evil cats(punk rock/alternatif)-Ankara

cok neşeli kıpır kıpır bi parça olmuş tebrikler
odanın içinde tek ayak üstünde wake up!wake up!diye hopladım zıpladım :dans
ah bide kayıt biraz daha kaliteli olsaymış 8)
yok ama eglenceli valla tebrikler
Opın yor ayzz!!! 8O

adam gokcnın yavrusundan mı sıtedı o ne ya ahauah koptum...

ezgı bı sey desem kızarsın demı bana.. ama yazmazsam catlıycam ama kızma bak benım salaklıgıma ver..

hanı cekes sacma salak calıyor ya bıseyı adam gıbı tututrmadan sız harbı dogru calmnıssınız ona lafım yok ama ezgıcım yav bı parca bı daha cok eglenerekmıs soyleseydın ne ? ın the wall ın klıbındekı cocuklar gıbı olmus az bıraz robotumsu oldum geldım soyledıgım ayagı... kızma bak ama belkı sabahın 9 unda dınledım dıyedır :D

ama kocaman helala olsun hepınıze gene basssaaarmıssınız hem ben sızın en eskı destekcınızım

uyurcum nie kızayım yahuu :LOL: hatalarımızı görmek için yaptık demoyu.siz eleştiriceksinizki bizde ona göre önlemimizi alıcaz.
vokal konusunu fazla önemsemedik demoda.enstürmanlara daha çok önem werdik.yorgunluğumuza da werebilirsin vokallerdeki aksaklıkları.okuldan çıkıp gittik kayıda.yine de eleştirini dikkate alıcam.
sana we dinleyip yorum yazan herkese çok teşekkürler..

Neymiş gitarları akord etmeyi bilmeden kayıt yapılmaması gerekiyormuş...Müzik yapmak isteyen insanları hiç aşağılamadım şimdiye kadar yine niyetim bu değil ama eğri oturup doğru konuşmak lazım lütfen biraz çalışın..Elinizdeki gitarları 1 ay bırakın "müzik" çalışın rica ediyorum...Umarım çok daha başarılı olursunuz..

Saygılar...

Bossanova demiş ki:
Neymiş gitarları akord etmeyi bilmeden kayıt yapılmaması gerekiyormuş...Müzik yapmak isteyen insanları hiç aşağılamadım şimdiye kadar yine niyetim bu değil ama eğri oturup doğru konuşmak lazım lütfen biraz çalışın..Elinizdeki gitarları 1 ay bırakın "müzik" çalışın rica ediyorum...Umarım çok daha başarılı olursunuz..

Saygılar...
Amatör gruplar başlığında olduğunu unutma!Kayıt bence çok eğlenceli herne kadar amatörüz biz diye bağırsada hiçbi şekilde yok gitarları 1 ay kenara bırakın muzik çalışın vs. çok ayıp bi yorum olmuş
kapı gıcırtısına oynayanların ya da berbat müzik diye nitelendirdigin insanların barlarda çatır çatır caldıgı bi devirde yaşıyorsun o yüzden gereksiz bi yorum yapmışsın lütfen seni forumun bu modülüne alalım basser http://www.turkrock.com/forum1.html

Saygılar & Sevgiler

Ben o çatır çatır çalıyor dediğin insanlara da aynı yorumu yaptım..İnsanlar pohpohlanmaktan çok hoşladır ve pohpohlandıkça gereksiz alkışlandıkça "müzikalite" dediğimiz şeye ulaşmaları imkansızlaşır.."Ohh bak herkes sevio bizi biz süperiz nie çalışalım ki..." vs ye doğru gider..Madem eleştiri almak için yapmışlar bu kayıtları bırakta eleştirelim o zaman ve bu eleştirilere sen değilde onlar cevap versin...Kesinlikle bir artniyetim yok ne sana nede diğer arkadaşlara hatta senin de tanıdığın diğer bir BASSER Ertuğrul kardeşimlede böyle bir şekilde tanıştık biz..Amacım ne yermek nede övmek ben sadece çok çok az daha tecrübeli biri olarak fikirlerimi söyledim yine onlara yardımcı olmak için..Beni tanıyan tanır..Sırf yardım etmek için beraber olduğum gruplar da var...Ve ben hiçbirinin arkasından değil yüzlerine tam gözlerinin içine bakarak söylüyorum "kötüsünüz" diye..Çünkü kötüler evet bunu bilmeliler ki daha hevesle daha yoğun bi şekilde çalışsınlar emek versinler..Müzik bu kadar kolay değil çünkü...

Saygılar..

Bossanova demiş ki:
Ben o çatır çatır çalıyor dediğin insanlara da aynı yorumu yaptım..İnsanlar pohpohlanmaktan çok hoşladır ve pohpohlandıkça gereksiz alkışlandıkça "müzikalite" dediğimiz şeye ulaşmaları imkansızlaşır.."Ohh bak herkes sevio bizi biz süperiz nie çalışalım ki..." vs ye doğru gider..Madem eleştiri almak için yapmışlar bu kayıtları bırakta eleştirelim o zaman ve bu eleştirilere sen değilde onlar cevap versin...Kesinlikle bir artniyetim yok ne sana nede diğer arkadaşlara hatta senin de tanıdığın diğer bir BASSER Ertuğrul kardeşimlede böyle bir şekilde tanıştık biz..Amacım ne yermek nede övmek ben sadece çok çok az daha tecrübeli biri olarak fikirlerimi söyledim yine onlara yardımcı olmak için..Beni tanıyan tanır..Sırf yardım etmek için beraber olduğum gruplar da var...Ve ben hiçbirinin arkasından değil yüzlerine tam gözlerinin içine bakarak söylüyorum "kötüsünüz" diye..Çünkü kötüler evet bunu bilmeliler ki daha hevesle daha yoğun bi şekilde çalışsınlar emek versinler..Müzik bu kadar kolay değil çünkü...

Saygılar..
Seni bende tanıyorum ;) yanılmıyosam 51Promil de bas calıyosun
benim ordaki eleştrim o kızları tanımasamda çalışıyolar abi..bişiler üretmeye çalışmışlar daha hafif bi yerme olabilirdi.Gitarı bırahın 1 ay müzik yapın demen yanlıştı bana göre
yoksa banane
herneyse onlar cevap verirler
eyvallah

Bossanova demiş ki:
Elinizdeki gitarları 1 ay bırakın "müzik" çalışın rica ediyorum...

Bossanova demiş ki:
Ben o çatır çatır çalıyor dediğin insanlara da aynı yorumu yaptım..Madem eleştiri almak için yapmışlar bu kayıtları bırakta eleştirelim o zaman...Amacım ne yermek nede övmek ben sadece çok çok az daha tecrübeli biri olarak fikirlerimi söyledim yine onlara yardımcı olmak için..

Burda kendinle çeliştiğini farkettin umarım... Yorum mu sence üstteki yaptığın?

+ Özel konuları buraya yansıtma... Gruba yada grup elemanlarına gıcığın falan varsa yada başka bişey... Bunu buraya yansıtarak, kendi dediğin gibi "MÜZİKALİTE" adına çok olumlu işler yapıyo oluyosun.... :!: :!:

CeKeS__DAWUL demiş ki:
Bossanova demiş ki:

Bossanova demiş ki:
Ben o çatır çatır çalıyor dediğin insanlara da aynı yorumu yaptım..Madem eleştiri almak için yapmışlar bu kayıtları bırakta eleştirelim o zaman...Amacım ne yermek nede övmek ben sadece çok çok az daha tecrübeli biri olarak fikirlerimi söyledim yine onlara yardımcı olmak için..

+ Özel konuları buraya yansıtma... Gruba yada grup elemanlarına gıcığın falan varsa yada başka bişey... Bunu buraya yansıtarak, kendi dediğin gibi "MÜZİKALİTE" adına çok olumlu işler yapıyo oluyosun.... :!: :!:
bakın arkadaslar emine müzikalite konusnda katıloorum siz daha bu yerlerde cok toysunz ole eleştiriler yiicek ole kotu hayal kırıklıklarına ugrııcaksınz ki tahmin edemezsinz cunku sahne tozu pembe diil aksine siyah ve çamurlu extradan harcadıgnz her saat müzik için sizi biras daha açıcaktır .... kimseden ilk basta mukemmelik beklenemez ama insanlar her zaman sizi kucaklamak zorunda diil onlar sizin bugunuze bakar kımse vay efendim bunlar daha cocuk demez sakın işiga aldanmayın müzik büyüleyici ama bi o kadarda yakıcı bi aşktır yavas temkinli bilgili ve kaliteli olmak zorundasınz başarılar.....

spider_in_mud demiş ki:
CeKeS__DAWUL demiş ki:
Bossanova demiş ki:

Bossanova demiş ki:

bakın arkadaslar emine müzikalite konusnda katıloorum siz daha bu yerlerde cok toysunz ole eleştiriler yiicek ole kotu hayal kırıklıklarına ugrııcaksınz ki tahmin edemezsinz cunku sahne tozu pembe diil aksine siyah ve çamurlu extradan harcadıgnz her saat müzik için sizi biras daha açıcaktır .... kimseden ilk basta mukemmelik beklenemez ama insanlar her zaman sizi kucaklamak zorunda diil onlar sizin bugunuze bakar kımse vay efendim bunlar daha cocuk demez sakın işiga aldanmayın müzik büyüleyici ama bi o kadarda yakıcı bi aşktır yavas temkinli bilgili ve kaliteli olmak zorundasınz başarılar.....
sana tek bişi demek istiyorum zeynep;
sen hiç ateşböceği gördün mü ? :p ehüeühe

eleştirileriniz,uyarılarınız,tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederiz.
şunu önemle belirtmek isterim evil cats hiç bir zaman 'biz çok iyiyiz,süperiz,çalışmasakta yapıoruz' şeklinde düşüncelere kapılıp yan gelip yatmamıştır.bu kayıtları bile ne kadar zorluklarla yaptığımızı biz biliriz.eleştirilere eywallah,ama 'kötüsünüz' demek bu kadar kolay olmamalı.grup elemanlarına saygı olmasa da önemli değil,emeğe saygı olmalı.şevk kırmak çok kolay.önemli olan eleştirinin ayarını tutturabilmek.
neyse yine de saygı duyarız.

peki eleştiri nasıl olmalı ozaman,insanlar çıkıp"arkadaşlar şuan kötüsünüz,çalışmalısınız"tarzı şeyler demiş,yani ne demeliler ben anlamıyorum,yapıcı eleştiri deyip duruluyo da yapıcı olmak illa anlatmak mıdır"gitarist sen .....ya dikkat,......ları çalış,vokal şu konuda önlem alsın,davul şu şu şöyle böyle ritmi kaçırmış bunlar için şu kaynaktan çalışabilir,basçı cart ve curt u yanlış yapmış,şöyle yapmalıydı"gibi??yani müzikten bu şekilde tavsiye verebilcek kadar anlamayan biri beğenip beğenmediğini,kötü olduğunu düşündüğünü söyleyemicek mi?saygı tabiki duyulur,her ne olursa olsun müzikle ilgilenmek,bir şeyler üretmeye çalışmak,hala ki bayan müzisyenin az olduğu müzik piyasasında böyle bir grubun kurulmuş olması daha da güzel bir şey bir şey,ama arkadaşlar herZaman destek göremezsiniz:( "ezgyy" arkadaşım sen zaten kötü bir şey dememişsinde yani,"kötü demek kolay"filan demişsin bir tek,lafım daha çok diğer arkadaşlara,kötü eleştride bulunan arkadaşlara saldıranlara.hepimizin olduğu gibi sizde -belki bir çoğundan daha fazla-çalışmalsınız,zaten böyle olduğunu da söylüyorsunuz,güzel.ama arkadaşlar şu an itibariylebüyük sorunlar var gibi görünüyor kayıtlardan,çalışılmalı.başarılar dilerim,yolunuz açık olsun.

yukarıda sizi yapıcı bi şekilde eleştiren adamı azda olsa tanırım, bence bu adamın lafındaki çelişkiyle falan uğraşcağınıza ona biraz kulak verin, kayıt almadan önce biraz daha prova alın,ve kayıt yaptığınız yerdeki tonmaisterdan bari rica edinde akort probleminizi çözsün..stand by me nin şu halini dinledikten sonra yorum almak amacıyla şuraya koyuyosanız kulağı olan herhangi biri müzikten anlamasada size bunları söyler..
Umarım iyi yerlere gelirsiniz,başarılar hepinize...

Arkadaşlar (Burada grup elemanlarından bahsediyorum) kayıtların hepsini dinledim. Biraz da forumunuzu okudum. Gereksiz tatışmaların olduğunu söylemeliyim öncelikle. Bence en mantıklı olanı eleştirilere de yorumlara da grup elemanları bişeyler söylemeli. Okuduklarımdan bayağı genç olduğunuzu ve bunun ilk demonuz olduğunu anladım. Bunlara bakılırsa e tabi güzel iş çıkarmışsınız. Ama bunu zaten kaydınızı yapan kişi de söylemiştir. Kaydı fazla sallamadığından belli. Ama o da size belli bi yere kadar müdahale edebilir, hatalarınızı düzeltebilir. Yani akardlarınıza siz bakcaksınız!!!! Hücum veya kanal mı olduğunu anlayamadım. Sanırım kanal ama en temel şeyler unutulmuş. Burada bişey açıklamak isterim. Her ne kadar lostin1289mt arkadaşa sonuna kadar katılsam da böyle kayıtları dinleyince ve hele emek harcayanlar yolun başında hevesli kişilerse, her gruba aynı şeyleri yazsam da kayıt stüdyosunda boşa zaman harcanmasına acıyorum ve bazı şeyleri açıklama gereği duyuyorum. Kayıtta metronom kullanılmamış. Sanırım hiçbişey stereo kayıt değil veya bana öyle geldi. Ses seviyeleri ile reverblerle falan uğraşılmamış. Onu bırakın her hangi birinin ilk dinleyişinin 3. saniyesinde duyabileceği bozuk akord duyulmamış (?) Yani kayıt üzerine söylencek daha ne olabilirdiki. Belliki adam hemen kayıt yapın gidin demiş. Biraz ağır oldu ama kusura bakmasınlar.
Grup performansı ve parçalarla ilgili Open your eyes eğer sizin parçanızsa (ben pek bu tarz dinlemiyorum da affedin) beğendim, en iyi kayıt, çalınış özellikle vokal onda var. Genelde ise ya akordlardan kaynaklanıyo ya da bilmiyom :) vokal düzenli şekilde hafif hafif detone oluyo. Bu da kulağı tırmalıyo. Zaten akord diyorum ya hep bu en büyük sorun. Baştan sona kadar dinlemeyi zorlaştırıyo. Millet size "daha akord yapmayı bilmiyonuz demo yapıyonuz" derse şaşmayın. Yakındır bu tepkiler. Davulcunuzun davula karşı kin duymaması, sinirini yatıştırması gerekiyo galiba. Davul düşman değildir, trampet stres atmak için değildir. (Biraz şakayla karışık söyliyim dedim umarım kızmassınız.) Tüm grup elemanlarının metronomla çalışmasını öneririm.
Grup ileride iyi yerlere gelir bence bu gazla devam ederse. Vokalist arkadaş bırakmasın çalışsın ses rengi güzel, giderek olgunlaşır, biraz da teknik öğrenirse canavar olur.
Bir de forum genelindeki şu olaya karşıyım. "Zaten hatun müzisyen sayısı az ...." Müziğin cinsiyetle bi alakası yoktur arkadaşlar. Bence herkes her gruba eşit (cinsiyet bakımından), düzeyli yaklaşmalı.
Neyse ben evil cats in daha ii olacağını düşünüyorum. Tabi biraz dikkatli olmaları lazım.
Elinize sağlık, başarılar

Geri