Charvel / Jackson Başlığı

Ee nasıl akord edicez o zaman Floyd Rose'daki o ince ayarlar biraz az kalmaz mı :? ? Gece gece araştıramadım maruz görün :oops: Bu arada bence güzel durmuyor headstock pasif ve küçük görünüyor :(

Kont_De_La_Fere demiş ki:
@dorlin
Dostum eğer bu iki seçeneğinin fiyatları çok yakınsa yerinde olsan DV-8-R'yi tercih ederdim. Sonuçta WRMG'yi de oturarak çalarken de o kadar rahat olamayacaksın. Bir de eski modelse EMG-HZ manyetikler olacak üzerinde. Ton bakımından JB-Jazz ikilisiyle bir karşılaştırmanı öneririm. Bir de sap gövde bağlantısına gelince LTD daha önde kalıyor neck-thru ile bunu da göz önünde bulundur.
Neyse sana iyi şanslar diliyorum..
dün warriorı denedim, rahat geldi baya.. hele dv8-r'den sonra..
V kasaları oturarak beceremiyorum sanırım ben :)

saolun arkadaşlar
siyah renk aldım yine :)

bu arada bir ara jacksonlarda gitarın serial'ını yazıp kaç yılında nerede vs. yapıldığını öğrenebiliyorduk biryerden, hala var mı öyle bir site? Varsa adresi?

bir de warrior'ı sığdıracak sağlam bir hardcase nerden bulunur,fiyatı ne olur?

Jacksonın yeni sitesini gezerken dealer kim diye bakim dedim kıvılcım öıktı karşıma doğrumu bu iş. Kıvılcım mantığı laylaylom gibi işlemezse jackson için çok iyi olur.

katilinek demiş ki:
Jacksonın yeni sitesini gezerken dealer kim diye bakim dedim kıvılcım öıktı karşıma doğrumu bu iş. Kıvılcım mantığı laylaylom gibi işlemezse jackson için çok iyi olur.

Evet onu ben de gördüm. Bence Kıvılcım'ın Jackson'la alakası yok, Fender dealer'ı olduğu için oraya öyle yazılmış. Biliyorsunuz Jackson Fender'in bir firması artık :)

Distribütör kıvılcım oldu şimdi yani. O zaman jacksonı satarlarda diye düşünüyorum. Bundan önceki yıllarda yapılankarı yapmazlar diye düşünüyorum. Çok şeymi düşündüm :D

ya bende jackson warrior var anlatmıştım resimlerini akliyim dedim bana satarken sadece warrior demişlerdi... bu jackson.un hangi modeli acaip rahat bir klavyesi var teller yok yakın ve yumusak... kasasında japon seri numarası var ancak sapında crafted in india yazmakta...bi el atıverin kurtarın beni meraktan... :D

0606022147013df.jpg

0606022149139ln.jpg

fotolar biraz bozuk çıktı kusra bakmayın...
teşekkürler...

Bunu önceden de konuşmuştuk, elinde bir adet wrxt bulunan bir arkadaş bu gitara elindeki diğer bir js serisi gitarın sapını ve manyetiklerini takıp sana satmış..

Belki aletin (wrxt) sapı kırılmıştır, adam da bulabileceği en ucuz sapın js serisi olacağını düşünerek bir js serisi gitarı kurban etmiştir :D Manyetiklerini de almış tabii bu arada wrxt'nin...

Ama gitar kesinlikle js serisi bir warrior değil. Control route'una yani ton/volume potlarının ve switch'inin pozisyonuna bakarak bunu anlayabilirsin :)

Wrxt'lerde bu 3ü aynı hizada, js serisi warriorlarda ise switch daha aşşağıda ayrıca volume pot'u manyetiğe daha yakın.

taam en sonunda anladım :D bende gidip alete temizinden bir tb-4 takayım dedim ne 1. el ne 2. el tb-4 var piyasada... allahımm !!!! gitarımın manyetiklerini çalmışlar bende daha iyisini taktırcam ama önce bir tb-4 bulmam lazım... yardım tb-4 satın bana :D

im0001958hx.jpg

im0001915tq.jpg

Evet arkadaşlar yurtdışındna getirttiğim parçaları kenan ustaya tam 3 hafta vermiştim bugün gitar artık kolllarımda.Resimde gördüğünüz şekile sahip.Dimarzio x2n,Jackson Dk2 sap,warrior kasa.Pickguard da custom havası katıyor.Kendime hayırlı uğurlu olsun diyor iyi kötü yorumlarınızı bekliyorum.Bir de bu gitar kaç para eder?

çok güzel olmuş orjinal ama biraz daha değişik renkler kullansaydın çok daha iyi olabilirdi ;)

ben ilk kazandığım paraları biriktirip gidecem ceksor helal kesim tesislerine,şemalarla dayanacam kapılarına ama daha bekliycem sanırım :(

Geri