Ibanez Başlığı

Arkadaşlar merhaba bu hafta içi bir ibanez gitar alıcam düşündüğüm birkaç model war ama bu forumda okuduğum bazı şeylerden kafam biraz karıştı yarım edebilirseniz çok sewinirim.Ben kafamda model olarak S520EX,RG320FM,RG350DX war.Şimdi başlangıçta bu gitarladan RG320FM beni hem ses olarak,hem rahatlık olarak,hemde görüntü olarak çok tatmin etti ama sonra bu forumda bazı arkadaşların RG serisi alma S serisi daha iyi daha pro gibi yorumlarını okudum ve çok çelişkide kaldım bi S serisi RG'ye göre biraz daha hatta benim istediğim model bayaa bi daha tuzlu :) şimdi sormak istediğim S serisinin RG serisine ağaçtan başka üstünlüğü warmıdır ve RG serisinde Edge III floyd,S serisinde ZR floyd kullanılıo hangisi daha iyidir yada bi floyd Rose'ların birbirine karşı üstünlüğü warmıdır?RG serisinde RG320FM'e ( http://www.ibanez.co.jp/world/products/eg/page/RG320FM_TL_a_e_u.html ) aşık oldum , S serisindede S520EX'e ( http://www.ibanez.co.jp/world/products/eg/page/S520EX_MGF_a_e.html ) aşık oldum we feci arada kaldım bide şöyle bi durum war sanırım S520EX,RG320FM'e göre çok daha pahalı galiba fiyat konusundada tam bir bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse sewinirim
Yardım edebilirseniz çok sewinirim,bu hafta içi gitarımı alıcam ama birazcık arada kaldım
şimdiden yarımlarınız için teşekkürler

S serisinin ağaç olarak RG'ye üstünlüğü diye birşey yok. RG "alt" modelleri kalitesiz ıhlamurdan S'in bütün modelleri kalitesiz maundan yapılma. S2075 biraz farklı, muhtemelen kaliteli ve pahalıdır ama.
Köprü olarak Edge III yerine ZR köprüyü tavsiye ederim. RG üst modellerde bulunan Edge Pro, ZR'den çok daha iyidir ama. Ve S serisi dediğin gibi 22 perdeliyken RGler 24 perdeye sahiptir.

USA fiyatları olarak; RG320FM 639$, S520EX 729$.
Yerinde olsam S520'yi alırdım. Çünkü RG'nin alt modelleri gerçekten versatil değil ve o köprü adamı çileden çıkarır resmen :D

arkadaşlar, AXS32, GAX75 ve IC400 hakkındaki bildiklerinizi yazar mısınız? [2]
en başta, AXS32'yi bulamadım, onun yerine GAX75 alınır mı?
bir de IC400 bulabileceğim bi yer biliyor musunuz?
Bilgisi olanlar yazarsa sevinirim...

Ya 100 dolarlık fark problem değilde aslında ben 24 perde istiyorum zaten bu ibanezi ikinci gitar olarak alıyorum bende epiphone les paul war bitane o 22 perde şimdi ikinci bi gitar olarak 24 perde floyd rose'lu bi gitar düşünüyorum bu S serisini beğendim ama bitek 22 perde olması düşündürüyor beni :roll: Edge III ve ZR Tremolo arasında o kadar büyük farklar warmıdırki acaba?

Arkadaşlar bu arada Edge Pro II tremolo ile Edge III tremolo arasında fark warmıdır?Birbirlerine karşı üstünlüğü yada kötü yanları warmı?
Eğer Edge pro II iyi bir tremolo ise RG sersinde alternatif olarak RGT42DX'ide düşünebilirimde ondan sordum :) gerçi RGT42DX diğer alternatif gitarlarıma göre çok pahalı sanırım :roll:

patlakteker demiş ki:
Arkadaşlar bu arada Edge Pro II tremolo ile Edge III tremolo arasında fark warmıdır?Birbirlerine karşı üstünlüğü yada kötü yanları warmı?
Eğer Edge pro II iyi bir tremolo ise RG sersinde alternatif olarak RGT42DX'ide düşünebilirimde ondan sordum :) gerçi RGT42DX diğer alternatif gitarlarıma göre çok pahalı sanırım :roll:

ikisini de denemedim ama bildiğim kadarı ile edge II biraz sorunlu bir dizayn imiş o yüzden geliştirip Edge III çıktı buradan hareket edersek edge III daha kötü olmamalı
2005 kore malı ibanezler artık Edge III ile geliyor

Bu arada aynı şekilde model olarak yükseltilen lo-trs, lo-trs II olmuşsa da, benim ve pek çok kullanıcının görüşü lo-trs'nin lo-trs II'den daha iyi olduğu yönündedir...

rgpbtom2.jpg

Reeve demiş ki:
ama ben bir turlu isinamadim bu markaya :? itici gelen bisey var hala cozemedim ne oldugunu..

bir daha para odemeyecegim bir marka ibanez.
nedenini sormayin, bilmiyorum :)
katılıyorum çok kaliteli güzel gitarlar yapıyor ibanez ama niye bilmiyorum ben de hiç sevmiyorum :)

bi de 7 tellilerde böyle siliüet grafikleri olan bi gitar var onun 6 tellisi hayatım boyunca sevdiğim tek ibanez diyebilirim,magick çağlar abimizde vardı.Bir tanesine sahip olmak isterim baya hoş duruyor ama aynı model mi bilmiyorum baya benziyor

Geri