Demir Demirkan

snowflake demiş ki:
en sevdiğim şarkısı zaferlerim...
albümün soundu gayet iyi de sözler sönük kalmış.

yapma lütfen kahpenin sözleri çok güzel bence

içimde bir boşluk var neyle doldursam
parayla mı aşkla mı hayaller kursam

alem oyuncu olmuş
sokaklar sahne
sevdiğim bir kız vardı
olmuş bir kahpe
sevdiğim bir kız vardı
olmuş bir kahpe

*yürüsün üstüme gelen gelsin
bırakıp ortada giden gitsin
olan olmuş diyen sussun
vurdum ben bu dünyanın dibine* *

kafamda bir hoşluk var nasıl anlatsam
kadehimi sigaramı neyle doldursam

parasızlık pulsuzluk
hepsi bahane
bir yudum bir nefes
her şey şahane
bir yudum bir nefes
hayat şahane

olan olmuş diyen sussun
vurdum ben bu dünyanın dibine*

*

olan olmuş diyen sussun
vurdum ben bu dünyanın dibine*

demir gitar çalmayı bırakırsa zaten demir olmaktan çıkar!
sahne performansı çok ii olan biri deil işi o klavyedeki fırlama herif ve demirin gitarı götürüyor :!:

pitisss demiş ki:
demir gitar çalmayı bırakırsa zaten demir olmaktan çıkar!
sahne performansı çok ii olan biri deil işi o klavyedeki fırlama herif ve demirin gitarı götürüyor :!:
HADİ YA WALLAMI SENİN DÜNYADAN HABERİN YOK O ZAMAN ....
KLAVYEDEN FIRLAMA DEDİÐİN ADAM YANİ HAYKO CEPKİN TÜRKİYENİN EN İİİ MÜZSYENLERİNDEN DEMİR HERŞEYİYLE BİR BÜTÜN VE MUHTEŞEM DEDİM YA SENİN DÜNYADAN HABERİN YOK..... :twisted: :evil:

Demir Demirkan sadece vokliyle çıkmış olsaydı kimse yüzüne bakmazdı çünkü çok sıradan bir vokali var çünkü çok yumuşak bir sesi var (sesi kötüdür demiyorum yanlış anlaşılmasın :) ) eğer gitarı bırakırsa demir ölür ..Çünkü demiri demir yapan çaldıgı gitar..

BLUES01 demiş ki:
Demir Demirkan sadece vokliyle çıkmış olsaydı kimse yüzüne bakmazdı çünkü çok sıradan bir vokali var çünkü çok yumuşak bir sesi var (sesi kötüdür demiyorum yanlış anlaşılmasın :) ) eğer gitarı bırakırsa demir ölür ..Çünkü demiri demir yapan çaldıgı gitar..
ya öle deme bence acayip gırtlak var adamda onun şarkılarını kendinden başka kimse söleyemez
sağlam sesi var
gerçi göreceli ama....ama gitarda tek olduğu bir gerçek demir demirkan hiçbir zaman bitmez ;)

arkadaşlar demiri gitarı sayesinde tanıdık tabi son albümünde patlama yaptı... gitarı muhteşemşarkıları da çok iyi buluyorum yalnız albüm sanki hep aynı ritm de... biraz daha farklı şeyler üretmesi gerekiyor kanımca... herkeslere selamlar!

burcudd demiş ki:
BLUES01 demiş ki:
ya öle deme bence acayip gırtlak var adamda onun şarkılarını kendinden başka kimse söleyemez
sağlam sesi var
gerçi göreceli ama....ama gitarda tek olduğu bir gerçek demir demirkan hiçbir zaman bitmez ;)

inan ben daha demirin gırtlağından söylediği bir parça hatırlamıyorum bence çok sıradan bir vokali var mesela onun taklidi bir çok insan çıkabilir mesela ama bir cem babanın bir yavuz ustanın v.s. gibi üstadları taklit edemez kimse ;)

BLUES01 demiş ki:
burcudd demiş ki:
BLUES01 demiş ki:
sağlam sesi var

inan ben daha demirin gırtlağından söylediği bir parça hatırlamıyorum bence çok sıradan bir vokali var mesela onun taklidi bir çok insan çıkabilir mesela ama bir cem babanın bir yavuz ustanın v.s. gibi üstadları taklit edemez kimse ;)
+1
Demirin gitarı çok iyi ama sesi sadece iyi...Sevgiler...

twister-imrahel demiş ki:
BLUES01 demiş ki:
burcudd demiş ki:
BLUES01 demiş ki:
sağlam sesi var

+1
Demirin gitarı çok iyi ama sesi sadece iyi...Sevgiler...

demek istediğimi tek kelimeyle anlatmışsın eyvallah :)

sende abartmışsın yaa söncek kadar kötü deil herif
ayrıca bizm insanlarımızın çoğu sese önem vermiyor çıkan kişi yakışıklıysa yada güzelse tutuluyor! diğer müziğe dikkat eden kitleyede gitarıyla ulaşır! çabuk sönüp gitcek bi adam deil

dostum yaptığı işler ile tanındı zaten demir demirkan... pentagram, göçmen, eurowizion ve son olarakta istanbul 2004 albümü ile... gün geçtikçe de adından söz ettiriyor, zaten birçok kişiye sorsalar eurowizion dan hatırlar ismini görüntüsünü fazla bilen olmaz yani... aranmamak derken ben yakışıklılık ve poüplerite sayesinde ünlü olmadığını kastetmiştim...

yaaa sence bizim milletimiz başarılarına bakıomu o
çevremde bi çok salak hatun demirin konseri varmış çok yakışıklı adam gidelimmi dio müzii çok ii
gidelim dien yok!

ewet, o amaçla gidenler war ama genelleme yapmak bu konuda en azından yanlış olmaz mı? tabi bu forumda o şekilde düşünenler yoktur sanırım, o yüzden ben realist bir yaklaşım ile o yorumları yapıyorum...

garip ve saçma bi tartışmaya girdik galiba!
boşver yaaa sonuçta sende haklısın bende
ikimizde toplumun farklı kesimlerinden bahsediyoruz uzatmanın bi anlamı yok bence!

Yalan yok ilk albümü çıktı dinledik belki de Pent.dan aldığımız gazla pek yabancılık çekmedik.Ama o klavye nedir ya,tamam yukarıda arkadaş yazmış Türkiyenin en iyilerinden demişte,yok ya bence olmamış,bence bütün sarkıyı bozan o klavye nameleridir.İlk albümü sanki daha güzeldi bu albümü 4-5 defa dinledim ama ısınamadım bir türlü.Biraz da tekdüzelik mi var ne yoksa hep boylemi olacak onu da anlamış değilim..

Geri