SX gitarlar hakkında

farklı malzemeler denediniz mi?
imkanınız varsa 15-5 veya 17-4 st denemelisiniz, sonucu ben de merak ediyorum. titanyuma göre tiz ve uzun rezonans sağlıyor, diyapozon benzeri parça ve dummy'sini yaparken biraz eğlenmiştik :D rezonans 2 kat civarı sürüyordu yanlış hatırlamıyorsam.
Hocam farklı malzemeler denemedim. Ama bu iki kata yakın rezonans aklımı çelmedi değil :D şu aralar boşluk bulursam gitar gövdesi işleyeceğim. Ondan sonra girişirim ancak :)

Konuyu ufaktan hortlaıp birşeyler sorayım.
bir sx sst american serisi gitar aldım ve ufaktan görüntü olarak modlama işine girişiceğim. Acaba pickguardslar, knoblar, manyetik çerçeveleri vs tüm strat kasalarda aynı mı? Yani ebaydan sipariş vereceğim sadece stratocaster için olması yeterli midir? Yoksa onlar da kendi içinde squier için veya fender için vs diye ayrılıyor mu?

Konuyu ufaktan hortlaıp birşeyler sorayım.
bir sx sst american serisi gitar aldım ve ufaktan görüntü olarak modlama işine girişiceğim. Acaba pickguardslar, knoblar, manyetik çerçeveleri vs tüm strat kasalarda aynı mı? Yani ebaydan sipariş vereceğim sadece stratocaster için olması yeterli midir? Yoksa onlar da kendi içinde squier için veya fender için vs diye ayrılıyor mu?

SX'lerin ölçüleri Meksika Fenderler ile aynı. Siparişleri USA değil de Meksika Fender parçalarından seçersen isabet olur.

Sigler Online Music yaz google çıkar. Orda zilyon türlü dolu pickguard var. Senin istediğin manyetiklerle olanı için mail atıon pickguard şu renk olsun işte wiring olsun push pull yada mini switchli. İşte efenim ortadaki manyetik ters sarım olsun şu 2 manyetiğin yerini değiştirin falanda filanda. En uygun fiyat bunlarda ben bu şekilde dolu pickguard spariş ettim.

Bu arada herşey orjinal orjinal cts potlar orjinal seymour duncan emg fender manyetikler. Bu adamlar sadece pickguarda ekleyip uygun fiyata satıyorlar. Yani sana 2 kabloyu lehimlemek kalıyor o kadar. Birde çoğu pickguard 1 ply geçiyor. Sen 3 ply olarak not düş 3 ply gönderiyorlar extra ücret eklemiyorlar.

Son düzenleme:
Sevgili SX severler daha öncede bu konu üzerinden resimlerini paylaştığım SX Strat'ım satılıktır.İlgilenen olursa profilimdeki ilanlar bölümünden bakabilir.Teşekkürler.

Bu pedalda bu kabin ve amfi ayarında sx alder pek güzel oluyor, tavsiye edilir :D

Q6GhxZP.jpg

Merhaba değerli SX dostları, bende bir adet sx sst/alder st alarak aranıza katılmış bulunmaktayım. Youtube videolarını izleyen bazı amerikalı arkadasların yorumları bu gitarları nerden bulabiliriz olmuş. Gerçcekten harika bir sound a sahipler. Modifikasyona gercekten cok iyi cevap verdiğini de gördüm. Bu forumun da tamamını okumuş bulunmaktayım. Önümüzdeki ay başlayacagım upgrade sırasıyla köprü ve blok değişimi + üst eşik + string tee ve burgular olacaktır. Elektrik aksamına şu an dokunmayı düşünmüyorum. Yalıtım olması acısından bakır folyo ile arkalarını kaplatabilrim. Şimdilik bu kadar.. Resimlerini paylaşacagım..

Geri