Charvel / Jackson Başlığı

Açıkçası o linkini verdiğin gitarı bedave verselerde çalmam , direk o beni öldürmeden ben onu şöminede yakar ve acısına son veririm o derece. :D

O resimdeki gitarı ben çizdim yani öyle bir gitar yok sadece bir fikirdi. O gitarın sabit köprülü halini ancak jackson custom shop'tan sipariş edebilirsin ki o da 4000 - 5000 dolar gibi bir para demek.

evet hayalmiş zaten bir umut beslediğim diyip konuya giriyorum :D

bu hafta salı yada carşamba günü istanbula gelmeyi planlıyorum izmir kurak bir bölge olduğu için secenek bakımından istanbula gidip ekipman bakmak boğazı gezmek farz oluyor...kışında ayrı bir güzeldir şimdi orası...

evet ne diyordum istanbulda kevin bondu deneyebilme şansım umarım vardır lll elinde barındırıyorsa yoksa draco yu deneyeceğim ve büyük ihtimalle alacağım çünkü bekleme süresi olduğu zaman yiyorum ben parayı...bu bakımdan bir an önce sonuçlandırmam lazım en azından bir lll ile görüşüp gitarı ne zaman temin ederler öğrenebilirm...birde ampli fln bakınırım istanbulda kendimi kaybederim artık tünelde...

acıklamaların için tekrar teşekkür ediyorum...umarım kevin bondu deneme şansım olur yoksa hep aklımda kalacakmış gibi geliyor...

tekrar teşekkürler...

saygılar

grognard3 demiş ki:
evet hayalmiş zaten bir umut beslediğim diyip konuya giriyorum :D

bu hafta salı yada carşamba günü istanbula gelmeyi planlıyorum izmir kurak bir bölge olduğu için secenek bakımından istanbula gidip ekipman bakmak boğazı gezmek farz oluyor...kışında ayrı bir güzeldir şimdi orası...

evet ne diyordum istanbulda kevin bondu deneyebilme şansım umarım vardır lll elinde barındırıyorsa yoksa draco yu deneyeceğim ve büyük ihtimalle alacağım çünkü bekleme süresi olduğu zaman yiyorum ben parayı...bu bakımdan bir an önce sonuçlandırmam lazım en azından bir lll ile görüşüp gitarı ne zaman temin ederler öğrenebilirm...birde ampli fln bakınırım istanbulda kendimi kaybederim artık tünelde...

acıklamaların için tekrar teşekkür ediyorum...umarım kevin bondu deneme şansım olur yoksa hep aklımda kalacakmış gibi geliyor...

tekrar teşekkürler...

saygılar

Hayal kırmak gibi olmasın ama şu anda ikiside istanbulda yok. LLL hakkındaki yazılanları görmüşündür zaten. Bc. rich leri zuhal müzik getiriyor ve onların elinede bc nin bu tür modelleri gelmiyor. Draco modelini bulabileceğin başka bir yerde bilmiyorum malesef.

draco varmış telefon actım...hatta exotic warlock da varmış...bir tane var dedi emre bey ile görüştüm online mağazanın stoğu farklı dedi bana...

yoksa 10 saatlik yolu karambole gelmek saçma olur zaten pzts günü son bir telefon görüşmesi yapıp yola cıkacağım bende ilk önce bende sasırdım ama online mağaza da görünce durum nedir diye aradım konustuk baya 2farklı stok durumları varmış..

lll zaten ortada kevin bond için aklım kalacak ama sanırım bc.richi almış olacağım...gelmişken bir de kızılkayalarda hamburger yerim artık...

bir tane kesmiyor o tehlikeli ama hacimli tada kaptırıp hacimsel genişliyor insan sonra...bir de minik bir adam değilim ki 2-3 tane kessin...

bir de göztepede ki oyuncak müzesini çok merak ediyorum...(çaktırmadan konuyu saptırarak istanbul gezim için plan yapıyor fikir alıyorum) sunay akını bile görebilirm belki...

ciyzis_kirayzs demiş ki:
Seymour Duncan Cool Rails™ SCR-1 ve

Hot Rails™ SHR-1 acaba bu manyetıkler bana hem guzel yuksek cıkıslı dolgun solo tonları hem de bluesvari clean tonları almam da yardımcı olur mu?

shr1 i cok ovduler ancak scr1 konusunda bıraz yardım lazm sanırım.

sorduğun sorunun teorik olarak da pratik olarak da bir cevabı yok aslında. eğer hem dolgun solo tonları veren hem de bluesvari clean tonlar veren vir manyetik olsaydı herkes onu kullanırdı. bizim eve gelip de benden blues tonu açmamı isteyen arkadaşlarıma soruyorum nasıl bişey olsun diye aşağı yukarı hepsi farklı cevap veriyor. o yüzden soruna kaba bir genelleme yaparak cevap vereceğim. dolgun solo tonu dediğin şeyi yüksek distortion, bluesvari clean tonu da cam gibi parlak (ne demekse :D) clean tonu olarak ele alacağım.

uzun süre sapta hot rails kullandım. seymourun en yüksek çıkışlı manyetiklerinden birisi. oldukça bass bir tonu var bence (sap için). çıkışları çok yüksek ve sustaini oldukça azaltıyor (hele ki telleri manyetiğe yaklaştırırsan) lakin manyak bir tonu var ve distortionda inanılmaz canlı (harmonikli) bir ses veriyor. ama cleanler senin aradığın cleanler değildir tahminimce.

cool railsi hiç denemedim ama okuduklarımdan daha modern bi tona sahip olduğunu çıkardım. muhtemelen cleanlerde daha iyidir.

bence senin yapman gereken istediklerini tek bir manyetikte aramaman.

ciyzis_kirayzs demiş ki:
ya ıste bu mayetıklerı 2 ayrı sıngle a taksam bırı sololar bırı cleanler ıcın acaba ıse yaramaz mı kı

clean için daha düşük çıkışlı bişey düşünebilirsin. sonuçta ekipmanın yeterlise bu manyetiklerle aradığın tone ulaşabilirsin. (ekipmanın yeterliyse tabiiki)

merhabalar

benim aklıma bir fikir geldi sizinle de paylaşıyım dedim..2 humbuckerlı orjinal, floyd rose lu,abanoz yada gül ağacı klavyeli ve jackson sl2h den ucuz bir gitar yaratma fikri çerçevesinde;
ben bir jackson dk2m gövdesi alsam,üzerine orjinal floyd rose ve sd sh4 sh1 alsam,jackson dk2 klavyesi yada başka biyerden jackson gövdesine uyum sağlayacak bir abanoz klavye alsam ve diğer teferruatlar dahil ben bu işin içerisinden 1000 ytl yada daha az paraya çıkabilirmiyim? veya böyle bişey mümkün olur mu ve nasıl sonuç verir? (ebayde söylediğim bütün parçalar mevcut)

Arzach demiş ki:
merhabalar

benim aklıma bir fikir geldi sizinle de paylaşıyım dedim..2 humbuckerlı orjinal, floyd rose lu,abanoz yada gül ağacı klavyeli ve jackson sl2h den ucuz bir gitar yaratma fikri çerçevesinde;
ben bir jackson dk2m gövdesi alsam,üzerine orjinal floyd rose ve sd sh4 sh1 alsam,jackson dk2 klavyesi yada başka biyerden jackson gövdesine uyum sağlayacak bir abanoz klavye alsam ve diğer teferruatlar dahil ben bu işin içerisinden 1000 ytl yada daha az paraya çıkabilirmiyim? veya böyle bişey mümkün olur mu ve nasıl sonuç verir? (ebayde söylediğim bütün parçalar mevcut)

Jackson dk2m olmasada fr uyumlu 2 humbuckerlı başka gövdeler de genelde 150 - 100 dolar arasında gidiyor.

Floyd rose 185 dolar.

Manyetikler toplamda 200 dolar.

Yeni sap yaptırmak 300 dolar desek.

130+185+300+200+genel yol parası olarak hepsi için 150 dolar desek = 1200 ytl civarı bir para demek. bunun uğraşması toparlatması var. Bence bu kadar uğraşa değmez. Kendi adıma konuşuyorum tabiki.

Arzach...

SLXX serisi gitarlar neck-thru, ama bolt-on toplama bir gitar yapmak istiyorsan bir kac opsiyonun var.

*Bir adet DK2 alinir, sap satilir, warmothdan bir adet sap siparis edilir. OFR'un JT580in bosluguna uymama sansi var...

*Warmoth'dan bir adet sap ve govde siparis edilir.

Govde siparis edebilecegin bir baska sitede Mojo Bodies - http://www.mojobodies.com/

yada USA custom guitars
http://www.usacustomguitars.com/

* Ebay'den bir adet DK govdesi alinir, Turkiye'de bir luthier'e sap siparis edilir.

* Turk bir luthier'e istedigin ozelliklerde bir gitar siparis edilir (SL2).

Sahsen 1000 ytl butcem olsa ebay'den bir govde alir onun uzerinde calisirdim.

Maple+Ebony bir sap Warmoth'da 190$. 50 60$ a bir govde bulunur ebayden. Onun uzerine 180$ OFR. Manyetiklerde (salliyorum) 150$. Etti 600 650$. Onun uzerine posta ucretlerini ekle. Arti tuner, pot vs vs extralar ile 1000 ytl'ye yakin birfatura cikiyor.

evet aslında en mantıklısı gövdeyi ve köprüyü ebayden sipariş edip sapı türkiyede bir ustaya yaptırmak.zaten gerisi rahatlıkla türkiyede bulunabilir diye düşünüyorum..peki jackson dk2m gövdesine ofr un uymama ihtimali ne kadardır bilen varmı?birde ebayden türkiyeye kargo masrafı ne kadar tutar?gümrüğe takılma ihtimali varmıdır?

Geri