Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

ne alakası var yahu ben adam ne alacak nasıl olacak onu anlatıyorum pwan shop un ne olduğunu bilmeyebilir.Buradaki malların çalantı,illegal yollardan ülkeye girmiş,sahte vs olabilme ihtimali de var.Çünkü denetimi çok da iyi değil.Tıpkı Türkiyedekiler gibi.Tecrübeli birisi alması lazım alacaksa da.Ayrıca buradan mal alan insan benim gözümde mezarcıdır.Satıcının ihtiyacı karşılıyroum deyip içinizi ferahlatabilirsiniz.Mezarcılığı olumsuz bir şey olarak algılıyorsanız o sizin görüşünüz.Ama bana göre buradan mal alanlar mezarcıdır.800 dolara gibson custom lp olur mu? mezarcılık değil mi bu? değilse üstünüze alınmayın.
Hala aynı teraneye devam yani..

Mezarcılık terimini ne olduğunu bilmeden kullanıyorsan işimiz var. Bence bilerek yazıyorsun; ve de aynen iade ediyorum lafı sana. Üstüme de alınırım çirkin bir şekilde ithamda bulunuyorsun. Hiç yakıştırmadım. Hiçbir sebep yokken yırtık dondan çıkar gibi konuyla alakasız kel alaka bir mesaj atıyorsun ve de beni savunmaya zorluyorsun ithamla. Ayıptır birader. Yazdığının kime ne faydası var? Sana ne düşündüğünü soran oldu mu? Adam UK'den gitar getirmek istiyor ben de elimden geldiğince tecrübe paylaşıyorum.

800 değil 900 dolara bal gibi de Gibson USA Custom olur; ben aldım çünkü oradan biliyorum.. Sana tek tavsiyem: "vizyonunu Ebay'den geniş tut". Bilmeyenler öğrensin diye anlatıyoruz. Yurt dışına çık, sonra yaz. İngiltere'de de olur, USA'de de, İtalya'da olur, olur da olur.. İnanmayan atlar uçağa gider, rica eder tanıdığına, dolaşır dolaştırır bulur buldurur alır aldırır. Bu kadar. Aynı zamanda şans işidir, ilk mesaj da yazdım zaten.. Kaliteli bir gitarı 3'te bir fiyatına alan birine mezarcı diyen adamın aklına şaşarım ben. Neye inanırsan inan bana ne, kime ne..

Kullanılmış gitarı sanki yedieminden araba alıyormuş gibi yazmışsın. Çok gereksiz banal muhabbetler bunlar..

inşallah başınıza oraya gitarı bırakmak zorunda olan insanlar gibi bir şey gelmez.Yok fiyatına satmanın hem de -belki de bağlandığın- bi gitarı "mecburiyetten" satmak adamın içine oturur.Bir insan gibson custom lp sini niye rehine verir bir düşünün sonra istediğinize inanın.Mezarcı derken rahatsız oluyorsunuz ama yaptığınız tam olarak budur.Mezarcının tabiri nedir? insanlar neden 3 te 1 fiyatına gibson lp custom satar? neyse akıl ile vicdan aynı çizgide yürürse bazı şeyler çok daha kolay anlaşılır.Anlaşılmazsa, "edebiyat yapma aslanım alan memnun satan memnun ne mezarcılığı?" işine döner neyse vizyon olayına hiç girmiyorum bile.Tefeciden-rehineciden gitar almayı tavsiye eden birisinden vizyonum çok daha geniş olduğumu rahatlıkla söyleyebilirim, eğer vizyon ölçütü buysa tabi neyse...

Bir de üzerine fakir fukara edebiyatına giriyorsun utanmadan sıkılmadan.. Neyse birazder, sana artık cevap yazmayacağım konu boşu boşuna gereksiz yere kirlendi. Sen bu kafayla devam et o vakit, ne diyeyim.
..

800 $ a başlangıc gitarı olmaz. çok insan tanıyorum senelerce emek vemriş fakat 800 $ lık gitarı eline alamamış. bu biraz kötü izlenim bırakan bir başlık olmuş. 800$ lık gitarla müziğe başlanmaz. biraz kötü gözüküyo durum.

Şimdi önemli olan gitarın sesidir fakat bence tasarımda öneli çünkü ben sevmezsem görünüşünü ısınamam ve bir kenarda kalır öyle..Bu seçim yapmayı dahada zorlaştırıyor,genel olarak oval hatları olan bir gitar istemiyorum,daha keskin,bir de sormak istediğim bir şey var sabit köprü ile tune o matic arasında ne gibi farklar var...
Tasarım olarak bir fikir oluşturabilir.
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=629&gid=110

Şimdi önemli olan gitarın sesidir fakat bence tasarımda öneli çünkü ben sevmezsem görünüşünü ısınamam ve bir kenarda kalır öyle..Bu seçim yapmayı dahada zorlaştırıyor,genel olarak oval hatları olan bir gitar istemiyorum,daha keskin,bir de sormak istediğim bir şey var sabit köprü ile tune o matic arasında ne gibi farklar var...
Tasarım olarak bir fikir oluşturabilir.
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=629&gid=110

o zaman Türkiye'den al.Hiç ingiltere ebay abd vs bulaşma.Türkiyeden elden 2. el seçerek çok çok iyi gitarlar alabilirsiniz.Ben kesinlikle sıfır gitar almam hele ki dolar kuru bu halde iken değmez kesinlikle 2. el alın.Çok temiz gitarlar var.Sahibinden.com garaj.org gitarpedal.com turkrock.com ve srvmusic.com buralara baktınız mı %90 internetten satılan bütün gitarları taramış olursunuz.Mydukkan gitarı gönderdikten sonra başına birşey gelirse 40 dereden bin su getiriyor sahiplenmiyor malını.Burada yakın bir tarihte mydukkan vakası vardı.Oradan gitar alma konusunda uyarayım dedim.

Merhabalar,
burada tavsiye veren arkadaşların çoğunun aksine paranın yetebileceği "en iyi" gitarı almanı tavsiye ediyorum. Ülkemiz kötü ekonomik şartlarının alım gücümüze olan etkisi yüzünden insanların başlangıç gitarına olan bakış açısı çok düşük fiyatlı gitar kavramından öteye gitmiyor..Başlangıç gitarı ucuz gitar demek değildir. Başlangıç gitarı gitara başlamak için gerekli olan şeydir o kadar... Daha kaliteli ve daha iyi bir enstrümanla çalmayı öğrenmek:
1)Öğrenme aşamasında çalma şevkinizi arttırır...

2)Gitarda teknik ilerleme kaydettikten bir müddet sonra o insanların size tavsiye ettiği "çok ucuz" gitarlar size gerek ergonomi gerek ton olarak yetmemeye başlayaca.Dolayısı ile bir yenileme ihtiyacı ortaya çıkacak.Bu sizin için 2. bir masraf demek. Kaldı ki elinizdeki gitarı satsanız, kullanılmış olduğu için aldığınızdan daha ucuza satmak zorunda kalacak, bunun yanında 0 gitara mağazadan yine 0 parası verecek, dolayısı ile gitara 1seferde vereceğiniz ücreti de aşmış olacaksın.

3) Araba sürmeye eski püskü bir araçla başlayabilirsin, çünkü acemilik döneminde lüks bir aracı vurup çarpmayı göze almak istemezsin. Motosiklet sürmeye ufak Cc'li motorlardan başlaman gerekir çünkü büyük Cc'li motorları acemiyken zaptetmek zordur,haliyle kaza riskini arttırırsın..AMA GİTAR BÖYLE DEĞİLDİR!...İmkanın olsa da üst model bir Gibson veya Fender ile gitar çalmaya başlasan bir şey kaybetmez, aksine kazanırsın..Sana alt seviye kategorisindeki diğer gitarlar gibi zorluk çıkarmaz,tel koparmaz, akord kaçırmaz, sesi,görüntüsü ve ergonomisi güzeldir..Sonuç: Daha az zorlanılan zevkli bir öğrenme süreci & zevkli bir çalım ;)

Bütün bu sebepler yüzünden elindeki paranın alabileceği en iyi gitarı almanı öneririm...Hangi tarzda müzikler çalacağına karar verip o ihtiyaçlara cevap verecek o fiyat aralığındaki en iyi gitarı almalısın...Bunu tabi gitarını bilgisayarına bağlayabileceğin bir prosesörün veya bir amfin olduğunu varsayarak söylüyorum.Ancak bu şartlar dahil değil ise o zaman bütçeni arkadaşların tavsiye ettiği gibi daha düşük fiyatlı bir gitar ve bir prosesör (veya amfi) için bölüştürmen gerebilir...
Bahsettiğin fiyat aralığında tavsiye edebileceğim gitarlar:

Epiphone Les Paul "Custom" : Kampanya fiyatıymış normalde söylediğin bütçeden daha pahallı bir alet-
http://www.muziktrek.com/Epiphone-Les-Paul-Custom-EB_87.html#1

Charvel Desolation series: Bu sene çıkan bir model. Youtube'daki bütün reviewleri izleyip netteki bütün yorumları okursan, ve şansın varsa gitarı eline alıp 1 kez denersen fiyatını 2 ye katladığını anlarsın.Gitarın yapım yerini değil kalitesini önemsiyorsan tavsiye ederim
http://www.muziktrek.com/Charvel_br_332?start=0
http://www.muziktrek.com/Charvel-Desolation-DS-1-ST-RW-Transparent-Red_13386.html#1

Fender Modern Player Series: Yine bu sene çıkan bir seri. Stratocaster'dan Tele'ye Jaguar'a vs. kadar bütün kasa şekillerinde farklı modelleri mevcut. Ve gene kesinlikle çok başarılılar.Bütün ürünlere buradan bakabilirsin
http://www.muziktrek.com/Gitar-Bas/Elektro-Gitar//18-21

Jackson X serisi: Yine bu sene piyasaya çıkan bir seri...Bu serinin özelliği yekpare gövde,no name yerine daha kaliteli üretim bantlarında üretilen büyük markaların manyetikleri (emg-duncan gibi), orjinal Floyd Rose Special gibi üst kalitede köprü gibi çoğu Japon ve Amerikan Jackson'da görünen özellikleri, üretim yerini Hindistan'a kaydırıp daha ucuza sunabilmesi..SLX RRX vs. şeklinde isimlendiriliyor bu seri ararken öyle arayabilirsin.
http://www.muziktrek.com/Gitar-Bas/Elektro-Gitar//18-28?start=0

Başka marka ve modeller de tavsiye edilebilir, ama hem güncel hem de fiyat\performans oranlarından dolayı bu serileri tavisye ediyorum...Ne alırsan al, şimdiden hayırlı olsun(;

ne yaparsınız ne alırsınız bilmem ama kesinlikle 2. el alın hem geri satarken zararınız çok olmaz hem de elinizdeki paraya göre üst seviye bir gitar almış olursunuz kolay gelsin.

800 $ a başlangıc gitarı olmaz. çok insan tanıyorum senelerce emek vemriş fakat 800 $ lık gitarı eline alamamış. bu biraz kötü izlenim bırakan bir başlık olmuş. 800$ lık gitarla müziğe başlanmaz. biraz kötü gözüküyo durum.

Daha once kimsenin bu posta benim yapacagim yorumu yapmamis olmasi cok garibime gitti...
Ve iste yorumum :roflmao:...

Konuyu baltalamamak adina;
Sevgili dostum once calmak istedigin muzik tarzini belirle ve bu tarza uygun bir gitar (ve ampli) almaya calis...Cunku ulasmak istedigin tonlarin belirli bazi formulleri var...Bu demek degil ki bir gitar sadece bellirli bir muzik tarzini icra edebilir ancak guzel (elbette ki goreceli) olmayabilir...(bunu yaziyorum ama kim bilir ne kadar polemikle karsilasacagim, hadi hayirlisi)...Daha sonra ise elinden kolay cikartabilecegin, piyasada aranan ve ilk gitarinda tercihen sabit koprulu bir gitar almanda fayda olabilecegi kanaatindeyim...

Sevgiler ve saygilar...

Daha once kimsenin bu posta benim yapacagim yorumu yapmamis olmasi cok garibime gitti...
Ve iste yorumum :roflmao:...

Konuyu baltalamamak adina;
Sevgili dostum once calmak istedigin muzik tarzini belirle ve bu tarza uygun bir gitar (ve ampli) almaya calis...Cunku ulasmak istedigin tonlarin belirli bazi formulleri var...Bu demek degil ki bir gitar sadece bellirli bir muzik tarzini icra edebilir ancak guzel (elbette ki goreceli) olmayabilir...(bunu yaziyorum ama kim bilir ne kadar polemikle karsilasacagim, hadi hayirlisi)...Daha sonra ise elinden kolay cikartabilecegin, piyasada aranan ve ilk gitarinda tercihen sabit koprulu bir gitar almanda fayda olabilecegi kanaatindeyim...

Sevgiler ve saygilar...
herşeyi anladımda hayır benim mesajı niye alıntıladın onu anlamadım ben

Merhabalar,
burada tavsiye veren arkadaşların çoğunun aksine paranın yetebileceği "en iyi" gitarı almanı tavsiye ediyorum. Ülkemiz kötü ekonomik şartlarının alım gücümüze olan etkisi yüzünden insanların başlangıç gitarına olan bakış açısı çok düşük fiyatlı gitar kavramından öteye gitmiyor..Başlangıç gitarı ucuz gitar demek değildir. Başlangıç gitarı gitara başlamak için gerekli olan şeydir o kadar... Daha kaliteli ve daha iyi bir enstrümanla çalmayı öğrenmek:
1)Öğrenme aşamasında çalma şevkinizi arttırır...

2)Gitarda teknik ilerleme kaydettikten bir müddet sonra o insanların size tavsiye ettiği "çok ucuz" gitarlar size gerek ergonomi gerek ton olarak yetmemeye başlayaca.Dolayısı ile bir yenileme ihtiyacı ortaya çıkacak.Bu sizin için 2. bir masraf demek. Kaldı ki elinizdeki gitarı satsanız, kullanılmış olduğu için aldığınızdan daha ucuza satmak zorunda kalacak, bunun yanında 0 gitara mağazadan yine 0 parası verecek, dolayısı ile gitara 1seferde vereceğiniz ücreti de aşmış olacaksın.

3) Araba sürmeye eski püskü bir araçla başlayabilirsin, çünkü acemilik döneminde lüks bir aracı vurup çarpmayı göze almak istemezsin. Motosiklet sürmeye ufak Cc'li motorlardan başlaman gerekir çünkü büyük Cc'li motorları acemiyken zaptetmek zordur,haliyle kaza riskini arttırırsın..AMA GİTAR BÖYLE DEĞİLDİR!...İmkanın olsa da üst model bir Gibson veya Fender ile gitar çalmaya başlasan bir şey kaybetmez, aksine kazanırsın..Sana alt seviye kategorisindeki diğer gitarlar gibi zorluk çıkarmaz,tel koparmaz, akord kaçırmaz, sesi,görüntüsü ve ergonomisi güzeldir..Sonuç: Daha az zorlanılan zevkli bir öğrenme süreci & zevkli bir çalım ;)

Bütün bu sebepler yüzünden elindeki paranın alabileceği en iyi gitarı almanı öneririm...Hangi tarzda müzikler çalacağına karar verip o ihtiyaçlara cevap verecek o fiyat aralığındaki en iyi gitarı almalısın...Bunu tabi gitarını bilgisayarına bağlayabileceğin bir prosesörün veya bir amfin olduğunu varsayarak söylüyorum.Ancak bu şartlar dahil değil ise o zaman bütçeni arkadaşların tavsiye ettiği gibi daha düşük fiyatlı bir gitar ve bir prosesör (veya amfi) için bölüştürmen gerebilir...
Bahsettiğin fiyat aralığında tavsiye edebileceğim gitarlar:

Epiphone Les Paul "Custom" : Kampanya fiyatıymış normalde söylediğin bütçeden daha pahallı bir alet-
http://www.muziktrek.com/Epiphone-Les-Paul-Custom-EB_87.html#1

Charvel Desolation series: Bu sene çıkan bir model. Youtube'daki bütün reviewleri izleyip netteki bütün yorumları okursan, ve şansın varsa gitarı eline alıp 1 kez denersen fiyatını 2 ye katladığını anlarsın.Gitarın yapım yerini değil kalitesini önemsiyorsan tavsiye ederim
http://www.muziktrek.com/Charvel_br_332?start=0
http://www.muziktrek.com/Charvel-Desolation-DS-1-ST-RW-Transparent-Red_13386.html#1

Fender Modern Player Series: Yine bu sene çıkan bir seri. Stratocaster'dan Tele'ye Jaguar'a vs. kadar bütün kasa şekillerinde farklı modelleri mevcut. Ve gene kesinlikle çok başarılılar.Bütün ürünlere buradan bakabilirsin
http://www.muziktrek.com/Gitar-Bas/Elektro-Gitar//18-21

Jackson X serisi: Yine bu sene piyasaya çıkan bir seri...Bu serinin özelliği yekpare gövde,no name yerine daha kaliteli üretim bantlarında üretilen büyük markaların manyetikleri (emg-duncan gibi), orjinal Floyd Rose Special gibi üst kalitede köprü gibi çoğu Japon ve Amerikan Jackson'da görünen özellikleri, üretim yerini Hindistan'a kaydırıp daha ucuza sunabilmesi..SLX RRX vs. şeklinde isimlendiriliyor bu seri ararken öyle arayabilirsin.
http://www.muziktrek.com/Gitar-Bas/Elektro-Gitar//18-28?start=0

Başka marka ve modeller de tavsiye edilebilir, ama hem güncel hem de fiyat\performans oranlarından dolayı bu serileri tavisye ediyorum...Ne alırsan al, şimdiden hayırlı olsun(;
bazı dediklerine katılıyorum fakat. başlangıc gitarını ucuz almandaki en büyük sebep gitardan sıkılıp köşeye attığında verdiğin paraya yazık olmaması düşüncesidir benim gözümde. hiçbirşekilde daha bilmediğimbişeyi alırken alabileceimin en pahalısını almak akıl işi değil benim gözümde. belki sevmiyeceğim? belki pişman olup üzülcem. neden riske giriyimki önce bi alayım biraz öğreneyim seveyim. gerekirse iyisini alırım:). biraz ileri görüşlü olmakda fayda var.

adam zaten ele seçecem duyacam öyle alacam diyor amfisi kablosu pedalı ıvırı zıvırı varsa alsın bence.Biz fakirlik hezeyanı yaşadık diye başkaları da mı yaşasın.sx gitar zaten adamı kafadan müzikten soğutur o mantıkla bakarsak.Şu an gitarsız kaldım ve yıllar sonra koşede duran -ilk gitarım- çin malı gitarımı elime aldım ve bırakmam bir oldu.Gitarsız zamanlarda arada dıngırtadırım diye düşünüyordum ama harbi çekilecek dert değil.İnsan önceden nasıl katlanım diyor müsaid zamanda satalığa çıkacam. Kötü gitar da adamı dinden imandan, dünyadan soğutuyor. İmkanı varsa ve ne kadar gitara bütçe ayırabiliyorsa o bütçede ile alsın elinde misal gitara 600$-800-900 neyse artık ayırabiliyorsa max alabileceği gitarı alsın. Bence 200$ lık gitarı alıp müzikten tamamen soğmak çok daha kötü birşey.

adam zaten ele seçecem duyacam öyle alacam diyor amfisi kablosu pedalı ıvırı zıvırı varsa alsın bence.Biz fakirlik hezeyanı yaşadık diye başkaları da mı yaşasın.sx gitar zaten adamı kafadan müzikten soğutur o mantıkla bakarsak.Şu an gitarsız kaldım ve yıllar sonra koşede duran -ilk gitarım- çin malı gitarımı elime aldım ve bırakmam bir oldu.Gitarsız zamanlarda arada dıngırtadırım diye düşünüyordum ama harbi çekilecek dert değil.İnsan önceden nasıl katlanım diyor müsaid zamanda satalığa çıkacam. Kötü gitar da adamı dinden imandan, dünyadan soğutuyor. İmkanı varsa ve ne kadar gitara bütçe ayırabiliyorsa o bütçede ile alsın elinde misal gitara 600$-800-900 neyse artık ayırabiliyorsa max alabileceği gitarı alsın. Bence 200$ lık gitarı alıp müzikten tamamen soğmak çok daha kötü birşey.
o konudada haklısında 200$ lık gitarıda 1000$ lık gitarıda eline aldığın için biliyosun kötü olduğunu. 200 le başlarsan kötüyü iyiyi bilemezsin tam olarak tatmadığın için. ama haklısın 200 liralık gitarlada müzikden soğuyabilirsin.

Geri