Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Saolun yardımlarınız için..

bir tane dk2 crimson swirll galiba onda buldum emg 81 ve sa aktif manyetikli..bakıcam bi sorunu yoksa alıcam..oda olmssa ibanezi alıcam..

en azından ibanez sıfır..aklımda kalmaz..

Başlangıç olarak bakmayın olaya bay araştırmacı kişilik...

Ibanez alıyorsanız köprüsü kaliteli birşey alın. Zaten o modellerde de Wizard serisinden klavyeler mevcut.

Ibanez'i farklı kılan da sadece bu iki özelliği. Yoksa oldukça basit ve benim gözümde değersiz gitarlar üretiyorlar...

Düşük model alacaksanız başka markalara bakın. Gidip de Ibanez'in düşük modellerine marka payı ödemeye gerek yok. Zaten o payı da düşerseniz gitarın çok değersiz olduğunu görürsünüz... ;)

ravenwoods demiş ki:
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=751&gid=110

arkadaşlar bu ibanez i alıcağım sanırım pek anlamam elektrodan felan yardımcı olursanız tavsiye edermisiniz..ibanez borumu diyebilirsiniz ama :p tavsiye ederseniz alıcağım !!!

Bu Ibanez'i alacağıma,

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=1961&gid=314
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=1099&gid=314

bu iki Yamaha'dan birini tercih ederdim ben. Model kodunun önünde G olan Ibanez'ler genelde yaramaz aletlerdir. Hele ki birinci linkteki gitarın naturel finish ve maple klavye olanı var ki...

selam arkadaslar elektroda yeniyim 450-500 ytl param ibanez grg170dx ve cort x6 yı öneriyolar ama cort u kalitesiz bulanlar çok fazla onun dısında o fiyata ibanez olmaz olsa da bi işe yaramaz diyen de çok fazla yani kafam çok karışık yardımcı olursanız sevinirim önerebileceginiz baska gitarlar da var mı??ikinci el düsünmüyorum....simdiden tesekkürler :D :D :D

bide şu var yaaa insanda duygu olmadıktan sonra gitar almak ibanez çekmek işe yaramıyor yoksa iş gitar çalıp 2-3 milyarlık alet çekmekle olsaydı 100 tane metallica 100 tane iron maiden çıkardı...

RR3 RX10D'dan çok üstün bir gitar mı? Ben bu ikisi arasında kaldım guitarbargains.com'da fiyat farkı 100 dolar yani biri pro serisi diğeri X serisi pickuplar haricinde bi fark var mı? zaten pickuplar da pek iyi değildir heralde duncan design pickuplar hakkında pek iyi şeyler duymadım.. yani pickup u da çok geçmeden değiştirceğimi düşünürsek RR3 almak mantıklı mı sizce?? :?:
hı bir de RX10D 493$+77$kargo RR3 602$+102$kargo(hardcase dahil)
gümrük ücreti olur mu bilmyorum ve de belçika'dan geliyormuş aletler...

Muhtemelen defalarca konuşulmuş gitarlardır ama..
Şöyle bir sorum var;

Washburn X10 Set olarak mı? (amfi+gitar ve bi ihtimal dandik bi prosesör)
Yoksa Cort X6 + Amfi mi?

Floyd Rose'u göze almak üzereyim sanırım yarın alıcam karar vermem lazım. Sizce X6 alıp prosesörü sonra para bulunca almak şimdi alıp da X10'la almaktan daha mı mantıklı?

O yönde bi karar vermek üzereyim de :/ Yardımlarınızı bekliyorum..

not: X6'nın tek gitar fiyatı Washburn setine denk gelicek.. ona göre yanıtlarsanız..

arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.

Yeni başlayan ve kademe atlamak isteyen iki arkadaşıma gitar almak istioruz.
internette satılan ibanez js40 ve ıjx121 paketleri fiyat ve içerik(anfi,askı,kılıf,pena,kablo jack,eğitim cdsi) olarak çok cazipler yaklaşık olara bu paketler 250-300$ arası.
Bunlar hakkında bilgisi olan ve rock-hardrock tonlarında bu fiyat aralığında önereceğiniz sağ ritim ve sol solo gitar lar neler acaba?teşşekurler

arkadaslar yardıma ihtiyacım var elektroda yeniyim pek bi bilgi sahibi diilim :( cort x6yı nasıl bilirsiniz??yada onun yerine ibanez sa120 öneriyorlar ne dersiniz veya 450 ytlye önerebileceginiz baska bi gitar var mı?? lütfen yardım edin....

hithmish demiş ki:
RR3 RX10D'dan çok üstün bir gitar mı? Ben bu ikisi arasında kaldım guitarbargains.com'da fiyat farkı 100 dolar yani biri pro serisi diğeri X serisi pickuplar haricinde bi fark var mı? zaten pickuplar da pek iyi değildir heralde duncan design pickuplar hakkında pek iyi şeyler duymadım.. yani pickup u da çok geçmeden değiştirceğimi düşünürsek RR3 almak mantıklı mı sizce?? :?:
hı bir de RX10D 493$+77$kargo RR3 602$+102$kargo(hardcase dahil)
gümrük ücreti olur mu bilmyorum ve de belçika'dan geliyormuş aletler...

Gümrük olayını iyi araştır, hatta derim ki gümrüğe git sor :) Kesinlikle vergi vereceksin orası belli ama vergi dışında birşeyler yapman da gerekebilir onu araştırmadan alma. Bunun dışında eğer alacağın aletler yeni iste üstündeki manyetikler duncan designed olmamalı 2006dan itibaren gerçek seymour duncan manyetikler kullanmaya başladı JAckson bir çok modelinde.

bunun dışında eskiden rx10d ile rr3 arasında çok fazla bir fark yoktu fakat 2006 yılında yapılan değişikliklerle beraber x serisi ve pro serisi jacksonların arası açıldı :) Şu anda x serisinde basswood gövdeler kullanılıyor pro serisinde ise alder. Hangisi daha iyidir hangisi tercih edilir orası tartışılır ama Jackson'ın gövdesinde basswood kullandığı gitarlar bir miktar daha ucuz oluyor... Ben olsam rr3ü alırdım açıkçası illa bir rr alacaksan :)

arkadaşlar sizden yardım istiyorum..
cort x-2 ile g210 arasında kaldım
metallica , megadeath , judas priest , anathema çalacağım grublar arasında
yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

arkadaşlar sizden yardım istiyorum..
cort x-2 ile g210 arasında kaldım
metallica , megadeath , judas priest , anathema çalacağım grublar arasında
yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

Geri