesi gereken nokta Anıl'ın sag elinin bir Ata Ekmeği kadar büyük olması yada benim kafam küçük :D
Anılcım saygılar & Sevgiler
pic01167po.jpg

soğuğa, kara, kısa, yağmura rağmen azim yapıp geldim neymiş bu a.b.e.s.' in olayı diye.....ve pes dedim :taptim ilk ve tek izleyişimin verdiği heycanı (nasıl yani :p ) bi kenara koyarsak bugüne kadar yapılan yorumlarıda aklımın bi köşesinde tutarak izledim ve şu kanıya vardım....kimsenin ağzı torba değil kardeşim büzülmüyoo.....az zamanda aldığınız yol en güzel cevap bence.....sahnedeki hoplayıp zıplayışlarınız da durmayacağınızı ve daha neler yapabileceğinizi yeterince belli ediyor zaten :zipla
siz ne olduğunuzu ve neler yapmanız gerektiğini yeterince iyi bilen bi takımsınız..kimseyi fazla ciddiye almadan bildiğiniz gibi devam beyler :metal

kısa ankara tatilime kattığınız renkler için, sıcaklığınız ve samimiyetiniz için sağolun.....çok eğlendim çok güldüm....çok yaşayın :dans

hepinize kocaman öpücükler & sevgiler & selamlar
:elsallaa

haa bide BIIIIIII :oops:

Hacılar bugün gelemeyebiliriz,kar,kış,felaket görüşemeyebiliriz falan diyerekten Bursa Çaçaron için başarılar diyesim gelmişti,sonra düşündüm ben zaten Cumartesi Bursa'da olcam :LOL: Tamam a.q gece gece canım sıkıldı size yazdım var mı :twisted: Anıl yapak mı bu gece bişeyler,gelen olur mu gerçi bu gece,ulan ne karmış be :!:

Neyse Batu tut bakem çıkam sahneye,ver bakem bass'ı,geç bakem back vokale 8) Olum program başında ordayım,Killing çalıyomuydunuz,çalıyosanız sahnedeyim haberiniz olsun,re'den dimi :LOL:

sevgili jojo_ba :) saol böyle düşünmen çok sevindiriyo walla bizi.. ayrıca biz de sana teşekkür ediyoruz ya walla herşey için, süpersin (tobleron da dahil buna:p ) özlicez seni :(

hako gelin bugün yaw, yıkalım killing in the name of'la ortalığı :) hem re'den çalıyoz bak :p...harbi yapak bu gece değişik bişiler ya gelen de olur heralde nolcak olmasa da eğleniriz biz kendi başımıza :D olmadı artık c.tesi bursa'da mı yıkarız :D

Bu arada haberini de vermemişiz burdan da ben yazayım bari,28 Ocak C.tesi 23:00 sularında Bursa Çaçaron'dayız..bekliyoruz herkesi kötü hava koşullarına rağmen :)

Bu akşam da her cuma olduğu gibi yine Garage'a bekliyoruz arkadaşlar...20:30 suları :elsallaa

bu gece ilk defa dinledim sizi.bayağı kalabalıktı.keşke o arkadaş vokal yapmasaydı :kustum .o kadar insana yazık değilmi :D ayrıca bascıda sesi öyle bi açmışki maşallah...

abi dün bende izledim seste sorun vardı galiba gitar hiç gelmedi ama davul tonlaması iyiydi tonlamalara biraz daha dikkat ederseniz söylemeden gecemedim basarılar kolay gelsin =(wocal konusunda arkadasa katılıorum BASARILAR

Zaten elektrik ve ses sisteminde bi problem olduğu için geç çıkmak zorunda kaldık sahneye. ondan olmuş olabilir.

Bu arada akşam Çaçaron iptal... burdan söyleyeyim..

Dün gece acaip yorgun olmama rağmen yüzümü güldürmeyi başaran sevgili arkadaşlarım hepinizi öpüyorum çok... :cigara yine gayet güzel bir performanstı... :seytan :dans

P.S. :Herhalde vokal derken, geri vokalden bahsediyorlar dün Batu'nun sesi Anıl'ınkinden daha fazla çıkıyordu..O biraz problem yarattı bence..

Merhabalar.

Dün (27.01.2005 Cuma) sizi ilk defa izleme fırsatını buldum.Açıkçası eğlenmeye değil,müzisyen izlemeye geldiğim için pürdikkat izlediğimi söyliyim.Ama aynı zamanda gerçekten eğlendim.Öyle ki ses sistemindeki aksaklıktaki "se-a-hey" kısmında bile eğlendim :p davuldaki arkadaşın zil çeşitliliği ve bunları iyi kullanması güzeldi.(China sının markasını ve modelini burdan söylerse memnun olurum) Bazı yerlerde zil kullanımını abarttı ama olsun. (Bageti düşürdüğü esnada arka tarafta bi hadise oldu,biçok kişi oraya bakıyodu çok şanslıydı :LOL: ) Vokal arkadaşın sesi güzel.İnsanları coşturmayı başardı.Basçı arkadaş DT dinleyicisi olduğunu şarkı aralarında bolca home vs. çalarak gösterdi.Fakat kurban-yine Bass solosunda ve bazı şarkıların bölümlerinde çuvalladı diyebilirim.Davulcu arkadaş ta Gelme'nin giriş'ini yapamadı.Onun haricinde iyiydi.

Dream Theater'ı yakından takip ettikleri 5 telli bass,7 telli gitar,geniş yelpaze zillerden belli oluyordu zaten.Her ortamda bir Dream Theater takipcisine rastlıyorum son zamanlarda.Bu beni mutlu ediyor.

Eskiden (voltronken) beri takip ediyordum ama canlı izlemek dün geceye nasip oldu,hadi bakalım gerisi gelir umarım.Keyifliydi yani.(Bitek en önde durup yiyişen-sahneye kusan arkadaşlar görüş açımızı sınırlamak ve dikkat çekmek açısından rahatsız ettiler.)
Bu arada belirteyim istedim hemen hemen aynı repertuara sahip olduğumuz bir grup.(alternatif öğeler dışında) ve onları canlı izlemek bizim için de iyi oldu.Dışardan bu şarkıların çalındığında kulağa nasıl geldiğini gördük.Seyirci üzerindeki etksini gördük.Çok iyi oldu.Coşturmaya elverişli şarkılarmış demek ki teyid ettik :D

Başarılar.

tuncdogukan demiş ki:
Merhabalar.

Dün (27.01.2005 Cuma) sizi ilk defa izleme fırsatını buldum.Açıkçası eğlenmeye değil,müzisyen izlemeye geldiğim için pürdikkat izlediğimi söyliyim.Ama aynı zamanda gerçekten eğlendim.Öyle ki ses sistemindeki aksaklıktaki "se-a-hey" kısmında bile eğlendim :p davuldaki arkadaşın zil çeşitliliği ve bunları iyi kullanması güzeldi.(China sının markasını ve modelini burdan söylerse memnun olurum) Bazı yerlerde zil kullanımını abarttı ama olsun. (Bageti düşürdüğü esnada arka tarafta bi hadise oldu,biçok kişi oraya bakıyodu çok şanslıydı :LOL: ) Vokal arkadaşın sesi güzel.İnsanları coşturmayı başardı.Basçı arkadaş DT dinleyicisi olduğunu şarkı aralarında bolca home vs. çalarak gösterdi.Fakat kurban-yine Bass solosunda ve bazı şarkıların bölümlerinde çuvalladı diyebilirim.Davulcu arkadaş ta Gelme'nin giriş'ini yapamadı.Onun haricinde iyiydi.

Dream Theater'ı yakından takip ettikleri 5 telli bass,7 telli gitar,geniş yelpaze zillerden belli oluyordu zaten.Her ortamda bir Dream Theater takipcisine rastlıyorum son zamanlarda.Bu beni mutlu ediyor.

Eskiden (voltronken) beri takip ediyordum ama canlı izlemek dün geceye nasip oldu,hadi bakalım gerisi gelir umarım.Keyifliydi yani.(Bitek en önde durup yiyişen-sahneye kusan arkadaşlar görüş açımızı sınırlamak ve dikkat çekmek açısından rahatsız ettiler.)
Bu arada belirteyim istedim hemen hemen aynı repertuara sahip olduğumuz bir grup.(alternatif öğeler dışında) ve onları canlı izlemek bizim için de iyi oldu.Dışardan bu şarkıların çalındığında kulağa nasıl geldiğini gördük.Seyirci üzerindeki etksini gördük.Çok iyi oldu.Coşturmaya elverişli şarkılarmış demek ki teyid ettik :D

Başarılar.

taktir ettim bu eleştiriyi...bu zamanda böyle yapıcı eleştiri duymak,okumak gerçekten zor...böyle eleştiriler dostlar başına diyorum...
kolay gele ...

ne zaman yapıyoruz anıl sürprizi :D

arkadaşlar bütün yorumlar ve cuma gecesi bizi yalnız bırakmadığınız için çok teşekkürler... :) Ses sistemindeki problem sebebiyle sahneye oldukça geç çıkmak zorunda kaldık... Seyirciye sabrı için tekrar çok teşekkür etmek lazım... Gerçekten çok eğlenceli bir gece oldu bizim için de...

@chilekessh:
abi sese daha fazla dikkat edicez, soundcheck oldukça aceleye geldi cuma günü, aceleyle hadi başlayın şeklinde sahneye çıkınca :) daha dikkatli olmaya çalışacağız ses konusunda...

@tuncdogukan:
gerçekten uzun zamandır okuduğum en güzel eleştiri olmuş.. hem müzikal açıdan hem uslüp olarak... zaman ayırıp dinlediğin ve bu yazıyı yazdığın için çok teşekkür ederiz :) DT grupça çok sevdiğimiz bir grup ve mümkün olduğunca stüdyolarda çalmaya çalışıyoruz... Fakat vokalleri yapmak beni oldukça zorluyor... O yüzden program sırasında aralara 2-3 dakikalık bölümler atmaya çalışıyoruz... Başka bir programda tekrar görüşmek ve tanışmak isteriz :)

@ertuğrul:
kardeşim süpriz için bi toplantı yapalım garajda falan... parçaları belirleyelim... ondan sonra kapanalım stüdyoya... inanılmaz olucak valla, ankara yerinden oynayacak :)

@jojo_ba:
BIIIIIIIIIIIIIII.... (s.s.s) ;)

tuncdogukan demiş ki:
Basçı arkadaş DT dinleyicisi olduğunu şarkı aralarında bolca home vs. çalarak gösterdi.Fakat kurban-yine Bass solosunda ve bazı şarkıların bölümlerinde çuvalladı diyebilirim.

Bazı yerlerde küçük hatalar yapmış olabilirim doğrudur... Fakat Kurban-Yine solosunda whammy efektimden istediğim performansı alamadığım için öyle çaldığımı da söyleyim. Eleştirilerin için teşekkürler bu arada...

ya baya bi zaman sonra yeniden canlı dinledik sizi cuma cumartesinin yorgunlugunu anca attım o yuzden simdi yazıyorum..heheeheh
ben cok eglendim valla beyler harika bir performanstı...ayrıca bana kurban - yine yi soylettiginiz icinde tesekkurler aniden sahnede buldum kendimi bende sasırdım eywallah :D
wall da superdi ayrıca ...
başarılar abes insanları ;)

sunstroke demiş ki:
Dün gece acaip yorgun olmama rağmen yüzümü güldürmeyi başaran sevgili arkadaşlarım hepinizi öpüyorum çok... :cigara yine gayet güzel bir performanstı... :seytan :dans

P.S. :Herhalde vokal derken, geri vokalden bahsediyorlar dün Batu'nun sesi Anıl'ınkinden daha fazla çıkıyordu..O biraz problem yarattı bence..

efem sizleri güldürebildiysek ne mutlu bizlere :D geldiniz şerefler verdiniz biz teşekkür ederiz..özlemişiz de walla, kusura kalmayın meşguliyetten çok muhabbet de edemedik ama...bi daha ki sefere artık, yrn mesela :)

can seni de uzun süre sonra tekrar karşımızda görmek iyi geldi walla :) özletme kendini bu kadar.. wall'a gelince, iyi ki eklemişiz ya ben kendimden geçiyom çalarken, dinleyenlere de beğendiriyosak süper

olm can avatar da çok şekil olmuş demeden geçemicem :)
kıskandım eğer darth maul'a saygısızlık olmıyacağına karar verirsem ben de güzel bi foto koycam avatarıma euheueh

Geri