Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

=) evet haklısın çalışsam ikisini bir arada yürütebilirm herhalde bie çok grupta var. teşekkür ederim

arkadaşlar esp ltd ex 400 yada epiphone 1958 explorer goth almayı düşünüyorum.Ama hangisi alsam bilemiyorum.Acaba iki gitarı karşılaştırma konusunda yardımcı olabilecek var mı?

ben de düşünmüştüm o epiphone u
bence epiphone da olsa sx de olsa signature gitarları alınabilir Sx in srv si bile diğer sx lerden katbekat güzel epiphone da bence epey başarılı olmştur.fiyat fena değil al bence.

rock4everfly demiş ki:
ya ben grupta vokalim ama elektro çalmayı çok istiyorum.Konsere kendi kendime hazırlanırkende kuru kuruya şarkı söleyince olmuyor.Gitar çalmayı bilmiyorum direk elektrodan başlasam olur mu?Ayrıca hem vokal hemde elektro zor olur mu? bu konuda bana yardımcu olabilir misiniz?Yeni başlayacağım için şu markalardan seçtim washburn X7B,washburn WI-7 B,manuel raymond MRE3SB bunlardan hangisini önerirsiniz? şimdiden teşekkür ederim..

squier veya meksika fender strat , telecaster olabilir.vokal olarak en rahat kullanılabilir gitarlar çalımı rahat sorunsuz :D

halilpazarlama demiş ki:
rock4everfly demiş ki:
ya ben grupta vokalim ama elektro çalmayı çok istiyorum.Konsere kendi kendime hazırlanırkende kuru kuruya şarkı söleyince olmuyor.Gitar çalmayı bilmiyorum direk elektrodan başlasam olur mu?Ayrıca hem vokal hemde elektro zor olur mu? bu konuda bana yardımcu olabilir misiniz?Yeni başlayacağım için şu markalardan seçtim washburn X7B,washburn WI-7 B,manuel raymond MRE3SB bunlardan hangisini önerirsiniz? şimdiden teşekkür ederim..

squier veya meksika fender strat , telecaster olabilir.vokal olarak en rahat kullanılabilir gitarlar çalımı rahat sorunsuz :D

squier aklıma yattı kullanan arkadaşlarıma sordum iyi bir gitar olduğunu söylediler.sanada teşekkür ederim

Lütfen Bu Genci Müziğe Kazandırın

e.gitar almak istiyorum,en son müzik aletim ilkokuldaki blok fluttu varın gerisini siz düşünün (şimdi 24 yaşına geldim).ensiferum, mago de oz ve bir kaç finlandiyalı grup gibi folk rock yapan gruplar ile erkin koray'ın plak kayıtlarını ve ortalama bu işe merak salmış kişiler gibi 70-80 lerdeki klasik parçaları dinliyorum uzun süredir. 1 yıldır internette foumlarda kendi çapımda bütçeme(500-800) göre gitarlar baktım genelde cort x6,cort x2 ve ibanez rg 1570 gibi modeller karşıma çıkıyor.sorularım sunlardır

1)bu gitarlar ile yukarıda söylediğim gruplara uygun müzik yapabilir miyim? çünkü sonuçta bu grupları dinlediğim için gitar almak istiyorum bana sevdiren onlar.

2)biraz göreceli olacak ama 2. el e.gitar almak riske girmek demek midir? çünkü dediğim gibi ne ben biliyorum ne de bilen bir arkadaşım var kandırılma ihtimalim çok çok yüksek,
bu soruyu şu yüzden soruyorum eğer 0 gitar alacaksam anfi 2. el olacak, gitar 2. el olursa iyi bir anfi almak istiyorum.çünkü darphanede yaşamıyorum takdir edersiniz.

3)kendime tek güvendiğim konuya gelelim yani gitara ayıracağım süreye minimum 5-6 saat,cort x6 için ağır diyorlar bu yüzden biraz endişe ediyorum

4)2. el les paul gitar almak acaba rock camiasında ıslak odunla kovalanmak durumunda bırakır mı beni, hani "acemi adam les paul neyine gerek" durumda kalırmıyım.

5)gitarda floyd rose olması yeni başlayan biri için avantaj mıdır dezavantaj mıdır? akord için yollarda telef olmak da var yada akordu kaçtığı için hevesim kaçabilir zamanla.antalya sıcağı ve aşırı nem olmasını da düşünüyorum

6)tünel'den almak istiyorum gitarımı fakat izmir de orkestra işlerinde tecrübeli bir arkadaşım var belki onun yanına da gidebilirim izmir de de tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?

7)yurtdışından (isviçre,almanya) dan gitar getirtme şansım var oradan daha ucuza getirtebilirmiyim acaba

son olarak aldığım ilk gitarımı muhakkak satma durumunda kalır mıyım

ilgilenen tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler

2) işi bilen birileriyle denersen gitarı sorun çıkacağını zannetmiyorum.

3) x6 ağır olabilir ama kilolarca ağır değildir diğer gitarlara göre yani düşündürecek kadar olduğunu sanmıyorum.

4) bu tür şeyler söyleyenler çıkabilir tabi ama gidip orijinal gibsonda alamazsın zaten bu bütçeyle o yüzden pek birşey olmaz, olsada salla:)

5) bence olmasın yani benim ikinci gitarım ama yinede arada bir floyd rose olmasa daha iyi olur, daha rahat çalışırım gibime geliyor.( durmadan küçük küçük sorunlar çıkıyor ve ufak bir sorun olsa çözmeden çalamıyorum hastalık:) ) ki zaten deli deli bendler yapmayacaksan, tremolo kolunu tutup gitarı sallamayacaksan falan floyd gereksiz birşey bence.

son olarak x6-x2-rg1570 demişsinde bu gitarların fiyatları arasında çok büyük fark var garip bir araştırma olmuş:) ve dediğin gibi minimum 5-6 saat diyorsun bunu uygularsan her gün düzenli ve verimli çalışırsan 1 seneye neler olur tahmin edemezsin.

squall5 demiş ki:
2) işi bilen birileriyle denersen gitarı sorun çıkacağını zannetmiyorum.

3) x6 ağır olabilir ama kilolarca ağır değildir diğer gitarlara göre yani düşündürecek kadar olduğunu sanmıyorum.

4) bu tür şeyler söyleyenler çıkabilir tabi ama gidip orijinal gibsonda alamazsın zaten bu bütçeyle o yüzden pek birşey olmaz, olsada salla:)

5) bence olmasın yani benim ikinci gitarım ama yinede arada bir floyd rose olmasa daha iyi olur, daha rahat çalışırım gibime geliyor.( durmadan küçük küçük sorunlar çıkıyor ve ufak bir sorun olsa çözmeden çalamıyorum hastalık:) ) ki zaten deli deli bendler yapmayacaksan, tremolo kolunu tutup gitarı sallamayacaksan falan floyd gereksiz birşey bence.

son olarak x6-x2-rg1570 demişsinde bu gitarların fiyatları arasında çok büyük fark var garip bir araştırma olmuş:) ve dediğin gibi minimum 5-6 saat diyorsun bunu uygularsan her gün düzenli ve verimli çalışırsan 1 seneye neler olur tahmin edemezsin.

çok teşekkür ederim

arkadaşlar 2haftadır araştırıyorum aklıma yatan 2 gitar oldu biri Jackson DXMG Dinky diğeri cort EVL K6 ,
benım yaptıgım muzik tarzı , daha çok grup olarak isim vereyim... hatta sıralarsam
1- metallica
2- children of bodom
3- amon amarth
sizce hangi gitarı seçmeliyim...

diğer ekipmanlarım avt 50 ve pod 2.0 cort x6
ayrıca sadece gitarımı değiştirmek güzel soundlar almamı sağlıcagı düşüncesindeyim... bu konudada bilgilendırırsenız sevınırım...

almayı düşündüğün 2 gitarda x6 dan çok çok farklı ve kaliteli ses duymanı sağlayacaktır emin ol.

EVL K6 gayet güzel bir gitar, cort un Double Locking-II köprüleri kaliteli oluyor.kolay kolay akort problemi yaşamazsın.bendeki X-TH de bu köprüden var ve çok memnunum.sapı oldukça rahat dip perdelerde sorun yaşamazsın.manyetik olarak ise zaten pek yorum yapmaya gerek yok.sakın sapında 'cort' yazdığı için önyargılı olma dicektim ama zaten alternatif olarak sunduğuna göre önyargı falan yok
=)

Jackson DXMG Dinky için ise , evet kalite ve marka gitar, denemediğim için bir yorum yapamıyorum.fiyatlarınıda pek bilmiyorum ama bence K6 çok daha mantıklı. yinede sen bilirsin.

yutup bende evl k6 düşünüyordum fakat birden adamın tekinde youtubeda dinky i gördüm ve çok hoş soundu vardı heralde kullandığı ekipmandan olsa gerek... yorumun ve yardımın için tşk ederim bilgilendirdin beni.. bende k6 ya yöneldim :) tşkler

sorun değil ;) şöyle bir durum var yalnız;
Benim gördüğüm çoğu dinky emg hz lıydı.ama bazı sitelerde EMG 81/85 li gördüm.eğer senin izlediğin videoda,aktif emg varsa,hoşuna giden ton çok çok büyük ihtimalle ekipman farklılığındandır.çünkü aktif emg lerden alınan ton , gitardan gitara dağlar kadar farketmiyor.he eğer emg hz lı ise dinlediğin dinky, buda demek oluyorki sen pasif emg tonunu beğeniyorsun :) ve eğer durum böyle ise aktif emg alma derim ben.çünkü çoğu arkadaşımız kabul etmiyor ama emg hz ile aktif emg arasında gözle görülür,kulakla duyulur bir fark var =)

Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim
İbanez rgr321 ex mi?
yoksa
ESP LTD ec-50/100 mü?
büyük ihtimale ilerde hangisini alırsam emg takıcam
caldığım tarzlar
grubum:melodic death metal,heavy metal
ama versatil bir gitar istiyorum, çünkü her tarzla ilgileniyorum

rr24 almayı düşünüyorum ama tek manyetik olması kafamı karıştırıyor. sizce ne gibi eksi ve artıları vardır tek manyetiğin ?

rr24 gibi bir gitarda olabilecek tek eksi yönü bence , daha baslı olan sap manyetiği sesini duyamıcak olman olur sanırım,bunun dışında herhangi bi eksi yön bulabilene helal olsun =)

plaROCK demiş ki:
Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim
İbanez rgr321 ex mi?
yoksa
ESP LTD ec-50/100 mü?
büyük ihtimale ilerde hangisini alırsam emg takıcam
caldığım tarzlar
grubum:melodic death metal,heavy metal
ama versatil bir gitar istiyorum, çünkü her tarzla ilgileniyorum

Geri