Paranoya (sivas)

paranoya biralemde tekrar çıkmalı mı ?

• Toplam oy veren
    68
paranoyaya sesleniyorumm iyi işler yapıyorsunuz samsunda kalıyorum bu hafta sivastaydım ve sizi dinledim çok iyiyidiniz ama o çaylak bas gitarcıyı nerden buldunuz gurubu bozuyor ikin cisi bir ara kendimi stadyum da zanneetim sıkıldım.çok güzel bir mekanda çalıyorsunuz( BİRALEM)SAMSUN DA İNANIN BÖYLE BİR YER YOKTUR. hep kendinizden bahsediyorsunuz ama?size bu mekanı açanların kıymetini bilinnnn.kapıda para alma olayınız hiç hoş değil.haftaya arkadaşlara anlattım. haftaya yine geleceğizzz

58raka58 demiş ki:
paranoyaya sesleniyorumm iyi işler yapıyorsunuz samsunda kalıyorum bu hafta sivastaydım ve sizi dinledim çok iyiyidiniz ama o çaylak bas gitarcıyı nerden buldunuz gurubu bozuyor ikin cisi bir ara kendimi stadyum da zanneetim sıkıldım.çok güzel bir mekanda çalıyorsunuz( BİRALEM)SAMSUN DA İNANIN BÖYLE BİR YER YOKTUR. hep kendinizden bahsediyorsunuz ama?size bu mekanı açanların kıymetini bilinnnn.kapıda para alma olayınız hiç hoş değil.haftaya arkadaşlara anlattım. haftaya yine geleceğizzz

arkadaşım biz uzun zamandır basscı arıyorduk biralem programı yaklaştı diye zor durumda kaldık we orkoya rica ettik oda kabul etti adam bass ı eline neredeyse ilk kez alıyor çaylak tabirin pekte hoşumuza gitmedi çok kısa süre sonra orkoyu bidaha seyretmeni tawsiye ederim bu hafta olabilir mesela geçen hafta adamla hiç çalışma almadan program yaptık...

stadyum meselesine gelince herkesin farklı eğlence şekli war tamam biraz sınırları zorlamış olabilir arkadaş ama yapacak birşey yok en azından sağa sola laf atma olayı olmadı kendi çapında takıldı eleman

şimdi gelelim biraleme
arkadaşım yaşanan birçok olaydan haberin yok senin..o mekanın sahipleri değil biz o hale getirdik o aletleri rica ettik aldılar (bize almadılar tabi) tamam ama sonra ne oldu biz oraya ilk geceden itibaren 100 kişi sokmaya başladık sonra tam 8 hafta boyunca 100 kişinin üstünde adam gelmeye dewam etti patron her gelene yeşil banknot gözüyle baktığı için düşüncelerimiz catışmaya başladı bira fiyatlarını artırdılar (başladığımız gün 4 ytl olan fiyatlara her hafta zam geldi enson bira fiyatı oldu 7 ytl)gelenler sonuçta öğrenciydi bizde bunu kaldıramadık we mekanı bıraktık (sonrasında grup elemanları ciddi anlamda mali krize girdi ) ...onlarda nasıl olsa artık gelecek herkes buraya başka alternatifleri yok düşüncesiyle yaklaştı bana sakın onları sawunmaya kalkma cumartesi dışında oraya gidip başka grubu dinleyeceğin zaman kaç paraya bira içeceğini zannediyorsun 5 ytl mi hayır adamım 7 ytl peki niye bizim günlerimizde 5 ytl onun sebebinide söyleyeyim bare : biz mekanı bıraktıktan sonra sinek awlamaya başladılar kimse uğramaz oldu bizden iyi olduklarını iddaa ettikleri bir grubu getirdiler onların dinleyiciside farklı we az olunca ortam biraz meyhaneye döndü tabi bira fiyatları 7 ytl idi başıma kemancı oldu sanki... sonra yaz boyunca telefonum susmadı aradılar görüşmek için defalarca.. bende gittim şartlarımızı sundum kabul ettiler (biranın 5 ytl olmasıda wardı tabi şartlar arasında)şunlarıda söyleyeyim kapıdan para alınıyor ewet sebep mekan sahiplerinden 5 kuruş almamamızdır sonra orda içtiğimiz biraların hepsinin parasını ödüyoruz buna göre 2.5 ytl weripte bizi seyretmek zoruna gidiyorsa sen bilirsin adamım ama unutma siwastaki bu mekan bizim eserimizdir tamamen (cumartesi dışında hiç bir günü kabullenmeyiz )artık bunu herkes kabullensin oraya gelipte birkaç kişiye sor bakalım mekan sahipleri hakkında neler söylüyorlar benden bunları duyyorsan kim bilir sana ne derler ... bu gidişlede orda çok fazla durmayacağız ...sen büyük ihtimalle onlardan biriyle konuşmuşsun neyse saygılar sewgiler

arkadas samsundan gelmişsin iyi etmişsin ama bi müzisyene çaylak denmez..orko elinden gelen herşeyi yapıyor ve çalışıyor en azından sıradan yada tarz dışı bi insan değil ve bass da oldukça yeni gün geçtikçe daha iyi olacaktır..orko sana güveniyoruz.:)

biralem olayına gelince eğer paranoya programdan hiç bir gelir elde edemezse ekipmanlar yenilenemez sürekli kendi ceplerinden yerler ve belli bir zaman sonra grup artık dağılma aşamasına gelir..

para için müzik yapmıyolar aldıkları çok cüzi bir miktar para..

büyük şehirlerde özellikle rock barlarda ( dorock , katharsis , caravan vb...) buralarda girişte para alınmıyor ama bira satışı sonucunda gruplara çok ciddi ücretler veriliyor..ayrıca satılan biralar 30 cl lik yada 50 cl lik oluyor..ve çok fazla müşteri ile çok fazla bira satışı oluyor böyle olunca kapıdan para alınmasıda gerekmiyor..gruplara yeterince ücret veriliyor zaten ..
hiç kimse belirli bir ücret almadan çalmaz ve kendini yormaz amaç müzik ama yinede belirli bi ücret alması gerekir grubun ayrıca ücret zaten çok aman aman bi ücret diil..

samsundan yine bekleriz eywallah..

n70200qd3.jpg
n70203if0.jpg
n70209zo4.jpg
n70212nb4.jpg
n70213tb0.jpg
n70218dk3.jpg
n70238zq8.jpg
n70241tc5.jpg
n70245ns8.jpg
n70247sg4.jpg
n70251zj8.jpg
n70257fu7.jpg

n70252jj9.jpg
n70255jl7.jpg
n70254db9.jpg

arkadaşım hoşgelmişin ama bu para müzik yapan insanların emeklerinin karşılığını almaları için olması gereken birşey olması gereken o bu arada her insanın eğlence anlayışı farklıdır kim nasıl hisetti umrumda değil ama ben çok eğlendim forza beşiktaş...!!!basçıya gelince herkes biyerden başlar belki şu anda geride kalmış olabilir ama ilerde cok iyi olacağına eminim köstek diil destek olmamk gerekir çünkü çok zor şartlar altında bişeyler yapılmaya çalışılıyor......umarım fikirlerin biraz olsun değişmiştir hrzaman bekleriz....

herseyden önce bu bi emek işi arkdaşım we herkes bi yerde mutlaka emeğinin karşılığını almak zorunda we bn biliyorumki bu adamlar herşeyiN en iisini yapmaya çalışıo şüphesizdirki başarıyorlarda o yüzden EMEÐE SAYGII

1..çaylak demem basketle ilgilendiğim için NBA den geliyor.(yani yenii anlamında) 2 mekanı siz o hale getirdiyseniz bravo çok para harcamışsınız.bende mekanın sahibi yaptı zannettim. 3bira fiatı gayet normal.türkiye de hiç bir barda 30 cl dışında bira verilmez ben görmedim. 4mekan sahipleri orda ki iki abi vardı anladığım kadarıyla onlardı başka bir amaçlarımı varda gelenlere bi sorsaydınız dediniz kafamda ???? oluştu ben sizi buraya davet edeceğim ÇAPANS diye bir mekan var deniz kenarında gençlerin geldiği bir mekan burada size bir sahne almanız için görüşeceğim am söz veremem çalışmalarınızda başarılar sizleri takip etmeye devam edeceğimmm

arkdaşım mekan konusunda sölediklerimi yanlış anlamışsın sölediğim şeyler zaten o iki abi yüzünden çıktı neyse saol teşekküler!!! görüşmek dileğiyle

en baştan başlayıp anlatayım size olayları

cumartesi günü biraleme gidip sound ayarlayıp bir kaç parça çalışıp program saatini bekleyecektik soundu tam ayarlıyoduk biranda sesler kesiliyordu aletlerde problem wardı daha sonra bağlantıları değiştirip soundu yeniden ayarladık we program saatini bekliyorduk

erken gelen iki arkadaşımız bira söylemişlerdi daha sonra arkadaşım gelip 70 cl biranın olmadığını 50 cl nin olduğunu we fiyatının 5 ytl olduğunu söyledi ben önce garsona sordum o ewet dedi sadece 50 cl war dedi we hemen patronun arkadaşı hüseyin abiyi buldum söylediklerimin doğru olup olmadığını sordum o da ewet 50 cl bira 5 ytl diye cewap werdi bende anlaşmamızı hatırlattım o da bana kurtarmıyor dedi bende o zaman bize müsade size kolay gelsin deyip yukarı çıktım grup arkadaşlarıma durumu anlattım we apartopar çıktık sonra yerimize başka bir grubu çağırmışlar neyse en azından bizi dinlemeye gelenler müziksiz dönmemiş oldu ...

bu arada bazıları aletleri yaktılar falan filan gibi konuşmuş zaten alettleri biz çalışacak düzeye getirdik sadece program saatini bekliyorduk herşey ayarlanmıştı (aletler bozuk olmasına rağmen) peki bizden sonraki grup nasıl çalmış onu merak ettik

bu arada boştu kimse yoktu gibi bişilerde söylenmiş zaten biz orayı bırakıp aletleri toplayıp çıktığımızda saat 18 di programın 20 de başladığını hesaplarsak milletin erkenden orda ne işi olsun ayrıca bizi dinlemeye gelenlerin birçoğu biraleme gidip geri döndü zaten nerde olduğumuzu öğrenip gelip süper ortam yarattılar hepsine teşekkür ederiz bizi yine yanlız bırakmadılar vize haftası deyip çok az kişinin geleceğini düşündük ama yanıldık yaklaşık 50 kişlilik bir grupla (yer olmadığı için yukarda oturanlarda wardı)içki içip sohbet ederek harika wakit geçirdik 50 kişilik bir grubunda bizden habersiz biralemde olduğunu düşünürsek o akşam yine sağlam bir atmosferde çalacaktık ama bu bizim için iyi oldu artık kendi parçalarımıza daha fazla wakit ayırabileceğiz dışarıya açılmanın zamanı geldi bağlantıları kurup en azından bahar şenliklerinde farklı üniwersitelerde konser wereceğiz herkese ilgisi için tekrar teşekkür ederiz bizi takip edin

(iki hafta sonra karanlık isimli parçamızın kaydına gireceğiz)

helal sinan ya bu tavır iyi oldu artık sivasta bişeylerin değişmesi lazım bu zihniyetle değişmez herkes para için yapıyo bişeyleri..

bende cumartesi biraleme gidip paranoyanın olmadığını görünce hemen çıkıp gidenlerdenim..

bence böyle olması daha iyi olmuş dışarı açılmanızda her konuda yardımcı olcam size elimden geldiğince..

ayrıca o gece süperdi gittiğimiz yerde baya eğlendik mükemmel oldu artık haftasonları orada toplanıp kendi aramızda bişeyler yapalım derim baya eğlenceli oluyo.. bizim için yer önemli değil sadece müzik ve kafadan insanlarla eğlence olsun yeter kendi mekanımızı kendimiz bile yaratırız..

cumartesi biz geldiğimizde siz yeni gitmişsiniz anlaşamadığınızı söyeledi hüseyin abi ile yeni tanıştım ve görüştüm.anlattıklarına göre haklılık payı var hiç bir gurup mekan fiatı belirleyemez.bence anlaşma yaptığınız bu durum yanlış ama kendisinin hiç bu konu hakkında anlaşma yapmadığını ama arkadaşı ile konuşmuş olduğunuzu söyledi. o anda hiç kimse yoktu sadece 6 kişi olarak biz vardık ve müzik var dediler.o arada gitarist bir çocuk bayan solistle birlikte okuyup güzel bir vakit geçiriyorduk sonra mekana 20 kişilik bir gurup geldi.erzurum tiyatrosundanlarmış müzikyapacak gurup da geldi çıktılar çok eğlenceliydi ve mekan ful doluydu herkes çok güzel eğlenniyordu ama sizinde olmanızı isterdim doğrusu.cihazlardanda gayet güzel ses çıkıyordu ama o arkadaşlarda güzel işler yapıyor herkese bravo zaaten sizi burda tanıttıracağım.mekanla konuştum. iyi çalışmalarrrr kendinize iyi bakın

mekan fiyatı belirlemek diil olay 50 cl lik bira 5 milyon olurmu ya..

istanbulda bile gidin beyoğlundaki mekanlara en sağlam mekanlarda bile 50 cl lik bira 5 milyon diildir..

dedim ya sivasta insanların gözünü para sarmış herşeye para olayıyla bakıyolar böyle olduğu sürecede bu sivas 1 adım ileri atamaz..

Geri