Cort gitarlar hakkında

cort z 44 ü ankarada nerde bulurum bilen var mı
ben cort x 6 almayı düşünüyodum ama biraz daha para bulursam z 44 alabilirim z 44 ün tonları nasıldır ne tarza gider para bulamassamda z 22 alıcam onun hakkında yorumlarınızıda bekliyorum
teşşekkürlerrrrrrrrrrrr

z 44 gür müzikte var.2-3 gün önce baktım.her tarza gider bi gitar.fiyatıda 446 dolar.ama peşinde 390$ a falan alırsın.biraz pazarlıkta yaprsan çok daha ii ye alırsın.z 22 alma bence.eğer para bulamazsan z42 al.o daha iidir en azından.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

z 44 gür müzikte var.2-3 gün önce baktım.her tarza gider bi gitar.fiyatıda 446 dolar.ama peşinde 390$ a falan alırsın.biraz pazarlıkta yaprsan çok daha ii ye alırsın.z 22 alma bence.eğer para bulamazsan z42 al.o daha iidir en azından.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

hocam Z-44 de sap ve gövde maun.birleşme yeri set in neck.ayrıca manyetikleri Mighty Mite.Z-42 ise gövde maun sap maple. mayetikler powersound ve ayrıca bolt on.farkları bu kadar.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

slm.rastansaga bende cort viva serisi bir alet var.h.k.lee inpected yapmış.satmak istiyorum.ama sanırım artık üretilmiyor dolayısıyla bir fiyat belirlemek imkansız kalıyor.bu konuda yardımcı olursan sevinirim ayrıca özeliklerede değinebilirsen çok iyi olur.şimdiden çok teşekkür ederim.

daem demiş ki:
slm.rastansaga bende cort viva serisi bir alet var.h.k.lee inpected yapmış.satmak istiyorum.ama sanırım artık üretilmiyor dolayısıyla bir fiyat belirlemek imkansız kalıyor.bu konuda yardımcı olursan sevinirim ayrıca özeliklerede değinebilirsen çok iyi olur.şimdiden çok teşekkür ederim.

oldukça şık ve rahat klavyeli bir gitar.
ben kullanıyorum ve çok memnunum; kesinlikle tavsiye ederim.

soft mapel gövde
hard maple sap ağacı üzerine gül klavye
24 perde
2 hum ve 1 single manyetik
lisanslı ve çift kilitli flyodrose

Birkaç tane cort gitar kullandım , çalan tanıdıklarımda var.Benim fikrim ve duyduklarım şöyle.Gitarı alınca vayy bu fiyata böyle güzel gitar aldım heyt diyosun.Aradan zaman geçiyo 3-5 ay sonra bu gitarı yerde bulsam almam diyosun...

Tabi yeni bidolu modeli vs. çıkmış ben zamanında en son X-6 kullanmıştım hiç tavsiye etmem :)

hocam bence sen git bir üst modellerini dene bence önce.mesela bir KX1F i al eline çal.x-th ı al bi çal.sonra fikir beyan et bence.çünkü x-2, x-6 iyi gitarlar değil bunu herkes biliyo.sadece fiyatlarına göre iyiler.ama üst model cortlar geçekten iyidirler.bence onlarıda bi dene sonra yorumy ap derim.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

daem demiş ki:

Arkadaşlar özeliklerini belirtmiş zaten. İkinci el olarak sıfırdan farksız ise 350$ olur. Temizlik durumuna göre 270$ a kadar iner.

[rastansaga]Z44 her yola gelebilecek çok güzel bir gitar. Bu arada tarzın nedir? Gitarda istediğin özellikler nedir? Aradığın ton nedir?[/quote]

tarzım metallicadan dumana dumandan jimi hendrixe kadar çoğu tarzda çalmayı düşünüyorum. gitarda istediğim özellikler; sololarda canlı olması,ritmlerinin de berbat olmaması,en azından 2-3 yıl belki daha fazla gidecek bir gitar olması tabi ilerde manyetik değiştirerek...
aradığım ton örnek olarak fade to black içindeki gitarların (solo olsun intro olsun outro olsun) seslerini verebilirim.ama tabi o sesler ne masteringlerden geçio aynısı diye tutturmuyorum ama genel olarak yani solosu da ritmi de cleani de FİYATINA GÖRE iyi olan bir gitar olursa sevinirim...

sanırım çok yazdım ama..:D

keshMEkesh demiş ki:
tarzım metallicadan dumana dumandan jimi hendrixe kadar çoğu tarzda çalmayı düşünüyorum. gitarda istediğim özellikler; sololarda canlı olması,ritmlerinin de berbat olmaması,en azından 2-3 yıl belki daha fazla gidecek bir gitar olması tabi ilerde manyetik değiştirerek...
aradığım ton örnek olarak fade to black içindeki gitarların (solo olsun intro olsun outro olsun) seslerini verebilirim.ama tabi o sesler ne masteringlerden geçio aynısı diye tutturmuyorum ama genel olarak yani solosu da ritmi de cleani de FİYATINA GÖRE iyi olan bir gitar olursa sevinirim...

sanırım çok yazdım ama..:D

Ben olsam ya G260 veya Z44 alırdım. İlki fender ikincisi Les Paul tarzı. Seçmek senin zevkine kalmış. PRS tarzı M520 de seçenekler dahilinde olabilir, Z44 ile tonları hemen hemen aynı. Tüm seçeneklerde manyetik değiştirmene ihtiyaç kalmaz büyük ihtimalle.

KX1F yada X-Custom arasında kaldım.X-Custom daha iyi fakat Tremolo yada Floydrose tipi köprüleri pek sevmiyorum, Katana serisinde ise manyetikler diğeri kadar iyi değil ve set-in ( set in iyimidir kötümüdür tam bilmiyorum).Baya kararsızım bu iki gitar arasında.KX1F ye SeymourDuncan manyetik takarsam nasıl olur, yada EMG ( maun gitarda iyi olur diye düşünüyorum emg yi ) bu iki gitarı karşılaştırabilirseniz sevinirim.

arkadaşlar sizlere üzücü bi haberim var.stage mail atmıştım kx1 ve kx1f ile ilgili.gelen cevapta kx1f in artık üretilmediği onun yerine kx costum olacağı yazıyodu.yani artık kx5,kx1 ve kx custom olcakmış.yaa 40 yılda bir gitar beğenmiştim kx1f i tam alacaktım ondada gitar üretimden kalktı iyimi.:D neyse kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Geri