Ibanez Başlığı

bende bu endonezya muhabbetine takıldım.nedir bu işin aslı bilen varsa aydınlatır mı?
Kore de üretilenler cort'un fabrikasında üretiliyordu da artık ibanez üretimi kendi fabrikasına mı kaydırdı.
Sürekli kendi kendime teori üretiyorum netten araştırdım, tatmin edici bir yanıt bulamadım bir de size sorayım dedim...

@outlaw
Pazar günü Kadıköy'de dolaşırken iki yerde s520ex gördüm. Birisi TNT Müzik,diğeri de Whisky'di. Oralara bakarsan hem çalma fırsatı bulursun hem de fiyat konuşabilirsin.1000 ytl demişti galiba whisky,ama mydukkanda biraz daha ucuzdu sanırım.

hmm gidip denemek lzm.ama iste kore olmasi biraz canimi sıkıyor.bildigim kadariylada japonu yok bunun.yani o kadar parayi kore gitara yatirmak akıllıcami diye düşünüyorum.

ben de s470 veya s520ex'i düşünüyorum..
bu nerenin malı nasıldır gibi konularda çok bilgili olduğum söylenemez ama şuan elimdeki gitar endonezya malı ve çok sağlam gitar.Kalitesiz bir yanını göremedim.Kore'den de çok bir sorun çıkacağını sanmıyorum ama denemek,kurcalamak lazım aleti

dorlin demiş ki:
çoğu ibanez kullanıcısı manyetiklerini di'marzio ile değiştirdiğini söylüyor.Neden di'marzio?

di'marzio ve seymour duncan dışında TR'de bulabileceğin pek kaliteli manyetik yok da ondan tabi ki. Orjinal manyetikler ne kadar iyi olursa olsun çoğunlukla iyi seçilmiş bir di'marzio'nun veya SD'nin yerini tutamayacaktır.

ankara'dan elimde ibanez rg320 2000 serisi 800 ytl den 700-750 son pazarlık özellikler 2 ham bakır manyetik gerçek japon renk metalik gri dir 2000 yılında uretilen özel 1000 gitarlık seriden biri

arkadaşlar ben rg550 aldım. metalik füme gibi bi rengi var. bridge de dimarzio steve's special var, mid s1 neck v7 normalindeki gibi.

kafanın arkasında petrucci imzası var. karşılaştırmak için petruccinin official sitesindeki signature lerin resimlerinin üstündeki fabrika imsazına baktım.gitarın üzerindeki çizgiler sanki önceki imzanın üstünden asetat kalemiyle çıkmasın diye geçilmiş gibi.

YANİİİ?
1-bu imza gerçek midir?
2-bu gitarın eski sahibi yada kullananlar varmıdır bu forumda?
3-sizin moral için tavsiyeleriniz :( :)

zoRg demiş ki:
arkadaşlar ben rg550 aldım. metalik füme gibi bi rengi var. bridge de dimarzio steve's special var, mid s1 neck v7 normalindeki gibi.

kafanın arkasında petrucci imzası var. karşılaştırmak için petruccinin official sitesindeki signature lerin resimlerinin üstündeki fabrika imsazına baktım.gitarın üzerindeki çizgiler sanki önceki imzanın üstünden asetat kalemiyle çıkmasın diye geçilmiş gibi.

YANİİİ?
1-bu imza gerçek midir?

rg550lerde normalde petrucci imzası var mıydı ki ? yada sana petrucci imzası var diye 50 dolar daha mı koydular üstüne onu anlayamadım ?

selam gençlik,bende iba grg270 b var,yeni aldım,kilit sistemi falan var,akor zırt pırt kaçıyo,aldığım yere götürdüm termolodan dedi,önemli değil dedi,,,bi ayar çekti,teller kendini salıyordu,şimdi geriyor ne yapmam gerekiyor,,,bu normal mi?

jhoony demiş ki:
selam gençlik,bende iba grg270 b var,yeni aldım,kilit sistemi falan var,akor zırt pırt kaçıyo,aldığım yere götürdüm termolodan dedi,önemli değil dedi,,,bi ayar çekti,teller kendini salıyordu,şimdi geriyor ne yapmam gerekiyor,,,bu normal mi?
Gitar çok kaliteli bi gitar olmadıgı için (sanırsam Gio seninki) köprüsü de baştan savma bişeydir. Tremolo kolu ile fazla oynamamaya çalış. Biraz fazla atraksiyona girsen akord kaçırması doğaldır... Ama en ufak bi hareketinde bile kaçırıyorsa o zaman biraz vahim durum. Tellerin çok eski ise yeni tel al eski tellerde ömrünü doldurmuşsa akord kaçırır...

DreamofStyks demiş ki:
zoRg demiş ki:

YANİİİ?
1-bu imza gerçek midir?

rg550lerde normalde petrucci imzası var mıydı ki ? yada sana petrucci imzası var diye 50 dolar daha mı koydular üstüne onu anlayamadım ?

el ile atılmış imza . baskılı değil. 50$ fark da koymadılar

Bi arkadaşta izmirden mustaine imzalı rg370 gibi bişey satıyodu. Konserde falan adama kalemle imzalatmış :)

Bi ara da Umut abi USA den satriani imzalı solak ibanez rg1570 satmıştı onu da Alfhelix (doğru mu yazdım?) almıştı galiba. Fiyat farkı istemiyorlardı gitarlara normal ederlerine satıyorlardı ama imzalı oldu için daha kolay satılıyor :)

Arkadaşlar rg2550'yi en ucuz nasıl getirtilir? piyasa fiyatını bilen falan var mı ? bu arada dikkat ettimde 1570,2550,2570 aralarında teknik özellik bakımından manyetik dışında hiçbir fark yok ama satış politikası işte..ama ben şahsen 2550nin görüntüsne bittim özelliklede E-GK olanları.

Geri