Unutulmaz film replikleri

Doğru ya da yanlış diye birşey yok, sadece popüler fikirler var...
Jeffrey Goines
(Twelve Monkeys)

Korku, karanlık tarafa giden yoldur. Korku öfkeye; öfke nefrete; nefret ise acıya yol açar...
Yoda
(Star Wars1)

Kendimize kim olduğumuzu hatırlatmak için hepimizin aynalara gereksinimi var...
Leonard Shelby
(Memento)

Eğer yanıtlarım seni korkutuyorsa, o zaman korkutucu sorular sormaktan vazgeçmelisin...
Jules Winnfield
(Pulp Fiction)

Bir topluluğu kontrol etmek, bireyi kontrol etmekten kolaydır. Bir topluluğun ortak bir amacı vardır. Bireyin amacı ise her zaman için şaibelidir.
Dr. Murnau
(Kafka)

O mükemmel değil. Sen de mükemmel değilsin. Asıl soru birbiriniz için mükemmel olup olmadığınız...
Sean
(Good Will Hunting)

Bilinç, korkunç bir lanettir. Düşünürsün, hissedersin, acı çekersin...
Craig Schwartz
(Being John Malkovich)

"Ölüler tek bir şeyi bilirler: Hayatta olmak daha iyidir."
Er Joker
(Full Metal Jacket)

Sadık, hani bir ara, bişey dedin sen bana,"Deniz’le ilgi", dedin ya;"ona söyleyemediğim, diyemediğim şeyler var" diye.
İşte; benim de sana diyemediğim şeyler var; ben konuşmayı bilemem, sen benim, oğlumsun!! canımdan öte cansın.
Bu kadar diyeceğim gerisini sen anla..

Babam Ve Oğlum

Birileri yeni kitaplar yazacak,okuyamayacaksin
Yeni filmler cekilecek izleyemeyeceksin
Sevdigin bir sarkiyi bir kere daha dinleyemeyeceksin...
Bunlar kolay seyler alisirsin;ama Onu büyürken görememek bu gercekten cok aci...
.......

Ona bir oda ver baba,
gidecek bir yeri yok...

Babam ve Oglum

Ölümden korkmuyorum ölüm bana ne getirebilir ki ben yaşadım daha kötü ne olabilir

(Angels in Amerika)

Başka bir yerde veya zamanda uyanabilirsiniz .

Peki başka bir insan olarak uyanabilir misiniz?

Asla tamam olmaz.

Belli bir zaman yaşadıktan sonra herkes sıfıra iner.

Sahip olduğun şeyler.......................Aslında onlar sana sahipler.

Mükemmel olmayı bırakıp gerçeklere dönelim.

Bütün umudunu kaybetmek özgürlüktür.
FIGHT CLUB

hep neden seni 15 sene bir yere hapsettirdiğimi sordun!!
oysa doğru soru "15 sene sonra beni neden serbest bıraktın?" olmalıydı...

Old Boy
"Sen ölüp toprak olacaksın, bedenin toprağa karışacak, özüne döneceksin.Sonra ondan çiçek çıkacak ve arılar konacak.O arı ben olacağım"

Eşkiya

"Korkma.. Evlatlar babalarını hep hatırlamak istedikleri gibi hatırlarlar....."
Babam Ve Oğlum

coşkun ve 4-5 kişi harika avcıyı kaçırıp yatağa bağlıyorlar ve sırayla tecavüz ediyorlar ve herkes sırasını bitiriyor ve burada coşkun bombayı patlatıyor.
T.C : Abii bi tur daha dönelim mi ?

"Kafayı sıyırmış bir dünyada biz maymunu dövmeyiz, maymun bizi döver!!!"
-Jay and Silent Bob Strike Back (Maymunlar Cehennemi'ne gönderme yaptıkları bir sahnede)

"Mmm... Büyük bir şehir. Fazla uzamış otlarla kaplı, ama o otlar çiçek veriyorlar. Her köşede bir yıkım ekibi, ve o yıkım ekibine iş versin diye o köşelerde duran yeni şeyler var. Her pencere pervazında camlar eksik, kırık dişler gibi görünüyorlar, cesur bir rüzgar var, ve gri gökyüzünde kuzgunlar. Isiah. Peygamber kuşları, Roy. Çöp yığınları var, ama yakut ya da obsidyan gibi kesilmiş yığınlar, elmas renkli inek pisliklerinden bayraklar var. Ve oy kutuları var. Ve Balenciaga'daki herkes kırmızı korseli elbiseler giyiyor, ve müzikle ve ırksal kirlenmeyle ve cinsiyet karmaşasıyla dolu büyük dans sarayları var. Fransız asıllı ve Afrika-Avrupa asıllı tanrılar var, hepsi akan nehirler kadar kahverengi. İşin sonunda, ırkın, zevkin ve tarihin üstesinden gelinmiş. Ve sen orada değilsin."
-Angels in America (Belize'in, ölüm döşeğindeki Roy Cohn'a yaptığı cennet tanımlaması)

"Yakışıklı değilim... Ama iyi boks yaparım!" Jean-Paul Belmondo J.L.Godard'ın Serseri Aşıklar filminde...

"Yüzünü öyle yapma! Yüzünü öyle yapma dedim sana... Evet de. Evet... Anladıysan başını salla,evet de... Iaaah... Dokunma bana, bana dokunma!" Vincent Gallo-Buffalo 66'da...

"Eğer annemlerin yanında bu ortaya çıkar sen de oyununu iyi oynayamazsan seninle bir daha asla ama asla konuşmam! Ve yanağından öyle bir ısırık alırım ki kan kaybından ölürsün... Ama eğer rolünü iyi oynarsan hayatımın sonuna kadar en iyi dostum olursun..." yine Gallo-Buffalo66'da..

"Someone born to sweet delight, someone born to endless night" Nobody-Dead Man (Jim Jarmusch)
Bu en iyisi galiba hıh?

"fanteziler gerçek dışı olmak zorundadır. çünkü istediğiniz şeyi elde ettiğiniz anda, artık onu istememeye başlarsınız. isteğin devam edebilmesi için, objesinin sürekli olarak eksik olması gerekir. istediğiniz o şey değil; onun fantezisidir. istek, çılgınca fantezileri destekler...
"sadece gelecekteki mutluluğumuzun hayalini kurarken gerçekten mutlu oluruz" derken pascal'ın anlatmak istediği de buydu. bugün geldi. bu nedenle "avlanmak, öldürmekten daha zevklidir.", ya da "ne dilediğine dikkat et deriz. " ona sahip olacağın için değil; ona sahip olduğun zaman artık onu istemeyeceğin için.
istekleriniz doğrultusunda yaşamak sizi asla mutlu etmez. gerçek anlamda insan olmak demek, fikirler ve idealler için yaşamak demektir. hayatınızı istediklerinizin ne kadarını elde ettiğinizle değil, yaşadığınız samimiyet, şefkat ve özveri anlarıyla ölçmek demektir.
çünkü sonunda kendi hayatlarımızı önemli kılmanın tek yolu diğer insanların yaşamlarına değer vermektir."

The life of david gale

Boramir:Bu yeni şeytanlıkda neyin nesi.
Gandalf(yusuf yusuf):Kadim dünyadan eski bri iblis.Bu düşman hepimizi aşar.Koşun:D

Nazgul efendisi wich king ile gandalfın kapışması.(orjinal filimde kesilen yerlerden biri.)

Nazgul efendisi wichking gandalfın yolunun üstüne iner ve.

WİCHKİNG:Ölüm geldimi tanımazmısın yaşlı.Uzak mesafaden işimize karışltın.Ölme vaktindir.
Gandalf:hemen cek git iblis.Git ve senin efendinle aynı olan sonu paylaş.

Tabe sonra ganbdalfın asası kırılır atından düşey yusuf yusuf bir şekilde tam ölecekken rohirrimin baorusu kurtarır onu.

Bir güz akşamı, çırak ağlayarak uyanmış. Usta, çırağa "Kabus mu gördün?" diye sormuş. "Hayır". "Hüzünlü bir rüya mı gördün?". "Hayır," demiş çırak, "Çok güzel bir rüya gördüm."."O zaman niye böyle ağlıyorsun?". Çırak gözyaşlarını silmiş ve sessizce cevap vermiş, "Çünkü gördüğüm rüya asla gerçek olamayacak."
-"A Bittersweet Life"

-Özür dile, ve hiçbir şey olmasın. "Bir. Hata. Yapmışım.". Üç küçük kelime. Eğer bu üç kelimeyi söylersen hiçbir şey olmayacak. "Bir. Hata. Yapmışım.". Sadece üç kelime.
-Siktir. Git. Piç.
-"A Bittersweet Life"

Togusa: Karım ve kızımın yüzleri gözümün önündeydi.
Batou: O karın değil. O Ölüm.
"Innocence: Ghost in the Shell"

Batou: Ne kadar hasara sebep olduğunun farkında mısın!? Seni bulana kadar ne kadar zarar gördü herkes ve her şey biliyor musun!?
Kız: AMA BEN BİR OYUNCAK BEBEK OLMAK İSTEMİYORUM!!!
Motoko: "Kuş kanı için ağlarsın, ama balık kanı için ağlamazsın" demişler. Eğer o robotlar konuşabilselerdi, onlar da "Ama ben insan olmak istemiyorum" derdi.
-"Innocence: Ghost in the Shell"

Kuklacı: Özgür bir yaşam formu olarak, politik sığınma hakkı istiyorum.
Nakamura: Hadi ordan! Bir yaşam formu olduğuna dair hiçbir kanıt yok!
Kuklacı: Modern bilim "yaşam"ın bir tanımını yapamadığı için, bunu kanıtlamak mümkün değil.
Nakamura: Zaten sadece bir yedekleme programısın!
Kuklacı: Bu önermeye göre, senin DNA'nın da bir yedekleme programı olduğunu söyleyebilirim.
-"Ghost In the Shell"

Kim: Benim de sadakatim var.
Batou: İki tip sadakat vardır; sırları koruyan ve gerçeği koruyan. Senkinkisi hangisi?

Batou: Derler ki, "Buda bile insana üç şans verir.". Fakat, içinde bulunduğumuz dünyada üç şansı bırak, iki şansın bile yok. İlk uyarıyı kaçırırsan, sonuna erişirsin.

Geri