Ses Kartı Ve Mikrofon Sinyal Sorunu

Sorun halloldu. Yardımcı olan herkese çok çok teşekkür ederim. problem kablodaymış planet waves xlr kablosu aldım sorunsuz şekilde çalışıyor sinyal alıyorum

Bir sorunum daha var kayıt alırken mikrofona okurken sesim kulaklığa geliyor ve kafamı karıştırıyor :) yankılı şekilde çok boğuk ve geç geliyor bunu nasıl kapatabilirim

Kullandığın program içinden ses kartının asio sürücüsünü seçip buffer sizeı düşürerek gecikmeyi engellersin. Ha hiç duymayayım diyorsan monitoringi kapatacaksın ama programı bilmediğimden yaklaşık bir cevap verebilirim. Hoparlör simgesine benzer bir şey olması lazım iptal et onu sesin sana geri dönmemesi lazım. Hala geliyorsa ses kartı üzerinden direct monitoring yapıyorsun demektir ses kartının ayarlarına bakmam lazım onun için.

Teşekkür ederim Kerem Bey sayenizde sorunu çözdüm :) Buffer Size 256da iyi 64 e çektim. Peki Sample rate 44.1 KHz dan 192 Khz kadar çıkıyor bunun ayarını kaç yapmalıyım

Valla kayıt için profesyoneller 24bit e 44.1Khz diyorlar hep, üstünü zorlamaya hiç gerek duymadım ben de onun için . Bir ara uzun tartışmalar oldu 44.1 üzerinin faydası var mı yok mu diye de iş biryerden sonra aşırı teknik mevzusuna sardığı için çok ilgilenmedim 24-44 gidiyorum ben de.

Geri