Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Merhaba arkadaşlar;
Progressive Metal tarzı çaldığımız bir grubumuz var. Birçok Dream Theater coverı ve yine progressive öğeler taşıyan bestelerimizi çalıyoruz. Gİtarımı yenilemem gerektiğini anladığımdan beri İbanez Jem7v ile Ernie Ball Musicman John Petrucci Signature arasındayım. Musicman'in progressive metal için gayet uygun olduğundan emin olmam ile beraber , İbanez Jem inde Steve Vai nin progressive müziğinden yola çıkarak prog. metal için uygun olabileceği kanısındayım. Tabi İbanez'in Musicman'e göre çok daha kolay bulunabileceğide ayrı bir durum.
Sizce hangisi?

arkadaşlar doğru yere yazıyorumdur umarım:S:S

benim elimde Ibanez RG2570 ve Yamaha ERG121 var. Biliyorsunuz ki 2570 in manyetikleri DiMarzio/IBZ.
bugün aklıma şöyle bir şey geldi; bir EMG 81-85 set alıp, o seti 2570 e takıp, 2570 deki DiMarzio/IBZ manyetikleride Yamaha'ya taksam sizce nasıl olur? EMG seti yurtdışından getirtme ihtimalim de var biraz, o yüzden böyle bişeye kalkıştım:):)

Merhaba arkadaslar,
birkaç ay önce aldığım klasik gitara daha fazla katlanamayıp elektro gitar almaya karar verdim. Öğrenci olduğum ve durumum bu aralar sıkışık olduğu için 300ytl para yatırabilirim gitara.. Bu biraz oynayabilir tabii, doğrudan bilgisayara bağlamayı düşünüyorum, amfiyi 1-2 ay sonra alabilirim sanırım. Biraz daha para biriktirmemi önerirseniz gitarı ancak 1 ay sonra alabileceğim, bu da pek hoşuma gitmiyor açıkcası :)

Metallica, Tool, Marilyn Manson, vb. şeyler dinliyorum, yani sert tonları ve temposu yüksek müzikleri seviyorum.. Kısa süre önceye kadar Cort X2'yi düşünüyodum ama aşağıdakiler de kafamı çeldi:

2.el cort x6:
http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=3985415

B.C. Rich Bronze Warlock
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=540&gid=243

2.el Cort KX5
http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=3484350

Sizce ne yapmalıyım? Yardım edebilirseniz çok sevinirim..

arkadaşlar selam ben 3-4 senedir gitar çalıorum bu sene üniversiteye başlayacağım için gitarı artık değiştirmek istiyorum. aslında pedal almak için para biriktiriyodum ama 1000-1100ytl civarı bi paraya ulaştım ve artık bunla gitar aliym diye düşündüm. gitarı amerikadan getirtmek gibi bi şansım var o yüzden biraz daha geniş düşünebiliyorum. ama malumunuz para o kadar da muazzam bi para değil. neyse kısa özgeçmişten sonra sadede gelelim. bu paranın üstüne gitarla pedalı da satınca 300-400 milyon bişey daha eklencek. sizce kasıp bi tane gibson lespaul studio alıp elime para geçtikçe pedal mı diziym yoksa bi tane meksika fender strat alıp yanına pedal mı aliym. he bu arada aldığım gitardan hakkıyla clean hakkıyla da distortion elde etmem lazım. yani uzun süre değiştirmem. bu şartlar altında gibson ağır basıyo ama fender de beni daha az zorlıycak. görüşlerinizi bekliyorum.

craftman demiş ki:
Merhaba arkadaşlar;
Progressive Metal tarzı çaldığımız bir grubumuz var. Birçok Dream Theater coverı ve yine progressive öğeler taşıyan bestelerimizi çalıyoruz. Gİtarımı yenilemem gerektiğini anladığımdan beri İbanez Jem7v ile Ernie Ball Musicman John Petrucci Signature arasındayım. Musicman'in progressive metal için gayet uygun olduğundan emin olmam ile beraber , İbanez Jem inde Steve Vai nin progressive müziğinden yola çıkarak prog. metal için uygun olabileceği kanısındayım. Tabi İbanez'in Musicman'e göre çok daha kolay bulunabileceğide ayrı bir durum.
Sizce hangisi?
ben hiç düşünmeden musicman alırdım =) dt cover grubun var; haliyle musicman yakışır :)

craftman demiş ki:
Merhaba arkadaşlar;
Sizce hangisi?

gitarin progressive metal'e uygunlugunu neyle olctugune bagli.

mutiny demiş ki:
arkadaşlar selam ben 3-4 senedir gitar çalıorum bu sene üniversiteye başlayacağım için gitarı artık değiştirmek istiyorum. aslında pedal almak için para biriktiriyodum ama 1000-1100ytl civarı bi paraya ulaştım ve artık bunla gitar aliym diye düşündüm. gitarı amerikadan getirtmek gibi bi şansım var o yüzden biraz daha geniş düşünebiliyorum. ama malumunuz para o kadar da muazzam bi para değil. neyse kısa özgeçmişten sonra sadede gelelim. bu paranın üstüne gitarla pedalı da satınca 300-400 milyon bişey daha eklencek. sizce kasıp bi tane gibson lespaul studio alıp elime para geçtikçe pedal mı diziym yoksa bi tane meksika fender strat alıp yanına pedal mı aliym. he bu arada aldığım gitardan hakkıyla clean hakkıyla da distortion elde etmem lazım. yani uzun süre değiştirmem. bu şartlar altında gibson ağır basıyo ama fender de beni daha az zorlıycak. görüşlerinizi bekliyorum.

arkadaşın biri forumda (hangi bölümde olduğunu unuttum kusura bakma ) bir epi caseyle birlikte 580 dolara aldığını yazmıştı eğer öyle birşey düşünürsen üstüne kalan parayla -kalırmı bilmiyorum ama-pedal falan ayarlayabilirsin istersen

arkadaşlar rp12 nasıl bi processordur, alınabilir mi??
bilgisi olan var mı ?
bana yardım edebilecek kimse vaaar mııı??:)
(umarım bu kez doğru yere yazmışımdır:p)

Sanırsam yine yanlış yere yazmışsın. Pedal ve processorlerin "hankını alsam" başılığı ayrı. Burdaki ekipmandan kastedilen sanırım köprü, tel, fret, sap, tuner vs. gibi unsurlar.

mutiny demiş ki:

bence ilk iş, alabileceğin en iyi gitarı al. pedal falan işleri biraz yalan dolan aslında :). alırsın zamanla. ama gitarı değiştirmek zordur. ha bi de bahsettiğin gitarlar çok farklı aletler. bence ilkin strat mı les paul mü ona karar ver. o paraya amerikadan usa strat alabilirsin.

craftman demiş ki:
Merhaba arkadaşlar;
Sizce hangisi?

gitarı türkiye'den alacaksan aslında ibanez daha mantıklı. başka markaların aynı seviye modelleri ibanezlerinkine göre oldukça pahalı burda.

fellantis demiş ki:
Merhaba arkadaslar,
birkaç ay önce aldığım klasik gitara daha fazla katlanamayıp elektro gitar almaya karar verdim. Öğrenci olduğum ve durumum bu aralar sıkışık olduğu için 300ytl para yatırabilirim gitara.. Bu biraz oynayabilir tabii, doğrudan bilgisayara bağlamayı düşünüyorum, amfiyi 1-2 ay sonra alabilirim sanırım. Biraz daha para biriktirmemi önerirseniz gitarı ancak 1 ay sonra alabileceğim, bu da pek hoşuma gitmiyor açıkcası :)

Metallica, Tool, Marilyn Manson, vb. şeyler dinliyorum, yani sert tonları ve temposu yüksek müzikleri seviyorum.. Kısa süre önceye kadar Cort X2'yi düşünüyodum ama aşağıdakiler de kafamı çeldi:

2.el cort x6:
http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=3985415

B.C. Rich Bronze Warlock
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=540&gid=243

2.el Cort KX5
http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=3484350

Sizce ne yapmalıyım? Yardım edebilirseniz çok sevinirim..

demiştim daha önce ama cevap gelmedi :?

peki Ibanez SA120CN nasıl tarzıma göre?

demonsuck demiş ki:
beyler ben kx custom alıcaktım elime aldım çaldım falansonra bi de kx1fe baktım benim gibi bi amatör için ii olduğunu düşündüm ve sipariş verdim sizce nasıl bi gitar yakında geliyo kullanan var mı aranızda?

beyler sormamın ndeni gitar gelmeden 700 civarında başka gitar sipariş etme şansım var sert tonlar istiyorum sabit köprü tercihimdir... öneri?

Valla Watt başına 5,3846153846153846153846153846154 ytl ödeyeceksin bana uygun gibi geldi :D

Şaka bir yana amplinin modelinden özelliklerinden falan bahsedersen daha iyi olur.

Narina demiş ki:
65 watt fender amfıyı 350 ytlye alacağım.acaba fiyat uygunmudur acele cevap
dur tahmin edeyim Fender princeton 65 amfinin modeli :)

anıl adında bir eleman satıyordu 350 ytlye. Ben almaya niyetlenmiştim fakat alacak mali durumum yok şu an için. Yalnız sattığım ekipmanlardan bir tanesi satılırsa hiç affetmem elini çabuk tut :twisted: şaka bi yana bence gayet güzel bir fiyat.

Geri