Abartı Ilanlar

Benim kuraldan kastımı kimse anlamamış burada yorum yapan.. Bakın foruma isterseniz örnek çıkarayım size.. Satılan ürünlerin sıfır fiyatı ile araındaki % yi bulun iyi akşamlar

Kimisi paraya acil sıkıştığından yarı fiyatına satar, kimisi tok satıcıdır "Satılsa da olur satılmasa da" der sıfır fiyatından 50TL düşer. Örnekler göreceli demek istedim sadece ve ben de sustum :)

Ne olduğunu göremiyorum i pad açmıyor :/

Buydu:D

5ED1A4335A9883647203BC172155F014.jpg

Bir yere varmak istediğim yok.Gereksiz alınganlık yapmaya lüzümda yok.Söylediğim şey özetle isteyen istediği malı istediği fiyata istediği şartlarda alır satar.Ürünü almayacak,sırf laf olsun torba dolsun diye yok şu alet şu fiyattan gittiyse bunun ederi budur diye bilirkişilik yapma hakkı kimsede yok.
Benim böyle bir ilanım olsaydı ve birisinin gelipte " yav ben bunun üst modelini şu fiyata sattım bence seninkinin ederi budur "demesi kadar abesle iştigal birşey olabilir mi?
Video gerginlik dağılsın gülelim diye atılmış birşey kasmaya gerek yok.

İkinci kısım için ise birşey söylemeye gerek yok.Yazdıklarının içinde okadar çok göreceli kelimesi geçiyorki zaten bahsettiğim şey bu.Bir konuda göreceli kelimesini kullanıyosan o konunun kesin cevapları yoktur sonuç olarak.Herkes istediği malı istediği fiyattan satar.Alacak olan onu da alır yada almaz yani.3. kişilerin arabuluculuk yada izdivaç programı rolüne bürünmesine gerek yok.

Edit: Bu arada bu yazıyı ürünlerinin neredeyse hepsini 3 te 1 i fiyatına bırakan biri yazıyor.Herhangi yüksek fiyattan satmaya çalıştığım bir şeyim de yok. Tek sorun bazı insanlar yerli yersiz konuşmayı çok seviyor.Millet olarak birşeylere karışmayı ne kadar çok seviyoruz.
Bu postun başlığının farkındasınız değil mi? Böyle bir post olmamalı diye bir tartışma başlatmak ayrı bir konu, bu tartışmayı postlara bağlamak ayrı bir konu...

Kimsenin, "bilirkişilik", "gereksiz alganlık" yaptığı, "kastığı", "arabuluculuk yada izdivaç programı rolüne" büründüğü yok...Söylenen şu "2el ürünlerin satış fiyat aralıkları az çok belli, bunlardan çok farklı fiyatlar, fazla veya az olmakta, bu bilgiler bir yerde toplanırsa alan yada satan kişiler için faydalı olacaktır", "bunları satıcıların başlıklarında eleştirmek yerine burada yapıcı eleştiriler paylaşılsın"...Eleştirilerin kapsamına göre bunları "yerli yersiz" olarak değerlendirmek elbette sizin takdiriniz...

Bu da, konu ile ilgili son postum olsun, konu, anlayadığım şekilde garip bir yere doğru gidiyor...

Sevgiler ve saygılar...

Kusura bakmayın müzik aleti dışında bir ilan ama dayanamadım, sizinle paylaşmak istedim. Türk erkeğinin hanımı için araba almaması için sebepler sinsilesi.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...ile-sifirlanmis-mukemmel-bir-a-85240288/detay

Ve sizlere türünün tek örneği Renault TS 12. Bunu yapan arkadaş bir amfi, bir gitar modifiye etse; çıkacak sanat eserine hepimiz apışıp kalırız...
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-turunun-tek-ornegi-103672064/detay
Çok güldüm ya:)))

O fiyatı anca Cort Masterpieceler hakeder. Ona bile alıcı bulmak zordur. Gitarın tasarımı da 2003 Cort G270 ile aynı, o da birebir aynı özelliklere sahipti ve çok kısa süre piyasada kaldı, ardından G-Vtler geldi.

Aynen, masterpiece modeller de düşmüyor ya da ben görmedim sürekli takip etmeme rağmen. Hele bir Cort Masterpiece bass düşse de uygun fiyatlı, gitarımı satınca alabilsem :D

Aynen, masterpiece modeller de düşmüyor ya da ben görmedim sürekli takip etmeme rağmen. Hele bir Cort Masterpiece bass düşse de uygun fiyatlı, gitarımı satınca alabilsem :D

Masterpieceler düşmez ya da az düşer. Dünyada da sayılı miktarda mevcut. Aslında bilene benzer birçok güzel gitar mevcut. :) Hatta kaliteli birçok Japon yapımı sağlam gitar çok ucuza gidiyor valla ben üzülüyorum alamadım diye.

Geri