Paranoya (sivas)

paranoya biralemde tekrar çıkmalı mı ?

• Toplam oy veren
    68
ayrıca sivasta artık sürekli aynı şeyleri çalan gruplardan bıktık..

ben 1.sınıftaykende aynı şeyleri çalıyolardı okulu bitircem bitirebilirsem 4 olduk yine aynı şeyler gerçekten kabak tadı verdi artık..

zaten parçaların yarısından çoğu piyasa günde sağda solda 100 lerce kez dinlediğimiz anlamsız şeyler .. Nereye kadar aynı şeyleri yapcaklar bakalım..

PARANOYA forever !!!

58raka58 demiş ki:
cumartesi biz geldiğimizde siz yeni gitmişsiniz anlaşamadığınızı söyeledi hüseyin abi ile yeni tanıştım ve görüştüm.anlattıklarına göre haklılık payı var hiç bir gurup mekan fiatı belirleyemez.bence anlaşma yaptığınız bu durum yanlış ama kendisinin hiç bu konu hakkında anlaşma yapmadığını ama arkadaşı ile konuşmuş olduğunuzu söyledi. o anda hiç kimse yoktu sadece 6 kişi olarak biz vardık ve müzik var dediler.o arada gitarist bir çocuk bayan solistle birlikte okuyup güzel bir vakit geçiriyorduk sonra mekana 20 kişilik bir gurup geldi.erzurum tiyatrosundanlarmış müzikyapacak gurup da geldi çıktılar çok eğlenceliydi ve mekan ful doluydu herkes çok güzel eğlenniyordu ama sizinde olmanızı isterdim doğrusu.cihazlardanda gayet güzel ses çıkıyordu ama o arkadaşlarda güzel işler yapıyor herkese bravo zaaten sizi burda tanıttıracağım.mekanla konuştum. iyi çalışmalarrrr kendinize iyi bakın

:evil: dostum öncelikle bazı şeyler hakkında yorum yapmadan önce tamamı ile konuya vakıf olman gerekmezmi???
Duyumlarla hareket etmek ve bi meseleyi her yönüyle irdelemek ve sorgulamak lazımdır...
Paranoya para,şan,şöhret,karı,kız ve mekan için müzik yapmaz...Ve hatta yaptırılamaz...
Müziğimizi bizi dinleyen,seven ve destekleyen insanlara ithaf ediyoruz...Ve mekanı dolduran herkes bira eşliğinde zevkle eğleniyorsa sorun bitmiştir...
Bu adamlar kişisel sorumluluklarından feragat edip (sınavlar,para,özel hayat v.s.) bizi dinlemeye geliyor...Herkes bunun farkında...
O akşam kendi müziğimizi yine yaptık...Dostlarımızla birlikte oldukça eğlenci zaman geçerdik...
Sonuç olarak ilgin ve alakana teşekkür eder,yorumlarını bakış açını genişleterek yapmanı tavsiye ederim...
Sağolasın... :evil:

58raka58 demiş ki:
cumartesi biz geldiğimizde siz yeni gitmişsiniz anlaşamadığınızı söyeledi hüseyin abi ile yeni tanıştım ve görüştüm.anlattıklarına göre haklılık payı var hiç bir gurup mekan fiatı belirleyemez.bence anlaşma yaptığınız bu durum yanlış ama kendisinin hiç bu konu hakkında anlaşma yapmadığını ama arkadaşı ile konuşmuş olduğunuzu söyledi. o anda hiç kimse yoktu sadece 6 kişi olarak biz vardık ve müzik var dediler.o arada gitarist bir çocuk bayan solistle birlikte okuyup güzel bir vakit geçiriyorduk sonra mekana 20 kişilik bir gurup geldi.erzurum tiyatrosundanlarmış müzikyapacak gurup da geldi çıktılar çok eğlenceliydi ve mekan ful doluydu herkes çok güzel eğlenniyordu ama sizinde olmanızı isterdim doğrusu.cihazlardanda gayet güzel ses çıkıyordu ama o arkadaşlarda güzel işler yapıyor herkese bravo zaaten sizi burda tanıttıracağım.mekanla konuştum. iyi çalışmalarrrr kendinize iyi bakın
abi senin olayın çok çok dışında ve hiçbir şekilde ayrıntılar hakkında bilgi sahibi olmayan biri olarak bu konuda yorum yapman saçma olmuş bence. ama madem yaptın bikere bize de cevap vermek düşer:

1. Konu (Hiçbir grup bira fiyatı belirleyemez): Biz belirleriz abi. Bu hakka da şuradan sahibiz; mekan sahiplerine zamanında "biz sizden beş kuruş para istemiyoruz yeterki bira fiyatını makul bir düzeyde tutun" dedik!!!
BİZ, ORAYA GELEREK BİZİ DİNLEME ZAHMETİNE KATLANMIŞ HİÇBİR DOSTUMUZU KAZIKLATMAYIZ!!!

2. Konu (Mekan full doluydu): Tabiki dolu olacak. Ama anladığım kadarıyla senin full dolu anlayışın masaların dolu olması dimi? :D

3. Konu (O gece çalan arkadaşlar da çok iyiydi): Zapatista yaklaşık 1 senelik geçmişine oranla son derece başarılı bir gruptur. Biralemde bizim yerimizi doldurabilecek bir grup varsa o da Zapatista'dır. ama bu konuya durup dururken niye parmak bastığını anlayabilmiş değilim?

Dawnbringer Lathender seninle olsun!!!

veeeeeeeee bascı emre huzurlarınızda.............. :twisted: :twisted:
herkesemrb.
bira alem olayında feo eray sinan orkonun duruşuna ve düşüncelerine katılıyorum .rocker skme dünya diye yaşamaz küçük burjuva zihniyetine prim vermez.bağımsızdır küçük hesapların adamı değildir.müziği ile yaşar. :kemancı

Gecen cumartesı olan olaylar zaten daha öncede tekrar edilmiş ve yine bu grupdan aynı tepkilşer dogrultusunda hareket edılmıstır.Sonucta orda çalan grup olsun yada oraya gelen kişiler eglenıp guzel vakıt gecırmek ıcın gelıyorlar.

bu duruma test düşen tek sey ise biralemdeki kişilerin bu durumu sadece maddi çıkar dogrultusunda gelenlerden (normalın üzerinde )kazanç saglama istegi.Sonucta onlarda bılıyorkı PARANOYA o mekanı her turlu sart ve kosulda yine dolduracak ve bu bılıncın onlarda farkında ve durum böyle oluncada gelen herkesten ne kadar daha fazla para alınabılınırse ne kadar kazıklanabılırse o kadar karlı sayıyorlasr kendılerını. Paranoyanın c.tesi programı iptal etmesının tek sebebı bızım,sizin ve oraya gelenlerın haklarını bı sekılde savunup kazıklanmalarını engellektı.Ben sonuna kadar tavırlarının haklılıgına ınanıyorum.

SAYGILAR

samsunlu kardeşim kusura bakmada ben senden kıl kaptım yav :) sana tek diyeceğim şudur paranoya biraleme çıkıp çaldığı sırada orda eğlenen insanlar bizim arkadaşlarımız dostlarımız tamammı ve nerdeyese hepsi öğrenci .... öğrenci demek bi şekilde parası kısıtlı adam demek yolunacak kaz demek deildir bunuda bil.... sırf eğlenmek için 50 lik biraya 5 milyon verilmez ben olsam vermem... arkadaşlarımında vermesini istemem... bizi dinleyen insanları para olarak görmüyoruz biz, dost arkadaş olarak görüyoruz..... paranoyanın bu duruşu deişmiicektir ve PARANOYA sadece 4 kişiden oluşmuyordur bunuda unutma paranoya o gece hep beraber eylenen 50 kişiden oluşuyor bir yardımlaşma dayanışma sözkonusu .... özetle paranoya paranoyaya kazık atamaz dostum !!!!

bu arada o gece paranoya akustik nasıldı ama ehehehehehe ben acaip eylendim yaaa :)

herkese saygılar sevgiler esenlikler...........
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Yaa açık söylemek gerekirse ben baştan beridir uyuz oldum mekana. Mekan sahipleri gözünün içine bakıyor içsin de bitirsin hemen diye bu bir. Bardaği masaya bırakmanla garsonun gelmesi bir oluyor (havada kapacak diye korktum bir ara) dolduruyorum diye bu iki. Ne olduğu belirsiz tipler içeride dolaşıp huzur kaçırıyor buda üç. Ankara, İstanbuldaki benzer bar ortamlarinda servisi çağırmak için g.tünü yırtarsın ki sana bira doldursun diye. Bu memleketin hiç bir şeyini anlayamadıkki biranelerini anlayalim. DOÐAL YANİ :)))

sivasta henüz rock yapılabilecek bi mekan yada zihniyet yok işte insanlarda büyük mekanlarda biran bittiğinde çağırmazsan adam gelmez bile doldurmaya zaten oralarda çalışanların tiplerinden mekandan ve bu işten anladıklarıda ortadadır..

bu sivasta bişey olmaz ya şu okulu bitirip kendimi bi istanbula atsaydım:)

ayrıca o geceki paranoya akustik süperdi hiç olmadığı kadar eğlendim ara sıra yapmak gerekli böyle şeyler güzel oluyo..

lan ne gazı uzun zmandır çalmıyodum öyle şeyler içimden geldi çaldım söyledim..

zaten kimse duymadıki 5-6 kişi toplam eheuhe ama iyi oldu ya bayadır çalıp sölemiyodum özlemişim:)

berbat sesimide dinlediniz işte:)

Slm arkadaşlar.Paranoya!!inşallah bizim başımızada gelmez bu olaylar..gidişiniz iyi olmadı..konuyu pek bilmiyorum pek ama iyisini kötüsünü siz bilirsiniz..takılın kafanıza göre çalışmalarınızı ve demolarınızı eksik tutmayın..müziğiniz bence cok kaliteli..çalışmalarınızın ve başarılarınızın devamı dileğiyle...Paranoya FOrevıırrr...ZPTST-GGitarist

samsunlu arkadaşım tekrarlıyorum bilmediğin bir çok şey war hüseyin abinle konuşmuşsun (ordaki yetkisi neyse bi çözemedik) bir de bizimle oturup konuşsaydın belki fikirlerin değişirdi

söyleyecek hiç birşey yok gerekeni forumdaki herkes söylemiş dün bir telefon aldık zamanı belli olmamakla birlikte şehir dışında bir organizasyona katılabiliriz gelişmeleri zaten burdan öğrenebilirsiniz biz siwasta yapılamaz denen herşeyi yaptık burda kaldığımız süre tamamen bizim için zaman kaybıdır kullanmadığımız bağlantıları bu sene kullanıp şehir dışında etkin bir grup oluruz umarım

2 haftaya kadar karanlık isimli parçamızın kaydına gireceğiz umarım sağlam bir kayıt alırız artık önümüze bakıyoruz biralemden ayrılmak kendi parçalarımız üzerinde daha fazla zaman ayırmamıza neden olacak bu herşeyden daha önemli saygılar

(settar we emre yorumlarınıza hasta oldum) :)

ZAPATİSTA yolunuz açık olsun başarılar dileriz

Esasinda, konuya dezenformasyon dahilinde yaklasan pek olmamis, burada gorus belirtenlerin cogu birbirlerini taniyan ve olaylardan haberdar insanlar ama gene de olur da baska mecralardan okuyanlar olur, ufak bi degerlendirme yapalim..

- Biralem isimli mekanda gelisen olaylar ne bu grubun muzik hayatina son verir ne de olumsuz yonde etkiler. Aslinda olayi rock muzik kavramiyla birlikte ele almak lazim ama bu saatten sonra abc'yi konusacaksak zaten burda isimiz ne?

- Bira fiyatlarinin x ytl yerine y ytl olmasi sadece bir simgedir. Bu durus, yani isletmecinin rock muzik dinleyenlere bu fiyatlari dayatmasinin karsisinda olmak ise Paranoya'nin tercihidir ve bu tercih insanlari gereginden fazla kullanmaya egilimli mekan isletmecilerine karsi bir tavirdir. Ve sonuna kadar haklidir, takdir edilesidir..

- Muzik yapan her grubun yaptigi isler elestiriye aciktir. Ama neyin hangi kulvarda elestirilmesi gerektigi bilinmelidir. Grubun parca secimleri, dunya gorusu, muzikalitesi vs. elestirilebilir.. Fakat herseyin sonunda bu insanlar kendi goruslerini ortaya koymaya, kendi muziklerini, sarkilarini yapmaya calisiyorlar. Toplumsal yonu olan sarkilar yapiyorlar.. Her defasinda "bir derdim var" calip, dertleri yokmus gibi davranmiyorlar.. Rock muzik, bir derdi olmayi gerektirir.. Bir derdi olupta rock muzik yapmaya calisan insanlari, pavyon isletirmis gibi mekan isleten insanlar karsisinda her ne olursa olsun desteklerim. Hepsinin ellerine saglik..

Pollux demiş ki:
Esasinda, konuya dezenformasyon dahilinde yaklasan pek olmamis, burada gorus belirtenlerin cogu birbirlerini taniyan ve olaylardan haberdar insanlar ama gene de olur da baska mecralardan okuyanlar olur, ufak bi degerlendirme yapalim..

- Biralem isimli mekanda gelisen olaylar ne bu grubun muzik hayatina son verir ne de olumsuz yonde etkiler. Aslinda olayi rock muzik kavramiyla birlikte ele almak lazim ama bu saatten sonra abc'yi konusacaksak zaten burda isimiz ne?

- Bira fiyatlarinin x ytl yerine y ytl olmasi sadece bir simgedir. Bu durus, yani isletmecinin rock muzik dinleyenlere bu fiyatlari dayatmasinin karsisinda olmak ise Paranoya'nin tercihidir ve bu tercih insanlari gereginden fazla kullanmaya egilimli mekan isletmecilerine karsi bir tavirdir. Ve sonuna kadar haklidir, takdir edilesidir..

- Muzik yapan her grubun yaptigi isler elestiriye aciktir. Ama neyin hangi kulvarda elestirilmesi gerektigi bilinmelidir. Grubun parca secimleri, dunya gorusu, muzikalitesi vs. elestirilebilir.. Fakat herseyin sonunda bu insanlar kendi goruslerini ortaya koymaya, kendi muziklerini, sarkilarini yapmaya calisiyorlar. Toplumsal yonu olan sarkilar yapiyorlar.. Her defasinda "bir derdim var" calip, dertleri yokmus gibi davranmiyorlar.. Rock muzik, bir derdi olmayi gerektirir.. Bir derdi olupta rock muzik yapmaya calisan insanlari, pavyon isletirmis gibi mekan isleten insanlar karsisinda her ne olursa olsun desteklerim. Hepsinin ellerine saglik..

dostum olayın felsefi boyutunu çok güzel ve net açıklamışsın.ağzına sağlık.çok teşekkürler!!

Dün yine bir c.tesi gecesiydi ve yine hepbirlikte eglendık.Ayrıca dün Göksu'nun dogum günüydü...

Mekan ne kadar farklı olsada hepımız oldukca eglendık, çaldık, söyledık. Bıralem olsun olmasın bız bır arada oldukca her yerde eglenıyoruzzzz... Dün orda olan herkese burdan selamm.daha yenı uyandım ve basım agrıo:S

Geri