Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Benim ilk gitarim 2008 Ibanez S420. Onun hakkinda bilgi verebilirim. Soyle soyleyebilirim 3 gitarim daha var halen en rahat caldigim gitar Ibanez. Hafif ince ve kendisinden beklenmeyecek agir metal tonlarini alabiliyorsun. Tremelodan hic slklntl cekmedim ne akort kacirma ne baska birsey. Ama tremeloya da cok abanmiyorum. Ayakta saatlerce calmak icin ideal. Klavyesi ince Kisa parmaklari olanlar icin ideal. Manyetikleri gayet yeterli. Bence parasinin cok ustunde bir gitar. Schecter'i bilmedigim icin onun hakkinda birsey diyemeyecegim.

Benim kafamda da ibanez var ama 2.el fiyatları düşük olduğundan pek güvenemedim sıfır mı alsam 2.el mi bilemiyorum şu sahibinden de çok fazla ilan var ve ibanez s470 hakkında olanlar çok ucuz ne yapmalıyım güvenmeli miyim

Çoğunlukla slipknot tarzı çalmayı düşünüyorum, biraz araştırdım cort evl x4 güzel gibi kullanan veya bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi acaba alırsam pişman olur muyum? Bir de ev için amfi önerir misiniz? Teşekkürler şimdiden.

selamlar. Jim Root ve Mick Thomson ekipman anlamında iki farklı dünya. Drop B akord, maun gövde, vintage 30 hoparlörlü kabinler ve kalın teller ortak noktalar.

Jim gibi olmak için Orange gibi brit karakterli bir amfi lazım. Orange Jim Root Terror Amfi bence çok iyi amfi. Maun gövde Emg 81-85 bir gitar ile güzel tonlar alırsın. Maxon OD808 overdrive pedalı kesinlikle öneririm amfi girişine.

Mick çalacaksan daha rahatsın. US veya modern tabir edebileceğimiz amfiler işini görür. Randall RD5 mesela. Gene maxon od808 çok iyi fikir. Gitar olarak herhangi bir maun ve ucuz aktif manyetikli gitar alıp Seymour Duncan Blackouts AHB3 ile değiştirmeni öneririm. Mick AHB3 kullanıyor.

Muhakkak sabit köprü gitar al, drop b akord ile floyd rose pahalı/iyi ayarlı gitarın yoksa hiç hoş değil.

Harley Benton kabin iyidir ve ucuzdur. Bütçe varsa Orange PPC112 olabilir.

Iyi denemeler ;)

Benim kafamda da ibanez var ama 2.el fiyatları düşük olduğundan pek güvenemedim sıfır mı alsam 2.el mi bilemiyorum şu sahibinden de çok fazla ilan var ve ibanez s470 hakkında olanlar çok ucuz ne yapmalıyım güvenmeli miyim
Bence bir dene herhangi bir muzik dukkanında memnun kalırsan 2. el yine deneyebilecegin bir sekilde araştırmaya girebilirsin. Hoş bu söylediğim sadece ibanez için degil hepsi için gecerli.

Bence bir dene herhangi bir muzik dukkanında memnun kalırsan 2. el yine deneyebilecegin bir sekilde araştırmaya girebilirsin. Hoş bu söylediğim sadece ibanez için degil hepsi için gecerli.

Bir arkadaşımda olduğu için zaten denemiştim ve deneyimlediğim en iyi elektrolardan biriydi elimde şöyle bir ilan var bir yorum yaparsan çok sevinirim bu gruba çok güveniyorum açıkçası
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...z-s470-ve-ibz10g-10-watt-amfi-286086829/detay

Metali her ne kadar sevsem de son zamanlarda post-rock çok hoşuma gitmeye başladı sizce şu gitar nasıl epiphone lee malia Les Paul Custom ilk başta ltd ec-1000 deluxe baksam da şimdi her tonu alabileceğim bir gitar arıyorum les paul gitarlar bu konuda iyi diye okudum tavsiyeleriniz benim için yön gösterici oluyor teşekkürler arkadaşlar

Metali her ne kadar sevsem de son zamanlarda post-rock çok hoşuma gitmeye başladı sizce şu gitar nasıl epiphone lee malia Les Paul Custom ilk başta ltd ec-1000 deluxe baksam da şimdi her tonu alabileceğim bir gitar arıyorum les paul gitarlar bu konuda iyi diye okudum tavsiyeleriniz benim için yön gösterici oluyor teşekkürler arkadaşlar
her ton çok geniş bir yelpazeye giriyor, çok kolay değil. Gitardan daha önemlisi amfi bu tanımlamanızda.

ec-1000 bir zamanlar aklımda olan bir gitardı. Ben tonlarını çok beğenmiştim, fenderimsi cleanler beklemek pek mantıklı olmaz o gitardan. Epiphone lp custom arkadaşımda vardı, ec 1000 e göre daha yumuşak ve daha geniş yelpazeli bir gitardı o.
Ben yine de ec 1000 seçerdim, işçiliği ve kalitesi daha iyiydi aklımda kaldığına göre.

amfi tavsiyeniz ne olurdu

Fiyat performans açısından blackstarlar iyi ht-5 gibi. Bende de ht20 var işimi görüyor ev için. Aynı fiyata pod hd500 gibi bir prosesör alabilirsiniz, daha geniş ton yelpazesi vermesi açısından. Ayrıca bildiğim kadarıyla ses kartı olarak da kullanılabiliyorlar. İbanez tbx serisinin drive tonları sert diye hatırlıyorum, deneyebilirsiniz. Marshall dsl 5 amfiler baya meşhur bu aralar denemedim, yanlış yönlendirmeyeyim ama bakın onlara da.

Bakın derken youtubedan amatör videoları izleyebilirsiniz, zira işin içine kayıt girdiği zaman her türlü işleri çevirip normalde yanından geçmeyeceğiniz aletlerden acaip tonlar alıyorlar. Gözünüzle görüp deneyebiliyorsanız deneyin. Amfinin içinize %100 sinmesine gerek yok, zamanla alıştıkça amfiyi sevmeye başlarsınız. Amfisiz çalan bünyelere amfi başlarda pek iyi gelmeyebiliyor. Başlarda yapılan hatadır "kamyon " drive'ı olsun benim olsun diye. Çok sert drivelar hatalarınızı örtbas eder ama çok temiz çalarak da daha düşük gain seviyelerinde süper tonlar alabilirsiniz. Bunlar da başka bir konuya kalsın :)

selamlar. Jim Root ve Mick Thomson ekipman anlamında iki farklı dünya. Drop B akord, maun gövde, vintage 30 hoparlörlü kabinler ve kalın teller ortak noktalar.

Jim gibi olmak için Orange gibi brit karakterli bir amfi lazım. Orange Jim Root Terror Amfi bence çok iyi amfi. Maun gövde Emg 81-85 bir gitar ile güzel tonlar alırsın. Maxon OD808 overdrive pedalı kesinlikle öneririm amfi girişine.

Mick çalacaksan daha rahatsın. US veya modern tabir edebileceğimiz amfiler işini görür. Randall RD5 mesela. Gene maxon od808 çok iyi fikir. Gitar olarak herhangi bir maun ve ucuz aktif manyetikli gitar alıp Seymour Duncan Blackouts AHB3 ile değiştirmeni öneririm. Mick AHB3 kullanıyor.

Muhakkak sabit köprü gitar al, drop b akord ile floyd rose pahalı/iyi ayarlı gitarın yoksa hiç hoş değil.

Harley Benton kabin iyidir ve ucuzdur. Bütçe varsa Orange PPC112 olabilir.

Iyi denemeler ;)
Baya geç gördüm ama çok teşekkür ederim yardımın için. Jim gibi çalmak istiyorum ancak gitar ve amfiyi şimdilik biraz ucuz almayı düşünüyorum, 2500 civarı bütçem var. Gitarı maun gövde H-H manyetikli alıp sonra 81-85 yapabilirim ama amfi hakkında hiçbir fikrim yok. Gitara daha az bütçe ayırıp Orange PPC112 mi alayım yoksa gitarı 81-85 manyetikli alıp amfiyi blackstar gibi daha ucuz mu alayım? Tekrar teşekkürler çok yardımcı oldun

Son düzenleme:
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için görüşmelerimiz kayıt altına alınacaktır. Lütfen Hatta bekleyiniz. Şu an hatta bekleyen 8. kişisiniz tahmini bekleme süreniz çook.

Baya geç gördüm ama çok teşekkür ederim yardımın için. Jim gibi çalmak istiyorum ancak gitar ve amfiyi şimdilik biraz ucuz almayı düşünüyorum, 2500 civarı bütçem var. Gitarı maun gövde H-H manyetikli alıp sonra 81-85 yapabilirim ama amfi hakkında hiçbir fikrim yok. Gitara daha az bütçe ayırıp Orange PPC112 mi alayım yoksa gitarı 81-85 manyetikli alıp amfiyi blackstar gibi daha ucuz mu alayım? Tekrar teşekkürler çok yardımcı oldun

Rica ederim. Bana sorarsan ne yap ne et amfi ve pedalı önce al. Amfi = %70-80 ton demek.

600-800 TL ikinci el bir gitar, sıfır veya ikinci el Harley Benton kabin rahatlıkla işini görür. 2500 TL amfinin sıfır fiyatı. Taksitle alma şansın varsa seçeneklerin artar.

iyi eğlenceler ;)

Merhabalar herkese,
Arkadaşlar bu ay sonu gitarımı değiştireceğim daha önce konu açıp soru sormuştum cevaplar için teşekkürler fakat şimdi ikilemde kaldım Schecter Hellraiser c-1 mi alayım yoksa Soloist kasa bir Jackson mu , Jackson için önerilerinizi bekliyorum, iki seçim arasından sizce hangisi olabilir Jackson için model belirtirseniz sevinirim bütçem 4000 tl. Şimdiden teşekkürler.

Geri