Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Selamlar bayadır araştırıyorum. Daha önceden de sormuştum.
( Bare + picking + tuşem orta seviye)
Hoşuma giden müzik türleri - Blues ve alternatif rock - Telecaster görüntüsüne - duyduğum kadarıyla tonuna - bayılıyorum. O nedenle Squier Standart Telecaster + Roland cube 10gx
ya da Fender Standart Telecaster + Roland Cube 10gx almayı düşünüyorum. Bunları anlık bulmadım tabiki de aylardır bakınıyorum. Bu ikililerin nasıl olacağını, ilk elektro için ideal mi olacağını bana açıklayabilirmisiniz lütfen.... Çok teşekkür ederim. Bu arada 0 alacağım 2. elinin nasıl olduğunu anlayabilecek birileri yok çevremde.

Doğrudan marka model vermiyorum ancak tavsiyem şu:
Push pull olsun.
Ton ve volume potanslarını sıkça kullan.
Gitar tavsiyesi olarak ta en güzeli gidip denemek. Aklımda fikir oluşsun dersen tamam.

Selamlar bayadır araştırıyorum. Daha önceden de sormuştum.
( Bare + picking + tuşem orta seviye)
Hoşuma giden müzik türleri - Blues ve alternatif rock - Telecaster görüntüsüne - duyduğum kadarıyla tonuna - bayılıyorum. O nedenle Squier Standart Telecaster + Roland cube 10gx
ya da Fender Standart Telecaster + Roland Cube 10gx almayı düşünüyorum. Bunları anlık bulmadım tabiki de aylardır bakınıyorum. Bu ikililerin nasıl olacağını, ilk elektro için ideal mi olacağını bana açıklayabilirmisiniz lütfen.... Çok teşekkür ederim. Bu arada 0 alacağım 2. elinin nasıl olduğunu anlayabilecek birileri yok çevremde.

Şahsi görüşüm Roland cube yerine Vox VT20+ veya Fender Mustang I düşünülebilir.

Teşekkür ederim bana bir gerekçe sunabilir misin ? Roland cube için tanıdıklarımdan birisi de metal amfisi sanki biraz ya demişti. Amfiyi zaten değiştirmek istiyordum önerilerin için teşekkürler.

Ikinci el bir Fender Classic Player Baja telecaster oneriririm. Bu gitarlar cok kaliteli ve ton yelpazesi de genis.
Amfi olarak da Roland micro cube ya da Vox VT20+ olabilir evde calmak icin.

Merhabalar. haziran sonu 7 telli almayı düşünüyorum. Genel olarak beğendiğim türler Progressive, Neoclassical Metal. Pop, Blues vs ilgilenmiyorum. İstediğim tonlar; Hacimli, Her notası duyulabilen Dist. Ritimleri, kolayca hız yapabileceğim petrucci-vari 'liquid' sololar, ve bol chorus lu clean arpejler diyebilirim. Aşırı tiz soundları sevmiyorum. Ama yine de neck manyetiğinden bridge geçtiğimde aradaki farkı anlamalıyım. Ritim işleri ile fazla uğraşan birisi değilim. Ama 7 telli ile çalınan şarkıları da çalmak istiyorum. Genel olarak solo ağırlıklı çalıyorum. Aklımda Majesty var şuan ama başka önerebileceğiniz modeller var mıdır?

Merhabalar. haziran sonu 7 telli almayı düşünüyorum. Genel olarak beğendiğim türler Progressive, Neoclassical Metal. Pop, Blues vs ilgilenmiyorum. İstediğim tonlar; Hacimli, Her notası duyulabilen Dist. Ritimleri, kolayca hız yapabileceğim petrucci-vari 'liquid' sololar, ve bol chorus lu clean arpejler diyebilirim. Aşırı tiz soundları sevmiyorum. Ama yine de neck manyetiğinden bridge geçtiğimde aradaki farkı anlamalıyım. Ritim işleri ile fazla uğraşan birisi değilim. Ama 7 telli ile çalınan şarkıları da çalmak istiyorum. Genel olarak solo ağırlıklı çalıyorum. Aklımda Majesty var şuan ama başka önerebileceğiniz modeller var mıdır?
Bence siz gitardan çok gitara alacağınız manyetikleri araşıtırın.Belirttiğiniz özellikler %95 manyetiklerle ilgili.Farklı manyetiklerin soundlarını dinleyip araştırın derim

Selamlar Sx FR özellikli bir gitarım var ve artık değiştirme zamanı geldi.Tarzımda az çok oluştu çok high-gain çalan bir adam değilim hard-rock ve klasik Rock çalıyorum.
Humbucker manyetiklerin clean tonu çok hoşuma gidiyor o yüzden Kesinlikle H-H dizilimli bir gitar alacağım.Hafiften kayıt işlerinde girdiğim için Roland Micro Cube amfimde yetmemeye başladı.Bu yüzden iyi bir ses kartı,guitar rig,Amplitube ve iyi bir kabin almayı düşünüyorum.Önümdeki seçenekleri yazarsam diğer açılmış tavsiye başlıklarından daha önü açık ve daha gerçekçi bir başlık olmuş olacak.

1-Dinlediğim gruplar Les Paul kasa kullanıyor bu yüzden bende les paul kasa düşünüyorum.Tavsiye aldığım gitarları denemeden önce kafamda hangi modellerin olması gerekiyor.2.el almayı düşünüyorum ve 500-600 Tl bütçem var yani yaklaşık sıfırı 1000-1200 Tl'ye tekabül ediyor.Asıl merak ettiğim sap kısmı çok mu kalındır bu sap ve ayrıca bu fiyatlara epiphone bulabilir miyim?

2-Ses kartı ve kabin içinde 1000 Tl ayırdım apartman ortamı için(Çok Gıcık Komşularım Yok) uygun bir kabin ve ses kartı istiyorum.Kusura bakmayın normalde açmam böyle bir konu ama ses kartları ve les paul'ler hakkında hiç tecrübem yok ve açılan önceki konularda yada başka forumlarda çok fikir var ve kafa karıştırıcı bilen bilmeyen herkes yazmış.Bu arada Orange amfilerin tonunu çok sevdim.Micro Terror ve kabin iyi bir seçenek olabilir mi?

Geri