Unutulmaz film replikleri

darkquarantine demiş ki:
Kendimize kim olduğumuzu hatırlatmak için hepimizin aynalara gereksinimi var...
Leonard Shelby
(Memento)

valla adamı ben bu filmi çok severim bu repliği hiç hatırlamıyorum!! eğer filmin sonundaki (ki filmin başlangıcı aslında) leonardın yaşam amacıyla ilgili sölediklerinden bahsediyosan burda alakası yok! çok kötü bi çevrim kopyası izlemişsin!!

bence en iyi replik de yine mementodan...

leonard'ı birden koşmaya başlarken görüyoruz ilk sahnede;burda ben ne yapıyorum diyor ardından karşısında bir adam ve paralel olarak koşuyorlar sanıyor ki orda adamı takip ediyor, kovalıyor:) bilmiyor ki orda kovalayan değil kaçan o!! bence ordaki leonard'ın kendiyle konuşması ve ordaki sahne kesinlikle çok orjinal!

Senin için çok para alıyorum buda seni benim fahişem yapar.. Quentin Tarantino
OTEL filmi bitimi cast ekranında söyleniyor kendimi kötü hissettim filmin başında söyleseydi bari.. :) izlemezdim

küçük emrah filmleri benim için çok büyük yer taşımaktadır adamın her filmde oynadığı karakter belli başka soru bile sormaya gerek yok hele hele tecavüzcü coşkun ve nuri alço o filmde varsa o film kopmuş demektir :)

Tyler Durden(Brad Pitt), Fight Club:

- korkma ama bil ki bir gün öleceksin, bunu anlayıp kabul edene kadar anlamsız bir hiçsin.

- kıçına tüy takarak tavuk olamazsın!

- kendini geliştirmek kendini tatmindir, kendini yıkmak ise asıl soruların cevabı.

- günlük hayatın seni ele geçirmesine izin verme, çok kullanılan bir sözü hatırlatayım: "yaptım oldu".

- sahip olduğun şeyler sonunda sana sahip oluyor.

- umudunu kaybetmen özgürlüğündür.

Neşeli Günler -Yaşar Usta'nın fabrikatör Saim Bey'e ayar verdiği o unutulmaz repliği: Bak beyim, sana iki çift lafım var. Koskoca adamsın. Paran var, pulun var, her şeyin var. Binlerce kişi çalışıyor emrinde. Yakışır mı sana ekmekle oynamak. Yakışır mı bunca günahsızı, çoluğu çocuğu karda kışta sokağa atmak, aç bırakmak. Ama nasıl yakışmaz. Sen değil misin öz kızına bile acımayan, bir damlacık saadeti çok gören. Anlamıyor musun beyim, bu çocuklar birbirini seviyor. Ama ben boşuna konuşuyorum. Sevgiyi tanımayan adama sevgiyi anlatmaya çalışıyorum. Sen büyük patron, milyarder, para babası, fabrikalar sahibi Saim Bey. Sen mi büyüksün. Hayır ben büyüğüm, ben, Yaşar Usta. Sen benim yanımda bir hiçsin, anlıyor musun, bir hiç. Gözümde pul kadar bile değerin yok. Ama şunu iyi bil, ne oğluma ne de gelinime hiç birşey yapamayacaksın, yıkamayacaksın, dağıtamayacaksın, mağlup edemeyeceksin bizi. Çünkü biz birbirimize parayla pulla değil, sevgiyle bağlıyız. Bizler birbirimizi seviyoruz. Biz bir aileyiz. Biz güzel bir aileyiz. Bunu yıkmaya senin gücün yeter mi sanıyorsun? Dokunma artık aileme. Dokunma çocuklarıma, dokunma oğluma,dokunma gelinime. Eğer onların kılına zarar gelirse ben, ömründe bir karıncayı bile incitmemis olan ben, Yaşar Usta, hiç düşünmeden çeker vururum seni. Anlıyor musun? Vururum ve dönüp arkama bakmam bile. ve ..çıkar...

Aha da bir numaralı filmimin bir numaralı erkek oyuncusunun bir numaralı repliği

"My name is Maximus Decimus Meridius, commander of the armies of the north, general of the felix legions, loyal servant to the true emperor, marcus aurelius. father to a murdered son, husband to a murdered wife. and i will have my vengeance, in this life or the next."

"Benim adım Maximus Decimus Meridius, kuzey orduları kumandanı, Roma tümeni generali, gerçek imparator'un, marcus aurelius'un, sadık yardımcısı, katledilmiş oğlun babası, katledilmiş kadının kocası, ve intikamımı alacağım, bu hayatta ya da diğerinde.."

purplelife demiş ki:
Neşeli Günler -Yaşar Usta'nın fabrikatör Saim Bey'e ayar verdiği o unutulmaz repliği: Bak beyim, sana iki çift lafım var. Koskoca adamsın. Paran var, pulun var, her şeyin var. Binlerce kişi çalışıyor emrinde. Yakışır mı sana ekmekle oynamak. Yakışır mı bunca günahsızı, çoluğu çocuğu karda kışta sokağa atmak, aç bırakmak. Ama nasıl yakışmaz. Sen değil misin öz kızına bile acımayan, bir damlacık saadeti çok gören. Anlamıyor musun beyim, bu çocuklar birbirini seviyor. Ama ben boşuna konuşuyorum. Sevgiyi tanımayan adama sevgiyi anlatmaya çalışıyorum. Sen büyük patron, milyarder, para babası, fabrikalar sahibi Saim Bey. Sen mi büyüksün. Hayır ben büyüğüm, ben, Yaşar Usta. Sen benim yanımda bir hiçsin, anlıyor musun, bir hiç. Gözümde pul kadar bile değerin yok. Ama şunu iyi bil, ne oğluma ne de gelinime hiç birşey yapamayacaksın, yıkamayacaksın, dağıtamayacaksın, mağlup edemeyeceksin bizi. Çünkü biz birbirimize parayla pulla değil, sevgiyle bağlıyız. Bizler birbirimizi seviyoruz. Biz bir aileyiz. Biz güzel bir aileyiz. Bunu yıkmaya senin gücün yeter mi sanıyorsun? Dokunma artık aileme. Dokunma çocuklarıma, dokunma oğluma,dokunma gelinime. Eğer onların kılına zarar gelirse ben, ömründe bir karıncayı bile incitmemis olan ben, Yaşar Usta, hiç düşünmeden çeker vururum seni. Anlıyor musun? Vururum ve dönüp arkama bakmam bile. ve ..çıkar...

arkadaşım bunun hepsini aklından yazmadın değil mi :roll: ;)

o filmi ben de biliyom.hangi ingiliz bi komedyen oynuyordu.yanılmıyorsam sacha baron cohen'di.

filmde başrol oyuncusu ali g. ara seçimlere katılır ve feminist derneklere konferans verip oy ister:

''salondaki tüm piliçler o o o.oyunuzu bana verin,çünkü siz lezbiyenlerin ne istediğini biliyorum.savaşınızı tüm gücümle destekliyorum ben ve gerçekten,çok kasetinizi aldım.'' :LOL:

Aragorn:
Kardeşlerim gözlerinizin içinde kalbimde yeşermesine izin vermediğim korkuyu gorüyorum.
Gün gelir insanlar cesaretlerini yitirebilir dostlarına sırt çevirebilir ve tüm kardeşlik bağlarını koparabilir. Ama bugün o gün değil!
Düşmanın zaferi ve harab olmuş siperler bekler insanlık çağının çöküşünü. Ama bugün o gün değil!
Bugün savaşacağız. Dunyadaki bütün sevdiklerinizin adına kalmanızı emrediyorum Batının Halkı!

Kralın Dönüşü yüzüklerin Efendisi 8)

Geri