Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Evet pahalı ama bence ona da şükür ben bi an gibson sg fiyatına sattılar diye korktum.. Neyse bence başlangıç için fazlasıyla yeterli arkadaşlarında söylediği gibi 3-4 sene olmasa da 2 yıl ekipman değiştirme ihtiyacı hissetmezsin diye düşünüyorum yolun açık olsun

mynecloen demiş ki:
semizotu25 demiş ki:
Çok pahalı dostum :( Sıfır fiyatları 350-400 tl arasında değişiyor.Nereden aldınız?

Pardon baba amfi+akor aleti ni felande katmış.350 Tl sorun yok ama para biriktirip 2-3 yıl sonra orjinal sg alcam :D :D

bu yeter değil mi? şimdilik
Bence 2 3 yıl sonra gibson sg yerine calmak istediğin müzik tamamen tümüyle oturdukdan sonra karar var tekrar ;)

:) O zaman fiyat iyi herneyse V12 nin dediği gibi şimdilik yeterli ama müzik tarzın tam otursun ondan sonra belki elektro gitarı bile bırakabilirsin :) Belli olmaz yani evet pickguard taktırabilirsin ama bilen birisine taktır

semizotu25 demiş ki:
:) O zaman fiyat iyi herneyse V12 nin dediği gibi şimdilik yeterli ama müzik tarzın tam otursun ondan sonra belki elektro gitarı bile bırakabilirsin :) Belli olmaz yani evet pickguard taktırabilirsin ama bilen birisine taktır

yardımınız içn saolun.

Ben buna burdaki gibi " http://img211.imageshack.us/i/sgwi6.jpg/ " pickguard taktırmak istiyorum. Bu takılır mı? yani böyle büyük...

Olmazsa bu " http://i35.photobucket.com/albums/d195/tnismo350/episgfrontside.jpg "

farkı var mı büyüklük dışında?

Foruma yeni katıldım konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum yanlışsa özür dilerim .

Klasik gitar geçmişim var şimdi elektroyla başlamak istiyorum . 500 lira civarı bütcem var sizce nasıl bi yol izlemeliyim . donanımlara öncelik verip şimdi dandik bi gitar mı alim yoksa gitarı normal bişi alıp donanımları sonra mı halledim . Şimdiden teşekkürler

İlk önce tuşenizi daha fazla geliştirin.Sonu yok bunun biliyorsunuz :) Donanım derken pedal,amfi filan mı kastediyorsunuz? Amfi almanız gerekecek bu forumda 2. el amfiler var uygun fiyata şimdilik idare eder sizi hatta 2. el gitarlarda bulunuyor bakarsınız isterseniz ilanlardan.Ama başlangıç için zaten bütçeniz kısıtlı.Bence 2. el temiz rahat bir gitar alın onunla çalışmalarınızı sürdürün.Baktınız ilerliyorsunuz tatmin etmiyor elektro gitar onu satıp daha üste geçebilirsiniz.Ama ilk önce kafanıza takmayın bunu.Üstün bir gitar alacağım diye çabalamayın başlangıçta.Herşey yavaş yavaş zaman ile hallolur ;)

Bence biriktir daha alınca satmayı düşünmeyeceğin gitar al . Şunu alırım sonra satarım bazen olmuyor elinde kalabiliyor. Cort M-600, Epiphone Les Paul'ler fena değil çarkları dönen gitarlar.

amfi mevzunu halledicem . sizce ne kadar bi bütçe ayırmalıyım başlangıç için . yada başlangıç demeyip aldım mı adam gibi bi gitar mı almalıyım

Şimdi şöyle diyeyim ev ortamında çalacaksan eğer amfiyle profesyonel kayıt yapmayacaksan prosesör kullanacaksan Epiphone ile Gibson'dan aldığın ses kalitesi arasında dağlar olmayacak. Yada Kaliteli bir Squier ile Fender arasında.

Yani gaini hafif kökleyecek lambalı amfilerinle çalacak ortamın yoksa 3000 liralık PRS almışsın yada onun 500 liralık taklidi Cort M 600 almışsın duyacağın seste aman aman fark olamayacak çoğu şey psikolojik tatmin.

E şu anda en rahat ikinci eli dönen gitarlar emin ol Epiphone Les Paul'ler 800 TL civarı bir tane Kore standart bulursan al. Hem işini görür sağlam gitar hem ilerlediğinde satabilirsin. Şahsi fikrim .

arkadaşlar elimde cort m520 var.pek tonlarından memnun değilim.su sıralar epiphone les paul standart alma şansım var.metal-hard-rock rock ve alternative rock calıyorum.sizce geçmeme değermi.guns&roses şarkıları da calmak istiyorum eğer bu gitarı alırsam sanırım bu grubada gider sonuçta gibson olsada slashde les paul kullanıyor.bir de bu gitar sizce metallica şarkılarına gidermi deneyen varsa yorumlarıyla yardımcı olursa çok memnun olurum.

Herkese merhabalar. 1000 tl civarı bir bütçem var, Ibanez S570B mi Cort X-TH mi alsam?

Ek: Gitarım her yola gelmese de olur, zira tek gitarım olmayacak alacağım gitar. Güzel jınn jınn'lı distortion verebilecek bir gitar istiyorum.

hmrsmpsn demiş ki:
Herkese merhabalar. 1000 tl civarı bir bütçem var, Ibanez S570B mi Cort X-TH mi alsam?

Ek: Gitarım her yola gelmese de olur, zira tek gitarım olmayacak alacağım gitar. Güzel jınn jınn'lı distortion verebilecek bir gitar istiyorum.

Tabi ki Ibanez 570B. Bende S570DXQM var. incecik klavye, ZR tremolo. Daha ne olsun.

Atalay demiş ki:
hmrsmpsn demiş ki:

Tabi ki Ibanez 570B. Bende S570DXQM var. incecik klavye, ZR tremolo. Daha ne olsun.

10 gün kadar sonra iki gitarı da deneme şansım olacak, tabii ki son kararımı ondan sonra vereceğim de, ne bileyim 4 yıllık bir X6 kullanıcısıyım ve Cort beni hiç hayal kırıklığına uğratmadı. Ödediğim her kuruşun hakkını verdi diyebilirim. X-TH de gerçekten çok süpersonik bir alet gibi duruyor, bilemedim işte.

Geri