Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

benim 450 ytl civarı param var çaldığım müzik dükkanında stagg I400-BK var denizlide tek bu gitar birde aklımda ıbanez GRG170 var grg170 denizlide çok ama ıbanez faktörünüde göz önünde bulundurmalıyım hangisini almalıyım özellikleri nerdeyse aynı

Robian demiş ki:
benim 450 ytl civarı param var çaldığım müzik dükkanında stagg I400-BK var denizlide tek bu gitar birde aklımda ıbanez GRG170 var grg170 denizlide çok ama ıbanez faktörünüde göz önünde bulundurmalıyım hangisini almalıyım özellikleri nerdeyse aynı
hiçbiri :D forum alım satım başlığını takip et o paraya çok güzel gitarlar alabilirsin.izmirden biri çok temiz rg370 satıyordu hemde pazarlık payı var.

Valla GRG170'i arkadaşım 200 TL'ye satıyor, ayıptır söylemesi cillop gibi gitar. En kötü ihtimal bilet parası verirsin gidiş dönüş, kargo yerine... :) 450 TL'ye yazık çünkü yoksa.

Şimdi Arkadaşlar Bende ESP KH 202 var modifiyeli
- ben esp kh2 vintage almayı düşünüyorum fakat 4000 euro türkiye satış fiyatı...... söze gerk yok aynı özelliklerde jacksonlara baktım yok :(

neck true + 81 seri taşıyan bi gitar bulamadım ne yapcam ? valla olmassa vercem 4000 euro ascam duvara bakıp bakıp iç geçircem o gitar kolleksiyonluk olur kirk ölünce 5000 katı fiyata satarım :D

Bide Avaç yapısıda böle olusaaaaa aboooooow deme keyfe emme ne olcsk?

Neck-Thru-Body / 25.5”
Alder
3 Pc. Maple / Rosewood
FR Locking / 43mm
24 XJ
Floyd Rose
EMG 81 Active Set
Vol / Vol / Tone / 3-way Switch

ReLoad demiş ki:
Şimdi Arkadaşlar Bende ESP KH 202 var modifiyeli
- ben esp kh2 vintage almayı düşünüyorum fakat 4000 euro türkiye satış fiyatı...... söze gerk yok aynı özelliklerde jacksonlara baktım yok :(

neck true + 81 seri taşıyan bi gitar bulamadım ne yapcam ? valla olmassa vercem 4000 euro ascam duvara bakıp bakıp iç geçircem o gitar kolleksiyonluk olur kirk ölünce 5000 katı fiyata satarım :D

Tek derdin manyetikse alırsın bir sl2h takarsın manyetikleri çok daha ucuza gelir. Yok koleksiyon değeri var metalika/kirk hastasıyım o parayıda çekinmeden veririm diyorsan al. Bence kasten eskitilmiş ve tamamen başkasına ağit bir gitarı almak "koleksiyon" amacı haricinde mantıksız. Bana göre en azından. Fiyatına göre normal kh2 veya diğer ESP'ler daha mantıklı.

ReLoad demiş ki:
hocam sl2h seymor serisi active mi manyetik aktif değilse emg 81 takarkan pil yuvası filan başa bela olur yaaa!!1....

Seymour duncan pasif manyetik kullanıyorlar. Emg manyetik takmak için pil yuvası açılması gerekmiyor gitarlara. Pot yuvasına pil konur çoğu zaman ki bu çoğu yerde böyle. Yani kısacası tek derdin manyetikse kolay bir iş o.

dragonskiss demiş ki:
elixxirr ilgilendiğin için teşekkür ederim.Ancak Squier gitarlara pek güvenemiyorum.Yani alırsam kesinlikle içim rahat etmez.Ben linkteki modeli çok beğendim.Ancak tonunu bilmiyorum.Ufak da olsa bilgisi olanlar lütfen paylaşsın , çünkü tonları istediğim gibiyse almayı düşünüyorum. http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=2209&gid=110

Seçerek alma imkanın varsa Squier lar bence bu bfiyata istediğin tarz için en uygunu. Bence asıl Ibanez in alt modellerine güvenme. Illa bu tarz gitarlar alıcaksaN. Bu fiyatlarda Ibanez yerine Cort marka düşün. Özellikle G serileri güzel. Ibanez Endonezya lar berbat.

Alabiliosan kesinlikle bu gitarı önerebilirim. Kesinlikle fiyatına göre çok iyi, Kore yapım bir Cort. Ve tam senin istediğin gitar.

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=1449&gid=111

SL2H Soloist kaç para yaaaa? laylaylom ne dio ? ecnebi melmekette arkadaşım vaa gerçi ama ulşmak sıkıntı oluyo msn de girmiyo deyüs!!! kaç kuruş bu USA SL2H Soloist ? burda?

ReLoad demiş ki:
SL2H Soloist kaç para yaaaa? laylaylom ne dio ? ecnebi melmekette arkadaşım vaa gerçi ama ulşmak sıkıntı oluyo msn de girmiyo deyüs!!! kaç kuruş bu USA SL2H Soloist ? burda?

İstediğin modeli bulamadım ama ilgilenirsen diğer modellerin fiyatları şu şekilde:

Jackson JS1-------------------------------- € 349 +kdv
Jackson JS20------------------------------- € 379 +kdv
Jackson JS30 BLK Dinky ------------------ € 396 +kdv
Jackson JS30 TB Dinky ------------------- € 469 +kdv
Jackson JS30 KE -------------------------- € 396 +kdv
Jackson JS30 KV -------------------------- € 396 +kdv
Jackson JS30 WR ------------------------- € 396 +kdv
Jackson JS30 RR -------------------------- € 396 +kdv
Jackson JS30 DKT Dinky------------------ € 396 +kdv

Jackson DKMG ( EMG 81 - 85 )----------- € 1.090 +kdv
Jackson KE3 ( Seymour Duncan) -------- € 849 +kdv
Jackson DK2 ( Seymour Duncan) -------- € 899 +kdv
Jackson DK2 S ( Seymour Duncan) ------ € 999 +kdv
Jackson DX10 DFS ------------------------- € 670 +kdv
Jackson WRXT ------------------------------ € 648 +kdv
Jackson RX10D------------------------------ € 674 +kdv
Jackson SLSMG ( EMG 81 - 85 )----------- € 1.398 +kdv

Jackson C20 DMB Concert Bass----------- € 399 +kdv
Jackson C20 DMR Concert Bass----------- € 399 +kdv
Jackson C20 TR Concert Bass ------------ € 460 +kdv

Jackson CMG BLK Concert Bass---------- € 979 +kdv
Jackson CMG TR Concert Bass------------ € 1.042 +kdv

Gramofon Müzik

ReLoad demiş ki:

Laylaylom'dan alma. Arkadaşın ne kadar uğraştırır bilmem ama laylaylom'dan daha fazla uğraştırabileceklerini sanmıyorum. Amerika fiyatı 2000 dolar ile 2400 dolar arasında değişiyor üzerindeki grafiğe göre.

kenan0134 demiş ki:
black magic s'lerde sustain rg'lere göre daha fazla ya tam olarak açıklayamam ama gitarın yay bulunan yerde daha farklı bi olay var yani öbür floyd rose'li gitarlara göre daha fazla sustain var ben zuhalde denedim belli oluyo tam açıklayamıyorm onun için sen bi sor soruştur anlarsın

arkadaşlar bu arada ben 3 gitar arasında gidip gidip geliyorum birisi rgr320 ex birisi rg420eg birisi s520ex lütfen acil olarak bana yardım ederseniz sevinirim çok defa yazdım ama cevap alamamıştım

Kesinlikle S520EX i öneriyorum. Öncelikle s520ex Kore yapımı ve klavyesi çok rahat Modifie için süper uygun bir gitar.

Şu manyetikleri üzerinde uygularsan elde ettiğin tona inanamayacaksın:

Köprü: Seymour Duncan SH-13 Dimebucker ...148 $
Sap: Seymour Duncan SH-1N '59 Model ......134 $

Selam ben ibanez sas32fm gitarımı yok pahasına verip sert bir gitar alıcam ve bütçeme uygun olarak m-50 modelini denedim... Hoşuma gitti sapı ince falan, floyd rose yok ve 22 perde... benim gitarım maun göve , set-neck vs... ancak gerçekten sert bir gitara ihtiyacım var ben m-50'yi denedim begendim her ne kadar daha önce sert gitar çalmamıs olsam da... sizce aldıktan sonra pişman olur muyum bu gitarla ilgili yorumlarınız varsa dinlemek isterim... teşekürler

Yarı profesyonel olarak çaldıgım söylenebilir, solo gitaristim, bodom tarzı çaldıgım bile oluyor... yorumlarınızı buna göre alıyım :) biliyorum yeterli bir gitar değil ama bir süre idare edecegini düşünüyorum :)

cobain67 demiş ki:
Selam ben ibanez sas32fm gitarımı yok pahasına verip sert bir gitar alıcam ve bütçeme uygun olarak m-50 modelini denedim... Hoşuma gitti sapı ince falan, floyd rose yok ve 22 perde... benim gitarım maun göve , set-neck vs... ancak gerçekten sert bir gitara ihtiyacım var ben m-50'yi denedim begendim her ne kadar daha önce sert gitar çalmamıs olsam da... sizce aldıktan sonra pişman olur muyum bu gitarla ilgili yorumlarınız varsa dinlemek isterim... teşekürler

Yarı profesyonel olarak çaldıgım söylenebilir, solo gitaristim, bodom tarzı çaldıgım bile oluyor... yorumlarınızı buna göre alıyım :) biliyorum yeterli bir gitar değil ama bir süre idare edecegini düşünüyorum :)

M-50 aslında güzel ve kullanışlı bir gitar. ama manyetiklerinde bi değiştirme yaparsan memnun çok memnun kalabilirsin. Modifie den korkmayın arkadaşlar. Çok uyguna çok iyi tonlar elde etme imkanından faydalanın. Nedense Türkiye modifie konusunda fazla tırsak. Her zaman derim ki; 1000 ytl den az paranız varsa kesinlikle ellerinizle deneyip sağlam ve rahat bir model gitar alıp sonradan manyetik modifie yapın.

Aynı fiyatlara şu gitarı da düşünebilirsin:
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=991&gid=111

elixxirr demiş ki:
cobain67 demiş ki:

M-50 aslında güzel ve kullanışlı bir gitar. ama manyetiklerinde bi değiştirme yaparsan memnun çok memnun kalabilirsin. Modifie den korkmayın arkadaşlar. Çok uyguna çok iyi tonlar elde etme imkanından faydalanın. Nedense Türkiye modifie konusunda fazla tırsak. Her zaman derim ki; 1000 ytl den az paranız varsa kesinlikle ellerinizle deneyip sağlam ve rahat bir model gitar alıp sonradan manyetik modifie yapın.

Aynı fiyatlara şu gitarı da düşünebilirsin:
urunler_detay.asp
Modifiyeye çok sıcak bakıyorum.. Gitar kullanış açısından gerçekten rahat ve estetik geldi zaten, ton da tatmin ediciydi ama tabiki daha iyisi için modifiye ederim... Eğer iyi sonuç verirse ne mutlu bana :) Tesekkur ederim cevap için. Aşırı sert bir gitar düşündüğüm için cort pek tatmin edici gelmedi :) elimdeki ibanez de corttan iyidir die düşünüyorum :) tekrar tesekkurler.

Geri