Cort gitarlar hakkında

sap ayarıyla alakası yok..zaten belirttigi gibi sap düzgünmüş , olay eşiklerdeki tel yuksekliginin az oldugundan dolayı tellerin fretlere carpıp titreşimin kısa sürede kesilmesi ..

sorun tel yüksekliğinden de kaynaklanmıyor arkadaşlar sırf dellendiğimden tone pros köprünün bile ayarlarıyla oynadım vidaları bir tam tur döndürdüğümde dahi aynı sorun devam ediyor ne yapabilirim şimdi?

Manyetikler çok yakın olabilir son perde basılı iken tel ile manyetiğin üst noktası arası 2mm civarı ayarla single coil manyetik varsa onrarın manyetik çekim gücü daha yüksek ben o yüzden daha aşağıda tutuyorum single coil'i

single coil yok 2 tane hambucker var onların da yüksekliği(son perdeye bastığımda)2 mm den fazla bile nerdeyse yani yakın değiller zaten manyetikler açılı takılmış o mesafeyi ayarlamak için

arkadaşlar yıllardır cort kullanıom ve çok memnunum ama 1 şey dışında cort her gitarında ibanezden bile muhteşem nerdise işçilik ve kaliteli malzmee kullanıo ama floyd rose olayı çok sakat ve gitar yayları pek ii deil ben ki ibanezden soumuş bir insan olarak cort u tek geçiom ama sırf tremolosu için ibanez aljam

BLaCK_MaGiC86 demiş ki:
şöyleki...özellikle gitarın sol si mi yani ince tellerinde olan bir sorun u yani atıyorum 12.perdeye basıyorum sol telinde bir iki saniye sonra tel ötmeyi bırakıyor yani birden kesiliyor sustain üstelik bir de elimdeki gitar sabit köprü yani bu kadar az sustain normal değil çünkü bu sorunun yaşanmadığı perdeler de var(9 ve onun öncesindekiler sol teli için)si telinde ise bu sorun daha alt perdelerde mevcut

kullandığın setup nedir? setup'unda "noise gate", "noise suspreser" veya "noise reduction" gibi gürültü kesicilerden varsa bu sorunu yaşaman normal; kalın telleri penaladığında ses sinyali genliği (seviyesi/voltajı) uzun süre gürültü eşiğinin üzerinde kalabildiği için bu gürültü kesiciler ses sinyalinin geçmesine izin veriyorlar. ince tellerde ise ses sinyali genliği kalın tellere nazaran daha zayıftır ve gürültü eşiğini yüksek tutarsan ses daha çabuk söner. gürültü eşiğini düşür derim.

tabii bu sadece setup'una dayanarak kurduğum bi senaryo. ama sadece anfiyi kullanırsan bu sorunu yaşamaman gerekir.

vamp2 kullanıyorum nise gate de kullanıyorum son seviyede ancak noise gate i hiç açmasam ya da sadece amfiyle kullansam da aynı sorun var buarada dikkat ettim bu sorun 12. perdeden itibaren oluyor sol teli için diğer teller için de 12 olmasa da daha alt perdelerde yani ilk perdelerde bir sorun olmuyor

Melih_Thomas demiş ki:
Beyler x2 nasıl bir gitardır?Klavyesi rahatmıdır?manyetikleri değiştirince çok fark edermi?fiyatının karşılığını veren bir gitarmıdır?

Çoğr cort gibi fiyatının karşılığını fazlasıyla verir. Kalvyesi bana göre rahat ancak işçilik olara bazılarının fretleinin uçları iyi zımpara görmemiş olabiliyor ncak 2 dakkada halledilecek birşey. Manyetik değişince tabi çok şey değişir ancak kendi manyetikleri de baya iyi bence.

Tabi olabilir de izmir de biri yok mu ya şu gitara bakacak? Görmeden çalmadan da kolayca anlaşılmaz. Belki normaldir de sana anormal geliyordur. O da olabilir.

Geri