Ibanez Başlığı

keserek de takılabiliyor yuvaya geçirmeden. saddle ın oraya sıkıştırıyorsun floyd rose larda olduğu gibi.
ikisinin arasında fark duyan eden var mıdır diye sormuştum. ya da genel olarak millet nasıl yapıyor..

daha önce yamaha rgx 420dx sahibi biri olarak yeni bir gitar almayı düşünüyorum ve tercihim büyük ihtimalle ibanez rgt 42 dx olacak. yalnız yamaha dışındaki elektro markaları hakkında maalesef fazla bir bilgim yok. 1000 ytl gibi bir para var elimde, death, thrash (destruction, morbid angel vs..) gibi ekstrem tarzlarla ilgileniyorum, açıkçası elimdeki yamaha ihtiyacımı karşılıyordu, tonlarından da memnundum. ama biraz daha sert tonlar arıyorum. bu konuda epey bilgili arkadaşlar var burada okuduğum kadarıyla, tavsiyeleriniz neler, bu fiyata başka bir gitar önerilebilir mi, ya da rgt 42-dx bu fiyata bu tarzlar için en iyi gitar mıdır? bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler....

rgt 42 maun ve neck thru olması yönüyle gerçekten ii bir gitar ve sana istediğin tonları verecek özellikleri taşıyor ama kesinklikle bi süre sonra manyetikler değişmeli.ama ben de baya araşırmıştım bu konuyu her ne kadar maun da olsa japon ibanezler çok daha kaliteli aslında daha kozmetik ve zarif işçiliği faln çok daha ii. ıhlamur olmaları dışında(ki benim aklımda hala sorudur bu gerçekten ıhlamurun mauna göre eksikleri var gıbı gözküyor ama aslında o fark bence ıhlamurun kendi özzelliğinden kaynaklanıor.yanlış anlama keinkle kaliteli.)rg prestige almanı tavsiye ederim rg1570 al manyetikleri değiştir.sonuçta hep denen yere geldik git ikisinide dene

cevabın için saol, ankarada oturuyorum ve denemek için gittiğimde rgt-42 bulamadım hiçbir yerde. ancak daha sonra getirme imkanları varmış.(zuhal müzikti yanlış hatırlamıyorsam) bakalım gelince deneyip görücez. bu arada rg 1570 bildiğim kadarıyla daha pahalı.

madem başlık ibanez ;
uzun zamandır arayış içindeydim kx1 de karar kılmıştım taki mtm çıkasaya kadar. nedense fretler illaki jumbo olucak bu yüzden ki les paul bile hediye etseniz satarım=)..katananın tek zorluğu bunu görüyordum içime sinmişti ama tam olarak değil ve mtm-2 yi deneyince kararımı verdim mtm-2 tabiki=)..clean neck tonu inanılmaz güzel maun agacının tokluğunu veriyor dist.bahsetmiyorum ama ilerde emg81 veya duncan fullshred tarzı bir manyetik bridge de kullanılabilinir ama v8den çok memnunum. gitar hakkında bilgi edinmen isteyenler sorabilir cevaplarım=)..l30cmlik celestion custom hoparlörlerime can veren bir gitar olduğunu düşünüyorum...floyd atraksiyonları için hazırda efsana gitar yamaha rgx721im kenarda duruyor ama mtm yi bırakıp onu çalasım gelmiyor=)

Bir arkadas Ibanez'in sitesinde artik "VBT-700 V-Blade"in olmadigini yazmis. Sorun satmamasi degil, Dean Ibanez'e dava acti (filed a suit) V-Blade'in uretimini durdurmasi icin. Sebep de V-Blade'in V'sinin ucundaki ekstra kanatciklar. Dean kendi V'sine (yada Razorback'e) benzedigini iddia etmis (her ne kadar Dean V'deki kanatciklar tam ters olsa da burda mahkemeler tuhaf calisiyor).
V-Blade artik uretilmiyor, belki uclardaki kanatciklari kaldirip, veya Dean'e bi miktar copyright odeyip uretirler.

Piyasada hala var ve alsam mi diye dusunuyorum ama once para biriktirmek lazim, o zamana kadar da belki elinde bulunan satici kalmaz. Bekleyip gorelim.

V-Blade'i olan var mi, begendiniz mi? Tavsiye ediyor musunuz? Yeni D-Activator'ler icin herkes baska bir sey soyluyor.

Herkese selamlar benim bi sorum var da ibanezin les paul killer diye bi modeli var mı var ise burada kullanan var mı kullanan varsa öm pm ile memnuniyetini bildirebilir mi?Yoksada yok öyle bi gitar diye buraya haykırıcasına yazar mısınız :D

arkadaşlar bu jem 555 neden bu kadar pahalı?satece uzerinde steve vai yazıyr diye mi? bana bu alet hakkında bilgi verirmisiniz sesi manyetikleri deneyiminiz falan aynı zamanda prestige de değil bana 1000-1500 ytl arası bi şey onerirmisiniz?(iyi bir prestige tercihim)

jem 555 gercek bir jem degil jem i jem yapan bence abanoz klavyesi (tabi artik onuda gül yaptilar) ve alder govdesi bunda ikiside yok.sadece adi jem ve gorunusu o kadar.gidip jem555 alirsan hata yaparsin BENCE!! eger prestige serisinden 1500 ytl nin ustune 500 ytl daha koyar bir rgt220 alirsan mutlu olursun gibime geliyo yada olmadimi bosver o zaman 1570 alir modifiye edersin cunku prestige serisinde pickguard var pickguard yok h s h / h h manyetik dizilimi dişinda hiç bir fark yok (agaclari kasdediyorum). 1-2 model dişinda tabi.agaclari kaliteli olan (kaliteliden cok karakterli diyelim biz) olan biri maun rgt320 ki fiyati feci ucuk birde ash olan rgt220 var.o yuzden en akillicasi madem kafanda prestige var rg1570.

bunlarin hepsi bir yana eger sabit esik severim diyorsan floyd rose cokta onemli değil dersen bir pgm edin derim.cidden farkli bir gitar.eline bir kere al ve dene.yani ben en hoş ibanez diyebilirim.tonlari klavyesinin verdigi his.tabi agactan biraz kaybediyo bence ama.neyse kesinlikle alinabilir bir gitar pişmanda etmez adami.

ama tabi klasik olucak belki ama istanbuldaysan eger git istiklale ve kafandaki butun gitarlari dene.en cok kafana yatani al.hatta sadece ibanez alicam diyede kasma.bence gittikçe kalitesini bozuyo ibanez.yakinda kenyada gitar uretmeye başlicak :LOL: bir protesto biçimi yokmudur bu ibanez amcaya.

ibanez kendini cok bozdu mahfetti hatta bitirdi bence.çok içliyim bu konuda çok sirf bu duruma kizdigim için gidip paraya kiyip sl1 alicam.hiç bole sunu al bunu al konusunda mesaj yazmazdim ama sirf sonuna bunu yazmak için koca mesaj yazdim.:LOL:

WoodyWoodBecker çok sağol yorumun bana çok yararlı oldu ben rg2570e yi beğendim yada 1570 eğer 1570 alırsam modifiye de edicem fakat rg2570e için prestige hard case bulabilirmiyim?

plaROCK demiş ki:
WoodyWoodBecker çok sağol yorumun bana çok yararlı oldu ben rg2570e yi beğendim yada 1570 eğer 1570 alırsam modifiye de edicem fakat rg2570e için prestige hard case bulabilirmiyim?
Rg 2570 zaten beraberinde prestige hardcase ile birlikte geliyor. Ayrıca prestige hardcase almak istersen "mmt" nickli arkadaşta var. Çok temiz kullanılmış bir hardcase. Benden söylemesi. :)

lic_x demiş ki:
madem başlık ibanez ;
uzun zamandır arayış içindeydim kx1 de karar kılmıştım taki mtm çıkasaya kadar. nedense fretler illaki jumbo olucak bu yüzden ki les paul bile hediye etseniz satarım=)..katananın tek zorluğu bunu görüyordum içime sinmişti ama tam olarak değil ve mtm-2 yi deneyince kararımı verdim mtm-2 tabiki=)..clean neck tonu inanılmaz güzel maun agacının tokluğunu veriyor dist.bahsetmiyorum ama ilerde emg81 veya duncan fullshred tarzı bir manyetik bridge de kullanılabilinir ama v8den çok memnunum. gitar hakkında bilgi edinmen isteyenler sorabilir cevaplarım=)..l30cmlik celestion custom hoparlörlerime can veren bir gitar olduğunu düşünüyorum...floyd atraksiyonları için hazırda efsana gitar yamaha rgx721im kenarda duruyor ama mtm yi bırakıp onu çalasım gelmiyor=)

bende mtm2 ile jackson dxmg arasında kaldım
sanırım manyetikler acısından emg-hz ler daha avantajlı
mtm nin dist.inden bahsetmiyorum demissin kötümü sence
tappingleri nasıl dxmg ile daha ii performans alabilirmiyim

be4iforget demiş ki:
lic_x demiş ki:
madem başlık ibanez ;

bende mtm2 ile jackson dxmg arasında kaldım
sanırım manyetikler acısından emg-hz ler daha avantajlı
mtm nin dist.inden bahsetmiyorum demissin kötümü sence
tappingleri nasıl dxmg ile daha ii performans alabilirmiyim

şöyle farklılıklar var dxmg baswood mtm2 maun manyetik çok takılacak bişey değil kafaya ki hzler güzeldir. mtm2 i gerçekten çok güzel bir gitar gerek tasarım gerek tonal olarak ve bir manyetik modifiyesi ile tam bir metal canavarına dönüşebilir. ayrıca bindingli ve inlaysiz klavyede çok çekici duruyor (hastasıyım =) ). ama hardware olarak jackson ın önde olduğunu düşünüyorum. jackson daha pahalı ayrıca onun yerine mtm2 alıp emgleri takarsın daha mantıklı bence.

od1603
arkadaşım imzanda 2570e-vsl olduğunu gordum cevabın için sağol bir de bu gitar nasıl iyi mi herşeyi karşılayabiliyormu? soylersen ve soylerseniz sevinirim

plaROCK demiş ki:
od1603
arkadaşım imzanda 2570e-vsl olduğunu gordum cevabın için sağol bir de bu gitar nasıl iyi mi herşeyi karşılayabiliyormu? soylersen ve soylerseniz sevinirim
Valla arkadaşım ben müzikle sadece evde uğraşıyorum. Herhangi bir yerde sahne almıyorum. Şu anda ibanez benim tüm isteklerimi karşılıyor. 2570E-VSL' den çok çok memnun kalacağına eminim. Akord kaçırma gibi bir duruma daha rastalamım gitarımda. Zaten floyd rose u çok iyi.Sahne alan bazı arkadaşlar üzerindeki stok ibanez/dimarzio manyetikleri dimarzio manyetikler ile değiştirebiliyorlar. İhtiyaç meselesi bi bakımda...

Merhaba, bir arkadaşımda Japon yapımı bir Ibanez var fakat ben Ibanezlerden pek anlamadığım için modelini bilmiyorum.Bir kaç fotoğrafını ekliyorum, bilen arkadaşlar yazarlarsa sevinirim.

Gitarın seri numarası: F98 32104

PathologistGoreality demiş ki:
daha önce yamaha rgx 420dx sahibi biri olarak yeni bir gitar almayı düşünüyorum ve tercihim büyük ihtimalle ibanez rgt 42 dx olacak. yalnız yamaha dışındaki elektro markaları hakkında maalesef fazla bir bilgim yok. 1000 ytl gibi bir para var elimde, death, thrash (destruction, morbid angel vs..) gibi ekstrem tarzlarla ilgileniyorum, açıkçası elimdeki yamaha ihtiyacımı karşılıyordu, tonlarından da memnundum. ama biraz daha sert tonlar arıyorum. bu konuda epey bilgili arkadaşlar var burada okuduğum kadarıyla, tavsiyeleriniz neler, bu fiyata başka bir gitar önerilebilir mi, ya da rgt 42-dx bu fiyata bu tarzlar için en iyi gitar mıdır? bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler....

xodor nickli arkadaşın tavsiyelerine teşekkür etmekle birlikte daha farklı fikirlere de ihtiyacım var. ince eleyip sık dokuyorum çünkü parayı zar zor denkleştirdim. bu tarz ekstrem müzik için (possessed, morbid angel, destruction) rgt 42 dx ideal midir? ya da rg1570 i mi öneririsiniz? yardımcı olursanız çok sevinirim....

selam
ibanez rgt320qm kullanan veya bilen arkadaşlar varmı?geçen gün zühalde gördüm, çok fazla inceleme fırsatı bulamadım fakat elime aldığım en iyi ibanez gibi geldi bana.bilen arkadaşların yardımcı olmasını rica ediyorum.ayrıca fiyatı usd2700 civarıydı.bu fiyatı hak ediyormu?

Geri