Charvel / Jackson Başlığı

benim de jackson hakkında aklıma takılan çok şey var. birincisi , mersinde olduğum için canlı bir jackson tonu dinleyemedim. ama duyduğuma göre ibanezler gibi çok yönlü değiller daha çok hardrock için uygun aletler. dk2 de böylemidir. sonuçta single taşıyor clean performansları nasıldır. ayrıca sap tarafındaki single manyetiğin solo performansı nasıl?
ben almanyadan almayı düşünüyorum.

http://cgi.ebay.de/Jackson-DK-2-Sku...3QQihZ006QQcategoryZ84676QQrdZ1QQcmdZViewItem

Hangi x serisi? durumu ne?

can_gny demiş ki:
benim de jackson hakkında aklıma takılan çok şey var. birincisi , mersinde olduğum için canlı bir jackson tonu dinleyemedim. ama duyduğuma göre ibanezler gibi çok yönlü değiller daha çok hardrock için uygun aletler. dk2 de böylemidir. sonuçta single taşıyor clean performansları nasıldır. ayrıca sap tarafındaki single manyetiğin solo performansı nasıl?
ben almanyadan almayı düşünüyorum.

http://cgi.ebay.de/Jackson-DK-2-Sku...3QQihZ006QQcategoryZ84676QQrdZ1QQcmdZViewItem

Bir gitarın çok yönlülüğünü ne belirler önce onu düşünmek lazım. Alacağın dk-2'nin ağacı alder, yani fender stratocasterların çoğunda kullanılan ağaç ile aynı. Ve baktığın zaman h-s-s konfigürasyonuna sahip. Böyle bir aletin çok yönlü olmamasının ne gibi bir sebebi olabilir? Manyetikleri gitarı aldıktan sonra kendi zevkine göre değiştirebilirsin, çok da doğru bir hareket olur :)

Reeve demiş ki:
midnite demiş ki:
duncan designed ile emg hz arasında ise bi fark yok ses olarak.

emg select ile seymour duncan arasinda fark yok demek gibi bisey olmus.

emg hz gibi dandik manyetiklere daha çok para ödeyeceğime giderim duncan designed alıp onları upgrade ederim. bu arada emg hz lere dandik dedim ama yanlış anlaşılmasın yani hz ler zaten yetersiz bence, upgrade edilmeli, onun için çok para vermeye gerek yok hz lere...

single'larda kullananlar ötme yapıyor diyorlar. gerçi o kullananların drive gereksizliğinden de kaynaklanıyor olabilir. sen ne tavsiye edersin , bu hafta biyerde çalmaya başlıom(yani para geçecek elime). gerçi gitar çalmaya bakıyor ama artık cort gitarımın klavyesinden iyi randıman alamıyorum. ya türkiyeden aynı fiyata bi ibanez rg alacam weya linkteki modellerden biri. japon ibanezler ve jacksonlar kalite olarak nasıl karşılaştırılabilinir. skull modeli niye daha pahalı bilgin var mı?

_bu markanın adı mı değişti bu sitede "jackson star" diye geçio sap kötü olmuş.

http://www.jacksonstars.com/top.html

can_gny demiş ki:
single'larda kullananlar ötme yapıyor diyorlar. gerçi o kullananların drive gereksizliğinden de kaynaklanıyor olabilir. sen ne tavsiye edersin , bu hafta biyerde çalmaya başlıom(yani para geçecek elime). gerçi gitar çalmaya bakıyor ama artık cort gitarımın klavyesinden iyi randıman alamıyorum. ya türkiyeden aynı fiyata bi ibanez rg alacam weya linkteki modellerden biri. japon ibanezler ve jacksonlar kalite olarak nasıl karşılaştırılabilinir. skull modeli niye daha pahalı bilgin var mı?

_bu markanın adı mı değişti bu sitede "jackson star" diye geçio sap kötü olmuş.

http://www.jacksonstars.com/top.html

Jackson StarS olcak o. Jackson'ın sadece Japonya içinde satışını yapan yan firması diyebiliriz. Japonya'da zaten Jackson diye bir firma olduğu için başka bir isim kullanmak zorunda kalmışlar.

Skull modeli yani "pile o' skulls" grafiği olan dk-2ler daha pahalı çünkü o grafikler bedavaya yapılmıyor :D

Japon jacksonlarla japon ibanezleri karşılaştıramam, ama belirli model isimleri verirsen bir miktar yorum yapabiliriz. Eğer türkiye'den alcaksan gitarı Ibanez alman daha mantıklı olabilir çünkü Jacksonlar Türkiye'de çok pahalı :)

saol.
işte ben de öyle düşünüyorum.
türkiyede neden bukadar fark ediyor anlamıyorum sürümden mi? rg serisi japon olanlar mesala rg2550 fln. endonezya , kore fln salla zaten cort üretiyor onları mersinde bisürü yalama cort floyd rose var. seymour duncan ile dimarzio karşılaştırması yapabilirmisin.
ebay.de 'de hot road fln da grafikli ama skull çok daha pahalı. işcilik, malzeme fln mı daha kalite? special

Bu önceden de konuşulmuştu %100 olarak bilmiyorum ama o grafikler elle yapılıyor. (bazılarının elle yapıldığından eminim ama bazıları galiba öyle değil ama hangileri bilmiyorum ) Yani belirli bir kalıbın baskısı değil, birileri onları oraya elle çiziyor... Onun için yapılması ne kadar zor bir grafikse fiyat da o kadar pahalı oluyor.

Seymour Duncan - DiMarzio karşılaştırması yapmak da imkansız aklında belirli manyetikler varsa bunu "ilgili" başlıklarda sorarsan istediğin bilgiyi alabilirsin :)

EMG-HZ lere niye dandik dediğini anlamış değilim.. Dandikse neden Alexi Laiho EMG-HZ kullanıyor ? Manyetik sonuçta zevk meselesi .. Çıkışı mı az malzemesi mi kötü neyini beğenmiyorsun ki :) ?

Geri