Elektro Gitar Önerisi(acemiyim, Yeni Başladım)

'Elektro Gitarlar' forumunda Reantum tarafından 13 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

1. Reantum

Reantum

5
    0
    5
    Merhaba arkadaşlar. Diğer konum kapatıldığı için yeniden açıyorum. "Başlık" yüzünden kapatılmış ama başlıkta bir şey yoktu.

200-250 TL arası bir bütcem var ve daha yeniyim. Önerebileceğiniz gitar var mı? + Satıcı varsa link alabilirim.

2. tunckk

tunckk

912
    1,173
    9,005
    bu forumda birkac gun once ılan vermıstım. washburn wm10 250 TL

3. Reantum

Reantum

5
    0
    5
  4. Çalmak istediğin tarzı belirtirsen daha yapıcı, daha net öneriler gelebilir.

5. Reantum

Reantum

5
    0
    5
    Heavy metal, thrash metal, Blues Rock.

6. Fazla geniş bir yelpaze. Hepsini kaldıracak bir gitar bu fiyat aralığı ile açıkçası zor. Türlerin bir kısmından feragat etmek durumunda kalabilirsin. Metal ağırlıklı çaldığın için HH, veya metal ile beraber soft tarafları da az çok kurtarmak için HSS dizilimli bir gitar diyeceğim ama yine de bir yerden açık verebilir. Tarz saplantısına fazla girmeyeyim dersen, başlangıç seviyesi için, hani zarar görse bile içinin yanmayacağı, ikinci el, düşük maliyetli LP kopyalarına (Epiphone Special serisi gibi) yönelebilirsin. Washburn, J&D gibi ekonomik marka modelleri de göz önünde bulundurabilirsin.

Tabii ne alırsan al, denemeden, ellerin, gözlerin onaylamadan alma.

7. Reantum

Reantum

5
    0
    5
    Hocam cevabın için teşekkür ederim. Cort x-2 var aklımda bilinmedik markalara bakmak istemiyorum. Ve ayrıca bütcemi belirtmiştim acemi ve yeniyim onun için pek fazla para ayıramadım ama ileride hellraiser c1 almayı planlıyorum kesin olarak.

8. Cort gayet iyi bir başlangıç gitarı. Yazdıklarım da bütçeni aşmaz Bir ihtimal, Epiphone Special LP veya SG'lere 300 350 isteyen çıkar. Ibanez GIO serisine de göz atabilirsin. Onlar da rahat gitarlardır.

9. Reantum

Reantum

5
    0
    5
    Anladım hocam, Cort x-2 200 tl ye buldum. Alayım mı? Ama size bir şey demek istiyorum. Bana link atar mısınız? Ben bulamıyorum da.

10. Dene, seversen al. Hatta imkan varsa bir kuthiere de gösterin gitarı, ayarsızlığı, düzelmeyecek bir hasarı var mı vs.

Görüntülenebilirse şöyle bir arama sonucu linki atayım:

http://www.sahibinden.com/muzik-muz...0&viewType=List&price_max=300&pagingOffset=20

Aceleci de davranma. İkinci el gitar piyasası canlıdır, forumdan da teklifler gelir mutlaka.

11. http://www.sahibinden.com/ilan/alis...430-tl-washburn-pro-pazarlik-140080524/detay/

Fiyatta yardımcı olurum. H-S-S bir gitar hm humbucker hem single gitar ne ne değildir anlamış olursunuz temiz baktım son 2-3 senedir de aktif çalınmıyor sadece arada 5-10 dk çalıyorum işlesin diye bakımını yapıp kılıfına geri koydum. Vuruk kırık tamir vs vs yok.

Tlf:0 505 776 83 35

Kolay gelsin,

Selçuk.

12. ery

ery

190
    37
    205
    300-350 ye çıkabilirsen jay turser ın strat kasa sss veya hss gitarları var. 0 almış olursun.

Bu Sayfayı Paylaş