Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

semizotu25 demiş ki:
Squier' de uygundur 2. el Kore bulabilirsin ucuza mesela ama sana tavsiyem bu gitar.
anladım.biraz iyi bir şey olsun istiyorum çünkü müzik ve gitar konusunda acemi değilim.elektroda daha yeniyim. yani sesde ve kullanımda biraz tatminkarlık arıyorum.başlangıç seviyesi değilde 2.-3. gitar seviyesi bi şey istiyorum.senin tavsiyeni yazdım bir kenara gidip bir denerim. yardımların için teşekkürler

Hocam tam üstüne bastın valla :D kaç haftadır standart tele ile bunu inceleyip arastırıp duruyorum.Acayip takıldım ikisine.ama deneme fırsatım olmadı bulamadım mağazalarda :( ama dediğim gibi bu ikisi aklımı cok kurcaladı..

Öncelikle selamlar.
1-2 hafta içinde gitar alacağımdan çok acele yardımınız gerekiyor :D Tarzım çok geniş aslında.Clean tonlarının iyi olduğu gibi metallica black sabbath tonlarını vermesini istiyorum alacağım gitarın.Önceden Epiphone Les Paul Standart ve Fender Mexico Strat ı düşünüyordum fakat onların sert tonlar vermeyeceğini düşünüyorum.(en azından manyetik takviyesi olmadan).RR3 ün seymour duncan manyetikleri dikkatimi çekti.Sorularım şunlar;
-Tünelde RR3 ün fiyatı en son kaç olur tahminen?
-RR3 ün clean tonları nasıldır
-Dinlediğim gruplar Led Zeppelin,Pink Floyd,Deep Purple,Metallica.Buna göre hangi gitarı önerirsiniz söylediklerimden.
Not:Ibanez düşünmüyorumç

regejan demiş ki:
Öncelikle selamlar.
1-2 hafta içinde gitar alacağımdan çok acele yardımınız gerekiyor :D Tarzım çok geniş aslında.Clean tonlarının iyi olduğu gibi metallica black sabbath tonlarını vermesini istiyorum alacağım gitarın.Önceden Epiphone Les Paul Standart ve Fender Mexico Strat ı düşünüyordum fakat onların sert tonlar vermeyeceğini düşünüyorum.(en azından manyetik takviyesi olmadan).RR3 ün seymour duncan manyetikleri dikkatimi çekti.Sorularım şunlar;
-Tünelde RR3 ün fiyatı en son kaç olur tahminen?
-RR3 ün clean tonları nasıldır
-Dinlediğim gruplar Led Zeppelin,Pink Floyd,Deep Purple,Metallica.Buna göre hangi gitarı önerirsiniz söylediklerimden.
Not:Ibanez düşünmüyorumç

Çok şey istiyorsun gibime geldi bana. :)

İkinci el bak. Çok büyük farklar yok Jackson'ın kızılağaç gövdeli, seymour duncan manyetikli pro serisi gitarları arasında tonal anlamda. Beklediğin her şeyi de gayet sağlıklı verecektir. DK2, DK2M falan düşünebilirsin RR3 dışında, biraz daha dengeli, derli toplu olur.

Biraz fazla olabilirde istediklerim.Şuanki gitarım Stagg L400.Bu gitar bana ne çok güzel bi clean tonu verdi nede sert bi ton.Alacağım gitarında ton olarak daha geniş olmasını istiyorum bu yüzden.

Ton olayı senin gitarın kadar diğer ekipmanlarına da bakıyor. Güzel manyetikli bir gitar alıp direk stüdyoda Marshall Mg 100'e girip sert ton almayı bekleyemezsin. shieliakkonur'un tavsiye ettiği gitarlar senin istediğin geniş ton yelpazesine sahip gitarlar. Ben bir tane daha ekleyeyim onların arasına. LTD M400. Neck thru sap bağlantısı ,kızılağaç gövde ve EMG manyetikli. Gitarı aldıktan sonra 18V mod yaparsan manyetiklere gerçekten harika oluyorlar.

Tavsiye edilen gitarlardaki manyetikler bence gayet geniş ton aralığı veriyor. EMG manyetikler 18V mod ve iyi ses kontrolüyle gayet yumuşak tonlar almak mümkün bence. Jacksonlardaki seymour duncanlar ise push pull olabiliyor bildiğim kadarıyla.

Saptaki SH2N'i push-pull ile single yaptığımızda mis gibi de parlak parlak strat tonu alırız. Hafif reverb, chorus falan cilmurun clean tonuna gayet te yaklaşılır. Drive için de düzgün, medium gain bir drive pedalı soktuk mu araya, gelsin pink floyd tonu, gitsin erikin vuğmın tonu. Aynısını almaya güç yetse zaten capon ceksınlarla uğraşılmaz, o tada yaklaşmaya çalışıyoruz sadece, çok takılmamak lazım bence.

Üstadlarım, Les Paul kasa gitar almak istiyorum. Epiphone Les Paul Standart Plus-Top uygun bir tercih mi ? Ve standart ile custom arasındaki farklar nelerdir ? Yaklaşık 1200 TL birikimim var.

Geri