Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

bende gitarımı almadan önce ltd düşünüyordum ancak kime danışsam 400 serisinin altının pek kaliteli olmadığını ısrarla belirttiler ibanez jackson ya da schecter'ın modellerini de düşünebilirsin

uygun değildir çünkü bu gövdedeki ufak çizikleri kapatmak amaçlı üretilmiş bir ürün sen klavye temizleyici ve klavye besleyici almalısın ama klavye besleyici olarak limon yağı alma maple larda kullanılmıyor zaten üstünde maple klavyelerde kullanılmaz şeklinde uyarılar var için rahat olsun.

jackson kv2 almak istiyorum ama rock çalarken güzel durmuyor bence(guns n roses,led zeppelin,aerosmith) bu bebeği aratmayacak başka bir model varmı orjinal floyd rose ve 24 perde şartıyla

kv2 bi tanedir ya baya zorlanıyorum uzun süre çaldığımda oturarak yinede vazgeçemiyorm yinede başka bişey alsam jackson sl2h alırım 24 perde floyd rose var HH şeklinde manyetikleri.

Kirk9Metal demiş ki:
LTD M400
Jackson DXMG Dinky
Jackson DKMG Dinky
Hangisi?
Ayrıca Distortion Pedalı 150 YTLye ne önerirsiniz?

dxmg yi boşver ıhlamur onun gövdesi dkmg ile m400 arasında hangisini seçeyim dersen ben dkmg yi seçerdim klavyesi falan daha rahat dkmgnin japon üretim olmasıda diğer bir artısı ayrıca forumda m400 ün nerdeyse yarı fiyatına gidiyor,dkmg her açıdan daha avantajlı bana sorarsan.

toplam 450 ytl param var...bu paraya gitar+amfi+jack vs almak istiyorum..biliyorum iyi bir şey alamıyacağımı bu paraya ama başlangıç için beni 1 sene tatmin etmesi yeterli...görüşlerinizi paylaşırsanız eğer teşekkür ederim...
tarz alternatif,hafif rock...

sustain demiş ki:
toplam 450 ytl param var...bu paraya gitar+amfi+jack vs almak istiyorum..biliyorum iyi bir şey alamıyacağımı bu paraya ama başlangıç için beni 1 sene tatmin etmesi yeterli...görüşlerinizi paylaşırsanız eğer teşekkür ederim...
tarz alternatif,hafif rock...

alacağın amfi en azından ibanez tbx15 yada marshall mg15 olmalı 200 küsür lira bişey ucuz gitarlarda gördüğüm kadarıyla ibanez en başarılı marka grg170 bikaç sene işini görebilir hepsini pazarlıkla falan üç aşağı beş yukarı 450 ye alırsın jackıda yanında verirler:D

düşük bütçeli adam gibi kullanılabilen tek amfi roland microcube.ikinci el 150 ytl civarı bulmak mümkün.geçici olarak en iyi çözüm olarak düşünüyorum.mg15 falan hikaye.düşük wattlı amfiler dijital modülasyon yapmıyosa adam gibi ses vermesi olanaksız.o çük kadar kabinden ne beklenebilirki.

arkadaşlar ben epiphone lp studio ile standard arasında kaldım... yapmak istediğim ikisinden birini aldıımda SH2 ve SH4 manyetik takmak ama böyle bir modifikasyon yaptıktan sonra ikisi arasında fark çok fazla fark olur mu yada normal olarak hangisini tavsiye edersiniz...

Arkadaşlar 1000 ytl civarı param var. 2. el İbanez Rg prestige(2550 vs) yada 1. el Epiphone Les Paul Standard Plus almayı düşünüyorum. Farkettiğiniz gibi ikiside çok farklı amaçlı gitarlar,ve kafamda şöyle bir soru var nasıl bir müzik yapmayı düşünüyorum?

Mesela as i am falan çalmak isterim deli gibi ama hiç bi zaman bi barda as i am vs. çalacağımı düşünmüyorum. Onun yerine Epiphone Les Paul Standard Plus alsam daha güzel tonlar elde edebilirmiyim altarnative rock için?

halilpazarlama demiş ki:
düşük bütçeli adam gibi kullanılabilen tek amfi roland microcube.ikinci el 150 ytl civarı bulmak mümkün.geçici olarak en iyi çözüm olarak düşünüyorum.mg15 falan hikaye.düşük wattlı amfiler dijital modülasyon yapmıyosa adam gibi ses vermesi olanaksız.o çük kadar kabinden ne beklenebilirki.

olanaksız değil benim bursadaki amfim mg15 cayır cayır ton alıyorum ben.

Geri