Charvel / Jackson Başlığı

Atalay abi bu işi iyi birine yaptırırsan hiç bir sorun çıkmıyor. Profesyonel çalışan bir luthier'e götürüp yaptırabilirsin.Bak mesela adam kendi evinde yapmış bunu.Tek manyetikli dk2m rgf;

jacksondk2mredghostflamvh9.jpg

Bu alet dk2m değil. Dk2m rgf yani red ghost flames.Sadece Guitar Center (musicians friend) firması için üretilmiş bir seri. Farkı genel olarak gövde boyasına uyumlu ters jackson headstock, tek köprü manyetiği ve importlarda bulunmayan (hatta select serilerinde bile yok red ghost flames custom order sadece bildiğim kadarı ile) red ghost flames boyamasıdır. Yani o sap manyetiği tamamen hiç birşey bulunmayan bir noktaya yapılmış.

jacksondk2mredghostflamee9.jpg

Atalay demiş ki:
baran_16 demiş ki:
arkadaşlar jakson RR24 Randy Rhoads gitar çok hoşuma gidiyor bu gitarı alsam sap manyetiği taktırmak içinde oydursam köprüdeki emg 81 i sapa köprüyede emg 85 taksam nasıl olur???
http://vwallguitars.com/index.php?act=viewProd&productId=40

İyi olur ama gitara yazık. Bence o modifiyeye sahip başka bir gitar bul derm. Yoksa yapacaka birşey yok tabi. Sadece gitar rezil olmaz umarım.
haklısın ama jackson rhoads kasada istediğim tam gitar bu 24 perde vs. dierleri 22 perde ve hepsinde duncan var. evrensel müzikte kenan abi var bu gitar işlerinde türkiyenin sayılı ustalarındanmış ona yaptırcam ozaman yazık olmaz umarım:)

dk2m in maple klavyesi cilalı mı değil mi? yanılmıyorsam burada deneyen arkadaşlar vardı. yorum falan yapan biri de vardı. cevaplarsa sevinirim.red ghost flames sadece orası için mi üretildi? laylaylom a desek getiremez mi yani?

masterofpuppetsasd demiş ki:
Bu alet dk2m değil. Dk2m rgf yani red ghost flames.Sadece Guitar Center (musicians friend) firması için üretilmiş bir seri. Farkı genel olarak gövde boyasına uyumlu ters jackson headstock, tek köprü manyetiği ve importlarda bulunmayan (hatta select serilerinde bile yok red ghost flames custom order sadece bildiğim kadarı ile) red ghost flames boyamasıdır. Yani o sap manyetiği tamamen hiç birşey bulunmayan bir noktaya yapılmış.

jacksondk2mredghostflamee9.jpg

Anladım abi sağolasın aydınlattığın için.. Çok güzelmiş gitar ayrıca :)

dimebucker demiş ki:
dk2m güzel olmuş ama zaten normalde humbuckerdı adam single yer yapmış yine humbucker takmış... Ne anlamı kaldı ? Sırf görünüş için mi yaptı acaba ?

nealakası var 2si de apayrı tonlar verir. ya da tarz deiştirince single takar. bizeneadamın keyfinden :) kısacası görünüş için yapmamış

RR1_EDS.jpg

Product Information

Jackson USA Select Randy Rhoads RR1 EDS

Jackson RR1 Randy Rhoads guitar- Made in the Usa and hand built' like all Usa Jackson Guitars!
This Jackson RR1 usa Select guitar may be all the guitar you will need!
Designed by Jackson guitar and Randy Rhoads- This has been a favorite players guitar for over 2 decades!
Get a Jackson usa RR-1 now and shred you ass off!!!

Jackson® USA Select RR1 Randy Rhoads Signature Guitar

* Alder body
* Neck-Thru-Body Quartersawn Maple
* Neck Dimensions 3rd Fret: .790”, 12th Fret: .850”
* Die-Cast Tuners
* Ebony Fingerboard
* 22 Jumbo Frets
* Bridge Pickup Seymour Duncan® JB™ TB4 Humbucking Pickup
* Neck Pickup Seymour Duncan® Jazz™ SH2N Humbucking Pickup
* Controls Master Volume,
* Tone (Bridge Pickup)
* Tone (Neck Pickup)
* Floyd Rose Original Double Locking 2-Point Tremolo
* 3-Position Toggle switch
* Black hardware
* Scale Length 25.5”
* Width at Nut 1-11/16”
* Compound (12” to 16”) Fingerboard Radius,
* Mother of Pearl Shark Fin Position Inlays
* Bound Fingerboard and Headstock
* Inlaid Mother of Pearl Jackson Logo
* CTS Pots and Switchcraft® Switches
* Includes Deluxe Molded Case (made to fit Jackson RR1 guitar)
* Jackson Guitars Usa Eerie dess swirl paint graphic
* Free Pro Set Up

Bu gitar hakkında ne düşünüyorsunuz?Kullanan bilen varmı aranızda?

benim bir sorum olacak. elimde bir jackson var japon yapımı. seri numarası 96 ile başlıyor. sapı yukarı bakıyor ve inlayleri nokta değil. bide manyetik dizilimi HSH fakat duncan design değil markası jackson. rengi Eerie Dess Swirl. tremolo var...
ben bu gitarın modelini tam olarak bir türlü öğrenemedim. bilgisi olan varsa çok sevinirim

jacksonjrr94 demiş ki:
benim bir sorum olacak. elimde bir jackson var japon yapımı. seri numarası 96 ile başlıyor. sapı yukarı bakıyor ve inlayleri nokta değil. bide manyetik dizilimi HSH fakat duncan design değil markası jackson. rengi Eerie Dess Swirl. tremolo var...
ben bu gitarın modelini tam olarak bir türlü öğrenemedim. bilgisi olan varsa çok sevinirim

Klavye'de binding yok di mi? Büyük ihtimalle DR-x'tir :) Resim var mı?

hayır blinding yok. resim çekemiyom bilgisayarın bluetooth u çalışmıyor sinir oldum zaten. valla sağolasın senin gitar ne dediklerinde modelini söleyemiyodum :D buarada seri no su: 9616163
birde klavyesi dk-2 den ince

Bu baslikta 'Laylaylom ne zaman gitarlari getirecek' muhabbetinden baska bir muhabbet donmez oldu....

Buyrunuz...

Mike Learn'un NAMM 08 icin boyadigi birkac gitar.. :)

(Fotograflar JCF forumlarindan alinmistir.)

IMG_3055.jpg

IMG_3078.jpg

IMG_3100.jpg

IMG_3155.jpg

IMG_3184.jpg

Geri