Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

burak35 demiş ki:
http://www.music123.com/ESP-LTD-EC-500-Electric-Guitar-with-EMG-Pickups-512885-i1176871.Music123

ingiltereden 1000 ytl civarına gelicek sizce bu fiyata baska bi alet daha iyi mi gider? Sert tonlar elde etmek istiyorum onun için tercih ettim. Şimdiden teşekkürler.

Nasıl sert tonlar olduğuna da bağlı biraz ve özellikle de amfine. Ama yeter bence bu gitar.

agmed demiş ki:
burak35 demiş ki:
http://www.music123.com/ESP-LTD-EC-500-Electric-Guitar-with-EMG-Pickups-512885-i1176871.Music123

ingiltereden 1000 ytl civarına gelicek sizce bu fiyata baska bi alet daha iyi mi gider? Sert tonlar elde etmek istiyorum onun için tercih ettim. Şimdiden teşekkürler.

Nasıl sert tonlar olduğuna da bağlı biraz ve özellikle de amfine. Ama yeter bence bu gitar.

saol yorumun için internetten dinlediğim kayıtlara gore tonu yeterli gibi geldi

agmed demiş ki:
burak35 demiş ki:
Daha önce www.music123.com dan alışveriş yapan varmı?

150€ ya kadar alışverişte hiçbir sorun olmaz, Türkiye'ye gönderteceğini düşünerek söylüyorum. Onun dışında gümrük vergisi yersin. Gümrükten hiç çıkaramayabilirsin. Site güvenli bi site güvensiz olan gümrük mevzuatı:D
hocam gift olarak gonderilen bir üründen vergi alınmıyor diye biliyorum bu gitarda da geçerli olurmu acaba ?

burak35 demiş ki:
agmed demiş ki:
burak35 demiş ki:
Daha önce www.music123.com dan alışveriş yapan varmı?

150€ ya kadar alışverişte hiçbir sorun olmaz, Türkiye'ye gönderteceğini düşünerek söylüyorum. Onun dışında gümrük vergisi yersin. Gümrükten hiç çıkaramayabilirsin. Site güvenli bi site güvensiz olan gümrük mevzuatı:D
hocam gift olarak gonderilen bir üründen vergi alınmıyor diye biliyorum bu gitarda da geçerli olurmu acaba ?

Evet dediğin gibi olursa vergi olmuyor. Pakedin üzerine hediye olduğunu, ticari amaçlı olmadığını yazarsa vergi yemez, sitede bu konuda daha bilgili arkadaşlar var onlara sorabilirsin.

Selam arkadaşlar.. Ben elektro gitar almak ve çalmak istiyorum..Fakat solağım...Acaba hiç başlamasam mı diyorum çünkü elektroda sol için fazla çeşit gitar yok..Sıkı bir thrash metal dinleyicisiyim..Tabi kendimi geliştirebilirsem çalmak istediğim parçlar sert olur herhalde..Elektro gitar için verebileceğim max. fiyat 500ytl.. Baktığım ürün ise ibanez grg170dxl bilmem ne dersiniz onu alsam 150 yltye amfi beni tatmin eder mi? Görüşlerinizi ve cevaplarnızı bekleriyorum...

Beyler ben bu www.music123.com ' a bi bakındım gayet saglam bi site gitarlar turkiye'de ki magzalardan ucuz gozukuyor. Tam anlamıyla sormak istedigim bu ben normalde zuhalden alıcaktm bu gitarı ama burdan daha ucuzunu dusunuorum epiphone lp standart dusunuorum sahte cıkma gibi bi olasılıgı yoktur heralde dimi?
alıcagım gitar 150 euro nun ustunde ve Turkiyeye gelicek herhangi bi vergi ya da kargo ucreti yermiyim ?
Yardımlarınız icin simdiden tesekkurler...

Arkadaşlar çok soru sordum bu konuda size ama daha kesin bi kararım var artık floyd rose olsun istemiyorum gitarımda..500ytl'ye kadar gitar önerisi yapabilir misiniz? Tarz olarak hard rock çalcam daha çok ama bunun yanında nispeten daha hafif olan evanescence, seether filan da çalcam bunlarda böle çok sert kalmasın gitar net bi ton verebilsin istiyorum aynı zmanda da hard rock tipi ağır şarkıları karşılayabilsin örn: disturbed,static x , godsmack, drowning pool.. daha çok cort ya da ibanez düşünüyorum ama farklı bişe de önerebilirsiniz..tşk.ler..

rebelwolfman demiş ki:
rebelwolfman demiş ki:
düşündüm taşındım cort kx5-bp almaya karar verdim. fiyatı 420 milyon daha ucuz satan bir yer varmı bilmiyorum
bu gitarı kullanan varmı? görüşlerinizi söylerseniz sevinirim
tekrar irdeleyeyim türüm death metal, umarım bu gitar karşılar

görüşü olan varmı?

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=4080&gid=111 Bak burada daha ucuz, ama bence o fiyata 2.el daha güzel gitarlar alınabilir. Cort EVL serisi bi gitar daha yakın olur istediklerine sanırım.

KHammett demiş ki:
Beyler ben bu www.music123.com ' a bi bakındım gayet saglam bi site gitarlar turkiye'de ki magzalardan ucuz gozukuyor. Tam anlamıyla sormak istedigim bu ben normalde zuhalden alıcaktm bu gitarı ama burdan daha ucuzunu dusunuorum epiphone lp standart dusunuorum sahte cıkma gibi bi olasılıgı yoktur heralde dimi?
alıcagım gitar 150 euro nun ustunde ve Turkiyeye gelicek herhangi bi vergi ya da kargo ucreti yermiyim ?
Yardımlarınız icin simdiden tesekkurler...

Orada ucuz gözükmesi normal :D Sahte olma ihtimali olmaz diye düşünüyorum çünkü gayet ciddi bi firma. music123.com'dan alırsan eğer üstteki mesajlarda yazdığım gibi "Hediyedir, Ticari değeri yoktur" vs. yazmazlar, o yüzden de yüksek bi ihtimalle vergiye tabi olur. Hatta gümrüğe takılırsa da oradan almak içn de baya uğraştırırlar.

CybeRBoy demiş ki:
Arkadaşlar çok soru sordum bu konuda size ama daha kesin bi kararım var artık floyd rose olsun istemiyorum gitarımda..500ytl'ye kadar gitar önerisi yapabilir misiniz? Tarz olarak hard rock çalcam daha çok ama bunun yanında nispeten daha hafif olan evanescence, seether filan da çalcam bunlarda böle çok sert kalmasın gitar net bi ton verebilsin istiyorum aynı zmanda da hard rock tipi ağır şarkıları karşılayabilsin örn: disturbed,static x , godsmack, drowning pool.. daha çok cort ya da ibanez düşünüyorum ama farklı bişe de önerebilirsiniz..tşk.ler..

Alım-Satım forumuna bak o fiyat güzel gitarlar bulabilirsin, sahiplerine de sorduğunda hangi tarza daha iyi gidebileceğini sana anlatırlar sanırım.

agmed demiş ki:
rebelwolfman demiş ki:
rebelwolfman demiş ki:
düşündüm taşındım cort kx5-bp almaya karar verdim. fiyatı 420 milyon daha ucuz satan bir yer varmı bilmiyorum
bu gitarı kullanan varmı? görüşlerinizi söylerseniz sevinirim
tekrar irdeleyeyim türüm death metal, umarım bu gitar karşılar

görüşü olan varmı?

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=4080&gid=111 Bak burada daha ucuz, ama bence o fiyata 2.el daha güzel gitarlar alınabilir. Cort EVL serisi bi gitar daha yakın olur istediklerine sanırım.

ikinci ele de ben güvenemiyorum. adamlar çiziyo yada bi bozukluğu var sonra daha sıfır gibi diyip nete yayınlıyolar. aslnda cort evl serisinin hastasıyım tam bana göre ama ikinci el olması beni tedirgin eder. güvenebileceğim bir yer veya insan olmalı

Washburn XB125 veya xb120 kullanan varjmı arkadaşlar tonları nasıl klavyesi rahatmı kulllanan arkdaŞlar memnunlarmı _?

birde aria bass gitar kullanan varmı içinizde

Meraba arkadaşlar şu an squier strat ım , ds1 im ve ibanez 15 watt amfim var , fakat grup işlerinin ciddiye binmesi üzerine ekipmanı yenilemek istiyorum elimde 2500 ytl civarında bir para birikti, ton olarak duman ve arctic monkeys i örnek alıyorum.sizce ne yapmalıyım?çok efekt+50 watt civarında transistörlü bir amfi+ meksika fender mi , amerikan fender+ufak lambalı bir amfi mi benim işime daha çok yarar sizce?(ikinci el olucak bunlar) ufak açıkhava konserlerinde çalıcam tahminen , evdede çalışıcam tabiki bu ikisini bir arada götürmesi açısından nasıl bir amfi işime yarar? yardımlarınıza şimdiden teşekkür ederim

Geri