Pearl Binding Canlılık

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda parasetam0l tarafından 15 Mart 2014 tarihinde açılan konu

 1. Merhabalar. Bir gitardaki binding nasıl daha canlı hale getirilir? Gül klavye için nasıl limon yağı,temizleme aparatları(planet waves vs) kullanılıyorsa pearl binding için ne kullanabiliriz? Fikirleriniz için teşekkürler.
   
 2. Sanırım cilayı kazıyıp tekrar cila yaparsanız daha canlı gözükür :)
   
 3. Oha @Tüpçü :D Baştan binding yap dostum sedef kakma yap hatta. Yaz geliyor aslında midye avına da çıkabiliriz arkadaşla beraber, bol sedef çıkarsa biz de yaparız.
  Neyse, binding için cila sökülür mü bilemedim, çok fazla çizik varsa belki, polisaj makinen de varsa yapılabilir ama uğraşmayı seviyor olman lazım. Yoksa planet waves in cilamsı birkaç ürünü var, çok farkettirmiyorlar ama temizleyici ürünler en azından. Olmadı fener tutup parlamasını izleyeceksin, benim bildiğim başka bir yolu yok ama temiz ve yeni bir gitarsa sırf binding için koca gitarın cilası sökülmez :D
   
 4. Binding cansız görünüyorsa cilanın parlatılması lazım. Ya da kökten çözüm cilayı kazıyıp tekrar cila atmak lazım. Ben kökten çözüm derim :D
   
 5. Pearl de cila mı varmış ?
   
 6. @Tüpçü
  Cila atıldıktan sonra da zımpara yapılır, polisaj ile parlatılır. Öyle vurdum verniği parladı olmuyor yani :) Pasta-cila karışık olan ürünler var oto boyacılarında, onların incesinden alırsanız cila parlar zaten.
   
 7. @eyazıcı peki pearl'de cilanın ne işi var ?
   
 8. gomalak falan kullansak yaramaz yani
   
 9. Cila kazınacak üzerine gerekli işlemler yapılıp tekrar cila atılacak. Sonuçta tekrar cila atılacak. Ya da @eDDz in dediği gibi pw tarzı malzemelerle parlatabilirsiniz.
   
 10. teşekkürler herkese
   
 11. @izzzyy Arkadaşın gitarındaki durumu bilmiyorum, lakin duruma göre binding vernikli olabilir. 2 şekilde de uygulama var. Ben daha çok Tüpçü'nün mesajına cevaben yazdım.
   
 12. Binding te olabilir cila ama pearl ise olmaz zira pearl cila tutmaz zaten gerekte duymaz.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş