Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Bu tür sorular için sabit başlıkları kullanıyoruz. Forum Kurallarına ve başlık indeksine göz atarsan yardımcı olacaktır.

Ayrıca bende rr3 diyorum...

Seymour tonları yumuşak tonlara da elverişlidir. Kelly 1 mesela çok yumuşak tonları olan bi gitardır. Ona uygun amfiyle çalabilirsin tabi dk2 ile.

tam ıstedıgın bı gıtar bılıorum PGM301 blues metal ve rock muzık yapabılırsın ustundekı hı gaın dugmesıyle stedgın tarzı yakalabılıorsn bı anda telecaster bı anda esp m2 olabılen bı gıtar ayrıca akustık tonları cok ıyı benım tavsıyem

Amerikadan gitar alacağız ve en fazla cıkarabilecegim miktar 500 dolar civarı... Amerikada o ucuz bu ucuz falan ama benim hiçbir bilgim yok :) Bu fiyata bir fender alabilir miyim? En uygunu nereden alınır? Veya baska hangi markalar var uygun olarak.

Arkadaşlar grunge tarzında çalıyorum ama floyd rose sistemi şimdiye kadar hiç kullanmadım bana hangisini önerirsiniz? esp ltd m-50 mi yoksa Ibanez GRG270B mi?

oray18 demiş ki:
tam ıstedıgın bı gıtar bılıorum PGM301 blues metal ve rock muzık yapabılırsın ustundekı hı gaın dugmesıyle stedgın tarzı yakalabılıorsn bı anda telecaster bı anda esp m2 olabılen bı gıtar ayrıca akustık tonları cok ıyı benım tavsıyem

Hi-gain düğmesi? Hem telecaster hem m2? Pgm301 dedin değil mi?

O neck switchi olmasın? Rosewood, abanoz , maple arasında geçiş yapmak için o aslında. Hatta ton potansı da mid boost yapıyor diye biliyorum ben pgm gitarlarda.

-ex- demiş ki:
Arkadaşlar grunge tarzında çalıyorum ama floyd rose sistemi şimdiye kadar hiç kullanmadım bana hangisini önerirsiniz? esp ltd m-50 mi yoksa Ibanez GRG270B mi?
grunge ve esp.. o da güzel :) al bitane sabit köprü fender veya squier üst model :) neymis floyd rose esp falan grunge diyoruz abi :D

Ibanez S470DXQM mi yoksa Ibanez JS100 mü?

Ibanez S470DXQM mi yoksa Ibanez JS100 mü?

S470dxqm Gitarımı sattım. Tekrar aynısından alıp gitarın ağacına ve tercih ettiğim tonlara göre modifie etmeyi düşünüyorum.

JS100 kullanmadım merak ediyorum. Kullanan arkadaşlar var ise ve özellikle ikisini de denemiş arkadaşlar varsa seçimim konusunda yardımcı olurlarsa memnun olucam.

Hangisini alırsam alayım gitardaki ağaca ve istediğim tona uygun Modifie ve özel bakım görecektir.

Burda önemli olan hangisini seçmem gerektiği. Hangisinde işçilik, kullanım ve sap rahatlığı daha iyi?

Bu iki gitardan (fiyatını da göz önüne alırsak) tavsiye edeceğim kesinlikle S470'tir. İkisini de denedin geçen bir mağazada ve gerçekten S470'in daha rahat bir gitar olduğunu gördüm, ayrıca köprüsü de JS100'ün köprüsünden daha kaliteli ve orjinal bir köprü. İşçilik olarak pek bir farkları yok, ikisi de aynı fabrikadan çıkan gitarlar...

Js serisi alınacaksa JS1000'den aşağısı alınmamalı (bence).

BLaCK_MaGiC86 demiş ki:
Bu iki gitardan (fiyatını da göz önüne alırsak) tavsiye edeceğim kesinlikle S470'tir. İkisini de denedin geçen bir mağazada ve gerçekten S470'in daha rahat bir gitar olduğunu gördüm, ayrıca köprüsü de JS100'ün köprüsünden daha kaliteli ve orjinal bir köprü. İşçilik olarak pek bir farkları yok, ikisi de aynı fabrikadan çıkan gitarlar...

Merak ettiğim şu ki; JS1000 ile 100 de aynı klayve yok mu zaten. Zaten ben JS100 alırsam JS1000 deki manyetiklerin aynılarından alıp modifie edecem. Tüm donanımına baktım. Manyetikler dışında herşeyi aynı. JS100 sapı radius 250 ayarlarında bişe. Yani biraz Fender sapı gibi ön yüzünde ovallik var. Ben de strat klavyeye alışkınım. Bu yüzden JS100 benim için daha rahat bir gitar olabilir diye düşünüyorum. Hangisini alırsam alayım modifie görecek. Ama hangisine yapmalıyım. Karar veremiyorum. Bi JS100 deneme şansım olsaydı..

elixxirr demiş ki:
BLaCK_MaGiC86 demiş ki:

Merak ettiğim şu ki; JS1000 ile 100 de aynı klayve yok mu zaten. Zaten ben JS100 alırsam JS1000 deki manyetiklerin aynılarından alıp modifie edecem. Tüm donanımına baktım. Manyetikler dışında herşeyi aynı. JS100 sapı radius 250 ayarlarında bişe. Yani biraz Fender sapı gibi ön yüzünde ovallik var. Ben de strat klavyeye alışkınım. Bu yüzden JS100 benim için daha rahat bir gitar olabilir diye düşünüyorum. Hangisini alırsam alayım modifie görecek. Ama hangisine yapmalıyım. Karar veremiyorum. Bi JS100 deneme şansım olsaydı..

Köprü farklı, JS100 ile JS1000'in köprüleri arasındaki kalite farkı kesinlikle fazla. Bir de işçilik farkı var tabi...

Geri