Ibanez Başlığı

arkadaşlar bende de s470dx var ve yukarda da bir arkadaşımızın sorunu olan tremolo kolunun girdiği delik etrafında ki sıkma vidası yalama oldu ve kol sabit durmuyor yani dişliler tam yerine oturmuyor. nerde yapılabilirr fikirlerinizi bekliyorum.

bLUeANgEL demiş ki:
arkadaşlar bende de s470dx var ve yukarda da bir arkadaşımızın sorunu olan tremolo kolunun girdiği delik etrafında ki sıkma vidası yalama oldu ve kol sabit durmuyor yani dişliler tam yerine oturmuyor. nerde yapılabilirr fikirlerinizi bekliyorum.

Ben de aynı gitarı çalıyorum ve gitar ilk geldiğinde de kol çok da sabit durmuyordu. Ama senin problemini tam anlayamadım. Kolun üzerindeki vida dişleri mi yalama oldu, yoksa kolu taktıktan sonra sıkıştırdığımız halkadaki dişlilerden mi bahsediyorsun?

icemert in sorusuna gelirsek, 470 ile 470dx arasında maple kaplama haricinde bir fark yok bildiğim kadarıyla ama güzel duruyor maple kaplama! Bir de (tam emin değilim) 470dx in klavyesinde binding varken 470 de bu yok.

icemert in sorusuna gelirsek, 470 ile 470dx arasında maple kaplama haricinde bir fark yok bildiğim kadarıyla ama güzel duruyor maple kaplama! Bir de (tam emin değilim) 470dx in klavyesinde binding varken 470 de bu yok.

Anladım poete saol. iki sorum daha var , gitarın clean tonları tatmin edici mi? Bi de akort sorunu oluyo mu köprüden memnun musun?

akord sorunu dediğim şey akord kaçırmaksa sorun olmaz! mesela bende başka bi gitar var Ibanez. neredeyse 1 aydır akord kaçırmadı o kadar çok çalmama rağmen. ama gitarın akordunu habire değiştirmek istersen olmaz benim gibi:D

icemert demiş ki:

Anladım poete saol. iki sorum daha var , gitarın clean tonları tatmin edici mi? Bi de akort sorunu oluyo mu köprüden memnun musun?

Üzerinde gelen manyetiklerin seni tatmin edeceğini sanmıyorum, özellikle köprü manyetiğini ben pek beğenmedim. Ben durumumu düzeltir düzeltmez hem köprü hem de saptakileri değiştiricem. Clean tonlardan pek memnun değilim kısacası. Akord kararlılığı ise iyi diyebilirim, aslında o biraz da sana bağlı. Ben çok sorun yaşamadım, köprüsü tatminkar.

grg170dx nasıldır? uzun sürede kullanımda ne gibi sorunlar çıkarır ya da çıkarır mı çok kötümser oldu!:D bugün denedim bi müzik markette,tonları güzeldim ama bilemiyorum pek iyi şeyler yazılmamş gitar hakkında genel olarak neden acaba?

poete, kolu taktıktan sonra sıktığım vidadan bahsediyorum tam anlatamamışım heralde :) evet o vida yalama oldu sonuna geldiğinde yani sonuna kadar sıktıktan sonra sıkılmıyor ve öyle boşa dönüyor bu nedenlede tremolo kolum gevşek kalıyor.

bLUeANgEL demiş ki:
poete, kolu taktıktan sonra sıktığım vidadan bahsediyorum tam anlatamamışım heralde :) evet o vida yalama oldu sonuna geldiğinde yani sonuna kadar sıktıktan sonra sıkılmıyor ve öyle boşa dönüyor bu nedenlede tremolo kolum gevşek kalıyor.

Şimdi o halkayı tamamen çıkarttım, sonra kolu takıp sonuna kadar sıkıştırdım ve bende herhangi bir oynama yok. Sonuna kadar sıkınca oynamıyor kol.

Gio alacak arkadaşın bu başlıktaki eski sayfalara bakmasını tavsiye ediyorum. İbanez hastası arkadaşım nienturi bile "yemek buldun ye, gio buldun kaç" demişti.

yoggom demiş ki:
ibanez gio tavsiye etmeyen varmı? almak üzereyim

ben varım.abi bence ölü bi yatırım.gio ibanezler.o paralara çok daha ii gitarlar var.ayrıca gio ibanezlerin kaliteleri çok ii değil.sadece ibanez yazmışlar o kadar.yani bence kendin yaptığın bi gitara ibanez yazmandan farklı değil gio ibanezler.:D o hangi fiyatsa alcağın gitar emin ol o fiyatlara çok daha iileri var.kib.kolay gelsin.müzikle kalın:D

bu hafta IBANEZ aşkıma son verdim sanırım... Elimde rg325 (90lı yıllardan) s470dx, s540prestige ve K7 var.. fakat anladım ki IBANEZ son yıllarda iyice sanayileşen üretiminden dolayı sağlam gitar yapmamaya başladı ve gitar aleminde prestijleri sarsıldı ve bende düşük bir model de olsa Yamaha RGX A2 aldım inanın s470den çok daha iyi bir gitar.... Yakında ESP Eclipse de alacağım... Artık ibanez sağlam gitar üretemiyor Floyd ları hep sorunlu hep akord kaçırıyor...

ayrıca sürekli üretimden kaynaklanan hatalar oluyor JAPON üetimi dışında hiç bir ibanez sağlam olamıyor neredeyse Kaldıki signature series dışında hiç bir model bence özenle hazırlanmıyor bunlara prestige serileri de dahil...

Keşke Aşkımı öldürmeselerdi :( ibanezlerden çekmeye başladım buda çok yorucu oluyor.... Ama bri yandan da Koleksiyonuma Sz ve Az seriesden bir tane katacağım galiba... Ibanezden vazgeçmek zor oluyor....

Haklısın SurguN. Kalite gerçekten düştü. Ama halen RG serisinin üst modelleri "Team J. Crafted" etiketiyle geliyor ve gerçekten çok ama çok kaliteliler. Ayrıca tremsetter da oluyor genelde içlerinde. Zaten düşük model Ibanez almak parayı çöpe atmak gibi birşey artık. Ayrıca Japon olmayanlar da dediğin gibi çok kalitesiz üretiliyor. En iyisimi eski Ibanezlerimize iyi bakmak onları kesinlikle satmamak :D

Japon prestijler bile bazen kalitesiz çıkabiliyor. RG Prestige 1571'i vardı bir arkadaşın, 1000$ lık yepyeni gitarın volume-ton düğmeleri düşüp duruyordu habere. Ama Team J. Crafted olanlar gerçekten süper bir o kadar da pahalı tabi.

Beyler bişi soracam,music123.com da gitar fiyatları burdakilerden 200$ falan ucuz oluyo genellikle ama ibanez rg 350 ler aynı fiyat neredeyse..

Oradaki rg350ler japon yapımı falan mı acaba??Bilen varsa yazsın..

Orda RG350 ler 399 dolar burda ise 500 dolar civarı. Aynı değil fiyatlar. Bi de şu anki müzik aleti satan yerler ellerinde kalan son ibanezleri satabilmek için fiyat olarak baya düştüler. Yeni parti mal getirtmek için sanırım. 6 ay önce Rg350 ye 500€ fiyat çekiyorlardı şimdi peşin alımda 500$ a kadar düşüyorlar.

Geri