Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Hangisi seni daha çok motive edecekse onu. Amfi olarak blackstar id core 10 tavsiye ediyorum. Gitarı önce bi müzik mağazasına gidip denesen aslında sonra içine en çok hangisi sindiyse onun ikinci elini kovalasan çok daha iyi olur bence.
daha önce hiç gitar çalmadım o yüzden internetten incelemeleri izleyeceğim ve hoşuma gideni tercih edeceğim.Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim.

Strat da isini gorur hem tarzini bulmana yardimci olur cünkü strat gitarlarda zengin bi tonal aralik vardir. Sevebilecegin bir gitar al deneyerek. Arkadaşlar sx önermiş ben de öneririm tele kasasini kullandim hatta bir tane de ben alacagim yakin zamanda. İlk caldigin surede manyetik takviyesine gerek yok gayet guzel vintage tonlari var zaten. Manyetigi ileride kendin degistirmek isteyeceksin zaten. Ayrica sx stratlar da güzel ondan vardi bende amerika bayrakli olan alder govdeli. İnanilmaz keyifliydi biraz ayar gerekiyor sadece. Benim son ve onemli tavsiyem satin alirken anlayan bilen bir arkadasinla deneyip inceleyip alman.
Çok teşekkürler.Keşke gitardan anlayan bir arkadaşım olsaydı ancak yok.Dinleyerek karar vereceğim.Ilgin için teşekkürler.

Hocam neden blackstar id core 10 biraz açıklar mısın ? Ben de amfi bakıyorum da ?
Bi kere aralarında en ucuzu. Hepsini deneme firsatim olmuştu en çok blackstar beğenmiştim. Pc için arayuzu olması bi avantaj. Başlangıçta tonları tanımak için ilerde koca koca lambalı amfiler aldığında pratik için veya yanında taşımak için en ideali. Yanı uzun süre kullanırsın, ben roland sevmiyorum seven onu alsın tabi. Biraz daha pahalı ama

Gibson sg special vs İbanez Prestige 1570

Hangisini önerirsiniz ? Metal rock hard rock ve türevleri çalıyorum
İkisini de öneririz, ikisi de iyi gitar, fakat Ibanez oynar köprüye sahip 24 perde bir gitar, diğeri ise 22 perde sabit köprülü bir gitar. Sap profilleri çok farklı, gitarları deneyip çalmanız lazım, görüntülerinin yanında özellikleri de çalıma etki ediyor. İki gitarı da çalarken farklı alışkanlıklar kazanıyorsunuz (Switch pozisyonu, volume - tone potanslarının yeri, gövde sap bağlantısı alt perdelere erişim vs.) Anlatılmaz yaşanır yani :)

İkisini de öneririz, ikisi de iyi gitar, fakat Ibanez oynar köprüye sahip 24 perde bir gitar, diğeri ise 22 perde sabit köprülü bir gitar. Sap profilleri çok farklı, gitarları deneyip çalmanız lazım, görüntülerinin yanında özellikleri de çalıma etki ediyor. İki gitarı da çalarken farklı alışkanlıklar kazanıyorsunuz (Switch pozisyonu, volume - tone potanslarının yeri, gövde sap bağlantısı alt perdelere erişim vs.) Anlatılmaz yaşanır yani :)

Maalesef deneme şansım yok :/ Gibsonda Usa hrv humbucker ve Alman schaller humbucker manyetikleri var modifiyeli..Bi bilginiz var mı bu manyetiklerle ? 2. soru olarak hangisi daha soft bir ton verir ? ibanez ıhlamur gibson maun ağacı..

Maalesef deneme şansım yok :/ Gibsonda Usa hrv humbucker ve Alman schaller humbucker manyetikleri var modifiyeli..Bi bilginiz var mı bu manyetiklerle ? 2. soru olarak hangisi daha soft bir ton verir ? ibanez ıhlamur gibson maun ağacı..
Soft tondan kastınız nedir? Strat tipi clean bir ton ise Ibanez o tona daha çok yaklaşır orta pozisyonda. Ama iki gitar da modifiye edilerek bir çok tonu verebilir. Maun gitarlar genelde daha bas ve mid ağırlıklı oluyor ama Sg kasalar normalden birazdaha ince olduğu için işin içine şans da girebilir, ayrıca tonun büyük kısmını ampli belirler, fender amplide farklı, mesaboogie yada diezel amplide farklı ton alırsınız.

Soft tondan kastınız nedir? Strat tipi clean bir ton ise Ibanez o tona daha çok yaklaşır orta pozisyonda. Ama iki gitar da modifiye edilerek bir çok tonu verebilir. Maun gitarlar genelde daha bas ve mid ağırlıklı oluyor ama Sg kasalar normalden birazdaha ince olduğu için işin içine şans da girebilir, ayrıca tonun büyük kısmını ampli belirler, fender amplide farklı, mesaboogie yada diezel amplide farklı ton alırsınız.

Şuan maun ve pasif emg manyetikli bir gitar kullanıyorum.Softtan kastım şuanki gitarımın tam tersi olan soft.Gunsnroses AC DC çalamıyorum bile o yumusaklıga inmeme izin vermiyor alet death metal için yapılmışcasına reddediyor.Daha sıcak drive tonları alabileceğim bir gitar istiyorum clean 2. plan benim için

Şuan maun ve pasif emg manyetikli bir gitar kullanıyorum.Softtan kastım şuanki gitarımın tam tersi olan soft.Gunsnroses AC DC çalamıyorum bile o yumusaklıga inmeme izin vermiyor alet death metal için yapılmışcasına reddediyor.Daha sıcak drive tonları alabileceğim bir gitar istiyorum clean 2. plan benim için
Ozaman Gibson Sg.
Şu elemanın kanalında epey güzel Sg Special kayıtları var fikir verebilir
Andrea Boccarusso

merhabalar yakın zamanda aslında gitar almayı düşünüyorudum ama amfimin yetip yetmeyeceği konusunda kararsızım gitar olarak 2 düşüncem vardı 1. si gibson les paul 50s tribute hp 2. seçenek ise schecter synyster gates custom s

les paulu öneri olarak aldım schecter ı ise kendim seçtim ama birkaç konuda okuduğuma göre 4000 tl ye daha ciddi enstrüman alabilirmişim. şuan kullandığım amfi ve gitar : roland cube 20gx cort x6

bu konuda size de danışmak istedim önce gitar mı almalıyım yoksa amfi mi bide ne almam gerektiğiyle ilgili yorum yaparsanız sevinirim

bu arada çaldığım/dinlediğim şarkılar daha çok metal hard rock biraz deathcore metalcore

12913. Geleneksel Şu Kadar Param Var Ne Alsam konulunu başlığa hoşgeldiniz.
Yani kusura bakmayın şimdilik sizi tenzih ederim. Ama ben bir kişi hariç tavsiye alıp da bir süre sonra ya arkadaşlar tavsiyeleri dikkate aldım gittim şunu aldım diyenini görmedim. Karadelik gibi bu konular; ne söylesen boşa gidiyor.
merak etmeyin bu konudaki görüşlerinizi dikkate alarak karar vericem mesela arkadaşın önerdiği gitar çok hoşuma gitti biraz araştırıp alabilirim belki

Aslında bu başlıklara karşı eleştiri nedenimiz şu zamanla şöyle bir gerçekle karşılaşıyorsunuz kimse sizin elinize hangi gitarın rahat geleceğini bilemez, hangi şekilden hoşlanacağınızı bilemez, hangi köprüye yatkın olduğunuzu ve nasıl bir ton sevdiğinizi bilemez. O yüzden elinizden geldiğince gitarı canlı olarak denemeniz en iyi tavsiyedir.

Merhaba,
Naçizane tavsiyem gitsrınıza öncelik veriniz. Zira şunanda bence harika bir gitsr olan fgn marka kes paul kada gitar istanbul pluton müzikte 3000 tl altı fiyatta. Şahsen denedim acayip başarılı buldum. Ampliyi sonra da halledersiniz ama bu gitar bence evladiyelik.

Arkadaşlar forumda yeniyim yaklaşık 10 aydır elektro gitar ile uğraşıyorum ve ağustos gibi bir gitar almak istiyorum, şu ankinin yetmediğini düşünüyorum. Ibanez düşünüyordum fakat hocam o paraya o gitarlar değmez Mexican Fender bak vs. dedi benim de kafam çok karıştı. Açıkçası rahat bir klavye istiyorum. Megadeth, Metallica, Opeth, Dream Theater, Pink Floyd, Radiohead, Satriani vs. dinliyorum ayrıca sert tonları baya seviyorum teknik olarak da bana yardım edicek bir gitar bakıyorum. Hocanın mexican Fender önermesi ile Telecaster' ı biraz araştırdım ama dediğim gibi sert tonlar elde edebilir miyim? Önerilerinizin hepsine açığım...

Geri