Konu Berkin Elvan Değil Ama...

Hala anlatılması gerekeni anlamıyorsunuz. Bunu bir kenara bıraktım,tartışmıyorum bile. Gerek yok. Karşınızdakini tanımadan böyle ithamlarda bulunmanız terbiyesizlikten başka bir şey değil maalesef. .

hala daha insanı gerizekalı yerine koymaya çalışıyorsun tüpçü efendi. burada ne siyaset tartıştım ne başka bir şey. kimseye hakaret etmedim ama karşılığında senin tarafından "afra tafra" yapmakla itham edildim. hala daha utanmadan gelip terbiyesizlik diyorsun bunu dile getirdiğim için. biraz insan olun,adam olun. terbiyesizlikten bahsetmeden önce terbiyeyi öğrenin.

edit: orta yolu buluruz sanıyordum ama yok.engelledim başka çare kalmadı.

Senli benli konuşmasanız diyorum. Beni yargılayamazsınız. Benim ne düşündüğümü bana sormadan bilemezsiniz. Koymuşum akepeye. Sırf şu konudan banlanmak istemiyorum. @replicant bu konuya yazdığım her şeyi siler misiniz?

suriye de rabia nın sokakta ne işi vardı da hepiniz rabia cı oldunuz ? Yada arab ülkelerindeki protestolarda sokaklar yakıldı yıkıldıda arap kardeşlerinize neden yardım topladınız ? Bu ülkede yaşadığım için değil ama olanlar için utanıyorum. En çokta olan olaylara kulp arayan insanlardan... O çocuk o meydanda ne işi vardı diye soracağınıza o çocuk o meydana neden çıktı diye düşünseniz ya. Tv karşısına geçmiş elinde çayı-kahvesiyle yandaş medyadan penguen belgeseli izleyen adamlar bu ülkede oldukça daha çok canlar gider.

Biber gazı sebebi ile kalp krizi geçirip öldüğü söylenen bir polis memuru var. Bize ne kadar silah, gaz, cop, plastik mermi doğrultsa da ölen kişi bir insandır en nihayetinde. Berkin nasıl polis şiddeti ile öldüyse, söz konusu memurda polis şiddeti ile ölmüştür. Polis artık uyguladığı şiddetten vazgeçmesi gerekliliği konusunu düşünmelidir. Berkin ya da bir diğer kişi polis ya da kim olursa olsun. Gösterilerde eylemci ya da polis kimse yaşamını kaybetsin istemem. Yanlız Berkin mevzusunu da bu ölen polis memurununda cenazesini de birbirine karşıt bir duruma taşımak ülke için felaket boyutlara gidebilecek sonuçlar doğurabilecektir. Berkin' in ailesi de ölen memurun ailesi de acısını gerekiyorsa kitleler ile gösteri yaparak ülke ile paylaşabilir. Ancak bu durumu çatışma boyutuna dönüştürerek seçimler üstü ne iktidarın ne de muhalefetin bundan nemalanmasına da fırsat vermemek gerekir.

Son düzenleme:
Biber gazı sebebi ile kalp krizi geçirip öldüğü söylenen bir polis memuru var. Bize ne kadar silah, gaz, cop, plastik mermi doğrultsa da ölen kişi bir insandır en nihayetinde. Berkin nasıl polis şiddeti ile öldüyse, söz konusu memurda polis şiddeti ile ölmüştür. Polis artık uyguladığı şiddetten vazgeçmesi gerekliliği konusunu düşünmelidir. Berkin ya da bir diğer kişi polis ya da kim olursa olsun. Gösterilerde eylemci ya da polis kimse yaşamını kaybetsin istemem. Yanlız Berkin mevzusunu da bu ölen polis memurununda cenazesini de birbirine karşıt bir duruma taşımak ülke için felaket boyutlara gidebilecek sonuçlar doğurabilecektir. Berkin' in ailesi de ölen memurun ailesi de acısını gerekiyorsa kitleler ile gösteri yaparak ülke ile paylaşabilir. Ancak bu durumu çatışma boyutuna dönüştürerek seçimler üstü ne iktidarın ne de muhalefetin bundan nemalanmasına da fırsat vermemek gerekir.
Yazdığın cümle ne kadar ön yargılı olduğunu gösteriyor. Gösteri yapanlar hep masum polis hep suçlu sana göre. Bir yerde ortalık yakılıp yıkılıyorsa polis sence ne yapmalı söylermisin?

7r7 ve Tüpçü kardeşlerim, sizedir sözüm.

Yani hala ''anlatılmak istenileni anlamıyorsunuz'' muhabbetindesiniz ya, onu geçiniz.
Sizler aklınızı ve vicdanınızı hangi $$ amaca $$ ipoteklediğinizin farkında değilsiniz daha.
Adamlar oturuyor, her bir olayda nasıl tavır alınması gerektiğini, neler söyleneceğini ve nasıl karşı saldırıya geçileceğini tasarlıyor. Sonra bunu fotomontaj kareler, asılsız kara çalmalar ile süsleyip servis ediyor, siz de muhteşem bir akılbirliği içinde hepiniz aynı şeyi söylüyorsunuz. Burada belki siz o partinin taraftarı olmayabilirsiniz, ben burada parti çekişmesi yapmıyorum ve hiçbir siyasi parti adına da konuşmuyorum. Ben yalnızca benim, aklım ve vicdanım ile ben. Ve vicdanı olan her insan dünyanın her yerinde ölen bir çocuk için üzülür. Eğer bu devlet eliyle yapılmışsa (devletin asli görevinin vatandaşının sağlığı, güvenliği ve eğitimi olduğunu hatırlatayım), insanlar hem üzülür hem de yarın bir gün senin benim çocuğuma da aynı şey olabilir diye tepki gösterir. Benzer olaylarda suçluların cezalandırılmadığı da bilindiğinden, bu tepki son derece haklı olarak öfkeli bir tepki olabilir. Eğer hakikaten çocuğun anası babasına da sitem etme gibi derdiniz varsa her cenazede olduğu gibi birkaç gün susarsınız, ölenin ardından hep iyi şeyler söylersiniz, sonra zamanı gelince hepimiz o özeleştiriyi yaparız meraklanma.

Ama niyetinizin bu olmadığı apaçık ortada. Çünkü biz vatandaşlar bu memlekette her bir toplumsal olayda böyle kafa karıştırma, ortalığı bulandırma çabalarını çok yaşadık daha önce.
Aklınızı ve vicdanınızı siyasi oyunlara teslim etmeyin. Bakın, size 15 yaşında yavrucağın 16 kg'lık ölü bedeninden bile nasıl iğrenç bir malzeme çıkarabiliyorlar.

7r7 ve Tüpçü kardeşlerim, sizedir sözüm.

Yani hala ''anlatılmak istenileni anlamıyorsunuz'' muhabbetindesiniz ya, onu geçiniz.
Sizler aklınızı ve vicdanınızı hangi $$ amaca $$ ipoteklediğinizin farkında değilsiniz daha.
Adamlar oturuyor, her bir olayda nasıl tavır alınması gerektiğini, neler söyleneceğini ve nasıl karşı saldırıya geçileceğini tasarlıyor. Sonra bunu fotomontaj kareler, asılsız kara çalmalar ile süsleyip servis ediyor, siz de muhteşem bir akılbirliği içinde hepiniz aynı şeyi söylüyorsunuz. Burada belki siz o partinin taraftarı olmayabilirsiniz, ben burada parti çekişmesi yapmıyorum ve hiçbir siyasi parti adına da konuşmuyorum. Ben yalnızca benim, aklım ve vicdanım ile ben. Ve vicdanı olan her insan dünyanın her yerinde ölen bir çocuk için üzülür. Eğer bu devlet eliyle yapılmışsa (devletin asli görevinin vatandaşının sağlığı, güvenliği ve eğitimi olduğunu hatırlatayım), insanlar hem üzülür hem de yarın bir gün senin benim çocuğuma da aynı şey olabilir diye tepki gösterir. Benzer olaylarda suçluların cezalandırılmadığı da bilindiğinden, bu tepki son derece haklı olarak öfkeli bir tepki olabilir. Eğer hakikaten çocuğun anası babasına da sitem etme gibi derdiniz varsa her cenazede olduğu gibi birkaç gün susarsınız, ölenin ardından hep iyi şeyler söylersiniz, sonra zamanı gelince hepimiz o özeleştiriyi yaparız meraklanma.

Ama niyetinizin bu olmadığı apaçık ortada. Çünkü biz vatandaşlar bu memlekette her bir toplumsal olayda böyle kafa karıştırma, ortalığı bulandırma çabalarını çok yaşadık daha önce.
Aklınızı ve vicdanınızı siyasi oyunlara teslim etmeyin. Bakın, size 15 yaşında yavrucağın 16 kg'lık ölü bedeninden bile nasıl iğrenç bir malzeme çıkarabiliyorlar.
Gerçekten anlatılmak isteneni anlamıyorsunuz ama, arkadaşlar haklı.
Bakın, tamam okumayın ya da anlamayın bundan önce yazılanları.
Diğer arkadaşları tanımam, Tüpçüyü iyi tanırım, iyi bilirim aklından ne geçer, ne geçmez, ne söyler, ne söylemek ister. O da beni iyi bilir, iyi tanır. Neyse. Şöyle açıklayayım.
Bir çocuk eyleme katılabilir mi, evet. 15 yaşında bir çocuk tabii ki ezilmek, hor görülmek, eşitsizlik, hak yenmesi dahası açlık, yokluk vb. durumlardan haberdar olacak, bunları düşünebilecek olgunluktadır. Birçok Türk genci o yaşlarda o olgunlukta olmamasına rağmen bazıları da o olgunlukta olabiliyor, evet. Ben de ilk eylemlere katılmaya başladığımda daha da küçüktüm, kendi irademle değil babamın götürmesiyle gitmiştim evet, daha sonra kendi irademle de çok gittim, ailemden gizli de çok gittim. Demek ki olabiliyormuş. Benim de çocuğum gidecek, bunu düşünecek yapıda olması için elimden geleni yapacağım. Ama ölüm noktası beni düşündürdü burada, bir çocuk eylem için ölmeli midir, bu gerekli midir gerçekten, bu bir şeyi çözebilir mi ülkede, çözdü mü ya da? İlk defa mı öldü bu ülkede bir çocuk, hayır. Astılar, çözülmedi. Bombaladılar, çözülmedi. Nicelerini öldürüp faili meçhul bıraktılar, çözülmedi. İnsanın inandığı bir dava için canını ortaya koyması benim için bu dünyada saygı duyabileceğim en büyük erdemlerden biridir ama bir çocuğun, büyüyüp, okuyup, üniversiteye gidip, kafa eskitip, aşık olup, insanlarla tartışıp, kavga edip, dayak yeyip, sevip, ayrılıp, sigara içip, daha çok yaşayıp ölmesi gerekiyordu. Ekmek almaya giderken değil. Bu sebeple dedi ki Tüpçü, bir çocuk eyleme katılabilecek erdeme sahipse helal olsun (bence) ama (yine bence) bu ortamda (polislerin katil gibi önüne gelene saldırdığı ortamda, can güvenliği yokken) çok elzem değil. Ben misal Gezi zamanında ameliyattan yeni çıkan kız arkadaşımı eylemlere götürmedim, ben bile giderken o kadar senelik tecrübem olmasına rağmen her seferinde acaba diyerek çıktım çünkü ilk defa bu kadar acımasız bir karşı güçle karşı karşıyaydık eylemlerde. Plastik mermi sıkan, insanların göz mesafesinde gaz fişeği atan (ki biliyorsunuz, öldürebiliyor, gördük öldürdü de) şerefsiz bir polis silsilesi varken karşımda demokratik bir eylem yoktu ortada, bir çocuk, engelli ya da yaşlı gördüğümde eylem alanında en önde de olsa en arkada da olsa ben bi' şekilde yırtarım onu da korurum diye hep onlara yakın gezdim, hep tedirgindim kısacası. Ben hep kaçabilecekken bir çocuk bu şerefsizlerin saldırısından kaçabilecek güce sahip değil maalesef, o sebeple bu tür eylemlerde çocukların çıkmaması gerekiyor. Çıkıyorsa da yapacak bir şey yok, eylem alanındakilerin bir şekilde koruması gerekiyor. Çünkü demokratik bir eylemden değil polislerin gereksiz ve aşırı bir müdahelesinden bahsediyoruz, biliyorsunuz ki.
Şimdi anlatabildim umarım, neden "çocuklar okusun" dediğimizi. Bir çocuk eylemlere katılarak da okuyabilir, biz böyle okuduk.

Uzun uzun hakaret aldım şu konuda, daha fazla katlanamayacağım, daha fazla katlanılmaz hale gelmesin bazı arkadaşlar lütfen, sinirinizi benden çıkartmayın, sokağa çıkın kalabalığa katılın. Gerekmedikçe cevap vermeyeceğim tekrar, üşeniyorum artık şuraya aynı şeyleri yazmaya.

Yazımı alıntıladığın için cevap vermek durumundayım, çünkü aynı şeyleri söyleyeceğim.
Aksine yazıların tamamını okudum. Yazıları okudum da burada yapılan saygısızlığın aslında saygısızlık olmadığına dair biçare savunmalar. Yoksa burada bir kimse bile bir çocuğun eyleme katılmasını isteyebilir mi sahiden? Bu çocuk eyleme katılmaya gitmemiş bin defa anlatıldığı üzere, ekmek almaya çıkmış. Ancak fotoğraf ile birlikte paylaşılan yazının daha ilk cümlesi şöyleydi hatırımda kaldığınca: ''Bu fotoğrafı görene kadar Berkin'in ekmek almaya giderken vurulduğunu düşünmüştüm, ama şimdi acaba...''falan filan. Sonra da ''bu çocuk ve diğerlerini meydana salan şerefsizler..'' vs vs. Acaba bu başlığı açma niyetinin içinde kulağa hoş gelebilecek birkaç name dışında tepki göstermemi haksız çıkarabilecek ne olabilir? Üstelik çocuğun öldüğü gün servis edilen foto üzerinden. Başlığın ''Konu Berkin Elvan değil ama..'' gibi kaçamak bir ifade olması içeriğin pespayeliğini ortadan kaldırmıyor. Yalnızca bu sitede değil, facebookta, twitterde vs diğer sosyal ağlarda da aynı kepazelik en bayağısından, buradaki gibi en masumane görünümlü olanına dek geniş yelpazede aynı foto üzerinden devam ediyor. Yarın işyerinde çalışan birisi ile ağır tartışacağım mesela.

Bak benim üç yaşında bir oğlum var. Yaşım 35. Oğlumun bir kılına dahi zarar gelmemesi için tüm çabamı gösteriyorum. Çocuğum olmadan önce çocukların çektikleri acıları yine anlardım ama bu kadar derinden hissetmezdim. Sizi temin ederim ki bazı ruh hastası ve çocuk sahibi olmaması gereken ebeveynler dışında hiçbir anne baba çocuklarının zarar görmesini istemez. Berkin'in de anne babasının onu eylemlere gönderdiğini de düşünmüyorum (kaldı ki demokratik hakların arandığı eylemlerde yaş sınırı yok, ben oğlumla birlikte gidiyorum). Ama bilirsiniz ki her anne baba çocuklarını değişik oranda kollar gözetir. Bu o çocukların sağda solda öldürülebileceği anlamına gelmez. Her zaman öldüren ilk ve en çok suçludur. Önce onu halledelim, sonra sosyolojik sorunlara ineriz.

Daha da nasıl açık anlatabilirim derdimi bilmiyorum.
Yine söylüyorum, istemeden de olsa kötü adamlara hizmet etmeyin. Bu duyarlılığı en başta tutun. Naçizane tavsiyem.

Teşekkür ederim ama bu durumda belirli kişileri tenzih etmeniz gerekiyor, ben o yazıyı şahsımı ve özellikle Tüpçüyü hedef aldığınız için onu korumak amaçlı yazdım. O burada olsa idi o da bunları söylerdi diye düşünerek. Kimsenin herhangi bir düşüncesine hizmet edecek değiliz ki bahsettiğiniz gibi aptal bir oyuna gelecek bir zekada zaten değiliz, yine de uyardığınız için teşekkürler. Başlığı açan arkadaşın düşüncesi beni zerre kadar ilgilendirmiyor, başlıkta ne yazdığı ilgilendiriyor. Benim konum sadece Berkin değil, benim konum aynı zamanda sizin de çocuğunuz, kaygım sizin çocuğunuz için de geçerli artık. Umarım niyetimi anlamışsınızdır. O da büyüdüğünde gidecek eyleme, böyle tahmin ediyorum. Ama eğer elinde tüfek gezen polisler varsa en azından tek başına salmayın diyorum sokağa, budur söylemek istediğim. Çıkmasın ki büyüsün, sizin gibi onun da çocukları olabilsin. Siz de bunu istiyorsunuz, normal olarak. Hiçbir yazımda başlık açan kişi tamamen haklıdır vs. demedim, ama Tüpçünün ne düşündüğünü ne hissettiğini çok iyi biliyorum, bu konuları onlarca kez yüz yüze konuştuk, iyi tanıyorum arkadaşımı, savunmaya ya da yerine konuşmaya ihtiyacı olduğundan değil facebook a baktıkça aynı şeyleri görüyorum ve canım sıkılıyor iyice, ölen polis memuru, diğer genç, yaralılar, başbakanın "bu millet alışkın, dövize bir şey olmaz" açıklamaları, penguenler vs.
Neyse, iyi geceler, teşekkür ettim saygılı ve anlayışlı cevabınız için.

Ülke sadece belli bir kesimin hizmetine uygun yönetilmesin; insanlar sokağa dökülmek zorunda kalmasin ; polis ,yonetenlerin gazina gelip kendince destan yazmasin ;insanlar olmesin ,birbirine kusmesin ;Benim de basim agrimasin.
Arkadaslar ben sikildim artik , ne huzur kaldi , ne psikoloji.Haberleri seyretmeye korkar oldum.Facebook u inceledigimde insanlarin korukorune birbirleriyle kavgasini gormekten sikildim.Sosyal yasamda bile bir stres , kavga var.Gunluk problemlerden kacayim dedim bu forumda da bunlar konusuluyor.
İstediginiz kadar konusun guclu gucsuzu ezecek , olenler iki gun sonra unutulacak.
Hep boyle oldu ve hep Atini alan uskudari gecti.

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Berkin annesinin dediği gibi "benim oğlumun canını Allah almadı, Teyip Erdoğan aldı".
Ülkeyi yöneten zat zaten huzurdan bahsetmiyor, daha çok çatışma istiyor. Herkesi 7-77 ye çoluğu çocuğu sokağa dökme niyetinde.
Polis sık sık Allah sık, vur Allah vur Allah vur.
o kabataş türbanlı bacımıza saldırdılar derken amacı kendi kesimini kışkırtmak ve sokak dökmek.
sonra insanlar sokakta birbirine girsin, hesaplaşsın.
Neymiş duble yol yapmış, köprü yapmış tren yapmış. Mütahit inşaatan yapmaktan kolay ne var. Az bile rüşvet yediği çaldığı paralarla donama kurdu.

Ben düşüncelerimi belirttim diye demediğiniz kalmadı. akepeci zihniyet de oldum,terbiyesiz de oldum sayenizde. Ben konuya yazmıyorum artık. Benim hakkımda düşünceleriniz zerre kadar umurumda değil. En azından kimlerle muhatap olacağımı biliyorum. Kendimi de savunmuyorum. Çünkü beni iyi tanıyan insanlar söyleyeceklerini de söylerler Ediz'in yaptığı gibi. Siz birbirinizle insan gibi konuşmak yerine tartışmaya devam edin. Sinirinizi birbirinizden çıkartın. Böyle yapın ki birlik ve beraberliğimiz bozulsun. Devam edin böyle. Aferin hepinize.

Yazdığın cümle ne kadar ön yargılı olduğunu gösteriyor. Gösteri yapanlar hep masum polis hep suçlu sana göre. Bir yerde ortalık yakılıp yıkılıyorsa polis sence ne yapmalı söylermisin?

Dostum olayları iyi tahlil edersen ve yandaş medyadan takip etmezsen yürüyen insanlara durduk yerde polisin cop kullandığını, gazladığını, suladığını görürsün. Ön yargı değil olanları anlatıyorum. Bak eylemci ya da polis tarafında değilim olanı anlatıyorum. Gezi olaylarından beri polis orantısız güç kullanıyor. Kimse en marjinal grup bile şiddete yanaşmaz yani durup dururken yakıp yıkmaz, polis olayları başlatan taraf sürekli. Dün saatlerce cenazede kortej yürüdü en ufak bir sorun yaşanmadı örneğin. Neden cenazeden hemen sonra polis vatandaşa su, gaz, cop ile şiddet uyguladı? Sen de şu sorunun cevabını ver, polisin o gösterilerde bulunma amacı nedir? Halkı sulamak, coplamak ve gazlamak mı yoksa halkı korumak mı? Bakın devletin polisi değil polis halkın polisi. Polisin görevi nedir bu sorunun cevabını versene bana ? Polis yüzyüze baktığı halkın sopa ile terbiyecisi midir? Yoksa halkın koruyucusu mu ? Ne yazık ki polis yapısı 80 ihtilalinde de aynıydı bugünde aynı devletin polisi iktidarın polisi... Polis kimin polisi iktidarın mı, devletleşme çabası içindeki iktidarın mı, halkın mı sende buna cevap ver. Sığ düşünüyorsun olaya sadece belli kalıplarla bakıyorsun o suçlu bu suçlu değil mevzu kolluk kuvvetinin görev ve ödevi nedir halka ve devlete karşı sorumluluğu ve duruşu ne olmalıdır? Bugün ve gezi olaylarında yaşanan olaylar 70 lerde 80 lerde olsaydı ihtilal dediğiniz olay olurdu. Yani 35 sene önce geldiğimiz noktadayız. Bir açmazdayız. Gezi de polisin uyguladığı tutum doğruysa neden hala bu kadar insan sokaklarda. Korkuttuklarını mı sandılar? Unutma baskı ve şiddet fikirleri sindirdiğini sanar. Ama sadece sanar baskılamaya çalıştıkça daha çok radikalleşir fikirler. Şiddet uygulayarak fikirleri bastırmaya çalışarak sadece anı geçiştirirsin, yaşanacakları ertelersin, Ama gün gelir patlar, iktidar, ya da devletleşen iktidar polise şiddet uygulatmaktansa fikirlere değer verseydi bu iş buralara gelmez bir sürü ölümlerde olmazdı. Tarafsız ve yargısız düşün sadece.

Sn. @doyle35 , forumdan sizi biliyor, takip ediyor ve ampli ve elektrik konusundaki teknik birikiminize saygı duyuyor ve takdir ediyorum...Ancak maalesef bu konudaki görüş ve yaklaşımınıza katılamıyorum...Elbette ki polis kendisine durup dururken saldıran kişilere uygun şekilde karşılık (ama taş/sopanın karşılığı gaz, jop, dövme vb. olmamalı) karşı versin, buna kimsenin itirazı olamaz...Ancak içinde bulunduğumuz durum maalesef polisin gerçekten oransız güç kullanması durumudur, bence bu konu bu kadar aşikarken bunun aksini düşünebilmeyi hazmedemiyorum...

Sevgiler ve saygılar...

Diğer yazdıklarımı okuduysanız ne kadar sakin, düzgün davrandığımı anlarsınız ancak bu yazdıklarınız karşısında sakin davranmayacağım. Ortalığın yakıp yıkılmasının sebebini, bu tür eylemler yapılmadan önce halk sakince yasal eylemini yürütürken polisin görevinin eylemcilerin haklarını korumak olduğunu, ancak verilen emirlerin görevlerinin tam zıttı olduğunu bilmeyen birisiniz sanırım. Görevinden istifa eden polisler eyleme destek verdikleri için mi, emredilenlerin kendi görevleri olmadığını düşünerek mi istifa etmişlerdir? Polis taraflı çalışırken, suçlu bulacağım tabi ki. Asıl görevini unutup, zıttını yaparken tabi ki suçlu bulacağım. Taraflı polisi savunan sizi kesinlikle bilinçsizlik ve cahillikle suçluyorum.
Kulaktan duyma bilgileri, bilgi sanarak bir savunma yapmayın, insanları cahil söylemlerinizle alt edebileceğiniz fikrini unutun.
Not: Abim bir polis ve onun da karşısındayım bu konuda.

Sn. @doyle35 , forumdan sizi biliyor, takip ediyor ve ampli ve elektrik konusundaki teknik birikiminize saygı duyuyor ve takdir ediyorum...Ancak maalesef bu konudaki görüş ve yaklaşımınıza katılamıyorum...Elbette ki polis kendisine durup dururken saldıran kişilere uygun şekilde karşılık (ama taş/sopanın karşılığı gaz, jop, dövme vb. olmamalı) karşı versin, buna kimsenin itirazı olamaz...Ancak içinde bulunduğumuz durum maalesef polisin gerçekten oransız güç kullanması durumudur, bence bu konu bu kadar aşikarken bunun aksini düşünebilmeyi hazmedemiyorum...

Sevgiler ve saygılar...
Öncelikle dilekleriniz için teşekkürler, bende polisin tek taraflı şiddet uyguladığı iddialarını hazmedemiyorum. Herhangi bir uygulamayı düşünceyi vs. 'i benimsemeyip protesto edebilirsiniz ama bunu fırsat bilip hemen devleti hedef alıp o an orda devleti temsil eden polise saldıranları neden göremiyoruz? Adamlar otobüs yakıyor işyerlerini yağmalıyor molotof atıyor bu nasıl kabul edilebilir? Sizin aracınız molotoflanıp hurdaya çıksa yada işyeriniz kundaklansa bu sabrı gösterebilecekmisiniz? Dikkat edin adamlar bu eylemlerini büyük bir nefretle yapıyor. Peki eline ne geçiyor ? kim bu nefret dolu eylemleri yapan kişilerin fikirlerine saygı duyabilir? Amaçları ne? Ben sorumu tekrar soracam; yakıp yıkan kural tanımaz topluluğa polis ne yapmalı? Dikkat edin ben polis dövsün şiddet uygulasın demiyorum. polis ne yapmalı diye soruyorum?

Diğer yazdıklarımı okuduysanız ne kadar sakin, düzgün davrandığımı anlarsınız ancak bu yazdıklarınız karşısında sakin davranmayacağım. Ortalığın yakıp yıkılmasının sebebini, bu tür eylemler yapılmadan önce halk sakince yasal eylemini yürütürken polisin görevinin eylemcilerin haklarını korumak olduğunu, ancak verilen emirlerin görevlerinin tam zıttı olduğunu bilmeyen birisiniz sanırım. Görevinden istifa eden polisler eyleme destek verdikleri için mi, emredilenlerin kendi görevleri olmadığını düşünerek mi istifa etmişlerdir? Polis taraflı çalışırken, suçlu bulacağım tabi ki. Asıl görevini unutup, zıttını yaparken tabi ki suçlu bulacağım. Taraflı polisi savunan sizi kesinlikle bilinçsizlik ve cahillikle suçluyorum.
Kulaktan duyma bilgileri, bilgi sanarak bir savunma yapmayın, insanları cahil söylemlerinizle alt edebileceğiniz fikrini unutun.
Not: Abim bir polis ve onun da karşısındayım bu konuda.
Tarafıma yönlendirdiğiniz ithamı size iki katıyla iade ediyorum. Birincisi sen beni tanımıyorsun benim sorduğum en basit ve temel soru karşısında bunu cahil olduğumu kulaktan dolma biri olduğumu sanıyorsunuz. Senin asıl sorunun şu; bu basit ve temel soruma cevap veremiyorsun.

Geri