Preamp Modeller Ile Anfisiz?

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda TBBulgurlular tarafından 25 Kasım 2013 tarihinde açılan konu

 1. AMT o2 ve Sansamp gt2 amfi modellemelerim var. birde elimde artık bıktığım marshall mg15 cfr 15 wattlık bir amfim var. cabin simulasyonu olan bu pedallarla amfisiz bir sistem kurmak istiyorum evde. bunun için cabinmi almalıyım? önerileriniz neler.
   
 2. J-P

  J-P

  benim bildiğim (bildiğimi söylüyorum yanlışsam düzeltebilirsiniz)
  gt2 yada amt'yi direk kabine giremezsin yani kabini süremez bu aletler doğru mudur ????
   
 3. Zamanında bu konuyu ben de araştırmıştım, o pedallar amfi modelleme pedalları kabin simülatörü pedalı alırsan onunla birlikte direk miksere girebilirsin, almazsan da bir lambalı amfinin power amp girişinden girmen gerek o şekilde oluyor.
   
 4. Eğer kabin'e girmek istiyorsan, bir power amp lazım. Çünkü elindeki ürünler 'preamp'. Electro Harmonix'in pedal boyutundaki iki power amp'ine bakabilirsin.
  Kabin simulasyonunu, sisteme girmek için kullanırsın yalnızca. Kayıtlar için, line şeklinde kayıt yapmak istiyorsan bu yeterli. Sesin kabinden gelmesini ve onu mikrofonlayıp kayıt almak istiyorsan E.H. ürünleri işini görecektir.
   
 5. J-P

  J-P

  amfi modelleme pedalları ancak kabin simülasyonuda var diye biliyorum ama bunları alıpta power amfisiz kabine giremezsin diye biliyorum
   
 6. Kabini süremezler, doğrudur. Araya illa ki bir power amfi gerekir. Bazı preamfilerde bu mevcutsa da, sayılan pedallarda böyle bir şey yok. Bu nedenle pedallar ile kabin arasına şu tip bir şey de gerekir:
  http://amtelectronics.com/products/...-tubecake-tc-1-1w-power-amplifier-100-analog/
   
  J-P bunu beğendi.
 7. http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=864&gid=367 burada kabin simülasyonu olduğu yazıyor, o şekilde doğrudan bağlanamaz mı ?
   
 8. J-P

  J-P

  ya da bence amt pedallarının yanına (amt diyorum çünkü iki çeşit çıkış var amt'de(sansamp'ta yok) biri normal çıkış biri emulated çıkış)
  12 inch bir amfi alırsın marshall,laney vs bu sayede hem kabin hem poweramp olayını halledersin
   
 9. J-P

  J-P

  müzik mağduru bunu beğendi.
 10. Aynen öyle. Zaten kabin simulasyonu dediğiniz şey, kesinlikle yerini tutmuyor kabinin yerini.
   
 11. J-P

  J-P

  kayıt için kullanılabilir bunun için yapmışlar tak çal kayıt et diye yani mikrofonlamak vs uğraşmamak için malum bütçe hemde zor iş zaten
   
 12. Zor da olsa, yerini tutmuyor benim için.
   
 13. J-P

  J-P

  tutmaz abi tabiki tutmaz kabin demek can demek :)
  bir kabinin yerini ancak kabin tutar :)
  ama malum kabinden kayıt almak için bütçe lazım yani iyi bir mikrofon ve iyi bir kabin vs
  hatta bütçede yetmiyor bu işi bilmek lazım
   
 14. Sırf bunun için, tekrar mikrofona dönüyorum ben de :) Neyse sonuç olarak E.H. 22 calibre, 44 magnum ürünleri kabine bağlamak istiyorsan işini görür başlığı açan arkadaşım. Simulasyon ya da gerçeği arasındaki tercih sana kalmış. Şu ekipmanlarınla kayıt yapabilirsin rahatça.
   
 15. Referans hoparlör almanızı öneririm, bx8a, hs80 gibi birşeyler olabilir.
   
 16. Bir şekilde zamanla para biriktirilip kabin alınabilir pahalı da olsa ama bazı bar sahnelerinde amfi olmuyor direk sisteme girmek gerekiyor setup'ı, evden ziyade böyle durumlar için gerekli simülatör, ben sırf bu yüzden almıştım :)
   
 17. Evet, her durum için garantiye almak şart.
   
 18. J-P

  J-P

  en basitinden çözüm bu olur bencede
   
 19. Sansamp modelleri ile direk mixere giris yapabilirsin ama drive pedali olarak kullanilan bu pedali drive ile isin bitip kapadiginda pedal devre disi kalacak ve diger pedallarda bu özelliğide kaybedeceksin. Mesela bi od pedalin varsa kabin sim.olmadan calisacaktir.
  Sana gerek olan bi kabin simulator u.. en basit cozumude behringer ultra-g olacaktir.
  Tum pedallarini (sansamp turleri haric) sirasina uygun dizdikten sonra en sona behringer ultra g yi baglayip tum hi-fi sistemlere direk girip ayni soundu alabilirsin. Yani mixerlerden tut, 2+1 sistemlere kadar..
   
 20. arkadaşlar amt o2 yada amt f1 pedal ile sansamp gt 2 aynı anda kullanılabilir mi
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş