Dabbe

Kaan Girgin bu yanık koza dizisinde oynayan adamsa eğer kendisine gülmekten doğru düzgün filmi anlayamadık..Hiç başarılı değildi hatta tüm sinema filmin birinci bölümünde korku filmi yerine sanki komedi filmi izliyormuşuz gibi hissettik..Allahtan ikinci bölümün başında hakkı rahmetine kavuştuda sinemaya bi ciddiyet havası geldi..Kısacası birinci bölüm çok komik ,ikinci bölüm insanı korkutuyor bence ikinci bölümde genelde hiç kimse gülmedi..Görsel efektler'e hiçbir lafım olamaz..Bi türk filminden beklenmiyecek derece güzeldi..Ben filme gittikden sonra o gece uyuyamadım..Kusursuz olan tek şey ise filmdeki seslerdi..Oldukça iyiydi mutlaka gidin..Hem gülüyorsunuz hemde korkuyor..İki unsuruda Hasan Karacadağ elinden geldiğince güzel kullanmış ve güzel bi şekilde birleştirmiş filmde bunları :LOL: ..Bide bi arkadaşım birinci sayfada niye D@bbe'de a yerine "@"nın kullanıldığını sormuş bunun cevabını filmi izledikten sonra öğreniyorsunuz hiç söylemiyeyim......

henüz filmi izlemedim, izleyebilecekmiyim yani nasip olurmu onu da bilemiyorum..ama evet fragman etkileyici olmus. eger bu gosterilenlerden baska sahnelerde varsa filmin kalaninda belki gercekten biseye benziyodur

konuya gelince tabikide cindi ruhtu kiyamet alametiydi bunlar akillica secimler olmus....sonucta milletce böyle seylerden korkma egilimimiz yuksek, zaten filmin sitesinde de yönetmenin yorumu kisminda hasan beyimiz cok güzel aciklamis bunun sebebini.

AMA ... "fotoğrafa dikkatle bakıyorsunuz... ve D@bbe virüsü size de bulaşmış oluyor... Evet Kıyamete yakın dünyayı kasıp kavuracak ve elektromanyetik dalgalarla taşınarak hücreleri infect edecek bir virüsten bahsediyoruz... İnternete bağlanıp belirli bir ağa lokalize olduktan sonra bilgisayarınızın monitörü ve gözleriniz aracılığıyla, tıpkı kuduz virüsü gibi beyne ulaşacak bir virüs... Kıyamet virüsü... " YA BIRAK YAA.... !!!! :LOL: :LOL:

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

Yok yok kardeşim , bu ülkede böyle filmler yapıldıkça sinemamız zerre ilerlemez. Bu siteye film eleştirisi yazmak pek adetim diğildir ama gel görki bu neidüğü belirsiz filmler sinemamızı karaladıkça benim elim kolum rahat durmayacak.

Bir kere önce eline sağlam bir senaryo al. Korku filmi öyle al eline kamerayı ver eline iki üç kuruş para sözde oyuncuların sonrada araya iki üçtane halka ve garez efekti koy(ki ne gerek vardı böyle bişeye) al sana korku filmi al sana yönetmen. Ayrıca afişe verilen paranın filme harcanan paradan daha yüksek bir mevla olduğunu düşünmekteyim. Ne güzelde son zamanlarda sinema hafiften atağa kalktı derken bir facia bir rezalet daha. Beceremediğin işi yapmıyacaksın kardeşim. Montajda gördün filmin ne mal olduğunu , koyma vizyona ; görmesin insanlar rezilliğini.Sonrada işte böyle kahkahalarla biten bir korku filmi ve yönetmene gelen ağır hakaretler..

Hayır birde kızdığım ayrı bir noktada "Sen Türkiyede film yapmanın ne kadar zor olduğunu biliyormusun?" E kardeşim karpuz kabuğundan gemiler yapmakta Türk filmi. Ondada çok cüzzi mevlalar konuşmuş. Onu yapan adam Türk diğilmi?* Bırakın bu işleri lütfen. Yaratcılık "0" rezillik diz boyu...

Ama yiğidi öldür hakkını yeme demişler. Uzun zamandır bir filmde bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum. Filmdede Cem rolünü oynuyan adamı müzikal komedi dalında joaquin phoenix e aday gösteriyorum.

Bu filme dair son umudum ise Hasan KARACADAÐ ın(bu filmden önce kendilerini severdim) çıkıp "siz bizim filmimizi yanlış anladınız! Biz aslında komedi filmi çekmeye karar vermiştik ama afişi yapan namussuz bana oyun oynamış" gibi birdemeç vermesi olurdu. Neyse Türk sineması bu ağır damgayıda atlatır.

MaDeR demiş ki:
Yok yok kardeşim , bu ülkede böyle filmler yapıldıkça sinemamız zerre ilerlemez. Bu siteye film eleştirisi yazmak pek adetim diğildir ama gel görki bu neidüğü belirsiz filmler sinemamızı karaladıkça benim elim kolum rahat durmayacak.

Bir kere önce eline sağlam bir senaryo al. Korku filmi öyle al eline kamerayı ver eline iki üç kuruş para sözde oyuncuların sonrada araya iki üçtane halka ve garez efekti koy(ki ne gerek vardı böyle bişeye) al sana korku filmi al sana yönetmen. Ayrıca afişe verilen paranın filme harcanan paradan daha yüksek bir mevla olduğunu düşünmekteyim. Ne güzelde son zamanlarda sinema hafiften atağa kalktı derken bir facia bir rezalet daha. Beceremediğin işi yapmıyacaksın kardeşim. Montajda gördün filmin ne mal olduğunu , koyma vizyona ; görmesin insanlar rezilliğini.Sonrada işte böyle kahkahalarla biten bir korku filmi ve yönetmene gelen ağır hakaretler..

Hayır birde kızdığım ayrı bir noktada "Sen Türkiyede film yapmanın ne kadar zor olduğunu biliyormusun?" E kardeşim karpuz kabuğundan gemiler yapmakta Türk filmi. Ondada çok cüzzi mevlalar konuşmuş. Onu yapan adam Türk diğilmi?* Bırakın bu işleri lütfen. Yaratcılık "0" rezillik diz boyu...

Ama yiğidi öldür hakkını yeme demişler. Uzun zamandır bir filmde bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum. Filmdede Cem rolünü oynuyan adamı müzikal komedi dalında joaquin phoenix e aday gösteriyorum.

Bu filme dair son umudum ise Hasan KARACADAÐ ın(bu filmden önce kendilerini severdim) çıkıp "siz bizim filmimizi yanlış anladınız! Biz aslında komedi filmi çekmeye karar vermiştik ama afişi yapan namussuz bana oyun oynamış" gibi birdemeç vermesi olurdu. Neyse Türk sineması bu ağır damgayıda atlatır.

e amerikan sinemasi hopadanak gelismediki be kardes. yavas yavas... once vizontele ozel kamera kullandi filan, sonra millet te gordu kullanmaya basladi, ilk korku dediler, okul diye bi film cektiler, simdi de bu... yani ilerleme var gordugun gibi, haksizlik etme bence. cok guzel filmler cikacak ortaya gorursun...

2838-dabbe-p.jpg

Oyuncular

Ümit Acar , Kaan Girgin , Serdar Özer , Ebru Aykaç , Serhat Yiğit , Süha Tok , Zeynep Hasdal Çolakoğlu , Fulya Candemir , Sabri Tekinalp , Murat Seviş

Sadece fragmanlarını izledim yalnız reklam haberleri çok saçma olmuştu.Tamam değişik bir seneryo yapıyorsunuz ama reklam yapmak için neden büyü filminde olduğu gibi dikkat çekmeye çalışıyorsunuz ? Neymiş efendim çekimler sırasında garip garip cisimler belirmiş , sesler duyulumuş , oyuncuların başına gelmeyen kalmamış. Güldürmeyin milleti demode oldu artık bu tür reklamlar.

Saygılar.

Hasan Karacadağ bu film tutarsa ikinci filmi Deccal ismiyle gircekmiş vizyona ve bir nebi Dabbe nin devamı olcakmış...Yani Korkunç Bir Film 2 :) Birde bu film biraz deneme amaçlıydı falan diyordu...

Komedi filmi gibiydi. Konuşmalar çok komik, didaktik bi havası var. kişilerin hiç birinde heyecan yok. polislere çok güldüm. onlar tam olmuş:D

iğrençti ya. ben bu kadar saçma bir korku filmi görmedim.adam ölüyor 10 dakika sonra mail atıyor falan. sonra kız gidiyor ortada hiç birrşey yok saçma salak çığlıklar falan .. korkmadım beğenmedim işte!...

ben türklerin yaptıgı yapacagı gerilim filminden ümidimi kestim bu işi beceremiyolar bıraksın türkler gerilim filmi yapmaya çalışmayı bence en güzeli bu yazık oluyo çünkü
dabbe filminin konusu güzeldi ama oyunculuk berbattı.hep bişiler eksik oluyo işte türk gerilim filmlerinde oyunculuk iyi olsa senaryo kötü oluyo yada ne bilim efectler güzel olmuyo hep bişiler eksik yani

Geri