Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Selam arkadaslar , Ben abd den arkadasım aracılıgı ıle bır gıtar alacaktım 7 telli ve Ltd Hex 7 yi almaya karar verdım. Yaptıgımız tarz Gothic metal sizce bu gıtar ozellıklerı vs ile yaptıgımız tarza gore fazla mı sert kacar ?

http://www.espguitars.com/guitars_nergal.html

# Neck-Thru-Body Construction
# 25.5” Scale
# Mahogany Body
# Maple Neck
# Ebony Fingerboard
# 48mm Standard Nut
# Thin U Neck Contour
# 24 XJ Frets
# Black Nickel Hardware
# ESP Locking Tuners
# Tonepros Locking TOM Bridge
# EMG 81-7 (B) / 707 (N) Active p.u.
# Finish: BLKS w/ Eagle Graphic

Sert kaçacağını zannetmiyorum rahatlıkla alabilirsin. Hatta hayırlı olsun güle güle kullan :D

@b-real

Birkaç kişiye tavsiye etmiştim o gitarı ben şahsen denemedim ama deneyenler rahat gitar olduğunu ama ağır olduğunu söylemişlerdi. O fiyata alınabilecek en iyi gitarlardan biri bence o.

DKMG güzel gitardır, özellikleri manyetikler ve archtop olması dışında DK2 serisiyle aynı. O gitar yerine LTD M-400 de alabilirsin. Fiyatı biraz daha ucuz ve neck-thru sap bağlantısı var.

M400 ve DKMG'nin ağaçları vs aynı benzer ton alırsın çok fark bekleme. Ama birde Jackson'um olsun diyorsan zaten kararını vermişsin. Bence DK2M düşün DKMG yerine. Daha farklı bir tat olur. Pasif manyetikli maple saplı. :D

Arkadaşlar kafam bu iki gitar markası var hangi markadan alsam bu ikisi arasında kaldım kafamda olan gitarlar

Jackson JS32T Kelly

large__2910023303.jpg

Jackson JS32T King V

large__2910024328.jpg

İbanez Rg321ex

1593-large.jpg

Sevgili Metalci Kardeşlerim,
Gitar almak istiyorum yeni başlıyacağım size de danısmak istiyorum.Neyse uzatmayayım gitarın özellikler bunlar bakarsanız ve yorumlarınızı eksik etmezseniz mutlu olurm.

ibanez RG370B Kore (artık endonezyada üretiliyorlar,2004 yapımı)
manyetikler : bridge : Dimarzio Evolution
middle : Dimarzio Fast Track Pro
neck : Dimarzio Paf Pro
Köprü ve kilit sistemi : Gotoh

450 Tl sizce nasıl bi fiyat ? Yada iyimi kötümü yorumlarınızı eksk etmeyim

Absconder demiş ki:
Sevgili Metalci Kardeşlerim,
Gitar almak istiyorum yeni başlıyacağım size de danısmak istiyorum.Neyse uzatmayayım gitarın özellikler bunlar bakarsanız ve yorumlarınızı eksik etmezseniz mutlu olurm.

ibanez RG370B Kore (artık endonezyada üretiliyorlar,2004 yapımı)
manyetikler : bridge : Dimarzio Evolution
middle : Dimarzio Fast Track Pro
neck : Dimarzio Paf Pro
Köprü ve kilit sistemi : Gotoh

450 Tl sizce nasıl bi fiyat ? Yada iyimi kötümü yorumlarınızı eksk etmeyim

Eğer sorunu yok ise iyi fiyat, bu gitarı biliyorum lacivert bir Ibanez ;)

Sert müziklerde Jackson herzaman Ibanezden üstündür, bunun sebebi genellikle agaçlarının farklı olmasındandır. Basswood olmayan bir mahogany veya maple ağaçlı Ibanez, uygun manyetiklerle gayet iyi ses verir ancak herzaman Jacksondan daha güçlü ve sert ton aldığımı biliyorum. Ancak sonuçta olay ağaçta bitiyor. Ibanezle de basswood olmayan bir ağaçla çalınır.

arkadaşlar babam öss hediyesi olarak gitar alıcak ve fiyat aralığı baya iyi. aklımdaki gitarlar jackson sl1 soloist yada gibson goldtop 57 heavy metal çalıcam siz neler önerirsiniz :D

Arkadaşlar yeni bir gitar almayı planlıyorum, yardımcı olursanız sevinirim.Iron Maiden, Metallica, Deep Purple, Guns N Roses, Rainbow şarkılarına uygun bir gitar arıyorum.Fiyatta 1500-1600 tl ye kadar çıkabilirim:( Aklımdaki modeller ibanez rg1570 jackson dk2t dk2m yada 2. el bu fiyata bulabileceğim bir model alabilirim. Öncelikli amacım bu tonları almak ve iyi baktığım zaman 'ömürlük' diye tabir edilen bir gitar almak istiyorum.Şimdiden teşekkürler...

BloodBrother demiş ki:
Arkadaşlar yeni bir gitar almayı planlıyorum, yardımcı olursanız sevinirim.Iron Maiden, Metallica, Deep Purple, Guns N Roses, Rainbow şarkılarına uygun bir gitar arıyorum.Fiyatta 1500-1600 tl ye kadar çıkabilirim:( Aklımdaki modeller ibanez rg1570 jackson dk2t dk2m yada 2. el bu fiyata bulabileceğim bir model alabilirim. Öncelikli amacım bu tonları almak ve iyi baktığım zaman 'ömürlük' diye tabir edilen bir gitar almak istiyorum.Şimdiden teşekkürler...

Hiç boşuna sıfır alet almaya kalkma, 1600tl çok iyi rakam forumda güvenilir insanlardan temiz 2. ellere bak. Her gün forumu takip et.Kesinlikli sana uygun bir alet düşecektir.Mesela aklıma gelen;
Obican nickli bir arkadaşta USA Charvel San Dimas Style 2H var. Senin isteklerini karşılayacak diye düşünüyorum.

Not: Obican nickli arkadaşı tanımam etmem.Moderatör propaganda yapıyor demeyin sakın!

okhay demiş ki:
BloodBrother demiş ki:

Hiç boşuna sıfır alet almaya kalkma, 1600tl çok iyi rakam forumda güvenilir insanlardan temiz 2. ellere bak. Her gün forumu takip et.Kesinlikli sana uygun bir alet düşecektir.Mesela aklıma gelen;
Obican nickli bir arkadaşta USA Charvel San Dimas Style 2H var. Senin isteklerini karşılayacak diye düşünüyorum.

Not: Obican nickli arkadaşı tanımam etmem.Moderatör propaganda yapıyor demeyin sakın!

Önerin için teşekkürler.Başka önerisi olan varmı?

Beyler ben elektro gitara yeni başlıyacağım . Maliyetim 450-500 arası para henüz elimde değil ama biriktiricem. İbanez GRG170DX amfine kararsın kaldım ibanez tbx15 mi alsam 10 w marshall veya 15 w mi alsam diye kararsın kaldım amfide güzel bi akıl verebilirmisiniz ve ibanez GRG170DX'ten daha iyi ama maliyeti ucuz bir gitar önerebilirmisiniz. Cort almayı düşünmüyorum ama genede önerileri değerlendiricem yeni başlıyorum diyede çok kötü bir gitar almak istemiyom bu alacağım gitar beni 2 yıl kadar idare etmesini istiyorum. İlgi gösteren herkeze teşekkür.

Geri