RectifieR (Thrash Metal) - Ankara

Kimse Rectifier'a bir şey yazmamış. Performansı merak ettim açıkçası. Merak ediyosan niye gelmedin g*t herif diyenleri duyar gibiyim. Şimdi o konuya gelelim. Açıkçası Rock Station'a gelemediğim için özür dileyeceğim tek gruptur Rectifier ve diliyorum işte. Böyle bir günde sizleri yalnız bıraktığım için çok özür dilerim arkadaşlar. Şunu söylemek isterim ki fiyat ekonomik durumuma pahalı geldi ilk duyduğumda ama Rectifier için bir kereliğine katlanamayacağım bir meblağ da değildi yine de. Ama bir gün öncesindeki yaklaşık 4 saatlik yolcu performansı beni bitirdi. Eve gittiğimde saat sabah 5'i geçmişti uyuduğumda kaçtı kimbilir. Tekrar özür dilerim.

fonurb demiş ki:
Kimse Rectifier'a bir şey yazmamış. Performansı merak ettim açıkçası. Merak ediyosan niye gelmedin g*t herif diyenleri duyar gibiyim. Şimdi o konuya gelelim. Açıkçası Rock Station'a gelemediğim için özür dileyeceğim tek gruptur Rectifier ve diliyorum işte. Böyle bir günde sizleri yalnız bıraktığım için çok özür dilerim arkadaşlar. Şunu söylemek isterim ki fiyat ekonomik durumuma pahalı geldi ilk duyduğumda ama Rectifier için bir kereliğine katlanamayacağım bir meblağ da değildi yine de. Ama bir gün öncesindeki yaklaşık 4 saatlik yolcu performansı beni bitirdi. Eve gittiğimde saat sabah 5'i geçmişti uyuduğumda kaçtı kimbilir. Tekrar özür dilerim.
+1:(

fonurb demiş ki:
Kimse Rectifier'a bir şey yazmamış.
Ben özetle böyle: Oruç moruç kalmadı a.q :!: yazmıştım ama gözden kaçırmışsın heralde. Daha ayrıntılı olarak şunları söyliim :Kapılar saat 12de açıldığında henüz sadece "8" seyirci gelmişti. Önceki yıllarda kapının önünde yığılmalar olurdu. Neyseki ilk grup Rectifier sahneye çıkmadan içerde 100 civarı seyirci oldu, Veee... Rectifier sahnede. Muhteşem bir başlangıç oldu festival için. Arka arkaya sıraladılar gaz şarkıları, araya bi de Destruction'dan Curse the Gods. Sonra olmazsa olmaz United Killers. Sanki 2000 yılında aynı sahnede izlediğim Destruction vardı sahnede!

Alkışlıyorum... Yorum yapmayacağım hemen, 2-3 güne kadar yazacağım...
Bu gece söylemek istediğim şey:
TEŞEKKÜRLER RECTIFIER...
Ruh için... Çoktandır hissedemediğim bir hazzı tattırdınız. Siz çalarken gözlerim doldu, neyse...
Uzun uzun anlatacağım o 30 dakikayı, hele yazan yazsın da yorumunu...

Tebrikler arkadaşlar, sahnede EXODUS var sandım walla.
gerçektende TRASH bu işde.........
Ah keşke bi de Festival katılımı yüksek olsaydıda sesimizi daha kalabalık bir kitleye sunabilseydik...... O zaman bütün gruplar adına gerçektende daha mutlu olacaktım

RectifieR için ne desem boş. Artılarını eksilerini yüzlerine söyledim zaten, burada tekrarlamama gerek yok. Sahne saati sebebiyle seyirci azdı tabi ama ben gelmeyenlerin kafasına sıçayım zaten. Türkiye'de "uğruna 25 YTL'nin göz kırpmadan verileceği amatör gruplar da varmış" dedim her ne kadar görevli olsam da. Zaten o görevli kartı da bugüne kadar sahip olduklarım içerisinde en değerlisi oldu bile.

Hani Tuna Abi demiş ya Exodus gördüm diye. Ben biraz daha genişleteyim onu; ben sahnede Exodus gördüm, Destruction gördüm, Slayer gördüm, Sabbat gördüm, 80'lerin Old School Thrash Metalini gördüm, içtenlik gördüm, ruh gördüm...

Var olduğun için teşekkürler Rectifier!

Cumartesi günü Saklıkent'e doğru ilerlerken önümüzdeki suları fark etmeden arabalar tarafından hunharca ıslatıldık, geç kalmamıza bahane olsun.. :D

Saklıkent'e 15 dakikalık bir gecikme ile geldik ve Rectifier'ın ne yazık ki son 3 şarkısına yetişebildik. Onlar için ne "Süperdiler, dağıttılar!" diyeceğim, ne de "Tonlar kötüydü, grup tutuktu" gibilerinden bir yorumda bulunacağım. Ortamın karanlığına alışıp üstümüzü kurutmaya çalışıncaya kadar Rectifier'ın performansını kısmen kurban vermek zorunda kaldık ne yazık ki.. : ( Ama ne olursa olsun, Deniz Air Guitar yarışmasında sahneye atlayarak her şeyin telafisini yaptı; yine de "Hani Phobia Kreator'un yaptığı en kötü işti?" diye sormazlar mı adama eyyy Exodus Deniz.. :D

Ama şu var ki; bence Tangun herkesin isteyeceği türden bir duruşa sahip sahnede. Gerek Arcane ile, gerek Rectifier ile izlediğimde -özellikle Arcane'de sadece vokal olması sebebiyle- sözleri söylerken ve mikrofon ayaklığı elinde izleyicilere doğru bakarken kurduğu hakimiyeti anlatmak olanaksız. Size buradan "What's your limit?" diyorum.. : )

Exodus_Deniz, Air Guitar yarışması sırasında çalan Kreator - Phobia eşliğinde sahnede kafa sallarken...
Uğur Bülent AKSOY çekmiştir fotoyu.
1002317ln1.jpg

Yahu ben telefon etmek için dışarı çıktıydım Eyır Gitarda, şimdi resimden görüyorum olayı ama bana daha çok Eyır Halter gibi geldi bu... Neyse... Zaten hakikisini daha birkaç saat önce çalmış, tabiri caiz ise de hop hoplatmıştı manyetikleri, telleri... Taramaya bir abandı ki, bir an gerçekten de tel koparsa bittin olm Deniz diye içimden geçirdim...
Deniz, Kreator öpsün seni fonda fobiya çalarkene...

Tangun mevzusuna gelince; adamın King Diamond (ve Mecyful Fate) fanlığı, duruşuna adeta tiyatral hareketlerle yansıyor. Evde çalışıp geliyor mu acep diye düşünen varsa ben vereyim yanıtını: Hayır, ulen herif yaşıyor sahnede çaldığı / söylediği şeyi...

Tuna... Söze gerek yok. Konserden sonra yanıma geldi bir anımızı hatırlattı. Lisedeyken RSF'ye gelmişti kardeşimle (aynı sınıftaydılar deerrudolf ile, vay o sınıfın haline), ben de ona gelip birkaç yıla kadar bu sahnede siz olacaksınız demiştim. Helal olsun sana da... Bak ben dediğimde haklı çıktım. Ama; sen de ne yaptın hacım; darmadağın ettin beni aşağıda, helal olsun işte bu yüzden.

re

RectifieR helal size kac zamandır bişiler yazmak istiodum size ama kısmet şimdi oldu ben air gitarı kazanan arkadas:) old school thrashi hakkını vererek yaptıgınız için kutluyorum sizi.performansınız cok güzeldi boynum hala agrıyo.deniz gelip benle kafa salladıgın içinde sagol..basarılar RectifieR!!!

Rectifier'a başarılar. Böyle müziğe ve böyle dünya görüşüne ihtiyaç vardı. Beyinsiz, et kafalı metalcilerden gına gelmişti artık...

Geri