Wanted (Pop,Rock,R&B)

Durum
Yanıtlara kapalı.
ayrıca sercanı kişi olarak da tanıyorum ,çok da severim kendisini , herhalde hatlarda bi karışıklık oldu...

selam beanfeat bu grupla ilk kuruldugu günden beri beraberim içlerini dışlarını herşeylerini çok iyi biliyorum. sen kimsin ki insanları bi an da bu kadar kötü ithamlar altında bırakıyosun sana ne insanların vocal i hangi gözle izledikleri. kullandıgın kelimeleri seçerken önce düşün biraz ettiğin laflar nerelere gidiyo. bu tarz gruplardaki vocal sesiyle oldugu kadar vizyonu ve imajıylada seyirciye hitap etmeli çağılda yıllardır bunu izmirde en iyi yapanlardan biri... sen sahnenin altında insanların ne yaptıgını izleyeceine çağılı daha dikkatli izle bence o zaman belki daha iyi anlarsın herşeyi.. benden sana tavsiye ettiğin laflara her zaman dikkat et... bırak insanların fesatlıkları kendine kalsın...

Arkadaslar ozellikle beanfeat arkadasım yorumlarına biraz daha dikkat et muzikten ne kadar anladıgın yada anlamadıgın umrumuzda deil (ki bu yorumlarından ne kadar anladıgın cok ortada) ismini bildigin bi insana sayın bayan vokal denmez.. ismini biliosan elestirini cagıla yaparsın sayın bayan vokale degil.. Olayı kisisel boyutlara tasımadan guzel guzel elestirimizi yapalım kavgamızı edelim.. Kisisellestirirsen bizde kisisellestiririz!!

Bide bu forum her turlu tartısmaya kavgaya sonuna kadar acıktır.. :) bol bol kavga edelim msj atalımki gruplarımız ust sıralarda yer almaya devam etsin... Reklamın iyisi kotusu olmaz mantıgını sonuna kadar benimsemis insanlarız hepimiz :)

Her zaman bekleriz beanfeat.. ALIVE ve WANTED olarak arkandayız.. bide bizim forumda bi tartısma yaratman dilegiyle :)

Aslında başka kullanıcı adıyla bir çok mesajı olmasına rağmen sırf grupları karalamak için yeni üyelik alıp 3, 5 postla oraya buraya saldıran zihniyeti kınıyorum.

Wanted son derece soundlu ve iyi müzisyenlerden oluşan bir gruptur. Çağılda yıllardır bu piyasada çalışan, gayette tecrübeli, profesyonel bakış açısıyla, sahnesiyle takdir ettiğim bir arkadaşımdır. Lütfen kullandığımız kelimelere dikkat edelim arkadaşlar..

Sahnedeki her hareket performansın bir parçasıdır. Hele ki bir de bu hareketler içten gelen bir coşkuyla yapılıyorsa söylenecek laf da kalmaz diye düşünüyorum... Çağıl; aynen devam :D:D

bu benim uğursuzluğum her halde..hangi foruma bişi yazsam orda olay oluyo kardeşim.....
neyse...bence çağıl ı savunmaya gerek yok arkadaşlar....herşey ortada....ikili tartışmaya sürüklenmesin konu...arkadaşta bi bayan olarak ne kadar olmaması gereken bi cümle sarfettiğinin farkına varmıştır her halde......

sanal ortamda değişik isimlerde üyelikler alıp bu foruma yazı yazan(beanfeat veya sercan veya insan menajer veya bi kız her kimse) insanlarla uğraşmak veya tartışmak istemiyorum.sadece bir şeyler yazmak istedim.çok klişe bir laftır ama gerçekten biz eleştiriye açık müzisyenleriz.yıllardır hepimiz müzisyenlik yapıyoruz ve bar ortamını veya müşterisini iyi biliyoruz.buna rağmen piyasada çok fazla çalınmayan jamiroquai,sting,michael jackson,joss stone hatta justin timberlake,destinys child,britney spears gibi isimlerin parcalarını coverlıyoruz.kısacası bu tarz bir repertuar seçtiğimiz için insanlar bizi eleştirebilir,bizim tercihimiz olan müzik onların hiç dinlemediği ve sevmediği müziklerde olabilir.bunu açıkça dilegetirmeye herkesin hakkı vardır.ama söylediğim gibi bu repertuar son derece bilinçli şekilde seçilmiştir ve tarz olarak asla değiştirilmesi düşünülmüyor.insanların kafasındaki kalite kavramı bu müziğin tarzıyla ilgiliyse yapabileceğimiz bişey yok bizim tarzımız bu.ama yok kalite kavramını bizlerin müzisyenlikleri için kullanıyorlarsa bizi eleştirirken biraz daha sakin olmalarını öneririm.hiçbir zaman başka insanların müzisyenlikleri hakkında atıp tutmayı sevmeyen bi grup olduk ve bizim müzisyenliğimiz hakkında da kimsenin atıp tutmasına izin veremeyiz.

çağıl hakkında yazılanlara hiç cevap verme gereği bile duymuyorum.çünkü ben hayatımda bu kadar tabansız,gereksiz ve zavallı bi yazı görmedim."sahne" kavramının,"solistlik" kavramının ne olduğunu uzun uzun yazmaya gerek yoktur sanırım.çok yazdım yoruldum................

pastorius demiş ki:
sanal ortamda değişik isimlerde üyelikler alıp bu foruma yazı yazan(beanfeat veya sercan veya insan menajer veya bi kız her kimse) insanlarla uğraşmak veya tartışmak istemiyorum.sadece bir şeyler yazmak istedim.çok klişe bir laftır ama gerçekten biz eleştiriye açık müzisyenleriz.yıllardır hepimiz müzisyenlik yapıyoruz ve bar ortamını veya müşterisini iyi biliyoruz.buna rağmen piyasada çok fazla çalınmayan jamiroquai,sting,michael jackson,joss stone hatta justin timberlake,destinys child,britney spears gibi isimlerin parcalarını coverlıyoruz.kısacası bu tarz bir repertuar seçtiğimiz için insanlar bizi eleştirebilir,bizim tercihimiz olan müzik onların hiç dinlemediği ve sevmediği müziklerde olabilir.bunu açıkça dilegetirmeye herkesin hakkı vardır.ama söylediğim gibi bu repertuar son derece bilinçli şekilde seçilmiştir ve tarz olarak asla değiştirilmesi düşünülmüyor.insanların kafasındaki kalite kavramı bu müziğin tarzıyla ilgiliyse yapabileceğimiz bişey yok bizim tarzımız bu.ama yok kalite kavramını bizlerin müzisyenlikleri için kullanıyorlarsa bizi eleştirirken biraz daha sakin olmalarını öneririm.hiçbir zaman başka insanların müzisyenlikleri hakkında atıp tutmayı sevmeyen bi grup olduk ve bizim müzisyenliğimiz hakkında da kimsenin atıp tutmasına izin veremeyiz.

çağıl hakkında yazılanlara hiç cevap verme gereği bile duymuyorum.çünkü ben hayatımda bu kadar tabansız,gereksiz ve zavallı bi yazı görmedim."sahne" kavramının,"solistlik" kavramının ne olduğunu uzun uzun yazmaya gerek yoktur sanırım.çok yazdım yoruldum................

+1

merak edenler için müzisyenliğimiz hakkında kısaca bilgi vereyim..

ÇAÐIL KAYA
(Vokal)

1980 Ankara doğumlu olan Çağıl Kaya Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümünden mezun olmuştur. 1998-2002 yılları arasında TRT gençlik korosunda şan çalışmalarında bulunmuştur. 2003 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzikoloji bölümüne girmiştir. Şu an üyesi olduğu Logos ve Wanted grupları dışında daha önce Tape, Wooden Groove, Feedback gruplarıyla da çalışan Kaya, Ömür Gidel ile piyano ve teori çalışmaktadır. İmer Demirer ve Okay Temiz gibi isimlerle aynı sahneyi paylaşmıştır.

ENGİN RECEPOÐULLARI

( Tenor Saksafon , Soprano Saksafon , EWI )

1980 yılında Ankarada doğmuştur. 2003 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Siyasal Bilimler ve Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olup, 2005 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzikoloji Bölümünde Yüksek Lisans yapmaya başlamıştır. 1998 yılından bu yana Ömür Gidel ile müzik çalışmalarına devam etmektedir. Amerikalı caz müzisyeni Ricky Ford ile emprovizasyon çalışmaları yapmakta olan Recepoğulları; Yahya Dai, Durul Gence, Marcelo Di Leonardo, Thomas Wallisch, Oli Bott, Mario Raja, Bruno Tomasso, Marvi La Spina, Marcelo Di Leonardo, Tommy Cecil, Ateş Tezer, İmer Demirer ve Okay Temiz gibi isimlerle aynı sahneyi paylaşmıştır. 13. İzmir Caz Festivali kapsamında
" OPEN JAZZ Orchestra"
feat. CLAUDIO FASOLI & ANTONIO ZAMBRINI konserinde yer almıştır.Ayrıca İtalya da bulunan Siena Caz Konservatuvarından burs kazanmıştır.

EVREN KARAKUL

(Tuşlu Çalgılar)

1981 yılında Ankara'da doğan Evren Karakul 1999-2003 yılları arasında Ege Üniversitesi'nde Felsefe eğitimi almıştır. Birçok reklam, tiyatro ve belgesel müziğine imza atmıştır. 2002 yılından beri Ömür Gidel ile müzik çalışmalarına devam etmekte olan Evren Karakul, halen Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzikoloji Bölümü'ne devam etmektedir. Yahya Dai, Durul Gence, Mario Raja, Bruno Tomasso, Marvi La Spina, Thomas Wallisch, Oli Bott, Ateş Tezer, Marcelo Di Leonardo, Tommy Cecil, İmer Demirer ve Okay Temiz gibi isimlerle aynı sahneyi paylaşmıştır.

forumunuzu yalnızca 1 hafta okumadım, neler olmuş neler, siz işinizi tam yaptığınız sürece insanların sizi kıskanması ve çekememesi doğal o yüzden bence takmayın bu tip msjları :)
herneyse bugün okulda kaydettiğiniz şarkıları dinledim gizlice :) pek güzel olmuş, emeğinize sağlık

GÖKHAN BALIK

( Gitar )

1983 İzmir doğumlu olan Gökhan Balık,2001 yılından beri Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı' nda eğitimine devam etmektedir. Profesyonel olarak elektro-gitar ve bas gitar çalıp back-vocal yapan Gökhan, daha önce PEDIATRIC BEATLES, FISH BONE, DNA+EG, RASTLANTI, SUNBURN, YALAN adlı gruplarda çalmıştır. 1998 yılında Milliyet Liseler Arası Müzik Yarışmasında 2.lik ödülünü almış, 2000 yılında İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Salonunda finali düzenlenip canlı performansla sunulan, Türkiye Bilgisayarla Beste Yarışmasında Türkiye 1. si olmuştur. 2005 yılında YALAN adlı grupla, ROCK AND WIN Beste Yarışmasında ilk 5 e giren ve 2006 Ocak ayında çıkacak karma albümün içinde yer alacak olan Gökhan Balık, BARIŞA ROCK FESTİVALİnde ve İzmir' in çeşitli barlarında canlı performanslar sergilemiştir.

BARIŞ TUNCEL

( Bas Gitar )

1981 Bandırma doğumlu olan Barış Tuncel, Ege Üniversitesinde aldığı İstatistik Eğitiminin ardından müzik çalışmalarına Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzikoloji Bölümünde devam etmektedir.Ömür Gidel ile başladığı caz serüveni Logos ile sürmektedir.Aynı zamanda da Wanted ile pop-rock,soul,R&B tarzlarında performans sergileyen müzisyen Yahya Dai, Oğuz Büyükberber ve Çağlayan Yıldız gibi isimlerle jam sessionlara katılmış ve çeşitli workshoplarda aktif olarak yer almıştır. Yahya Dai ,Durul Gence, Thomas Wallisch, Oli Bott , Marcelo Di Leonardo, Tommy Cecil, Ateş Tezer, İmer Demirer ve Okay Temiz gibi isimlerle çalmıştır.

ORÇUN AKTAŞLI

(Davul)

1981 yılında İzmirde doğmuştur. Ege Üniversitesi Tekstil Bölümünden mezun olmuştur. Caz müziğine ilk başlangıcı Ömür Gidel ile beraber gerçekleşmiştir. Yahya Dai, Tommy Cecil, Oğuz Büyükberber, Çağlayan Yıldız, Mario Raja, Bruno Tomasso, Marvi La Spina, Thomas Wallisch, Oli Bott, Marcelo Di Leonardo gibi isimlerle jam sessionlara katılmış ve birçok workshopta aktif olarak yer almıştır. Eskişehir Hayal Kahvesinde Türkiyenin en büyük caz müzisyenlerinden biri olarak kabul edilen İmer Demirer ile aynı sahneyi paylaşmıştır. En son olarak Okay Temiz ile aynı sahneyi paylaşmıştır

Ayrıca Bios dışında grup üyeleri daha önce başka grupların içerisinde Eskişehir Hayal Kahvesi, Mavi, Club 33, Kybele, En Velo, Sheraton Çeşme, Aqua Fantasy (Kuşadası), Opus, Siyah, Rena, Beri Bar, Terminal, Naz, Böcük, Otel Anemon, Palmin Otel, Rock Station, Guardian Bar gibi mekanlarda pop-rock,soul ve R&B tarzlarında performanslar sergilemiştir.Grup üyeleri caz tarzında ise

-2. Anadolu Üniversitesi Caz Müzisyenleri Festivali 18 Mart 2004
-3. Uluslararası Ankara Caz Festivali 30 Kasım 2004
-Ankara Sheraton Hotel 1 Aralık 2004
-Eskişehir Hayal Kahvesi Jazz Pub 20 Aralık 2004
-12. İzmir Avrupa Caz Günleri "Sıradışı Orkestra" 11 Mart 2005
-Eskişehir Hayal Kahvesi Jazz Pub "İmer Demirer ve Logos" 21 Mart 2005
-5. Uluslararası Afyon Jazz Festivali
-Lamia Jazz Restaurant-Bar
-Eskişehir Sherwood Bar
-Eskişehir Carpe Diem Bar
-1. Uludağ Üniversitesi Müzik Festivali 21 Nisan 2005
-İzmir Caz Derneği "Caz Günü" 10 Mayıs 2005
-3. Yaşar Üniversitesi Bahar Şenliği 13 Mayıs 2005
-Alsancak Şenliği 25 Mayıs 2005
-İzmir Caz Derneği Logos guest Okay Temiz 26 Mayıs 2005
-Özel Çakabey Kolejinde Jazz Konseri
-Özel Tevfik Fikret Lisesinde Jazz Konseri
-İzmir Caz Derneği LOGOS in " Stevie Wonder Project " Konseri (Amerikan Kültür Merkezinde) 23 Ocak 2006' da performans sergilemiştir.

bu kadar bilginin tecrübenin performansın ardından bi tek şey söleyebilirim....

KISKANANLAR ÇATLASIN!!!
DJ ORHUN HER ZAMAN SİZİNLEE!!!!!

çağılcım sen bu kadar muhteşem olmayı sürdürdüğün sürece insanlar seni kıskanmaya mahkum olucaklar!!!!!

Durum
Yanıtlara kapalı.
Geri