Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Hardcase demiş ki:
selamlar gitar alacağım buaralar ama baya bir kararsızım 1.500 ytl kadar hangi gitarı önerirsiniz genellikle metal ağırlıklı çalıyorum ama sıcak tonlarıda olsun istiyorum aklımda ibanez rg2550 var nasıl sizce. uzun bir süre kullanacağım için aldın mı bir kere almak istiyorum.önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum

rg2570 kullanıyorum. 2550 ile arasındaki tek farkı sanırım dış görünüşü. gerçekten önerebilirim manyetikleri hiç degiştirmene gerek kalmadan, köprüdeki ile metal, hardrock vs.. sap manyetigi ile güzel blues tonları yakalayabilirsin. orta manyetigi tek veya digerleriyle birlikte kullanarak ayrıca funk, alternatif, brit vs. gibi soundları da çıkartabiliyosun. aklına başka bişey takılırsa sorabilirsin.

Selamlar Bi kıyaslama yapmanızı rica edeceğim.

İbanez "rga 121 (isteğe göre manyetik modifiyeli)" ve "jackson dk2-t" iki gitarda sabit köprülü. Fiyat konusunu ayrı tutarak. Siz olsanız hangisini seçerdiniz, neden?

valla ben olsam dk2-t derdim ama ibaneze manyetik modifiyeli diyosan, ibanez derim senin için ama öyle bile olsa ben jackson ı tercih ederdim. :D bu arada gibraltar nasıl bir köprüdür bilmiyorum. jt390 a biraz alışman gerekebilir. öyle ilk eline aldığında rahatça çalınabilecek bir köprü modeli değil bence, ben strattan geçmiştimde garipsemiştim biraz.

yorum için teşekkürler.

gibraltar köprü konusunda benimde çekincelerim var nasıldır bilemiyorum henüz daha denemedim. şu anda epiphone sg g-400 kullandığım için jackson'da köprüye alışmam problem olmayacak gibi gözüküyor.

Ancak dk2-t 'yi almam biraz problem olabilir. Alırsam bir tanıdıkla almanyadan getirticem. Malum türkiyede o kadar para veremem.

yardımcı olabildiysem ne mutlu. zaten getirmiyolar onu :D ancak üç sipariş falan gelirse getirirler belki. gibraltar ı da denemek lazım bi ara. :) bi de burgu konusunda gelelim ibanezde gotoh kullanıyolar jackson kendi burguları var. jackson ınkilerde çok iyi.

cort

cort m600 almaya niyetlendim(tipi çok hoş) ama kullananlar bir ışık tutarsa sevinirim!gitara yeni başlamıyorum!!! blues ve rock çalmak için istiyorum!mesela burguları nasıldır zırt bırt akort kaçırıyor mu .....
gibi???? Sağoluuun.

arkadaş kırdım zincirleri ... elektro alıp çalmaya yeniden başlıyorum yarın ... lisede okul grubunda 2-3 parça çalacak kadar bilgi ve deneyimim vardı fakat yaklaşık 6 yıldır herangi bi elektro gitarla temas etmediğim için şu an sıfırdan başladığımı farzedin, hakkaten de öyle gibi benim açımdan ;) ...

kendim ve arkadaş çevresi için çalıcam, olayı çok ta abartmaya niyetim yok, yavaş ama sağlam adımlarla ilerlemeyi planlıyorum :) . tarz deseniz, blacktir deathtir nudür alakam olmaz blues'dan heavy metal'in üst sınırlarına kadar genişler ilgi alanım ...

hem öğrenmeye müsait, hemde uzunca bir zaman idare edecek bir alet düşündüğüm için aklımda;

yamaha pacifica serisi (en aşağı pac112) ,
jackson js30 ke
Ibanez grg 170dx
Epiphone SG
cort x-11
affinity strat

gibi modeller var şu an, birde AC/DC ve SG hastası olduğumuda söylemeden geçemem. toplam 600- 900 ytl arası para ayırabilirim.

siz benim yerimde olsanız napardınız :D ???

slm. gitarı deiştirmeyi düşünüyorum. Squier Affinity Telecaster bu gitar hoşuma gitti. ama hala kararsızım. soft rock a yakın bi tarzımız var. bi marshall amfi ile bu gitar iş görürmü? benim tahminim iyi bi ikili olurlar ama kullanan deneyen arkadaşların yorumlarını bekliyorum... teşekkürler....

Merhaba 800-1000 ytl arasi degisen bir butcem var.Ozellikle Klavyesi rahat bir gitar olmasini istiyorum.Ve ne cok sert neden cok yumusak tonlari olan bir gitar istiyorum.Yani hem Thrash hem Blues calabileyim gitarla.Nedir tavsiyeleriniz?

Merhaba Saygıdeğer turkrock üyeleri,
Ben Rock,Metal türleri çalıyorum.Öncelikle rahatlığa çok önem veriyorum sizce jem 555 mi? 2620 mi? benim beğendiğim seçenekler bu en fazla 1.800 ytl kadar verebilirim 555 i deneyebilirim fakat 2620 yi deneme fırsatım yok sizce hangisi? bana nedenleri madde madde belirtirseniz çok mutlu olururum saygılarımla,
plaROCK

Geri