Sınıf 64 (Modern Thrash Metal) - Ankara

64 64 64 !!! valla ne zorluklarla gelip koşturup geri dondum...konser çok güzeldi başarılarınızın devamını diliorum arkadaşlar...64 64 64 !!!

Biziz Bar'daki konserden gelirken Knightmare'e yetişiriz diyorduk ama daha soundcheck alınıyordu. :LOL: Biz de fırsat bu fırsat yemeğe gittik, ilk 2 parçayı kaçırdık ama Over The Wall'a yetiştik. :LOL:
In My Darkest Hour özellikle çok iyiydi. Gökhan'a da saygılarımı sunuyorum. :LOL:

Sizi ilk defa dinleme fırsatı buldum . Canavar gibi çalıyorsunuz helal sizlere. Holy Wars ı canlı canlı hergün dinleyemeyiz .Mesela ben ilk kez dinliyorum. Sayenizde güzel anlar yaşadık. Çalışmalarınızda başarılar.

ace_ventura demiş ki:
sınıf 64 yine yıktı ortalığı... philosopher ardından in my darkest hour... kastınız mı var olum bizim boyunlarımıza!!! :)

Gökhan ortalığı yıkan bence sendin :D Çok sağol süper desteğin için. Ayrıca Garage bar konseri için, Ankara Rock Kültür Topluluğuna ve özelikle ilgisi için Melatonin'den Can'a çok teşekkürler, emeiğinize sağlık :)

ozlem_a demiş ki:
selam,gazi müh-mim'de dinleyebildim sizi ve çok beğendim...Çalışmalarınızda başarılar dilerim...

Vallaha Gazi konseri bizim için biraz olumsuz geçti açıkçası, pek iyi değildik gibi, buna rağmen birilerinin beğendiğini görmek çok güzel... :)

Şimdi şöyle bir şey oldu, geçenlerde kenara köşeye tuttuğum notları çıkartıp şöyle bir hesap yaptım, Garage Bar konseri Sınıf 64 olarak çıktığımız 16. konser imiş :) Şöylece bir sıralamak gerekirse;

1-) 23 Nisan 2003 - Ankara Anadolu Lisesi konseri :
Bu konserde 3 şarkı çalmıştık, 2. şarkının sonunda yağmur yağdı, müdür bitirmemizi istedi, dinleyen arkadaşlar saolsun 3. şarkıyı onların sayesinde çaldık :D

2-) 30 Nisan 2003 - Hasan Ali Yücel Anadolu Öğretmen Lisesi :
Garip bir konserdi, olaylı olmuşu biraz da, iyi çaldığımız ilk konser diyorum ben buna :) Bu konsere Nightwolf Çağlar, nam-ı diğer Çağlar ve Thrashgun Tangun da gelmişti, bu iki arkadaş bizim ankara'daki bütün konserlerimize geldiler neredeyse, yetmedi sahneye çıkıp kafa salladılar, yetmedi çıkıp olmayan vokal boşluğumuzu doldurdular 1 şarkılık da olsa, yetmedi stüdyomuza gelip kayıda bile girdiler, her ne kadar dandik ve geyik ve hatadan geçilmeyen bir kayıt olsa da! :metalhead

3-) 9 Haziran 2003 - Atatürk Anadolu Lisesi Bahar Şenliği :
Çıktığımız en büyük sahne buydu galiba şu ana kadar, açık havadaydı, ben çok pis bir akord problemi yaşamıştım bu konserde. Aynı zamanda Cem Loomis'in doğum gününde olduğu için ayrı bir güzel bir konserdi

4-) 20 Kasım 2003 - Odtü Metal Günleri :
Bu da bayağı olaylı bir konser olmuştu, twin pedal ile ilgili bir sorunumuz vardı ve twin pedal olmadan çalmıştı sayın Gökhan bey :) Seçmelere katıldığımızda kadro yoktu bile neredeyse :D Sonra vokalleri "Deadlock/The Preacher"dan Cem yapmıştı konserde, bundan önceki bütün konserlerde vokallerde Cem Loomis vardı, bu konser ilk 4 konserimiz içerisinde en iyisiydi bence. Ayrıca basları da gitarist arkadaşımız Barış nam-ı diğer Bloodbath çalmıştı.

5-) 29 Mayıs 2004 - Safranbolu Rock Şenliği :
Bu da bizim ilk şehir dışı konserimiz oluyor, konser öncesi açısından en heyecanlı geçen konserdi, organizasyonuna elimden geldiğince yardım etmeye çalışmıştım, baya da bir yorulmuştum hani :D Ayrıca davulcumuz finalden çıkıp yetişmişti konsere, o da bir heyecandı, ve o finalden sonra hazırlıkta sınıfta kaldı :mrgreen: Pek fazla iyi çalamamıştık ve de düşünülenin aksine 1 saat değil yarım saat çalabilmiştik, Jandarma saolsun :) Ama yine de en zevkli konserlerimizden birisiydi galiba
Bu konserin de bir önemi, Sınıf 64 için bir kilometre taşı olarak gösterilebilcek olması çünkü; Sınıf 64 ilk kez bir konsere "kendi" vokalistiyle ve de basçısıyla çıktı diyebilirim, bundan önceki konserlerde vokaller ve baslar hep emanetti :D
Bir de bu konserden önce hatırlayamadığım bir konser de vermiş olabiliriz belki 2004ün başlarında ama çook düşük bir ihtimal :D

6-) 21 Haziran 2004 - 1. Ankara Barfest / Baraka Bar :
Heavy Family'den arkadaşlarımızla beraber verdiğimiz neredeyse son anda listeye eklendiğimiz ve, gitaristimiz Cem olmadan çıkıp çaldığımız konser. Bence en iyi çaldığımız 1-2 konserden birisi buydu şimdiye kadar. Konser çıkışında Popstar Abidin'i görmüştük bu da unutulmaz bir not :mrgreen: Bir de bu konsere gelmeyen bazıları olmuştu hiç unutmam onları burdan kınıyorum :mrgreen:

7-) 5 Temmuz 2004 If Bar konseri :
Yine Turkrock'tan arkadaşlarla beraber çıktığımız bir konser, Cem yeni gitarını ilk bu konserde kullanacağını söylemişti ama gitar gelmemişti, hatırladığım en atraksiyonel şey bu konserle ilgili bu :D

8 ) 12 Temmuz Biziz bar konseri :
Bu konsere de Cem olmadan çıkmıştık, pek iyi hatılamıyorum bu konseri açıkçası, sonradan biziz'de bir konser daha vermiştik onunla karıştırıyorum, daha doğrusu o 2 konseri birbirinden ayıramıyorum :D
9-) 7 Ağustos Biziz Bar konseri :
Bu konserde Biziz basrın sahibi bizi beğenip "mendile yazıp sahneye yollama" usûluyle bizden Slayer,Destruction veya Kreator istemişti :mrgreen: Bir süre sonra baskılara dayanamayıp 1 sene önce çalıyor olduğumuz bir Slayer şarkısını (Dead Skin Mask) çaldık. Vokalistimiz Yakup 1 sene önce bizimle beraber olmadığı için şarkıyı bilmiyordu, ama Allah'tan orda Soulitary'den Göktuğ vardı, o söyledi :D Ama tabii ki şarkıyı baya kötü çalmıştık, yarı doğaçlama olmuştu :D
10-) 5 Ekim 2004 - Thrash Of The Titans / Yolcu Bar :
Bu konser en önemli veya en önemsediğimiz konserdi galiba o tarihe kadar. Hicri Bozdağ yapmıştı organizasyonunu :) And Justice For All çalmıştık ilk kez ayrıca ilk kez Nevermore çalmıştık bu konserde onu hatırlıyorum. And Justice for All'u bi daha da çalmadık nedense :( Halbuki çok da eğleneceliydi çalmak! Bir Gökhan ve davul bu konserde sahneye sığmamıştı :mrgreen:

11-) 17 Aralık- Odtü Vişnelik Kampüsü konseri :
Bu da öyle garip bir konserdi, ben çok eğlenmiştim bu konserde :) Birilerinin burnu falan kırılmıştı onu hatırlıyorum, bir de Pin-Up ile beraber çalmıştık bu konserde :mrgreen:
En önemlisi basçımız Serkan'ın bizimle beraber çıktığı son konserdi, sonra çeşitli kişisel nedenlerinden dolayı grubu bıraktı üzdü bizi...

12-) 20 Şubat 2005- İstanbul Do-Rock Bar konseri :
Doru dürüst anlamda ilk şehirdışı konserimiz, hatta avrupa yakasında olmasından dolayı kıtalar arası konser geyiğini yapıp kendi kendimizi eğlendirmeyi de unutmadık bu konserde :D En büyük özelliği Crossfire ile çalıyor olmamızdı belki de, tüm Crossfire elemanlarına ve Nightwolves tayfasına teşekkürler! Ayrıca seyircinin en gaz, en süper olduğu Sınıf 64 konseriydi, bu konserdeki seyirciye ayrı bir teşekkürü borç biliyorum şahsen :metalhead İtü Rock Kulübüne de teşekkürler bu konser için :)
Bir de yeni basçımız Halit ilk konserine 1 hafta hazırlıkla 40 yıllık 64lü gibi çıktı! :metalhead

13-) 14 Mart 2005 - Odtü Rock Şenliği / Mimarlık Amfisi :
Odtü Müzik Topluluklarıyla aramızdaki yanlış anlaşılmayı tarihe gömdüğümüz konser, bu açıdan şahsen çok mutluyum :) Bu konserde de seyirci gerçekten muhteşemdi, efsanevi bir Megadeth şarkısında adamlar topluca sahneyi bastılar :metalhead onlara ayrı bir teşekkür :) Bu konserde de Magick ve en sevdiğim 1-2 Türk grubundan birisi olan Knight Errant ile beraber çalmıştık...

14-) 22 Nisan 2005 - İTÜ Rock Festivali / Ayazağa Kampüsü :
Bu da verdiğimiz en önemli konserlerden birisiydi. Turkrock'tan Silenoz ve Norton_Antor ile tanışmıştık bu konserde, onlara selam ediyorum burdan, İTÜ Rock Kulübüne tekrardan teşekkürler :)

15-) 13 Mayıs 2005 - Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dondurma Şenliği :
Bu konserde de sahne çook büyüktü, bu konserde de ilk defa çaldığımız bir şarkı vardı Eren Kömürlü'den Seek & Destroy :mrgreen:

16-) 15 Mayıs 2005 Garage Bar konseri :
En son verdiğimiz konser, ben baya eğlendim bu konserde çalarken, Death'ten Philosopher çaldık bunda da ilk kez, ayrıca In My Darkest Hour ne kadar muhteşem bir şarkıymış bir kere daha anladım ben bu konserde :metalhead

Şöyle dönüp bakınca neredeyse hepsini hatırlayabiliyorum neredeyse bu konserlerin baya iyi, zaten toplamda 16 tane :D bu konserlerde gelip destekleyen herkese çok teşekkürler ayrıca grup arkadaşlarıma da :)

Umarım yakın zamanda güzel bir konser daha olur :)

DaveMustaine_64 demiş ki:
1-) 23 Nisan 2003 - Ankara Anadolu Lisesi konseri :
Bu konserde 3 şarkı çalmıştık, 2. şarkının sonunda yağmur yağdı, müdür bitirmemizi istedi, dinleyen arkadaşlar saolsun 3. şarkıyı onların sayesinde çaldık :D

Bizim okul müdürünün tipik özelliğidir, şenliklerde sahne alan grupları beğenmezse ya "zaman kalmadı" ya da "ezan okunurken müzik mi çalınır?" diyerek saçmalar. :LOL: Yine de biz oldukça uğraştık o konser Sınıf 64'ü izlemek için ama sadece bir parça dinleyebilmiştik fazladan. Sağolsunlar yine de... :LOL:

DaveMustaine_64 demiş ki:
2-) 30 Nisan 2003 - Hasan Ali Yücel Anadolu Öğretmen Lisesi :
Garip bir konserdi, olaylı olmuşu biraz da, iyi çaldığımız ilk konser diyorum ben buna :) Bu konsere Nightwolf Çağlar, nam-ı diğer Çağlar ve Thrashgun Tangun da gelmişti, bu iki arkadaş bizim ankara'daki bütün konserlerimize geldiler neredeyse, yetmedi sahneye çıkıp kafa salladılar, yetmedi çıkıp olmayan vokal boşluğumuzu doldurdular 1 şarkılık da olsa, yetmedi stüdyomuza gelip kayıda bile girdiler

Bu benim için de en garip Sınıf 64 konseriydi (Grup elemanı gibi konuştum lan). Okulda Berkay, Cem ve Gökhan'ı gördüm; çantaları, gitarları almışlar. "Nereye lan?" dedim, "Konser var abi" dediler. "Durun, ben de geliyom laaaan" diyerek koştum. O konser Sınıf 64 vesilesiyle iki hasta ruhlu insan bir araya geldi: Ben ve Tangun :LOL:
Bir de bu konser sonrası Kızılay'a dönerken Berkay ile çok güzel bir muhabbet geçmişti aramızda. Megadeth ile ilgili...

Tüm bu anılardan ve bize bu eğlenceyi sunduklarından dolayı Sınıf 64'e teşekkürlerimi sunarım. Bir fanınız olarak...

deerrudolf demiş ki:
Bu benim için de en garip Sınıf 64 konseriydi (Grup elemanı gibi konuştum lan). Okulda Berkay, Cem ve Gökhan'ı gördüm; çantaları, gitarları almışlar. "Nereye lan?" dedim, "Konser var abi" dediler. "Durun, ben de geliyom laaaan" diyerek koştum. O konser Sınıf 64 vesilesiyle iki hasta ruhlu insan bir araya geldi: Ben ve Tangun :LOL:
Bir de bu konser sonrası Kızılay'a dönerken Berkay ile çok güzel bir muhabbet geçmişti aramızda. Megadeth ile ilgili...

Tüm bu anılardan ve bize bu eğlenceyi sunduklarından dolayı Sınıf 64'e teşekkürlerimi sunarım. Bir fanınız olarak...

Çağlarcım sen de bir grup elemanı sayılırsın zaten aslına bakarsan :D Ayrıca o konser herkes için garipti, özellikle Ömer ile ilgili olanlar falan, tam olaydı o konser,ah be ne günlermiş :D

arkadaşım cem'in gitaristi olduğu,forum aracılığı ile biraz tartıştığımız(zamanında)berkay'ın da gitaristi olduğu hala dinleyemediğim ama hakkında iyi yorumlar aldığım grup.......
YolUNUZ aÇIK OLSuN

ben nezaman bu adamların stüdyoya gitsem mutlaka ama mutlaka müthiş eğleniyorum. En son Gaziye çıkmadan önce gitmiştim sanırım. İçeride Prof.Lar çalıyordu... Cem, Berkay, Gökhan, Kusuruma bakmayın diğer elemanların adını bilmiyorum. Ben bu arada Jeff-Loomis Adını verdiğimiz Gitaristin kuzeni olmaktayım... Her zaman sizin arkanızdayım. Bana bundan sonra cep telefonundan msj atın konser var diye son yıllarda haberim olmuyo ona göre...Hah stüdyo muhabbetine devam. Hele Son çıkmadan evvel Whiplash i çaldılar... İşte o an bitmiştim. HEY 64 Gel 64... Sizi kutlarım çocuklar.

Geri