Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Nesi yetmiyor.
Ekipmanınızın çok iyi olduğu halde mayetiğinizin yetersiz olduğu için mi 81 85 düşüyorsun yoksa tak iyi bir manyetik canavar tonların olsun düşüncesi mi seni manyetik almaya itti.

Emg setler 300ytl civarı bulunabiliyor.Ama civarı dediğim bu ara nekadar değişti bilmiyorum.

Pedallarını kablolarını efekt cihazlarını gözden geçir herşey tamamsa sonra manyetiklere suçu at.

Tryt0kill demiş ki:
arkadaşlar bende humbucker hambucker 2 manyetk var ama yetmio bunları emg 81 80 manyetkle mi deiştiriym yoksa emg 85 81 manyetklemi _ bide fiyatları ne kadardır benm en fazla 250 ytl param varda
değiştirmen herşeyi değiştirmi bide bunu düşünmek lazm ayrıca hiç sevmeyede bilirsin emg leri ben sevemedim gitti mesela gitarın ve üstündeki manyetikler vede sevdiğin tarzlardan bahsedersen belki yardımcı olabiliriz.

Tryt0kill demiş ki:
ya işte metallica seek and destroy tarı tonlarda şeyler çalıorm ama yeterli tonu yakalayamıorm humbuckerlarla

Şimdi sana "metallica seek and destroyda neler kullanıyor.O tonu alman imkansız kendi tonunuzu bulun bırakın başkasının tonlarını taklit etmeyi " benzeri şeyler söyleyebilirler.genelde şunun tonları deyince yok olmaz öyle ton binlerce dolar harcamalı onun gibi çalmalı vs diye birsürü şey söylüyorlar.

Sen pedallını ,amfini ,gitarını"ağacı manyetik takviyesi konusunda önemli" , manyetiklerini söyle ve şu tür çalacağım "heavy metal,jazz" de .

rebelwolfman demiş ki:
... 450-500 ytl bütçem var, sabit köprü istiyorum, distorsiyonda tatmin edecek bir gitar olmalı. eğer yoksa kx5 bp almayı düşünüyorum. şimdiden teşekkürler

herhangi bir fikri olan arkadaş varsa, yazım hala geçerli.
b.c rich düşündüm fakat vazgeçtim, farklı bir gitar olursa sevinirim.

rebelwolfman demiş ki:
rebelwolfman demiş ki:
... 450-500 ytl bütçem var, sabit köprü istiyorum, distorsiyonda tatmin edecek bir gitar olmalı. eğer yoksa kx5 bp almayı düşünüyorum. şimdiden teşekkürler

herhangi bir fikri olan arkadaş varsa, yazım hala geçerli.
b.c rich düşündüm fakat vazgeçtim, farklı bir gitar olursa sevinirim.
forumda jackson performer lar varmı bilmiyorum şu anda ama bi süre kovala çok sakat bir fiyat biraz daha yükseltmeye çalışsan iyi olr mesela ltd mh50 ler hiç fena değil ama çin ve başka bi üretimide var kore olabilir çin olanların sapı kütük gibi diğeri oldukça rahat 580 lira gibi bişey oda olmadı ibanez rg370 lere bak daha aşağısında gitar varmı sanmıyorum.

Tryt0kill demiş ki:
ya işte metallica seek and destroy tarı tonlarda şeyler çalıorm ama yeterli tonu yakalayamıorm humbuckerlarla
bak humbucker diyorsunda ton yakalayamamanın sebebi gitarın veya amfin veya her ikiside olabilir sen şunu demelisin thrash çalıyorum gitarım şu amfim şu manyetiğim şu istediğim ton gelmiyor ne yapmalıyım işte ozaman gerçekten yardımcı olabiliriz he yoksa alırsın emg istediğin tonu yine alamassın pişman olursun aldığına.

cort m 520

arkadaşlar bu benim ik elektro gitarım olacak bundan önce 1 yıl kadar klasik çaldım ama elektro gitarlar hakkında pek bişey bilmiyorum açıkcası şu an iki model arasında kaldım aslında birisi daha cazip geliyo bana neyse cort m520 ve fender squier vintage telecaster arasında seçim yapmam gerekiyor çok düşündüm başta ibanez s 470 almayı düşünüyordum ancak floyd rose yüzünden vazgeçtim yeni başladığım için zor olacağını düşündüm. sustain açısından iyi bi gitar olsun istiyorum ondan gövdesi maun olan gitarları düşünüyorum. Nirvana tarzı çalacağım daha çok. bütçem max 700-800 lira ne yapmamı öneriyorsunuz???

Dediğin Squier duncan designed manyetik, alder gövde , maple sap ise ben bile böyle bir Squier düşünüyorum.
Tek canını sıkan Çin malı olması olacaktır.Ama şu an dünyadaki birçok markanın fabrikası Çinde açılmış durumda.
Blues için en çok tercih edilen tiptir Telecaster.
Şu an param olsa dip gürültüsüne rağmen dediğin iki gitardan Squier i seçerdim.

En güzel yorumu bu iki gitarı da denemiş kullanmış olanlar yapacaktır.

cort lar hakkında pek bi fikrim olmasada sanki telecaster daha iyi gider tarzına gibi görünüyor.telecaster maun olmaz nirvana falan çalacaksan maun olması gerekmiyor zaten öyle deli sustain e ihtiyacın yok ayrıca 500 600 lük gitarda kullanılan maun öyle deli sustain vermez o fiyat aralıklarında ağaçların arasındaki farkı anlamak bile pek mümkün olmuyor.

Bu gitarın gövdesi agathis

Forumda hernekadar kötü ağaç diye geçse de Esp gitarların bir kısmı ve Bc richler de bu ağacı kullanan modeler var.Ama bu iki marka da genel olarak metal müzik " icrası" için olan ve yüksek çıkışlı manyetik bulunan markalar.

Bence tele alacaksan single manyetikli, alder gövdeli, Affinity Squirlere de bak.

volvaxus demiş ki:
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=5063&gid=109

Squier vintage telecaster custom bu benim bahsettiğim hem çin de de üretilmiyor bu gitar hakkında ne düşünyorsunuz ? bir de bu yaz amerika'ya gitme durumum var eğer oradan alırsam bu gitarı bariz bi fiyat farkı var mıdır türkiye ile?

bu arada yorumalrınız için teşekkür ederim
amerikadan aynı paraya meksika tele alırsın

emirizmir demiş ki:
Bu gitarın gövdesi agathis

Forumda hernekadar kötü ağaç diye geçse de Esp gitarların bir kısmı ve Bc richler de bu ağacı kullanan modeler var.Ama bu iki marka da genel olarak metal müzik " icrası" için olan ve yüksek çıkışlı manyetik bulunan markalar.

Bence tele alacaksan single manyetikli, alder gövdeli, Affinity Squirlere de bak.
agathis bir maun türü ağaçla müzik türünün pek ilişkisi yok jacksonların nerdeyse hepsi alder esplerde alder yüksek çıkışlı manyetik bulunan markalar yani ağaçla pek alakalı deil heleki o fiyatlardaki alder gövdeymiş agathis miş pekte farketmez 200 dolarlık fenderde alder 2000 dolarlık fenderde aynımı değil

şuan için yeni bir gitar almayı planlıyorum.Şuan Elimde Cort X-6 var.Yeni almayı planladığım gitar İbanez MTM2 Mick thomson modeli.Biraz araştırma yaptım gitar hakkında kötü bir eleştiri görmedim pek ayrıca MT-2 ve sağlam bi amfiyle beni yarı yolda bırakmaz gibi geliyor.Merak ettiğim kullanan varsa solo atarken zorluk çıkarıp çıkarmadığı.Ve B akorunda değilde standart akort dizilimindeki performansı.soloda zorluk yaşanıyorsa ibanez RGR320EX düşünüyorum onunla ilgili yorumlarda faydalı olur?şimdiden teşekkürler...

Arkadaşlar aksam kalitesi, işçilik ve tonlar olarak, Ibanez RG 2550 E mi, Ibanez RGA 121 mı daha üstündür, kullananlar bir yorum yapabilir mi? Fiyatlarının aynı olduğu koşullarda, hangisi alınasıdır?

Merhaba arkadaşlar şu anda elimde Fender Squier Standart Telecaster var. Ve tarz değişikliğinden dolayı satmayı düşünüyorum. Metal'e ve Rock'n Roll'a kaydım ve dinleyip çalmak istediğim şeyler çok daha fazla sertleşti...

Bu gitarı satıp almak istediğim kafamda 2 farklı gitar var

1)Epiphone Goth G-400
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=6180&gid=646

2)Epiphone SG Collection G400
http://www.muzikenstrumani.com/index.php?p=show&pid=1646&k_id=3&kn=Gitar

Neden sg'ye takılı kaldın şeklinde düşünebilirsiniz. Öncelikle Him'in gitarist kullanıyodu ve adamın tonları çok çok hoşuma gitti. Tabiki biliyorum o gibson ve o ekipmanla benimki aynı olamaz ama en azından müzik türü açısından benim isteğime yakın olduğunu düşünüyorum. Birde tipi de çok iyi ya :twisted: İlerde manyetik modifiyesi düşünebilirim yeterli kalmazsa :?:

Epiphone sg ler hakkında en ufak bi fikrim yok. Nasıldır işçilik kalitesi çalması rahatmıdır, 6 yıldır elektro çalan ama bütçesi 700-800 lirayla sınırlı birini tatmin eder mi? Bir de eğer aklınızda farklı bir marka model varsa duymaktan mutlu olurum.

Teşekkürler :!:

Geri