Emre Aydın

Emre Aydın
tarih : 21 Eylül Cuma, 20:30
mekan : Bostanlı Karşıyaka Açıkhava Tiyatrosu
bilet fiyatları 20 YTL
ön bilgi - Yaş Sınır Yoktur.
- Biletler kapıda 25 YTL'den satılacaktır.

http://www.biletix.com/webbiletix/wtsEvent.do?eventCode=HG104
Emre Aydın - Vega
tarih : 28 Eylül Cuma, 20:00
mekan : Ankara Saklıkent
bilet fiyatları 22,50 YTL
ön bilgi - 18 Yaş sınırı vardır.
- Belirtilen saatler kapı açılış saatidir. etkinlik hakkında bilgi Afili yalnızlık ve kim dokundaysa sana ona git parçasıyla 2007 yılında büyük çıkış yakalayan Emre Aydın Ve türk rock müziğinde hatırı sayılır hayran kitlesi olan Vega Başkentli rockseverlerle 28 Eylül Cuma günü Saklıkent'te Buluşucak.

http://www.biletix.com/webbiletix/wtsEvent.do?eventCode=HG106

Hiç güleceğim yoktu. Mübarek Ramazan ayında beni güldüren arkadaşlara teker teker selam ediyorum...
Artık bir şey demiyorum, Kutsi gibi tabi ki, zira Kutsi de çıktığında Afili yalnızlık benzeri bir şarkıyla çıkmıştı. Bilmez miyim, ben zaten hem Kutsi´yi hem de Emre Aydın´ı eşit oranda severim, öyle de bir insanım ben...
Yahu eleştirecekseniz bari doğru düzgün eleştirin, hani öyle bir eleştirin ki biz de oturup "vaayy bee.. Hakkaten eleştiri olmuş bu, tebrik etmek lazım ve evet doğru olduğunuz noktalar var kesinlikle" diyebilelim. Ama yok, nerdee...
Gerçekten Git´in klibinin gelmesini bir çok açıdan ister oldum ben..

aslında emre aydın için şunu söylemek istiyorum sesi hoş, duygusal softrock hafif sade yalın müzik yapıyorlar ama dedigim bu tarzda daha fazla ilerlerse acıların çocugu küçük emrah gibi olcak sonu artı özellikle birde şunu söyleyeyim emre aydın ın albümünde 3 tane dinlenecek şarkı var denilebilir sabuha diye bi eski şarkıyı cover yapmış berbat olmuş walla kısaca şunu söyleyeyim bu sesle bu tarzla ya çok i söz bestesi olan saglam parçalar yapıp söylemeli yada oturmamış benimsenmeyecek şarkılara kendini inandırıp bizlere dinletmemesi tavsiyem bu olcak

Peki düşündüklerini bu şekilde söylemek varken ne diye saçmaladın bu güne kadar? Hayır şimdi söylediklerin gerçekten eleştiri gibi durmakta ve bakınca seninle aynı fikirde olan insanların sana "Katılıyorum.." demesini sağlayacak nitelikte duruyor da ondan...

Emre Aydın albümü olarak neyi kastettiğini anlayamadım fakat yine de. Emre Aydın albümü "Afili Yalnızlık" tır ki içinde "Sabuha" yı bulundurmaz, Sabuha´nın bulunduğu albüm de 6.Cadde albümüdür ki bundan yıllaaaaar yılllllllaaaaar önce yapılmıştır ve o zamanlar çok sevilmiştir. Derdim "Sen niye sevmedin ya?" değil tabi de, hani o şarkıyı kalkıp şimdi 2007 yılında eleştirmek biraz tuhaf oluyor sanki.
Onun dışında albümle ilgili başka eleştirin varsa alırız. Bunun gibi eleştiriye benzediği müddetçe tabi.

hande_sh demiş ki:
Peki düşündüklerini bu şekilde söylemek varken ne diye saçmaladın bu güne kadar? Hayır şimdi söylediklerin gerçekten eleştiri gibi durmakta ve bakınca seninle aynı fikirde olan insanların sana "Katılıyorum.." demesini sağlayacak nitelikte duruyor da ondan...

Emre Aydın albümü olarak neyi kastettiğini anlayamadım fakat yine de. Emre Aydın albümü "Afili Yalnızlık" tır ki içinde "Sabuha" yı bulundurmaz, Sabuha´nın bulunduğu albüm de 6.Cadde albümüdür ki bundan yıllaaaaar yılllllllaaaaar önce yapılmıştır ve o zamanlar çok sevilmiştir. Derdim "Sen niye sevmedin ya?" değil tabi de, hani o şarkıyı kalkıp şimdi 2007 yılında eleştirmek biraz tuhaf oluyor sanki.
Onun dışında albümle ilgili başka eleştirin varsa alırız. Bunun gibi eleştiriye benzediği müddetçe tabi.
galiba artık başarıyorum olumlu cewaplar alıyorum ;) ilerleme var yani şaka bir yana söylenecek daha çok sözüm var sordugun sorulara cewap vermek isterdim ama zamanım kısıtlı artık haftaya olsun....

Anlamadigim olay birileri ne zaman bu baslikta seviyeli/seviyesiz emre aydin'i elestirse, bi kac fanin cikip "hoehoehoehoe öyle diyemezsin. o oyle degil böyle" gibisinden takilmasi. size ne kardesim isteyen istedigi yorumu yapar siz sadece dinleyin... sonucta yorum emre aydin'a yapiliyor. metallica basligina "megadeth rulz, metallica sux" yazanlara birileri cikip da "kardes niye oyle diyorsun metalin kitabini yazdilar" diyorlar mi?

İsteyen istediği gibi yorum yapamaz kardeşim, burası kahvehane de değil dingonun ahırı da değil, burası forum ortamı canı sıkılan parmağı kaşınan girip ne biçim adam bu, ne buluyorsunuz bunda, ıyyyyk emre çok ivvreeencc gibi şeyler yazamaz, yazmamalıdır kanaatimce. Dinlemeyen adam da dinlemesin, ne işi var burada, ne diye yorum yapıyor, ayrıca yorum yapanlar sadece emre aydına değil emre aydın nezdinde onu dinleyenlere de yorum getirmektedirler bazen. Seviyeli eleştiriler oldu mu da okur tartışırız, haksız gördüğümüz yerlerde fikrimizi beyan ederiz, forumların bir işlevi de bu değil midir ki zaten? Biz emreaydını hem dinleriz hem savunuruz yeri geldiğinde hem de eleştiririz. Ben şahsen metallica hayranı olsam ve biri dediğin gibi bir şey yazacak olsa o başlığa ben girer dediğin türden birşey yazarım, o şahıs nasıl kendinde canının istediği gibi yorum yapma hakkını buluyorsa ben de cevap yazma hakkını bulurum kendimde. Ki buluyorum işte.

Ben bu konuya direk "avukatıyım!" gibi ukala bir yaklaşımla cevap verebilirim. Zira onu dinleyen ve seven bir insan olarak hakkında yanlış konuşulan, gereksiz yapılan yorumlara cevap verme hakkını kendimde görüyorum. Evet herkes herkes hakkında özgürce yorum yapma hakkına sahipse bende özgürce Emre Aydın´ı savunma hakkına sahibim. Bu hakkı sonuna kadar kullanıyorum. ;)

bir de adamı yerden yere vuran şahıslar albümü alıp,bir konserini izleyip de beğenmeyen tipler olsa gam yemeyeceğim.albümü indiriyorlar,görüldüğü gibi 6. cadde şarkısı mı indirmişler ,sonra netten emre aydın yazınca çıkan ancak emre aydına ait olmayan şarkıları mı dinlemişler nedir gelip garip yorumlarda bulunuyorlar. herkes beğenmeme hakkına sahiptir. biri çıkıp ben sert müzik severim emre soft yapıyor dinlemem ya da müzikal altyapısı sağlam değil ya da sözleri beğenmiyorum ya da yorumunu beğenmiyorum gibi mantıklı yorum yapsa kimse bir şey demeyecek ama adamlar çıkıyo ay çok iğrennççççç diyor. sonra buna cevap verip emreyi savunan da avukatı mısın diye nitelendiriliyor.alın dinleyin bir kere albümü,netten indirdiklerinizde ses kalitesi kötü,sonra imkanınız olursa bir konserine gidin,olmazsa canınız sağolsun. bu kadar, he bunlara rağmen ayyyyyyyy çok iğrenççççççç,ay kutsiden farkı yok(hatta ajdardan farkı yok diyenleri bile duydum) derseniz lafları da alır oturursunuz o zaman. bu da sizin bilgi eksikliğinizi gösterir.

EHehe, Ajdar´a laf etmeyelim lütfen, o Türkiye´nin en iyi müzisyenlerinden biri. Ama yine de böyle diyen de varsa kendisine yuh demeyi borç bilirim.
Çok sert seven bir insanın Emre Aydın sevmemesini anlarım ama yine de bu onun kötü olduğu anlamına gelmez. Bazıları sert sever ve sert müzik dışındaki hiçbir şeyi müzikten saymaz. Ben bunu anlayamıyorum işte. Ya da anlamadan dinlemeden, bilgi sahibi olmadan eleştiri yaparlar. Neyse ne. Azcık yelpazeyi geniş tutmak gerekir müzikte diyorum ben. Can çektiğinde sert de dinlerim, Emre Aydın da dinlerim, ben şahsım adına konuşayım, Bergen bile dinlerim ruhum öyle istiyorsa. Tarz takıntısı olmayan insanların müzik zevklerini de oldum olası sevmişimdir. Öyle işte ;)
Birazcık eleştireceksek dozajı normal, bilgileri doğru algılayarak, yapıcı yönde eleştirelim. Sanırım bu cümlelerimden sonra bu Emre Aydın avukatının da derdi aslında ne anlaşılmış olur... Umarım...

ogunkolik demiş ki:
bir de adamı yerden yere vuran şahıslar albümü alıp,bir konserini izleyip de beğenmeyen tipler olsa gam yemeyeceğim.albümü indiriyorlar,görüldüğü gibi 6. cadde şarkısı mı indirmişler ,sonra netten emre aydın yazınca çıkan ancak emre aydına ait olmayan şarkıları mı dinlemişler nedir gelip garip yorumlarda bulunuyorlar. herkes beğenmeme hakkına sahiptir. biri çıkıp ben sert müzik severim emre soft yapıyor dinlemem ya da müzikal altyapısı sağlam değil ya da sözleri beğenmiyorum ya da yorumunu beğenmiyorum gibi mantıklı yorum yapsa kimse bir şey demeyecek ama adamlar çıkıyo ay çok iğrennççççç diyor. sonra buna cevap verip emreyi savunan da avukatı mısın diye nitelendiriliyor.alın dinleyin bir kere albümü,netten indirdiklerinizde ses kalitesi kötü,sonra imkanınız olursa bir konserine gidin,olmazsa canınız sağolsun. bu kadar, he bunlara rağmen ayyyyyyyy çok iğrenççççççç,ay kutsiden farkı yok(hatta ajdardan farkı yok diyenleri bile duydum) derseniz lafları da alır oturursunuz o zaman. bu da sizin bilgi eksikliğinizi gösterir.

8O Ajdar ve emreaydın mı? :LOL: :LOL: Ben emreaydının yerinde olayım bu benzetmeyi duysam sinir krizi geçirirdim herhalde.. :LOL: Bu benzetmeyi yapan pek muhterem şahıs şaşı mı bakmakta acaba dünyaya?? Hani bir benzetme hastalığımız vardır hele yeni yeni adı ünlenen birilerini illa ona buna benzetmek için yırtınırız da ama bu artık benzetme hastalığına değil bir tarafından sıkma hastalığına benziyor...

hande_sh demiş ki:
Evet herkes herkes hakkında özgürce yorum yapma hakkına sahipse bende özgürce Emre Aydın´ı savunma hakkına sahibim.

Tamam ben de hakkimi kullanayim o zaman...

imho ile basliyorum o yuzden kimse savunmaya gecmesin, bu benim fikrim...

Emre aydin bana gore kotu bir sanatcidir. birbirinin kopyasindan olusan cok dusuk kaliteli bi album yapmistir. cok kasinti bir vokali vardir. dinleyen insanlara hitap eder o ayri bir konu. dinleyenler de zaten gercek rock muzik sanatcisi nedir bilmeyen insanlar bence. bunu neden soyluyorum emre aydin cok guzel rock yapiyoooo, turunun en iyi ornegiii diye gezenler icin soyluyorum. alakasi yok. emre aydin'i yaptigi muzik icin dinleyenlere lafim yoktur ama... bu sanatcinin fan grubu beni heriften iyice soguttu. zaten bence rock muzikten cok pop yapan bi tip. piyasa da rock muzik sanatcisi diye anilmasina da ayriyetten intil olmaktayim... bu benim gorusumdur kimse cikip da ayriyetten biseyler yazmasin. istiyorsaniz adamin kainat basarilarini ortaya koyun, gidip de emre aydin'in albumunu almayacagim, almayi da dusunmuyorum...

Dinlemeyenlere saygımız sonsuzdur efendim. Bu da son derece özgürce bir seçimdir. Saygılarımızı sunar çekiliriz. Fakat bunu ben de söyleyebilirim, Emre Aydın türünün en iyi örneği değildir zira kimse bir albümle türünün en iyisi olamaz, kendisi de böyle bir iddiada değildir zaten. Ha gelecekte olacaklar arasındadır, buna da kalıbımı basarım. ;) Ama kendisi üretken bir sanatçıdır, ha bir de rock müzik yaptığı iddiasında bile değildir kendisi. Alternatif müzik yapıyorum beeeeeeeeeeeeen diye söylemekten kendisi de yorulmuştur zaten. Böyledir yani... Yine de teşekkür ederiz görüşleriniz için ;)

Emre Aydın gerçekten güzel bir çıkış yakaladı..
Bu çıkışıda devam etmekte.Ben her ne kadar Emre Aydın dinlemesemde ,dinleyen insanlara ,yok be abi o dinlenir mi gibi şeylerde söylemem açıkcası yalnış bir tutumdur. buradan canlı performansı hakkında pek de iyi şeyler düşünmediğimi söylemeden edemeyeceğim. saygılar.

Clickboy emreaydın fanları hakkında katılıyorum sana. cidden emreaydin.org a giriyorum emre aydın başlığı 360 küsür sayfa olmuş bu sayfaların %95i emre seni seviyorum,aşkımsın,seni benden fazla kimse sevemez gibi yazılarla dolu,şöyle akıllı yorumlar yazan az kişi var,konserlerine gelince ben sadece 1 konserine gidebildim,orada da yine malum tipler vardı,şarkılarını söylemekten ziyade fiziğiyle ilgilenenler ,söylediği laflarla alay edenler falan vardı,he bu tipler rock dinleyicilerini sinirlendiriyor özellikle yaş ortalaması yüksek olanları ve adam piyasa oldu durumuna sokuluyor. evet Afili Yalnızlık albümü bana göre de tam bir rock albümü değildir, ama bu başarılı olmasını engellemiyor.sağlam sözler ve sağlam müzikler ve farklı bir tınısı var.sırf BAZI çoluk çocuk modunda hareketlerde bulunan fanlara sinir oluyorsunuz diye soğumayın derim. cidden kendinizden bir şeyler bulacağınız bir albüm.afili yalnızlıktaki insanı çıldırtan ölsem,sövsemdeki s,ş arası sesler sinir etmesin sizi o kadar kusur da olsun artık :D

Standartlara baktığımızda, mesela emreaydının sounduna yakın bir albüm yurtdışında yapılsa pop albümü diye gönül rahatlığı ile söylenir. Ama Türkiye'ye gelince işin rengi biraz değişiyor. Şu açıdan katılıyorum; emreaydın türünün en iyi örneği değildir, yaptığı müzik bence rock müzik gibi de pek durmamaktadır..ama Hande Yener, Demet Akalın, Rober Hatemo, Kenan Doğulu gibi pop müzik çatısı altına aldığımız adamlarla emreyi ben aynı kefeye koyamam. O yüzden Türkiye şartlarında adamın yaptığı müzik pop da değildir, daha alternatif bir yerlerde durmaktadır, bunu zaten emrenin kendisi de kabul etmektedir. Hala ona rock müzik sanatçısı diyenlere de emrenin ben rockçı değilim diye tepinmesine lüzum yoktur.

Ve Clickboy'a bir yerde katılıyorum, emreaydın fanları(benim kesinilkle kendimi aralarında görmediğim fanlar, bunu da burada bulunan herkesi tenzih ederek söylüyorum)insanı bazen emreaydın'dan soğutabilecek niteliktedir. Zaten fanları demiş Clickboy da, hayranları dememiş, hayranlık ile fan olmak arasında benim gördüğüm ayrımı yakaladığından mı öylesine yazdığından mı bilemeyeceğim şimdi.

yaaa git klibi ne zmn çıkıcak arkadaslar=( merak içinde bekliormm inşş gzll olmuştr bu kdr tartışmaya SON diipte artık emre aydın la ilgili böle saçma şeler tartışmamıza uzun bi ara verdirecek (hatta bitrmesnden yanayımda sürekli yeni yormların -olumlu yada olumsz tartışma ortamı yaratacak- eklenmesnden dolayı pek ümitli deilm ya nese:D) işte bu dieceimz bi kliptr inşşş=)

Yakında gelmesini merakla bekliyoruz. Vallaha esasında Eylül başı gibi yayına girmesini ümit ediyordum ama olmadı, yakınca bir zamanda izleyeceğizidr, ve eminim izlediğimiz en güzel Emre Aydın klibi olacak, bundan da emin gibiyim. Yani hem konu açıklığa kavuşacak, hem Emre Aydın´ı en çok görebildiğmiz klip olacak sanırım, hem de Yon Thomas çekmiş olacak. E daha ne olsun, daha ne olsun ;)

Geri