Ortaya Karışık (Funk) - Ankara

arkadaslar yorumlar ve begenılerınız ıcın cok tesekkur ederız :)
keskeyi kanal olarak kaydını gerceklestırecegımızı umuyorum :D
ben solıstım konusunda kucuk bır sey eklemek ıstıyorum kendı parcalarını soylerken heycenlanan ilgınc adamlardan bırısıdır ben kayıttakı ve ozellıkle detayda aldıgımız demo kayıtlarındakı performansından gayet memnunum
sızınde tanıdıgınız bırcok isimle calıstım ve calısmaya devam edıyorum ve onlarında sahne - kayıt performansını cok ıyı bılıyorum..

*bkz link( http://www.buddhasgroove.com/etkinlikler.html)

kendını ıyı ıfade edebılen ve bu konudakı eksıklıklerını kolayca ortadan kaldırabılecek ıyı ve basarılı bır solıst her seferınde solıstın performansındakı eksıklıgın yınelenmesınden acıkcası ben rahatsız oluyorum enstruman calmak daha kolay ama ınsan etının kontrolu daha zor bu yuzden yorgun seslerı anlamak gerekıyor bız bu konudakı ozellıkle vokal konusundakı fıkırlerımızı kendı aramızda paylasıyoruz enstruman ve calımlar konusundakı fıkırlerınıze ıhtıyacımız var..
tum arkadaslarımıza tesekkur ederım

saygılar
Cem Tuncer

Selam arkadaşlar keşke'yi dinledim. Gerçekten güzel olmuş. Keşke Türkiyede daha fazla funk çalan grup olsaydı. Ayrıca hücum kayıt içinde oldukça başarılı bence . Kanal kaydıda biranönce yapın onuda dinleyelim.
Cem'e Buddha's Groove ile ilgili birkaç sorum var; Buddha's Groove kaydı varsa edinebilirmiyiz? Sitenize girdim oldukça hoş olmuş. Ekipmanda Erkan Sizarlar- hand made-5 telli bas gitar yazmışsın bu İzmirdeki Erkanmı acaba? Ankarada Osman diye bi basçı arkadaşım vardı oda Erkandan bas yaptırmıştı hatta bende düşünüyorum buaralar yaptırmayı. Buarada keşkenin kaydındaki ekipmanı yazarsan sevinirim. Sound taş gibi. Ortaya karışık grubuna başarılar...

cidden, cem'in keşkedeki tonları canavar. ben hani gitarist olsam da imrendim tona valla.

cem bu arada erkan'ın endorserlığını da yapıyor sanırım.

benim de aklıma erkan sızarlar yapımı gövde sokmaya çalışıyor ya, hadi bakalım:)

cengiz döktürmüşün valla. Seni de bir dinleyemedik korodan beri :). Nokia ya yolladığınız şarkıyı yeni dinledim keyifli olmuş. Güzel şeyler yapmışsın şarkıda şimdi şu R&B yi indiriyom merak ettim :)

Yalnız bu soundclick üyelik mi istiyor yoksa ben mi beceremedim????

naber cengiz ben Soylu.com.tr la valla sizi takdir etmemek zor şu Bilmedim adlı parçanızı kime dinlettiysem çok beğendi ve çok profesyonel bi çalışma olarak buldu seni bi de bu kıytırık avatarından dolayı ayrıca tebrik ederim eheehe

Alive-bass beğenın ıçın teşekkür ederim.

Erkan Sızarlar İzmir'deki Erkan, yanılmıyorsun.

kayıtta Ampeq bas amfisi ve erkan sızarların yaptığı 5 tellı gıtar hatta full emg manyetik ve equalizer ını kullanıyorum.

Osmana selamını ıletırım benım de cok yakın arkadasım :)

Buddhas groove un otel kaydı var vıdeo seklınde istersen yollarım.
birde sole bırsey var gıtarın soundunu duymak ıstersen.. daha yenı yaptım duzeltmeler ıcın hala ugrasıyorum :)

http://www.solanahtari.com/download/films-01.mp3

Erkan Sızarlara bir bas gıtar yaptirmak istiyorsan kesinlikle tavsiye ederim gittiğinde benim de selamımı söyle erkan abiye :)

tekrar teşekkür ederim saygılarımla

Yanıtlar için eywallah Cem. Ampeq kullandığını tahmin etmeliydim. Geçenlerde İzmir Trigonda 100watt lık bi ampeq 15 inch combo anfi buldum. 1000$ civarı biraz pahalı geldi ama değer herhalde. Sen 4 * 10 kabin + kafa şeklindemi kullanıyosun yoksa combomu var?
Bu arada Erkan abiye gitar yaptırıcam karar verdim. Fıratta yaptırdı geçenlerde (Bilmiyorum tanıyomusun). Osmanın gitarının perdesizini yaptırmıştı oda baya memnun trbsi vardı attı kenara hiç kullanmaz oldu.

1000$ bence ampeg icin iyi fiyat :) kesınlıkle deger :
ben hem combo hemde kafa kabın kullanıyorum ise gore her yer kafa kabın tasımak oldukca zor oluyo ..

fıratı erdemden duydum nerdeyse tanıyorum ıyı oldugundan bahsedıoyorlar :)

erkan abının yaptıgı bass gıtarla caldıgım ve anfısız dırekt tesısata baglayarak caldıgım bır kayıtın lınkını verdım yukarıda bakarsan yalın tonu duyabılırsın ...

fırat cok haklı sebeplerden dolayı trb yı kenara atmıs bendede warwıck var oda bır kenarda duruyor :)

jokermg demiş ki:
Selamlar :)

Tesadüfen ve biraz da geç kalarak (yarışma için) dinledim şarkınızı.

Acid Jazz ve Funkı seven ve zaman zaman dinleyen bir insan olarak kaydınızı ve performasınızı çok beğendim.

Gitardaki merhum Yavuz Çetin'in o özlediğim ton ve tarzına yakınlık çok hoşuma gitti.
Fender Strat'tan, çıkması gereken tonu yakalamış gitarcı kardeşim :)

Klavyeci arkadaş sanırım Rhodes ve soloda da hastası olduğum Hammond B3 tonları kullanarak beni mest etti.

Genelde Steve Wonder'ın "Superstitous" parçasına benzer bir hava yakalmışsınız, kutluyorum.

Tek beni tatmn etmeyen nokta maalesef vokal.

Nota açısınan değil de ses rengi ve söyleyiş tarzı açısından.

Aaron Neville, Jimmy Sommerville ve Asım Can Gündüz'ün ilk albümünden hatırladığım, kafa sesine benzer bir ses rengi var vokal kardeşin (yada kafa sesini çok kullanıyor).

Bu tamamen benim beğenilerimle ilgili, yani kişisel.
Sadece belirtmek istedim :)

Hepinizi kutluyor, başarlar diliyorum.

Sevgiler, saygılar
Ah jokermg ne güzel böyle şeyler duymak...bu tonların artık eskidiğine neden ısrarla kullandığıma dair çok eleştiri aldım demek hastası olan bi tek ben deilmişim :LOL:

desmodus demiş ki:
naber cengiz ben Soylu.com.tr la valla sizi takdir etmemek zor şu Bilmedim adlı parçanızı kime dinlettiysem çok beğendi ve çok profesyonel bi çalışma olarak buldu seni bi de bu kıytırık avatarından dolayı ayrıca tebrik ederim eheehe

çok sağol soylu. avatarımdaki kukuletayla döverim seni bu arada. ayağını ona göre denk al :p

parçaları da bol bol dinlet millete. kulakları alışsın :)

Geri