Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Biryerden Satın almıyorum danışacak tek yerim forumlar.Tabiki Gönül ister ki Alacağm Amfi bir çok seçeneği versin bana ancak maddi durum olarak Roland aşar beni :) Belki 2. El Satan birini Bulabilirsem Düşünebilirim.
Tekrar Teşekkürler kevin :)

Gitara yeni başlayan floyddan uzak dursun arkadaş. Bunu her yerde söylüyoruz, devam da edeceğiz :)

Sıfır alacaksan Cort KX5 tarzı sabit köprülü gitarlara bak, Floyd Rose tarzı köprü olan gitarlardan uzak dur, zaten bilgisayardan sıkıldığın için başlıyormuşsun, ondan da sıkılırsın.

Arkadaş tavsiyesi ;)

Ayrıca;

Forumda bir dolu ikinci el gitar, amfi satan adam var. Belki yeni olduğun için gitar konusunda güven sorunu yaşayabilirsin, sonuçta bilmiyorsun bir şey hakkında. Ama amfi konusunda sıkıntı yaşamazsın kesinlikle.

Bir dolu markanın amfisini kullandım bugüne kadar, eğer ki bütcen sınırlı, kullanma ortamın ev ise Roland 15X i dene derim. üzerindeki efektler seni bir süre tatmin eder, bu konuda gayet başarılılar.

İyi arayışlar...

seda_000 demiş ki:
arkadaşlar bişey sorucam cort evl x4 rock müzik yapmaya uygun mudur genelde metal müzik için uygun diyolar ama... ben birde yeni başlayacağım elektro gitara ona göre beni baya bi idare etmesini istiyorum bu arada evanescence-linkin park türü müzikler dinlerim eğer bu gitarı önermezseniz başka önereceğiniz bir gitar var mı cevaplarınız için teşekkürler :)

Aynı şekilde, gitara yeni başlıyorsan floyd rose önermem. Sabit köprü, ya da vintage tip tremololu bir gitar ile başlaman daha iyi olur. Ama iyi birinden ders alıyorsan, azimliyim altından kalkabilirim diyorsan senin bileceğin iş tabi. Bu gitar seni epey bir süre götürecektir.

daha önce de sordum ama jackson dx10d almayı düşünüyorum, alder gövde, siyah renk, 2 adet duncan design humbucker, japon malı ve temiz sayılır gitar. 720 TL ye anlaştım en son, uygun mudur sizce? ACİL cevap yazarsanız sevinirim ;)

merhabalar arkadaşım sana yardımcı olmak isterdim.. grg 170 ve x6 çok iyi gitarlar değiller ama x6 grg170 ten üstün bir gitar..ama gel gelelim floyd rose lu bir gitarı akord etmek zordur... kafayı yersin.. istediğin kadar kilitle istediğini yap zorlanırsın.. sabit köprülü bir gitar almandan yanayım.. şimdi bu konuyu bir kenara bırakalım arkadaşım.. çünkü 400 lira civarı olan gitarların performansları birbirine yakındır.. eğer sen GÜZEL SESLER DOYURUCU TONLAR diyorsan amfini güzel tutucaksın.. 50 liralık 60 liralık 100 liralık amfilere milyarlık gitarlarda bağlasan dandik ses alırısn .. yani şöyle diyim sana sesi etkileyen % 75 AMFİYYE %25 gitardır.. yani güzel ses istiyorsan amfini iyi tutacaksın.. örneğin ev ortamında kullancağın amfiler iyi ses için ibanez TBX15r veya marshall mg15 veya roland cube 15 falan olmalıki sana beğenceğin sesleri versin.. amfin böyle bişey olmadıkça çok dandik sesler alırısn soğursun gitardan... gelelim şimdi gitara.. madem yenisin x6 ile grg170 arasında kalmışsın.. bunlar arasından x6 daha iyidir ama dediğim gibi floyd rose çok gereksiz bişeydir yeni başlayan biri için .. çok önemli bişey olsa dünyaca ünlü LES PAUL lerde de olurdu.. çok takma kafana bu floyd rose muhabbetini.. corttun x5 i x6 sı vardır.. ve grg170 ten üstün gitarlardır.. x6 ile x5 tamamen herşeyleri aynı gitarlardır sadece floyd rose denen meret vardır bi tane oda sana bela olmaktan başka bi işine yaramaz.. o yüzden git kendine bi x5 al.. vede dediğim amfilerden birini almaya çalış yoksa demin dediğim gibi istediğin kadar gitarını güzel tut... amfin kötüyse.. DANDİK ses alırsın.. umarım yardımcı olabilmişimdir.. iyi akşamlar saygılar.. X5 al..

Ben satıyorum diye değil ama İbanez prestige RG1527 nefis bir gitar.Fiyatı da malesef 1 den fazla çünkü üzerine dimarzio evolution manyetik takviyesi yaptım.Tabi doğal olarak masraflı oldu.
Gitar herşeyiyle süper ama bu gitarı bir yerde bulabilirsen biraz manyetik desteğiyle 10 numara gitar oluyor

merhaba arkadaşlar öncelikle forumda yeniyim selam hepinize bi de konuyu görünce atladım hemen 700-900 tl fiyat aralığında bi gitar almayı düşünüyorum gitarda yeniyim yeni öğreniyorum ne tür çalıyosun derseniz scar symmetry , as i lay dying dark tranquillty , solution 45 helloween tarzı şeyler çalmak istiyorum

PhoibosApollon demiş ki:
seda_000 demiş ki:
arkadaşlar bişey sorucam cort evl x4 rock müzik yapmaya uygun mudur genelde metal müzik için uygun diyolar ama... ben birde yeni başlayacağım elektro gitara ona göre beni baya bi idare etmesini istiyorum bu arada evanescence-linkin park türü müzikler dinlerim eğer bu gitarı önermezseniz başka önereceğiniz bir gitar var mı cevaplarınız için teşekkürler :)

Aynı şekilde, gitara yeni başlıyorsan floyd rose önermem. Sabit köprü, ya da vintage tip tremololu bir gitar ile başlaman daha iyi olur. Ama iyi birinden ders alıyorsan, azimliyim altından kalkabilirim diyorsan senin bileceğin iş tabi. Bu gitar seni epey bir süre götürecektir.

evet gitar öğretmenim var heralde altından kalkarım :D ben bir şey daha sorucam (çok soru sordum ama) iki tane 2. el elektro gitar gördüm cort evl x4 ve cort x11 2 side 400 lira bana göre ikisi de iyi gitarlar ama karar veremedim evl x4 ü elden alma şansım var ama x11 i kargo ile alma imkanım var ben x11 i düşünüyorum görünümü daha hoş geliyo :LOL: ama bi de bakınca evl x4 daha kaliteli (ama bana böre)baya bi kararsız kaldım yardım eder misiniz :( (bu arada lütfen gitarla ilgili bilgisi olan cevap yazsın ) teşekkürler

seda_000 demiş ki:
PhoibosApollon demiş ki:
seda_000 demiş ki:

evet gitar öğretmenim var heralde altından kalkarım :D ben bir şey daha sorucam (çok soru sordum ama) iki tane 2. el elektro gitar gördüm cort evl x4 ve cort x11 2 side 400 lira bana göre ikisi de iyi gitarlar ama karar veremedim evl x4 ü elden alma şansım var ama x11 i kargo ile alma imkanım var ben x11 i düşünüyorum görünümü daha hoş geliyo :LOL: ama bi de bakınca evl x4 daha kaliteli (ama bana böre)baya bi kararsız kaldım yardım eder misiniz :( (bu arada lütfen gitarla ilgili bilgisi olan cevap yazsın ) teşekkürler

eğer temizse x4 bu fiyata güzel ama seçeneklerini bunlarla sınırlamak zorunda değilsin 400 e alabileceğin bir dünya gitar var.

edit;

http://www.sahibinden.com/tertemiz_3_aylik_ibanez_rg350m-88WQQaXQQ21495585WQQpXQQdisplayitem?

antalyadaymış ben olsam bunu alırdım.

İlk önce zaman ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.Cort x5'ide düşündüm Fakat grg170dx ile arasında yaklaşık 100TL gibi bir miktar oynuyor. Ben Gitara 400TL Civarı Amfiye 150TL Civarı Ekstra Malzemelerede 50TL Civarı Gibi Bir bütce ayırdım. Eğer ki x5 Alırsam Kötü Bir Amfi almak Zorunda Kalacağım.

Ayrıca Merak Ettiğim Birşey var. grg170dx in manyetiği HSH x5 in ki ise HH bu durumda grg170dx daha üstün olmaz mı ? Gerçi pek anlamam bu manyetiklerden ama.

daywalker34 demiş ki:
ama gel gelelim floyd rose lu bir gitarı akord etmek zordur... kafayı yersin.. istediğin kadar kilitle istediğini yap zorlanırsın.. sabit köprülü bir gitar almandan yanayım..

çok önemli bişey olsa dünyaca ünlü LES PAUL lerde de olurdu.. çok takma kafana bu floyd rose muhabbetini..

Ağır sözler. :p

Floyd rose cebelleşmek için biraz mekanik kafası gerektiren bir sistem, teller arkada bulunan yaylarla statik dengede duruyor. Yani gitarın köprüsü bir ucundan iki vidaya dayalı bir şekilde duruyor, diğer ucundan bir tarafından yaylar, bir tarafından da teller çekiyor. Akort ederken bir teli gerersen köprü tellere doğru yaklaşıyor haliyle, bu sefer diğer teller gevşiyor. Akort etme zorluğu bundan kaynaklı. Ancak kullandıkça alışıyorsun.

Buna ek olarak telleri köprüye takmak da sabit köprüler gibi kolay değil.

"Takılayım arada, dursun" diyerek gitar çalmaya başlıyorsan, gitarı "gitar" olarak görüyorsan sabit köprü tavsiye ederim, ama gitarı "enstrüman" olarak görüyorsan ve kendini geliştirmek konusunda hırslıysan, ders falan alacaksan floyd rose kesinlikle öneririm.

Kendim epey bir süredir ibanez kullanıyorum, çok farklı gitar geçti elimden, ve grg170'i kesinlikle tavsiye etmiyorum. Bu fiyat aralığında en iyi seçeneğin tartışmasız cort.

Valla floydda tel değiştirirek cok büyük sorun yaşamıştım.
Köprü gövdeye oturmuştu bakıma vermek zorunda kaldım(Yaylardan falan da anlamıyordum)
Fakat bana sorun cıkarmadı.Akor mevzusu kötü en alt en üst olayı.
Tel kopuyor.
Sanki sustain daha da azalıyor.Ben bendlerde zorlanırdım.Teller eskidi mi allaaaaah parmaklarımda tel izleri..:D
Bu arada yeni başlıyorsan en iyi tavsiyem 2-3 ayda bir(en gec) tel takman.Ernie ballar ucuz 10 lira.
En azından gitardan soğumazsın.Telin iyi olursa tondan da bişe kaybetmezsin fazla.
Dip not:
Eski tel fretleri ezer.Daha cabuk aşındırır.
Eski gitarımda 1 kere tel değiştirmiştim toplam ordan biliyorum :)

Geçen ay kendime B.c Rich yeğenimede İbanez GrG120 model gitar aldım. Roland Micro Cube amfiye ikisinide takıp denedik. B.C Richten hayvan gibi distortion sesi çıkıyor İbanezden neredeyse distortion yok denecek kadar kötü ses çıkıyor. elbetteki İbanezin üst modelleri daha kaliteli ama B.C rich 400 tl'ye alınabilecek sert tonlara sahip bir gitar. hem şekilli :D

BCRichBronzeWarlock6Black.jpg

Öncelikle Yine Tüm Yorum Yapan Arkadaşlara Teşekkür Ederim.
Çok Farklı Yorumlar var.Arkadaşlar Yeni başlıyorum ben. İleride İhtiyacımın Artacağını ve Şimdi aldıgım gitarla yetinmeyeceğimide biliyorum. Bu Yüzden Şöyle Düşünüyorum. Kullanışı Kolay Beni Usandırmayacak Bi Gitar Alayım. Çokta Kötü Olmasın İlerde Tabi ki tam anlamda iyi bir gitar alırım. grg170dx Kesinlikle Almayn demişsiniz Ancak Bir çok kişi al başlangıc gitarı derken neden bu yorumu yapıyorsunuz anlamadım sonucda profesyonel gitarist değilim. Kont Teşekkürler Teller Konusunda Önerin için . B.C. Rich Öneren Arkadaşım Onuda Gördüm ancak B.C Rich ' in o Modellerinde Dege Sorunu Olacağını düşünüyorum ve kasası hoşuma gitmiyor açıkcası

abi manyatik sayısının çokluğu gitarın sesinin güzelliğini atrıırmaz böyle bi sonuca varma sakın aman diyeyim.. zaten o manyetikler hiç bi zaman hepsi aynı anda aktif olmaz switch kontrolüylen sen ayarlarsın hangisinin aktif hangisinin pasif kalcağını.. hepsinin verdiği tonlar farklıdır duruma göre bridge de duruma göre neck te duruma göre middle da çalcan.. belki bilmiondur bunları ama araştır azıcık örenirisn... ama bütcen o kadarsa madem kardeşim amfiye verceğin paradan kırpıp gitara yatırma.. grg170dx al o zaman .. amfinin elle tutulur bişey olması çok önemli.. saygılar..

Geri