Susam Sokağı

Yayınlandığı zamanlar 5 yaşındaydım.Annemin anlattıkları kadarıyla herzaman kendisi dua edermiş Susam sukağı başlasında tv başına geçip bitene kadar sessiz durayım diye.Sonrası malum yaramazlık.Susam sokağımdan aklımda kalanlar Başlangıçta çalan müzik,Edi,büdü,Büyük bir kuş vardı bide kurabiye canavarı cok severdim neydi be o günler

Kurabiye canavarı favorimdi.
Her gün izlemeye çalışırdım.Edi ile Büdü'nün kuklaları da mevcut bende zaten :D
Ah tekrarlansa da izlesek,eski günleri yad etsek.Hey gidi hey..

susam sokağı kesınlıkle bı ekoldü:) delı gıbı izlerdim..büdü nün kaşları ve güvercinleri, kurabiye canavarının kıtlıktan cıkma halleri,o kurabıyelerı saça saça yemesı azcık sınırımı bozardı, mahallenın zavallısı kırpık ve sepetın ıcındekı yasamı:) o zamanlar hep mınık kuşun neden ısmıne tezat deve kadar oldugunu dusunurdum..aptal mınık kus zeynep ablanın pesınden ayrılmazdı..zeynep abla hakan abıyı severdı:) hakan abı gıtar calıyodu galıba..sayıları ogrenırken cısımlerın yerını sırasını degıstırsek bıle aynı sayıydı o,hiç degısmezdı:p off off...gün güneşli ,insanlar neşeli gel sende oyna susam sokağında,dostluk ve sevgi ,sarıyor her yerı ....sev dünyayı, açılır her kapı işte susam sokağı!! :LOL:

barış mançoyla 7 den yetmişe ve susam sokağı çocukluğumun vazgeçilmez turk yapımı programları edi büdü, şu 1 den 12 ye kdar rakamlar (salakça gelebilir ama ne yapayım) ,kurabiye canavarı,tahsin usta vardı galiba bide superdi çok severdim o adamı yaşlanınca ole olmak isterdim hep

kermit muppet show da meşhur olmuştur .. daha sonra solo kariyerinde susam sokağına çıkmışlığı vardır harflere kelime uydururken minikkuşu çekmiştir yıllar yılı.. kermite çektirdiği anlama kendini ifade bozukluklarından ötürü münik kuşu sevmem
ayrıca ediyle büdü yani ingilizcede ernieyle bert... gaylerin en baba sembollerindendir .. ediyle büdü nün cinsel tercihlerinin gaylik yönünde olduğu söylenir...
mesela susam sokağının müzik köşelerine teşrif eden susam mahallesinin abisi kırpık...çok pis çöplükte yaşardı aza tevekkül eder ama küfede(şu hamalların sebze taşımak için kullandığı şey... ironiktir) yaşardı...minik kuşa azının payını verirdi hep..gay değildir aç gözlü değildir hoplayıp zıplamaz şen kahkahalar içten pazarlıklıu gülümsemeler atmazdı...
peki kurabiye canavarı....yıllarca mc donalds çocuk menülerinin vaz geçilmez oyuncağı oldu aç gözlü bok.. hem kurabiyeleri yemediğini hepimiz bilirdik yandan yere dökülüyodu hepsi.. ama kısa zamanda şöhreti yakaladı oyuncakları yapıldı aç gözlülüğün şişman neslin sembolü zerre değersizdir cümle de kuramaz özürlü.... hazzetmeyin aç gözlü mahlukata o kadar aç varken dünyada kurabiyeleri yere döker israf ederdi

futurist demiş ki:
...
Büdü'nün dillere destan uğurlu sayı şarkısı kalmış aklımda. Bir de sayıları öğretmek amaçlı animasyonlar vardı. Bir ki üç dört beş altı yedi sekiz dokuz on onbir onikiiiiiiiiiiiiiii ki ki ki kiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii diye bağıran bir adam vardı...

O meşhur parça bilinç altımıza işlemişti. Yıllar yılı aklıma gelip durdu desem yalan olmaz.En karizmatik karakter ise tek kaşlı kurabiye canavarıydı benim için. :) Üniversitede iken kaşları çatık ve gür olan bir arkadaşımız vardı ve kendi aramızda onun lakabının oluşmasında büyük rol oynamıştır sevgili kurabiye canavarı :twisted:

Geri