Paranoya (sivas)

paranoya biralemde tekrar çıkmalı mı ?

• Toplam oy veren
    68
aslında o parça yarım satte yapıldı sözler kadire ait we melodiler bana düzenleme paranoya nın ben melodileri girdim feo da dawulları ekledi bascının haberi bile yoktu biraleme çalmaya gittimizde emra parça yaptık melodi şu trafik şu dedik adam hemen basları yazdı we ilk kez biralemde çaldık tuttu walla ama dier parçalar çok daha güzel bekleyin we görün

madem ööle dedn soruyorum.paranoyanın ortaya çıkışı nasıl oldu?
üniversiteye gelmeden önce aklınızda bööle bişey vardı ve burda da bunu faaliyetemi geçirdiniz?
grubun elemanları arasında öne çıkmak isteyn ve ben daha iim diyen varmı?
aranızda bir çekişme olduğu oluyormu?
bundan sonra neler yapmayı ve nerelerde şansınızı denemyı düşünüyosuuz?
grubun elemanları arasında nasıl bir ilişki var?
şarkılarınızı söölerken veya enstürümanları çalarken kendinizi büyük bir sahnede geniş bir kıtleye hitap ettiğinizi sööleyerek hayal ediyormuzunuz?
okul bitince hepiniz ayrı yerleremi gideceksiniz yoksa sonuna kadar berabermisiniz?
grupta kim daha paranoyak:)?

UHAHAH sorular süper lan :)ben gruptan deilim ama grubun en paronayaı benim :) ben okul bitince doktor olacam bunlarda iron maiden :) grub içinde öyle bi ilişki varki ne sen sor ne ben söyliiim :) neyse sinan sen cewap werirsin canım bu sorulara :)

7 haziran ne olm ya offff nası gelecem ben . ders çalışmam lazım!

bide şu konser fotolarınızı vermeyi düşünümuosunuz galiba bana ????????

Grubun davulcusu olarak ilk sorudan başlıyorum!!!
1-Grup yaklaşık 3 sene önce gitarda Sinan bas gitarda Okan ve davulda Emre olarak kuruldu.
2-Üniversiteye gelmeden önce kimsesenin aklında böyle bişey yoktu.Hrşey elemanların burada tanışıp kaynaşması sonucu ortaya çıktı.
3-Yok öyle bişey kimse önce çıkmak istemiyo.Böyle bişey de kabul edilemez zaten.Ama grupta en ii beniimmm!!!!!!ehehehehehehe!!!!!
4-Hayır tam tersine ben bu güne kadar bu kadar uyumlu olan bir grupta çalışmamıştım.Herkes birbirini çok ii tanıdığı için herhangi bir sorun çıkmıyo.
5-Svastan dışarı çıkmak adına bazı çalışmalarımız var.Yakında göreceksnizzz!!!!!!
6-Grubun elemanları arasındaki ilişkiye hiç girme :D
7-Tabiki her amatör grupta olduğu gibi bizim de böyle hayallerimiz var.Ama bu hayallere odaklanarak iş yapmıyoruz çünkü kim olduğumuzu ve daha ne kadar yol almamız gerektiğini çok ii biliyoruz.
8-Açıkça söylemek gerekirse Sinan sırf grup için okulunu uzattı.Ben de yine sırf grup için tekrar sınava girip yine sivasta müzik okumaya karar verdim.Anlıcağın sonuna kadar beraber ilerlemeye çalışıyoruz.
9-Valla grup komple paranoyak ve de manyak!

ya ben dün uyudum da sorulara şimdi yanıt wereyim bide benden duy tam anlamıyla

PARANOYANIN TARİHÇESİ

bir arkadaş aracılığıyla okan la(bass gitar) tanıştım aklımda grup kurma wardı ama müzisyen eksikliğinden dolayı bunu gerçekleştiremiyodum bir gün tesadüfen anfide emre ile (dawul) tanıştım we grup kurmak istediğimi söyledim o da ben warım dedi..hemen okanı aradım oda çalmak istediğini söyleyince 2003 eylülde bu kadroyla başladık 2 ay kadar beraber çalmaya başladık sonra gökhanla (wokal) tanıştık we grubun kadrosunu kurmuş olduk yanılmıyosam 5 nisan 2004 e konser tarihi aldık we wokal tarafından satışa uğradık saolsun başka arkadaşlar gelip söyledi konserde de öyle yırttık... :D :D

daha sonra gökhanla yolları ayırdık . :D .. kadirle tanıştık ufak tefek geyiklerden sonra kadir grubun wokalisti oldu :D o dönem çeşitli organizasyonlarda mini konserler werdik. 2004 eylülde okan tamamen kendi kişisel problemlerinden dolayı gruptan ayrılmak istediğini söyledi we başka bir basscı bulana kadar bizimle dewam edebileceğini belirtti.. :LOL: daha sonra dawulcu emre;bir okulda müzik öğretmenliği yapan uçuk kaçık bir herifle tanıştığını söyledi we bu manyakla tanışma fırsatı yakaladım (emre bass gitar)ona durumu anlattım we oda bi takılalım duruma göre yaparız bişiler dedi :D (emre bize ilk başlarda güwenmiyodu gözlerinden anlaşılıyodu bu ama herşey anfide bir kere çalmamızla değişti emreyi for whom the bell tools ile kandırıp gruba dahil etmiştik :LOL: )kadro o an için wokal kadir-gitar sinan-bass emre-dawul emre yücel olmuştu :evil:

bir konser werelim dedik we çok büyük şanssızlıkla kadir konserden 2 gün önce hastalandı we büyük bir cesaret göstererek sahneye çıktı. konser çok kötü geçti :D ama kadir bizi satmamıştı sonuçlarını bile bile çıktı sahneye...

finaller bitiminden sonra grup ara werdi yaz tatilindeydik we telefonlaştık sürekli hep seneye şöyle iyi olacak böyle ii olcak diee hayaller kuruyoduk :LOL: tabi kimse dersleri iplemiyodu :LOL: ...iple çektiğimiz okul dönemi gelmişti we aynı zamanda bizi yıkan bir telefon da gelmişti : dawulcu emrenin ailesi emrenin okula gitmediğini we dersleri salladığını öğrendi we siwasa gitmemesi için emreye baskı yaptı biz yıkılmıştık herkes bunalımdı :( bunu biran ewwel atlatmamız gerekiyodu acilen toplandık nasıl çözeriz bunu diee.tam o arada feo aklımıza geldi .feo 2005 te üniwersiteye gelmemişti sadece sınawlara girmek için 1-2 defa uğramıştı 8O antalyada çalışıyodu we tekrar siwasa geleceğini okula dewam edeceğini öğrenmiştik :eek: emre tlfna sarıldı we feoyu aradı tam o sırada da feo siwasa gelmek için otobüse binmek üzereymiş (şansa bak) we teklifi sewe sewe kabul etti... :D :D :D

2005 eylül kadrosu :wokal:kadir-gitar:sinan-bass:emre-dawul:feo :evil:

we paranoya nın parladığı yıl bu yıl olmuştu 2005 . kadirin tesadüf eseri keyf le konuşup iş ayarlaması çok önemli oldu bizim için ama emre işleri dolayısıyla çalamıcanı söledi we bass gitara güzelsanatlar 1. sınıf öğrencisi olan canı (gandalf) getirdik we keyf te çok başarılı olduk millete çay içirip kafa salladdık :LOL: herkes sarhoş gelip ayık çıkıyodu :) :) :) , okulda iyi bir konser werdik. belediyenin canlı müziği yasaklaması sonucu keyf kapandı we biz çalışmalarımızı sürdürdük bıkmadan ilk dönemin ardından siwasta eskiden beri war olan ama yeni yapılandırılan bir birahanenin sahipleriyle görüştük organizatörümüz ilhan ile birlikte we düşüncelerimizi kabul ettiler. istediğimiz ses sistemini aldılar bizde çalmaya başladık bass da bu sefer işlerini güçlerini sallayan emre wardı bi okula koşuyodu bi prowaya bi özel derse ne adam beaa :D genişliği 110 metrekare olan biraleme çaldığımız en kötü günde 99 biletli dinleyicimiz gelmişti ortamın ankaradan we istanbuldan hiçbir farkı yoktu :LOL: herkes inanılmaz eğleniyodu tam bir rock bar olmuştu orası kafa sallayanlar kimseyi umursamayanlar kusanlar benim pedalımı ezenler wokal mikrofonunu önümden çekip deli gibi detone detone bağıranlar ortam mükemmeldi siwas uzun süre böle bişi görmiicektir eminim bundan...ama buraya kadardı 2 ay çaldığımız biralemde çeşitli sebeplerden dolayı çalmama kararı aldık...

sonra okul konserleri werdik we en son bahar şenliklerinde sahne aldık erayda bizimle birlikteydi . kadir seneye siwasta kalayabilirim dedi we bizde kadirin izniyle erayı gruba dawet ettik ne olacağı hala netlik kazanmadı...

güzelsanatlerda da wazgeçtim kendimden i kaydettik serdar we arda hocanın çok çok çok büyük desteğiyle..17 haziran da diğer parçalarımızın kaydına gircez.......

way beaaa........... :D :D :D :D :D :D :D :D

PARANOYA bu işte al sana geniş bir bilgi :LOL:

PuNky601 demiş ki:
vokalinizin nakaratta söylediği kısmındaki sesi Koray Candemir'e benziyor...

teşekkürler dinlediğin için koraycandemire benzeten sayısı artıyo ama biz bunun geyiğini yapıoz :D kayıtları ilk dinlediğimizde bizde çok şaşırdık sesi daha iyidir kadirin ama :D

paranoyass demiş ki:
madem ööle dedn soruyorum.paranoyanın ortaya çıkışı nasıl oldu?
üniversiteye gelmeden önce aklınızda bööle bişey vardı ve burda da bunu faaliyetemi geçirdiniz?
grubun elemanları arasında öne çıkmak isteyn ve ben daha iim diyen varmı?
aranızda bir çekişme olduğu oluyormu?
bundan sonra neler yapmayı ve nerelerde şansınızı denemyı düşünüyosuuz?
grubun elemanları arasında nasıl bir ilişki var?
şarkılarınızı söölerken veya enstürümanları çalarken kendinizi büyük bir sahnede geniş bir kıtleye hitap ettiğinizi sööleyerek hayal ediyormuzunuz?
okul bitince hepiniz ayrı yerleremi gideceksiniz yoksa sonuna kadar berabermisiniz?
grupta kim daha paranoyak:)?

paranoyanın ortaya çıkışını anlattım
grup içinde öne çıkmak isteyen biri ; ewet war feo :D :D :D (ben feo dan çok çok çok fazla memnunum )

aramızda çekişmeler oluyo mesela kadir we orçunun ewindeki sosisleri ilk ben yemek istiyorum ama hep feo yiyo we kawga çıkıo böölece :D :D

bir sene daha siwastayız sonra bidaha gelmeyiz umarım

grup içinde sağlam bi arkadaşlık war

ben bazen hayal ediyorum siz solo atarken bağırıp çağıranlar olunca kendinizi satriani zannediosunuz tabii doğal olarak :D :D

okul bitsede paranoya bitmeyecek çünkü müzik bizim mesleğimiz

grubun hepsi we çoğu dinleyicisi paranoyak :D

sorularımın cevapları için çok teşekkür ederim saolun.öncelikle şunu söylemeliyim ben sizi ilk dinlediğimde ilk parçalarınızda tarzınız çok hoşuma gitmişti ve çok eğlenmiştim,ama sonlara doğru söylediklerinizden hiçbirşey anlammamaya başlamıştım.amaaa şenliklerdeki konserinizde artık alışmıştım size,tarzınıza ve konser harika geçmişti;anlamasam bile o anlamsızlığın eşliğinde eğlenmiştım.siz; yani paranoya gerçekten sivasta yapılacak en güzel şeyleri yapmışsınız.ben sivaslıyım ve ben bugüne kadar sivasta sadece bikaç yerde sadece gitar yada bağlama çalan ve monoton bi şekilde sööleyenleri biliyorum.sivaslıyım fakat bursada yaşıyorum ve bursada gittiğim barlardaki gruplardan bence hiçbir farkınız yok gerçekten!!biraaleme gelincee;geçen gün ordaydık ve başka bir grup çalıyordu;sizin orda çaldığınız zamana denk gelemdim hiç ama,eminimki yıkmışsınızdır orayı:) buarada vokalinizin sesini koraya benzetenler var bende benzettim acaba sesinin ona benzeme sebebi; koray candemiri beğenmesi falanmı hani olurya sevdiğin ve sürekli dinlediğin sanatçıların özelliklerini farketmeden benimsersin ya ounkı de ööle bişeymi acaba?sorular bitmiyorki aslında daha çok sorum var ama final soruları da beni bekliyoooo:(:(yolunuz açık olsun ve bol bol en bolundan şanslar diliyorum size!!kolaygelsin...

valla kadiri ben bugüne kadar kargo filan dinlerken görmedim!alakası yok yani koray candemiri filan sevmez pek!

bu arada kimse ümitlenmesin kadirlerin evdeki sosisleri kimseye kaptırmam!!! lvl 67 sosis manyağıyım ben :D

Bir haftadır forumu takip edemiyordum. ama oldukca gusel yorumlar yapılmıs. Sivasta yapılan bu gusel seylerın böyle genış çaplı forumlardada tartısılır, konusulur, begenılır olması oldukca gusel. Sinan abi seni tekrar grup adıne kutlarım. Umarım tüm bunların devamı gelir. Ve bi bakarsın sivasta bu türde kaliteli çalısmalar yapam grupların sayısı artar...

Ze_uS demiş ki:
Bir haftadır forumu takip edemiyordum. ama oldukca gusel yorumlar yapılmıs. Sivasta yapılan bu gusel seylerın böyle genış çaplı forumlardada tartısılır, konusulur, begenılır olması oldukca gusel. Sinan abi seni tekrar grup adıne kutlarım. Umarım tüm bunların devamı gelir. Ve bi bakarsın sivasta bu türde kaliteli çalısmalar yapam grupların sayısı artar...

kesinlikle artacaktır zaten bu sene baya bi rocker c.ü kazanmış bir çok kişi grup kurmak istiyodu umarım seneye bu istekleri gerçekleşir biz de grup olarak bu tür işleri sonuna kadar destekliycez :)

kadir koray candemir dinnemez ya :) aslında onun sesi ibrahim tatlısese daha çok benziyo ama bunu fazla insan bilmez uhahaha :)
harbiden her yer rock çı oldu be bu sene umarım fıs çıkmazlarda her yer grup kaynar ....

feoooooo olm görürsün 80. level sosis yeme skilli kasmayan sosissiz kalsın !!!!!!!!!!!!!!!

sinaaaaaaaannn sende görürsün 1905 level gitarçalma skilli kasacam olm göreceksiniz nıhahahahahhahahah :):):):):):):):):):):):):)

Geri